RataPro – opinie i recenzja pożyczki

Myślisz nad wzięciem pożyczki w RataPro? Sprawdź, jakie produkty oferuje ta firma i na jakie warunki możesz liczyć. W poniższej recenzji RataPro zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje o pożyczkach w tej firmie. Na koniec poznasz też opinie dotychczasowych klientów firmy.

RataPro – pożyczki przez Internet

Rynek pożyczek przez Internet w Polsce jest dziś niezwykle rozbudowany. Jedną z firm, która je oferuje, jest RataPro. Możemy liczyć tu na spory zakres dostępnych kwot – od tysiąca złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy. Możliwe jest rozbicie spłaty na całkiem długi okres, co z pewnością przyda się przy większych pożyczkach.

Cały proces ubiegania się o pożyczki z RataPro odbywa się przez Internet. Pozwala to na znaczne skrócenie czasu niezbędnego do otrzymania wypłaty pieniędzy z pożyczki. Oczywiście, pożyczki online są też przez to bardzo wygodne! Również dzięki temu stały się tak dobrą alternatywą dla kredytów gotówkowych udzielanych przez banki. Warto jednak wiedzieć, że to nie RataPro jest pożyczkodawcą. Platforma pomaga jedynie w znalezieniu najlepszej oferty.

Jak działa RataPro?

W jaki sposób działa ta firma? RataPro to jedna z wyszukiwarek pożyczek online. Możemy wypełnić formularz na stronie pożyczkodawcy, a ten w naszym imieniu wyszuka propozycje pożyczek. Sama pożyczka będzie natomiast udzielona przez inną firmę – “właściwego” pożyczkodawcę.

Strona nie udziela pożyczek, a jedynie pośredniczy w ich znalezieniu. Czy oznacza to, że możemy liczyć na faktycznie najlepsze oferty firm pożyczkowych? Ciężko powiedzieć, każdą ofertę warto porównać z tym, co oferują poszczególni pożyczkodawcy. Niektóre firmy mogą w ten sposób zaproponować Ci chwilówkę online lub pożyczkę od firmy, która w zamian proponuje im najlepszą prowizję,.. RatkaPro nie pobiera natomiast opłat od swoich “klientów”.

Minimalna i maksymalna kwota pożyczki w RataPro, okres spłaty

Wysokość pożyczki w RatkaPro w rzeczywistości zależy więc po prostu od aktualnej oferty innych firm pożyczkowych. Wśród nich znajdziemy pożyczki od tysiąca do nawet 60.000 złotych. Okres spłaty może być naprawdę długi, co odpowiada wysokiej kwocie pożyczki. 

Maksymalny okres pożyczkowy to nawet 120 miesięcy, czyli 10 lat. Tak długi możliwy czas spłaty oczywiście będzie przydatny w przypadku sporych kwot – dzięki rozbiciu ich na wiele lat, ich miesięczna wysokość nie będzie zbyt wysoka. Rozłożenie spłaty zobowiązania na długi czas pomoże także w uzyskaniu optymalnej zdolności kredytowej,

Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Oczywiście, pamiętajmy o tym, że parametry pożyczki ratalnej w RataPro zależą po prostu od oferty firmy pożyczkowej. Są więc tak zróżnicowane i elastyczne, jak propozycje dostępne na rynku, które wyszukamy na tej stronie.

Jakie są koszty pożyczki online w RataPro?

Niestety, łączne koszty pożyczki online w RataPro poznamy dopiero po spełnieniu formalności i przejściu na stronę pożyczkodawcy. Oprocentowanie, RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), czy całkowity koszt pożyczki zależą więc od oferty firmy trzeciej. Nie poznamy tych opłat w momencie wypełniania formularza – wniosku o pożyczkę. 

To spory minus serwisu. Możemy więc powiedzieć, że aby poznać ofertę firm pożyczkowych, musimy po prostu wejść na stronę każdej z nich. RataaPro nie udziela pożyczek, pozwoli natomiast na jednoczesne i szybkie wnioskowanie do wielu firm pożyczkowych jednocześnie.

