SKOK Chmielewskiego

Nasza ocena: 4.0
skok chmielewskiego logo
Kwota pożyczki: 1000 - 100000zł
Wymagania
Konto w banku
Status osoby fizycznej
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie

Zalety i wady firmy SKOK Chmielewskiego

Dane firmy

Nazwa firmy: Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Zygmunta Chmielewskiego

adres: ul. Wallenroda 2E; 20-607 Lublin
KRS: 0000089688
NIP: 7120170636
REGON: 430398277
kapitał zakładowy 4.000.000 zł.
godziny pracy: w godzinach 8.00-17.00 (poniedziałek – piątek – z wyłączeniem dni wolnych od pracy)

Dane kontaktowe

Nr. Telefonu:  81 446 30 00

E-mail: list@skokchmielewskiego.pl
Strona: https://skokchmielewskiego.pl

Skrót SKOK zna niemal każdy – Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa. Mimo tego, instytucje te nie są u nas tak popularne, jak chociażby w Austrii, Niemczech czy we Włoszech. Wydaje się to niezrozumiałe z uwagi na atrakcyjnie oprocentowane lokaty czy ciekawe propozycje pożyczkowe dostępne niemal dla każdego. Dziś pokrótce omówimy działanie SKOKów i przyjrzymy się ofercie przedstawiciela tej instytucji: SKOK Chmielewskiego.

SKOK – co to jest?

Gdybyśmy chcieli zdefiniować spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe, musielibyśmy najpierw powiedzieć, czym SKOK nie jest. Choć oferuje korzystnie oprocentowane lokaty, proponuje pożyczki, a nawet zajmuje się prowadzeniem rachunków, to SKOK bankiem nie jest. Przede wszystkim dlatego, że banki funkcjonują w ramach prawa bankowego, a SKOKi – w ramach ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. Nie jest to także standardowa placówka pożyczkowa, gdyż poza pożyczką można uzyskać szereg innych usług. Najprościej więc powiedzieć, że SKOK to spółdzielcza instytucja finansowa objęta nadzorem KNF, która funkcjonuje w sektorze parabanków. Nie bez przyczyny wspominamy o Krajowym Nadzorze Finansowym – standardowe parabanki nie podlegają pod jurysdykcję tego organu. Depozyty gromadzone na rachunkach SKOKów są więc dodatkowo chronione gwarancją BFG. Najbardziej znanym w Polsce SKOKiem jest SKOK Kasa Stefczyka udzielająca pożyczek ratalnych.

SKOK można przyrównać do komitywy, która w jednym sejfie gromadzi swoje depozyty pieniężne. Ci, którzy chcą skorzystać z pożyczki, otrzymają wsparcie w postaci niskooprocentowanej gotówki. Ci, którzy chcą pomnożyć swoje oszczędności, mogą skorzystać z lokat o podwyższonym oprocentowaniu. Skoro omawiane podmioty tak szczodrze postępują ze swoimi klientami, to ile zarabiają? Tu tkwi cała idea SKOKów – zgodnie z myślą założyciela – Franciszka Stefczyka – istnieją one, by jej członkowie wzajemnie sobie pomagali. Świadczy o tym motto SKOKów, które brzmi „nie dla zysku, nie dla filantropii, lecz dla użyteczności publicznej”. Istotny jest fakt, że ze SKOKów mogą korzystać tylko członkowie danego oddziału. Aby przynależeć do SKOKu, należy spełnić proste warunki:

 • Zapisanie się do kasy poprzez osobiste stawiennictwo w placówce z dowodem osobistym;
 • Wpłacenie wpisowego w wysokości 15 złotych;
 • Wykupienie co najmniej jednego udziału – wartość udziału wynosi 128 złotych, kwota ta jest zwracana przy wystąpieniu z kasy;
 • Nabycie wkładu własnego w wysokości 2 złotych

SKOK Chmielewskiego – co wiemy o firmie?

Omawiana kasa istnieje od 1994 roku i należy do grupy Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Rozliczeniowych. Jak większość kas, tak i ta posiada swojego patrona, którym jest Zygmunt Chmielewski – działacz społeczny z okresu międzywojennego. Oddziały SKOKu rozproszone są po całej Polsce: od Świdwina (zachodniopomorskie) przez Łódź (centralna Polska) aż po Łańcut (Podkarpacie). Oferta SKOK Chmielewskiego jest niezwykle zróżnicowana, obejmująca rachunki, lokaty, kredyty hipoteczne, pożyczki, a nawet ubezpieczenia. Skorzystać z niej mogą zarówno osoby fizyczne, jak i firmy czy podmioty trzeciego sektora. Co istotne, SKOK Chmielewskiego nie prowadzi działalności pożyczkowej online – poprzez stronę internetową można jedynie obliczyć wstępną zdolność kredytową. Złożenie wniosku o pożyczkę zawsze odbywa się w jednej z kilkunastu placówek spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej.

