Zaplo

Nasza ocena: 4.3
zaplo
Kwota pożyczki: 1000 - 6000zł
Wymagania
Konto w banku
Status osoby fizycznej
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie

Zalety i wady firmy Zaplo

Dane firmy

Nazwa firmy: Vivus Finance sp. z o.o.
adres: Warszaw 02-09, ul. Żwirki i Wigury 16c
KRS: 0000418977
NIP: 525-253-13-20
REGON: 146101268
kapitał zakładowy 40 019 000 zł.

Dane kontaktowe

Nr. Telefonu: 221 333 888 / 222 673 000.

E-mail: kontakt@zaplo.pl
Strona: https://zaplo.pl

Firma Zaplo należy do Grupy Kapitałowej ,,4Finanse Group’’, czyli właściciela firm pożyczkowych, dostępnych w wielu państwach europejskich. W przeciągu ostatniej dekady wspomniana grupa udzieliła pożyczek na kwotę prawie 11 mln złotych. Jest więc jedną z bardziej doświadczonych instytucji finansowych oferujących produkty krótko jak i długoterminowe. Do tej samej grupy należy również inny pożyczkodawca, bardzo popularny w Polsce Vivus. Firma Zaplo wyróżnia trzy główne cechy charakterystyczne swojej firmy: satysfakcja, przejrzystość i elastyczność. Zapewniają one o doskonale rozwiniętych technologiach i wysokiej jakości obsługi klienta, którą możemy oczekiwać, decydując się na współpracę.

Oferta pożyczkowa Zaplo

Produktem, który oferuje firma Zaplo jest pożyczka krótkoterminowa, ratalna. Minimalnie możemy pożyczyć 1000 zł, zaś górną granicą jest 5000 zł. Zatem jest to propozycja dla osób, które potrzebują stosunkowo niskiej kwoty, za to w bardzo szybkim czasie. Okres spłaty każdorazowo wynosi 3 miesiące. Pożyczki ratalne są bardzo wygodną formą nie tylko wsparcia finansowego, ale również zakupów. Dają komfort wcześniejszego zaplanowania wydatków i pozwalają oszacować, na ile możemy sobie pozwolić wnioskując o pożyczkę. Każdy kto potrzebuje sfinansować lub opłacić niewielki wydatek, a nie chce by jego portfel w krótkim czasie odczuł spory ubytek, powinien zdecydować się na pożyczkę ratalną.

Ogromnym plusem, który wyróżnia firmę Zaplo jest możliwość przesunięcia terminu pożyczki o jeden miesiąc. W rozumieniu treści regulaminu firmy termin ,,przesunięcia w czasie’’ jest tożsamy z terminem ,,wakacji kredytowych’’, czyli tymczasowej przerwy w spłacie, a co za tym idzie wydłużenia okresu kredytowego. O tym, czy wakacje kredytowe są dostępne, firma informuje poprzez e-mail, umieszcza w nim również kwotę, którą należy uiścić jako opłatę za dodatkową usługę. Jest to kwestia indywidualna, dlatego firma może również udzielić decyzji odmownej. Warto przeanalizować wcześniej czy kwota długu jaki nam został do uregulowania, warta jest opłacenia przerwy w spłacie, ponieważ sam fakt, że pożyczka wydłuża się o jeden miesiąc nie znaczy, że jesteśmy zwolnieni z obowiązku jej zapłaty.

Niestety, firma nie ma w swojej ofercie pierwszych, darmowych pożyczek. Do każdej pożyczki, która została nam udzielona, dochodzą oczywiście jej dodatkowe koszty, czyli oprocentowanie stałe (10% w skali roku), a także prowizja.

Jakie warunki należy spełnić, aby dostać pożyczkę w Zaplo?