Zalety i wady RataPro

Wszystkie usługi na rynku finansowym mają pewne plusy, ale też jakieś minusy. W przypadku RataPro nie powinniśmy porównywać strony do firm pożyczkowych. To raczej wyszukiwarka pożyczek i pośrednik pozwalający (w teorii) na znalezienie najlepszej oferty. Korzystanie z usług serwisu teoretycznie może skrócić czas potrzebny do wyszukania jednej z ofert. Niestety, finalnie i tak musimy przejść na stronę jednej z firm pożyczkowych. Tam do wypełnienia dostaniemy standardowy formularz, musimy też poczekać na decyzję pożyczkową tej firmy.

Czy składając wniosek w RataPro na pewno dostaniemy najlepszą, aktualnie dostępną pożyczkę? Ciężko powiedzieć. Możliwe, że porównywarka zaproponuje nam konkretną pożyczkę, ponieważ dany pożyczkodawca oferuje lepszą prowizję – ciężko to jednak potwierdzić. W przypadku korzystania z takich wyszukiwarek warto po prostu zawsze sprawdzić samemu, co proponują inne firmy pożyczkowe. Wiele ofert, wraz ze wszystkimi niezbędnymi szczegółami, możesz znaleźć na stronie serwisu super-pożyczka.pl. Propozycje zebrane w formie rankingu pozwolą w kilka chwil poznać przekrój ofert dostępnych aktualnie na rynku. Od razu zobaczymy też m.in. informację o dostępności darmowej pierwszej pożyczki dla nowych klientów. Nie musisz przy tym podawać żadnych danych, wypełniać formularzy, czy dawać zgód marketingowych – zrobisz to dopiero na stronie konkretnego pożyczkodawcy.

Dlaczego warto skorzystać z RataPro?

Plusem internetowych pożyczek z RataPro z pewnością jest intuicyjna obsługa strony. Nie ma tam zbyt wielu opcji, a cały proces jest dość dobrze opisany. Wpisujemy interesującą nas kwotę pożyczki, wypełniamy swoje dane i… wystarczy poczekać na przekierowanie do jednej ze stron pożyczkodawców. 

Dlaczego nie warto korzystać z pożyczek w tej firmie?

RataPro zbiera naprawdę dużo danych od swoich użytkowników. Wypełnienie formularza – wniosku o pożyczkę jest naprawdę skomplikowane. Sporo pożyczek online ma o wiele mniejsze wymagania pod tym względem. Musimy jednak zapewne spełnić warunki formalne wielu firm pożyczkowych jednocześnie, aby następnie pośrednik mógł “w naszym imieniu” przekazać wniosek do innej firmy. W podobny sposób działają też inne firmy pożyczkowe.

Finalnie możemy zostać przekierowani na stronę www jednego z pożyczkodawców, nie znając jeszcze jego propozycji, na przykład oprocentowania. Cały proces ubiegania się o pożyczkę w ten sposób jest więc nie tylko skomplikowany, ale też dość niepewny. Nie mamy prostej możliwości do porównania propozycji różnych pożyczkodawców. Koszty pożyczki poznajemy natomiast dopiero po wypełnieniu bardzo długiego formularza i przejściu na stronę innej firmy.

Jak wypełnić formularz w RataPro?

W pierwszej kolejności przechodzimy na stronę wyszukiwarki pożyczek. Zaznaczamy interesującą nas kwotę z przedziału 1000-60000 złotych. Przechodzimy do formularza. Na pierwszej stronie podajemy swoje dane osobowe, w tym PESEL, numer telefonu i adres e-mail. Na kolejnej stronie należy uzupełnić natomiast informacje adresowe, wybrać w jakim lokalu mieszkamy (np. wynajmowanym lub własnym), określić swoje wykształcenie i liczbę osób na utrzymaniu. 

