ComperiaRaty 

Nasza ocena: 3.9
logo ComperiaRaty
Kwota pożyczki: 1 000 - 60 000zł
Wymagania
Konto w banku
Status osoby fizycznej
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie

Zalety i wady firmy ComperiaRaty 

Dane firmy

Nazwa firmy: Comperia.pl S.A.
adres: ul. Konstruktorska 13 (wejście C), Warszawa

Kapitał zakładowy: 353 954,70 zł
KRS: 0000390656
NIP: 951-220-98-54

Dane kontaktowe

E-mail: bok@comperiaraty.pl
Strona: https://comperiaraty.pl

W dobie internetowych pożyczek możemy skorzystać z usług dziesiątek pośredników, dzięki którym znalezienie odpowiedniej usługi będzie znacznie prostsze. W ten sposób działa serwis ComperiaRaty, który pozwala znaleźć oferty o wybranych parametrach za pomocą zaledwie jednego formularza. Internetowe narzędzie daje możliwość znalezienia ratalnych produktów finansowych, których czas spłaty może wynosić aż do 84 miesięcy. 

Czym jest ComperiaRaty i jak działa?

ComperiaRaty nie jest pożyczkodawcą. Firma sama w sobie nie oferuje produktów finansowych, ponieważ jest jedynie pośrednikiem. Serwis jest narzędziem do wyszukiwania ofert kredytów i pożyczek, dopasowanych do informacji wprowadzonych przez użytkownika w formularzu. Korzystanie z platformy nie wymaga rejestracji, toteż klienci od razu mogą wypełnić wniosek i czekać na odpowiedź. 

Opisywany pośrednik działa w 100% online i współpracuje ze znanymi bankami, takimi jak mBank, Millennium Bank, BNP Paribas i PKO Bank Polski. ComperiaRaty to tylko jedna z usług, jakimi zajmuje się firma Comperia.pl S.A. Poza pożyczkami i kredytami, spółka specjalizuje się również w lokatach, ubezpieczeniach, kontach osobistych, telekomunikacji i sieciach partnerskich.

Jak znaleźć pożyczkę lub kredyt? Krok po kroku

  1. Na stronie głównej dobierz parametry pożyczki. Możesz to zrobić, korzystając z wygodnego interfejsu w formie suwaków. 
  2. Kliknij przycisk “Złóż wniosek”. Wypełnij internetowy formularz wymaganymi informacjami, wyraź niezbędne zgody i kliknij w przycisk “Przejdź dalej”. 
  3. Z listy dopasowanych pożyczek i kredytów wybierz tą ofertę, która najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom. 
  4. Poczekaj na decyzję w sprawie przyznania pożyczki. Po dopełnieniu ostatnich formalności, środki w niedługim czasie trafią na Twoje konto.

Jakie pożyczki są dostępne?

Zakres kwot finansowania dostępnych pożyczek wynosi od 1 000 do 60 000 złotych. Czas na spłatę zaciągniętego zobowiązania wynosi od 10 aż do 84 miesięcy. To, jakie będą parametry możliwej do zaciągnięcia pożyczki, zależy od zdolności kredytowej użytkownika. 

Zdolność kredytowa weryfikowana jest nie przez ComperiaRaty, ale przez pożyczkodawcę lub instytucję bankową, która oferuje dany produkt finansowy. Za pośrednictwem serwisu znaleźć można również pożyczki dla osób ze złą historią kredytową.

Ile kosztuje korzystanie z serwisu?

Korzystanie z serwisu ComperiaRaty jest zupełnie bezpłatne, dzięki czemu zainteresowani mogą szybciej znaleźć dobrą pożyczkę bez zbędnych kosztów. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że o ile korzystanie z wyszukiwarki pożyczek jest bezpłatne, tak same produkty finansowe mogą być obciążone dodatkowymi kosztami. Mowa tutaj przede wszystkim o takich opłatach jak prowizja i odsetki. Wysokość opłat zależna jest od wybranej firmy pożyczkowej lub instytucji bankowej. 

Czy ComperiaRaty sprawdza zdolność kredytową?

Sam serwis ComperiaRaty nie sprawdza zdolności kredytowej, ponieważ jest jedynie pośrednikiem. Oznacza to, że nawet osoby zadłużone z wpisami do baz BIK mogą złożyć bezpłatny wniosek i sprawdzić, czy są dla nich dostępne oferty produktów finansowych. 

Zdolność kredytową sprawdzają natomiast banki i pożyczkodawcy, toteż wysokość kwot i dostępność ofert nie zawsze wyglądają tak samo. Użytkownicy bez wpisów do baz dłużników i z dobrą historią kredytową będą mieć znacznie większy wybór. 