Recenzja pożyczki od SKOK Chmielewskiego

Pożyczka od SKOK Chmielewskiego cieszy się bardzo dobrą renomą wśród członków kasy. Nic dziwnego – oprocentowanie takiej formy finansowania jest wyraźnie niższa niż w banku. Przekłada się to bezpośrednio na wysokie pozycje w rankingu pożyczek pozabankowych, który można sprawdzić na naszej stronie. Na uwagę zasługuje fakt, że SKOK Chmielewskiego nie pobiera prowizji od większości pożyczek. Istnieją jednak pewne ograniczenia jeśli chodzi o wnioskowanie kredytowe lub pożyczkowe. Przede wszystkim – nie można tego zrobić online, co wymusza na zainteresowanej osobie wizytę w placówce. Ponadto, kwota wnioskowania zależna jest od trzech czynników:

 • Zdolności kredytowej zainteresowanego;
 • Wykupionych udziałów (im więcej udziałów, tym większa kwota pożyczki);
 • Stażu członkowskiego (im dłuższy staż, tym większa kwota pożyczki);

Pożyczki w SKOK Chmielewskiego występują w różnych odsłonach, a każda z nich kierowana jest do innej grupy docelowej, przykładowo:

 • „Witaj” – do nowych członków SKOK;
 • „Zrealizuj plany” – do osób poszukujących długoterminowego finansowania;
 • „Pożyczkowa nagroda premium” – wysoka kwota na krótki okres (do 36 miesięcy);
 • „Pożyczka hipoteczna” – do osób szukających alternatywy dla kredytu hipotecznego;
 • „Konsolidacja” – do osób, które chcą połączyć kilka zobowiązań w jedno;

Tak szeroka oferta sprawia, że każdy, niezależnie od swoich potrzeb, znajdzie dopasowane finansowanie.

Kto może wziąć pożyczkę od SKOK Chmielewskiego?

Podstawowym warunkiem, by myśleć o finansowaniu w jakiejkolwiek kasie spółdzielczej jest ważne członkostwo. Nie inaczej jest ze SKOKiem Chmielewskiego – konieczne jest zapisanie się w jednym z kilkudziesięciu oddziałów. To w zasadzie najtrudniejsza część wnioskowania o pożyczkę – będąc członkiem kasy, uzyskanie dodatkowych środków jest naprawdę proste. Wystarczy okazać dowód osobisty, przygotować zaświadczenie o dochodach i wypełnić wniosek o wybraną pożyczkę. SKOK Chmielewskiego akceptuje następujące dokumenty dochodowe:

 • Umowa o pracę;
 • Umowy cywilnoprawne (o dzieło, zlecenie, kontrakty);
 • Książka przychodów i rozchodów lub karta podatkowa dla samozatrudnionych;
 • Dokumenty z działalności rolniczej;
 • Odcinki emerytury (dzięki temu to doskonała propozycja wśród pożyczek dla emerytów);
 • Dokumenty potwierdzające przyznanie renty stałej;

Poza tymi elementami, konieczne jest spełnianie wymogów formalnych, czyli wiek 18-75 lat, stałe miejsce zamieszkania w Polsce oraz obywatelstwo polskie.

Opinie o firmie SKOK Chmielewskiego

SKOK Chmielewskiego cieszy się bardzo dobrymi opiniami zarówno na forach społecznościowych, jak i portalach o tematyce finansowej. Poszczególne oddziały oznaczone na Mapach Google także cieszą się wysoką oceną: najniżej oceniona placówka ma średnią 4,0/5, a najwyżej – 5/5. Czytając opinię członków kasy, którzy zdecydowali się na skorzystanie z pożyczki, można dostrzec szereg pochwał. Najliczniejsze z nich dotyczą:

 • Szerokiej oferty pożyczkowej;
 • Atrakcyjnych warunków uzyskiwania dodatkowej gotówki;
 • Prostoty wnioskowania i przyjaznej obsługi;
 • Szybkiego procesu rozpatrywania wniosku;
 • „Premiowania” lojalnych członków kasy atrakcyjniejszymi warunkami pożyczki;

Jak każda instytucja, tak i ta nie jest wolna od wad – członkowie SKOK Chmielewskiego uskarżają się na dwa elementy. Pierwszą z nich jest ograniczona ilość placówek – osoba z Wrocławia musiałaby jechać ponad 120 kilometrów do oddziału w Kaliszu. To znaczne utrudnienie nawet dla osób dysponujących środkiem transportu. Drugim minusem jest bardzo ograniczona funkcjonalność bankowości internetowej oraz opłata za każdy przelew wychodzący. Na podstawie powyższych informacji można wysnuć wniosek, iż SKOK Chmielewskiego to doskonała propozycja dla osób mających placówkę po sąsiedzku. To także dobra propozycja dla tych, którzy nie przepadają za fintechem i wolą załatwiać sprawy finansowe tradycyjną wizytą w oddziale.

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

3 komentarze

Zofia Kędzierawska

Najbardziej kompetentna pracownica pani Monika która pracowała w oddziale w Chełmie została zwolniona bo zachorowała na guza mózgu, podobno pracowała 20 lat , piękne podziękowanie za tyle lat pracy . Na pewno pomoże to w powrocie do zdrowia. Jesteście obrzydliwi.

Odpowiedz
SKOK Chmielewskiego

Pani Albino, zapraszamy do nowej lokalizacji oddziału SKOK Chmielewskiego w Świdniku – ul. Racławicka 6, tel. 81 751 73 91.

Odpowiedz
Albina

W Świdniku SKOK znów będzie nieczynny.Czy prezes o tym W|IE.????

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Te opinie również powinny Cię zainteresować...

Serwis super-pozyczka.pl należący do MalitaTM Tomasz Marczewski z siedzibą na ul. Jerzego Iwanowa-Szajnowicza 1/132 02-796 w Warszawie, NIP 9512386562, REGON 360394081 oświadcza, że nie udziela pożyczek oraz nie świadczy innych usług finansowych. Serwis super-pozyczka.pl pośredniczy w wyborze oferty firm udzielających pożyczek przez Internet, a przedstawione dane mają wyłącznie charakter informacyjny i w nieznaczny sposób mogą różnić się od warunków prezentowanych w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. superpozyczka.pl współpracuje z sieciami afiliacyjnymi w celu promocji ofert takich jak pozabankowe pożyczki ratalne oraz krótkoterminowe pożyczki chwilówki.

Twoja lista ofert

Porównaj
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0