W kolejnym kroku należy podać informacje na temat swoich dochodów. Zaznaczamy ich źródło, na przykład:

 • umowa zlecenie
 • umowa o pracę na czas nieokreślony
 • własna działalność
 • umowa o pracę na czas określony
 • rolnik
 • bezrobotny
 • emeryt lub rencista
 • student
 • gospodyni domowa
 • i inne

W zależności od wybranego źródłą dochodów musimy następnie wpisać dodatkowe informacje, jak data rozpoczęcia pracy, dane firmy, branża, czy stanowisko. NAstępnie wpisujemy wysokość swoich dochodów, miesięczne wydatki, czy informacje o posiadanych zobowiązaniach (pożyczkach, spłacanych ratach, itp.). Niestety, to nie koniec danych, jakie musimy uzupełnić. Na kolejnej stronie wpisujemy informacje o swoim obywatelstwie, kraju urodzenia, a także podajemy numer dokumentu tożsamości.

Jeśli zaakceptujemy zgody na przetwarzanie danych i prawidłowo wypełnimy wszelkie pola, wniosek zostanie przeanalizowany. Jeśli strona znajdzie jakieś pożyczki, w których mamy szansę na akceptację wniosku – zostaniemy przekierowani na stronę pożyczkodawcy. Tam znów zobaczymy jednak sporo pól do wypełnienia, choć zależy to od firmy pożyczkowej i jej procedur.

Czy RataPro udziela pożyczek?

Nie. To firma, która zbiera dane użytkowników, a następnie pomaga w złożeniu wniosku w innej firmie pożyczkowej. Czy użytkownik może dzięki temu liczyć na lepsze warunku pożyczkowe? Ciężko powiedzieć, prawdopodobnie nie.

RataPro jest więc jedynie pośrednikiem. Naszym zdaniem lepszym rozwiązaniem jest po prostu samodzielne wyszukanie jednej z ofert dostępnych na rynku. Można w tym celu wspomóc się zestawieniem, na przykład na stronie super-pożyczka.pl. Bez podawania żadnych danych poznamy sporo szczegółów dotyczących pożyczki.

Opinie o RataPro

Korzystanie z usług tej firmy jest dość skomplikowane, a na pewno bardzo czasochłonne. Zdaniem wielu osób nie przyspiesza procesu ubiegania się o pożyczkę online. Zadowolenie klientów z warunków pożyczki i jej kosztów w dużej mierze zależy natomiast od tego, jaką ofertę wybierze dla nich ten pośrednik.

Czy warto wziąć pożyczkę w RataPro?

Ciężko mówić o “pożyczkach w RataPro”. Firma pośredniczy między użytkownikiem – potencjalnym klientem a firmami pożyczkowymi. Nie jest to jednak typowa wyszukiwarka, gdzie w pewnym momencie otrzymamy wgląd do naprawdę wielu ofert. Po wypełnieniu formularza możemy natomiast otrzymać jedną ofertę – czy jest ona aktualnie najkorzystniejsza? Trudno powiedzieć.

Zalecamy więc ostrożność podczas korzystania z usług tej firmy.

Najczęściej zadawane pytania

Czy RataPro udziela pożyczek?

Nie. To pośrednik, który zbiera dane wnioskodawców, a następnie przekazuje je pożyczkodawcy.

Czy warto skorzystać z RataPro?

Ciężko powiedzieć. Nie mamy pewności, że ten pośrednik pożyczkowy wybierze dla nas najlepszą ofertę.

Czy RataPro sprawdza BIK?

Nie. Ta firma nie sprawdza BIK, ponieważ nie udziela pożyczek. Może to natomiast zrobić wybrany przez RataPro pożyczkodawca.

Źródło:

 1. https://www.ratapro.pl/jak-to-dziala/\
 2. https://www.bik.pl/poradnik-bik/czym-jest-zdolnosc-kredytowa