Może okazać się, że po wybraniu określonej kwoty zaproponowana zostanie mniejsza pożyczka, ze względu na niewystarczającą zdolność kredytową. Samo złożenie wniosku nie obliguje natomiast do skorzystania z pożyczki, więc jeśli zaproponowane oferty nam nie odpowiadają, możemy w każdej chwili zrezygnować bez żadnych konsekwencji. 

Ile czeka się na pieniądze z pożyczki?

Według informacji widniejących na stronie pośrednika, decyzja kredytowa zapada w ciągu 15 minut od wybrania oferty. W przypadku pozytywnej decyzji przesył środków rozpocznie się niezwłocznie. Najczęściej na pieniądze czeka się do 24 godzin, ale wszystko zależy od danej instytucji finansowej. 

Środki przesyłane są w formie przelewu na podany numer konta bankowego. Nie ma możliwości odbioru kwoty pożyczki lub kredytu w gotówce, ponieważ całość działa całkowicie online. 

Jakie informacje należy podać we wniosku?

Wystarczy że użytkownik poda w formularzu swoje dane, aby została mu przedstawiona lista dopasowanych pożyczek i kredytów. 

Wymagane informacje to: 

  • imię i nazwisko,
  • numer PESEL,
  • adres poczty elektronicznej,
  • numer telefonu komórkowego.

Warto przy tym wspomnieć że serwis nie gromadzi tych danych, ale przekazuje je pożyczkodawcom. W ten sposób skorzystanie z pożyczki za pośrednictwem serwisu odbywa się przy minimum formalności. 

Opinie klientów o ComperiaRaty

Szukając opinii klientów o ComperiaRaty trafiłem na ciekawy przypadek, ponieważ średnia firmy na stronie ratingcaptain.com wynosi jedynie 1,95 gwiazdek na 5 możliwych. Skąd takie niskie oceny? Niezadowoleni klienci wskazywali przede wszystkim na nieostrożne obchodzenie się z danymi osobowymi, które skutkowało zalewem telefonów z ofertami kredytów gotówkowych od innych podmiotów. 

Niestety, nie sposób zweryfikować, czy taki stan ma miejsce teraz – najnowsza opinia na tym portalu została dodana aż 2 lata temu. Wiele wskazuje na to, że obecnie jest w porządku – podmioty współpracujące z firmą Comperia.pl S.A. to zaufane instytucje finansowe, w których złożenie wniosku nie jest żadnym ryzykiem.

Poza wyżej wspomnianym przykładem, ciężko znaleźć jakiekolwiek opinie na zewnętrznych portalach. Jest to wynikiem tego, że ComperiaRaty jest jedynie pośrednikiem, a faktyczną ocenę najczęściej wystawia się samemu pożyczkodawcy lub instytucji bankowej. Recenzje widniejące na portalach branżowych mają bardziej pozytywny wydźwięk – omawiany serwis ma zazwyczaj 4 na 5 gwiazdek, a średnia ocen na Google wynosi 3 na 5 gwiazdek. 

Nasza recenzja wyszukiwarki kredytów i pożyczek

Serwis ComperiaRaty wyróżnia się wyjątkowo intuicyjnym interfejsem i przejrzystością. Korzystając z wyszukiwarki pożyczek nie traficie na ani jedną reklamę, która mogłaby zasłonić najważniejszą treść. Dodatkową zaletą jest brak zbędnych formalności. Aby skorzystać z wyszukiwarki pożyczek wystarczy dosłownie kilka kliknięć i odrobina wolnego czasu. Docenić należy również szeroką gamę dostępnych kwot finansowania i czasu spłaty pożyczek, które można przeznaczyć na dowolny cel. 

Rozwiązanie oferowane przez Comperia nie jest w żaden sposób innowacyjne – podobnie działających pośredników jest na polskim rynku całkiem sporo. Mimo tego, serwis z pewnością trafi w potrzeby określonej bazy odbiorców, którzy dzięki temu szybko znajdą pożyczkę lub kredyt. 

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Te opinie również powinny Cię zainteresować...

Serwis super-pozyczka.pl należący do MalitaTM Tomasz Marczewski z siedzibą na ul. Jerzego Iwanowa-Szajnowicza 1/132 02-796 w Warszawie, NIP 9512386562, REGON 360394081 oświadcza, że nie udziela pożyczek oraz nie świadczy innych usług finansowych. Serwis super-pozyczka.pl pośredniczy w wyborze oferty firm udzielających pożyczek przez Internet, a przedstawione dane mają wyłącznie charakter informacyjny i w nieznaczny sposób mogą różnić się od warunków prezentowanych w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. superpozyczka.pl współpracuje z sieciami afiliacyjnymi w celu promocji ofert takich jak pozabankowe pożyczki ratalne oraz krótkoterminowe pożyczki chwilówki.

Twoja lista ofert

Porównaj
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0