Volkswagen Financial Services (Volkswagen Bank)

Nasza ocena: 3.9

Zalety i wady banku Volkswagen Financial Services (Volkswagen Bank)

Dane banku

Nazwa firmy: Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o.
adres: Rondo ONZ 1, 00-124, Warszawa
KRS: 0000737500
NIP: 1070041157
Kapitał zakładowy wpłacony: około 107 mln zł

Dane kontaktowe

Zadzwoń do Volkswagen Banku: 800103301

Adres email: bok@vwfs.com

Strona: www.vwbank.pl

Oprócz banków komercyjnych o ogólnym profilu działalności (jak choćby PKO BP, ING Bank Śląski, czy BNP Paribas) w naszym kraju funkcjonują też bardziej specjalistyczne banki. Jednymi z najbardziej rozpoznawalnych instytucji tego typu są banki samochodowe. Skupiają się w dużej części na udzielaniu kredytów na samochód, leasingowaniu pojazdów, czy ich wynajmie. Jednym z największych graczy na rynku w tym sektorze jest Volkswagen Bank. Dziś postaramy się przybliżyć nieco jego ofertę. Volkswagen Financial Services to jedna z największych instytucji tego typu w Polsce. Sprawdzimy opinie o Volkswagen Banku i na tej podstawie zrecenzujemy tę instytucję.

Volkswagen Financial Services (VW Bank)

Połowa lat dziewięćdziesiątych w Polsce oznaczała ogromny wzrost popularności zagranicznych marek produkujących samochody. Wcześniej trudno było  kupić taki samochodów, ale po przemianach ustrojowych  pod koniec XX wieku, w Polsce pojawiło się sporo salonów samochodowych wielu firm. Wraz z możliwością zakupu wymarzonego, nowego pojazdu, pojawiła się potrzeba sfinansowania takiego zakupu. Tak powstały pierwsze banki samochodowe. To instytucje finansowe, które nastawiają się  na udzielanie kredytów na zakup pojazdu.Z czasem okazało się, że banki samochodowe, w tym Volkswagen Financial Services, zaczęły kierować swoje usługi do szerszego grona odbiorców. Także osoby bez prawa jazdy mogą znaleźć tam atrakcyjne produkty i skorzystać z usług finansowych banku. Czy warto? Sprawdzimy to na przykładzie dawnego Banku Volkswagen (dziś: Volkswagen Financial Services).

Dane banku

Adres: Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o., Rondo ONZ 1, 00-124, Warszawa

Strona internetowa: www.vwbank.pl

Numer infolinii: 800 103 301

Infolinia dla klientów flotowych: +48 22 538 76 00

Zastrzeżenie karty płatniczej: 800 103 301 i +48 22 528 96 28

NIP: 1070041157

REGON: 380646897

Numer KRS: 0000737500

Volkswagen Financial Services – młody bank ze sporym doświadczeniem

Spoglądając wstecz, okazuje się że Volkswagen Financial Services jest jednym z najmłodszych banków samochodowych. Jest tak tylko dlatego, że w 2019 roku doszło do zmiany nazwy banku. Dobrze wszystkim znany Bank Volkswagen  funkcjonuje na polskim rynku nieprzerwanie od 1998 roku. Śmiało możemy więc mówić, że historia Volkswagen Financial Services jest niemal tak długa, jak historia salonów VW w Polsce.

Firma przez wiele lat skupiała się w dużej mierze na finansowaniu zakupu samochodów. W Banku Volkswagen (dziś: Volkswagen Financial Services) mogliśmy liczyć na otrzymanie kredytu lub leasingu na zakup samochodów z Grupy VW. To  marki takie, jak Volkswagen, Skoda, czy Seat, zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze. Często była to dość atrakcyjna opcja – kupując samochód i finansując go w jednej grupie kapitałowej, klienci mogli liczyć na dość atrakcyjne warunki. W praktyce przekładało się to na niskie raty leasingu lub kredytu.

Opinie o Volkswagen Financial Services

Dziś bez trudu możemy sprawdzić, co dotychczasowi klienci myślą o usługach danej instytucji. Opinie o Volkswagen Financial Services znajdziemy w sieci w kilka chwil, szczególnie recenzje usług związanych z zakupem pojazdów. Sprawdzając opinie o banku przed zawarciem z nim umowy możemy znacznie zmniejszyć ryzyko współpracy z nierzetelną firmą. Warto robić to każdorazowo, gdy myślimy o nowym koncie osobistym, kredycie gotówkowym, czy pożyczce ratalnej online. W przypadku opisywanego banku możemy też szukać opinii o Volkswagen Banku – w końcu pod tą nazwą bank działał przez zdecydowaną większość swojej działalności.

Wystarczy wpisać “volkswagen bank opinie” w wyszukiwarce internetowej, by znaleźć ich mnóstwo. Firma jest doceniana za rozbudowaną ofertę, w której klienci znajdują nie tylko usługi związane z zakupem samochodu. Produkty są korzystne cenowo – być może Volkswagen może tak robić, ponieważ zarabia też na samych samochodach, ich serwisowaniu i dodatkowych opcjach. Wiele osób docenia dodatki, które otrzymali przy zakupie i finansowaniu pojazdu Volkswagena. Często jest to darmowe ubezpieczenie, rozszerzona gwarancja i podobne produkty. Do minusów należy zaliczyć nieco mało intuicyjną obsługę strony internetowej – serwisu transakcyjnego. Myśląc, że być może dotyczy to sytuacji z przeszłości wpisujemy “Volkswagen Financial Services opinie”, niestety z takim samym skutkiem. Najwyraźniej obsługa online nie jest najmocniejszą stroną banku samochodowego z logo VW.