Pomimo tego, że wymagania dotyczące pożyczkobiorcy są typowe dla branży finansowej i nie powinny nikogo dziwić, w porównaniu do warunków stawianych na przykład przez Super Grosz czy Hapi Pożyczki, nie są tak okrojone. Są natomiast wyróżnione w bardzo jasny i przejrzysty sposób, co daje pewność, że jeśli spełnimy wszystkie warunki, nie będzie dalszych przeciwwskazań, aby podpisać umowę. Aby uzyskać pozytywną decyzję pożyczkową, należy:

 • mieć nie mniej niż 21 lat, ale i nie więcej niż 75 lat
 • być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej – posiadać miejsce stałego zamieszkania na terenie Polski
 • posiadać ważny dowód osobisty, telefon komórkowy, adres e-mail, a także konto bankowe
 • mieć pełną zdolność do czynności prawnych (być osobą fizyczną)
 • posiadać zdolność do spłaty zaciągniętego zobowiązania
 • ocena rzetelności i zdolności kredytowej klienta jest pozytywna
 • nie widnieć w żadnym rejestrze dłużników (także w BIK-u)
 • założyć aktywny profil profil klient na stronie Zaplo.pl (wystarczy się zarejestrować)

Jeśli chodzi o weryfikację klienta, jest jasno napisane, że nie może on być dłużnikiem, któregokolwiek z wierzycieli i widnieć jako osoba zadłużona. Nie chodzi tutaj tylko o aktywne zobowiązania finansowe bankowe lub pozabankowe, ale także brane są pod uwagę np. rachunki za wodę czy prąd. Terminowość w ocenie zdolności kredytowej jest kluczowa. Firma sprawdza pożyczkobiorcę w takich rejestrach jak BIK, BIG, KRD, ERIF. Warto przed wzięciem pożyczki sprawdzić jak wyczyścić BIK i jak wyczyścić KRD.

Jak wnioskować o pożyczkę?

 1. Wchodzimy na stronę Zaplo.pl i za pomocą suwaków określamy kwotę, która nas interesuje.Ważną kwestią jest to, że już w tym momencie mamy wgląd w pozostałe parametry, tj. : całkowity koszt pożyczki, całkowita kwota do zapłaty, RRSO oraz proponowana rata. Jeśli zgadzamy się ze wszystkimi parametrami, klikamy ,,Weź pożyczkę’’.
 2. Jak czytaliśmy w wymaganiach, niezbędnym kryterium jest założenie konta. Rejestracja nie jest jednak ani długa ani skomplikowana. W formularzu podajemy wszystkie dane adresowe oraz kontaktowe
 3. Trzecim etapem jest złożenie wniosku. Oprócz danych, które wpisaliśmy wcześniej, w tym momencie jesteśmy proszeni o podanie wysokości dochodów
 4. Weryfikacja tożsamości odbywa się za pomocą systemu Instantor lub przelaniu jednego grosza na konto pożyczkodawcy
 5. W przypadku pozytywnej decyzji pożyczkowej, jesteśmy informowani o tym poprzez wiadomość SMS.
 6. Pieniądze możemy otrzymać nawet do 15 minut po otrzymaniu pozytywnej decyzji. Firma podkreśla jednak, że samo zaksięgowanie na rachunku może trwać dłużej, ze względu na to czy decyzja została wydana podczas godzin pracy działu obsługi klienta, posiadamy konto w jednym z banków: Alior Bank, Getin Bank, mBank, Millennium Bank, PKO Bank Polski oraz jak wyglądają sesje wychodzące i przychodzące w banku, w którym posiadamy konto.

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Te opinie również powinny Cię zainteresować...

Serwis super-pozyczka.pl należący do MalitaTM Tomasz Marczewski z siedzibą na ul. Jerzego Iwanowa-Szajnowicza 1/132 02-796 w Warszawie, NIP 9512386562, REGON 360394081 oświadcza, że nie udziela pożyczek oraz nie świadczy innych usług finansowych. Serwis super-pozyczka.pl pośredniczy w wyborze oferty firm udzielających pożyczek przez Internet, a przedstawione dane mają wyłącznie charakter informacyjny i w nieznaczny sposób mogą różnić się od warunków prezentowanych w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. superpozyczka.pl współpracuje z sieciami afiliacyjnymi w celu promocji ofert takich jak pozabankowe pożyczki ratalne oraz krótkoterminowe pożyczki chwilówki.

Twoja lista ofert

Porównaj
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0