Oferta Banku Volkswagen

Lista usług i produktów dostępnych w Volkswagen Financial Services jest dość długa. Nie tylko osoby myślące o finansowaniu zakupu pojazdu znajdą tam coś dla siebie, choć wciąż jest to głównie bank samochodowy. W Volkswagen Banku znajdziemy między innymi:

  • kredyty samochodowe
  • leasing
  • ubezpieczenia samochodowe (OC, AC, NWW, pakiety)
  • ubezpieczenia komunikacyjne
  • kredyty gotówkowe
  • konto osobiste
  • kartę płatniczą do konta
  • karty kredytowe, debetowe
  • lokaty oszczędnościowe

Usługi Volkswagen Financial Services dla firm

Poza klientami indywidualnymi i kierowcami kupującymi auto dla siebie, Volkswagen Bank ma też sporo produktów skierowanych do firm. Są wśród nich także w dużej mierze opcje finansowania pojazdów firmowych – leasingu i kredytu, także ze specjalnymi warunkami dla klientów flotowych. Volkswagen Financial Services pomaga w załatwieniu formalności związanych z wyjazdami za granicę, czy przeglądami oraz naprawami pojazdów. Mamy też rozbudowaną ofertę ubezpieczeń dla firm (m.in. na samochód).

Zarówno klienci indywidualni, kierowcy, jak i klienci biznesowi mogą liczyć na obsługę w placówkach Volkswagen Financial Services, przez infolinię, a także online – w serwisie internetowym. Volkswagen ma dziś ponad 250 punktów sprzedaży (mark: Volkswagen, Audi, Porsche, Skoda, Seat), znajdziemy w nich też usługi finansowe Volkswagena.

Co wyróżnia Volkswagen Financial Services na tle konkurencji?

Przeglądając ofertę Volkswagen Banku, od razu nasuwa się pewne spostrzeżenie. Mimo, że w ofercie banku znajdziemy konta osobiste, kredyty gotówkowe, lokaty i karty płatnicze, to nie one są głównym punktem działalności banku. To jeden z najbardziej nietypowych banków, jaki funkcjonuje w naszym kraju. Jest to po prostu bank samochodowy, a wszystkie dostępne produkty są tylko dodatkiem do sprzedaży samochodów, głównie Grupy Volkswagena.

Czy powinniśmy więc porównywać oferty kont osobistych lub lokat oszczędnościowych Volkswagen Bankz “typowymi” bankami działającymi w Polsce? Raczej nie. Jeśli natomiast weźmiemy pod uwagę kredyty samochodowe, leasing pojazdów, czy produkty skierowane do właścicieli całych flot pojazdów – bank VW jest bardzo konkurencyjny. Do 2019 roku Volkswagen Bank Polska był odrębną firmą, dziś instytucja funkcjonuje jako Volkswagen Financial Services. Cel działalności nie zmienił się jednak ani trochę – wciąż bank nastawia się na kierowców, właścicieli pojazdów i kredyty samochodowe.

Volkswagen Bank – recenzja

Przeglądając oferty różnych banków, Volkswagen Bank pokazuje się z najlepszej strony w przypadku kredytów samochodowych, leasingów i innych usług związanych z samochodami. Chcąc sfinansować zakup nowego pojazdu, warto zainteresować się usługami tej firmy. Trzeba wiedzieć, że kupując nowy samochód (kredyt lub leasing) możesz zarówno negocjować cenę jego zakupu, jak i marżę firmy finansującej zakup. W Volkswagen Financial Services można więc zyskać podwójnie.

Dobre opinie dotychczasowych klientów potwierdzają, że ten bank samochodowy może z powodzeniem konkurować z innymi bankami o bardziej uniwersalnym profilu funkcjonowania.

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

1 komentarz

Krzysztof

Witam,

Jestem klientem VW Financial Services od niedawna.
W ubiegłym tygodniu podpisałem umowę leasingową na nowy samochód w centrali przy rondzie ONZ w Warszawie.
Obsługiwał mnie p. Paweł.
Obsługa super profesjonalna i miła.
Czytałem wcześniej opinie na forum – i byłem przygotowany na różne niespodzianki.
Okazało się, że umowa była prosta i czytelna, wysokości rat dokładnie zgodne z wcześniejszą ofertą, opłaty takie jak w informacji, rejestracja samochodu super szybka, dobry kontakt z infolinia i na prawdę czułem się jakbym był indywidualnie (bardzo dobrze) traktowany.
Jak na razie rewelacja. To nie mój pierwszy leasing – ale zdecydowanie najlepszy. Będę polecał wszystkim i sam pewnie skorzystam ponownie.

Wiem, że post brzmi jak napisany przez pracownika tej firmy – ale zapewniam, że jestem autentycznym klientem VW i nic poza tym mnie z tą firmą nie łączy.
Rekomenduję wszystkim a p. Pawła rekomenduję jego przełożonym do premii 🙂

Pozdrawiam,

Krzysztof Godleś

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Te opinie również powinny Cię zainteresować...

Serwis super-pozyczka.pl należący do MalitaTM Tomasz Marczewski z siedzibą na ul. Jerzego Iwanowa-Szajnowicza 1/132 02-796 w Warszawie, NIP 9512386562, REGON 360394081 oświadcza, że nie udziela pożyczek oraz nie świadczy innych usług finansowych. Serwis super-pozyczka.pl pośredniczy w wyborze oferty firm udzielających pożyczek przez Internet, a przedstawione dane mają wyłącznie charakter informacyjny i w nieznaczny sposób mogą różnić się od warunków prezentowanych w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. superpozyczka.pl współpracuje z sieciami afiliacyjnymi w celu promocji ofert takich jak pozabankowe pożyczki ratalne oraz krótkoterminowe pożyczki chwilówki.

Twoja lista ofert

Porównaj
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0