Jak wymienić waluty w Pekao?

Jak wymienić waluty w Pekao?

Właściciele kont bankowych w Pekao mogą przewalutować tam posiadane pieniądze. Posłuży do tego usługa wirtualnego kantoru banku, czy założone wcześniej rachunki osobiste w obcej walucie. Zobaczmy więc, jak wygląda wymiana walut Pekao.

Wymiana walut Pekao

W banku Pekao SA znajdziemy usługi wymiany walut. Pekao nie jest tu zresztą wyjątkiem – obecnie takie możliwości daje każdy bank w Polsce. Możemy więc wygodnie przewalutować swoje środki na wiele walut, w tym wszystkie najważniejsze waluty (EUR, USD, GBP, itp.). Zwykle jesteśmy w stanie znaleźć w Internecie możliwości przewalutowania na nieco lepszych warunkach, niż wymiana walut w Pekao. Dla klientów banku korzystanie z jego usług jest jednak niezwykle wygodnym i szybkim rozwiązaniem. Jeśli potrzebujesz więc kupić obce waluty wyjeżdżając na wakacje, czy chcąc wykonać transakcję zagraniczną- ta opcja wydaje się dość dobra.

Już na wstępie musimy poinformować, że wymiana walut Pekao w godzinach 9:00-17:00 odbywa się po najlepszym kursie. Jest tak ze względu na godziny otwarcia największych giełd walutowych na świecie, m.in. w Nowym Jorku, czy Londynie. Każdy może zresztą sprawdzić, o której godzinie i w jaki dzień najlepiej wymieniać walutę.

Bank Pekao SA oferuje swoim klientom wymianę walut na kilka sposobów. Opiszemy je pokrótce poniżej.

Przelew walutowy w Pekao SA

Każdy może zlecić przelew środków między rachunkami. Jeśli mamy rachunki w różnych walutach, wykonując taki przelew bank Pekao automatycznie przewalutuje środki. Przelew walutowy Pekao można zlecić wygodnie za pośrednictwem serwisu transakcyjnego (bankowość internetowa Pekao24.pl) oraz w aplikacji mobilnej. Oczywiście, jest to też możliwe w oddziale banku.

PeoPay - aplikacja mobilna Pekao SA

Wymiana walut Pekao – kantor walutowy w Pekao24

Klienci banku mogą również skorzystać z wirtualnego kantora wymiany walut Pekao24. Kantor jest dostępny online – na stronie serwisu Pekao24.pl oraz w oddziałach banku. Oczywiście, jeśli chcesz skorzystać z tej opcji, musisz posiadać aktywny rachunek w danej walucie (np. w PLN i EUR, aby wymieniać złotówki na euro i w drugą stronę).

Czy można płacić kartą w kantorze?

Wirtualny Kantor Pekao24 oferuje następujące usługi:

 • kupno i sprzedaż walut
 • wykresy pokazujące zmiany kursu walut i panujące na rynku trendy
 • dostęp do kursów walut w czasie rzeczywistym
 • historię transakcji

Obsługa serwisu jest intuicyjna i każdy klient Pekao powinien sobie z nią bez przeszkód poradzić.

Pekao karta wielowalutowa

Jeśli planujesz często płacić w obcych walutach, karta wielowalutowa Pekao SA. Działa dość podobnie do popularnej karty Revolut. Aktywujemy interesujące nas waluty i możemy wygodnie płacić w nich w sklepach, Internecie, czy wypłacać pieniądze z bankomatów. Musimy wcześniej pamiętać o tym, aby zasilić konto rachunku walutowego w walucie, którą planujemy wykorzystać do transakcji. W przeciwnym wypadku przewalutowanie nastąpi automatycznie w momencie płatności, co może być nieco mniej korzystne.

Konta walutowe w Pekao

Do wymiany walut Pekao przyda Ci się rachunek w danej walucie. Na szczęście, założenie konta walutowego w Pekao SA jest proste i szybkie. Wystarczy wypełnić formularz, co jest możliwe również przez Internet i w aplikacji mobilnej. Co więcej, Pekao SA ma dla swoich klientów darmowe konta walutowe.

W Pekao SA możemy założyć konto walutowe w dolarach amerykańskich, euro, frankach szwajcarskich i funtach brytyjskich. 

Jakie waluty można wymieniać w Pekao?

Wymiana walut Pekao dotyczy podstawowych walut. Na ich liście jest 20 walut, w tym:

 • CHF
 • EUR
 • GBP
 • USD
 • CZK
 • i wiele innych

Aktualne kursy wymiany walut znajdziesz w kantorze online na stronie pekao24.pl oraz w aplikacji mobilnej. Możesz też sięgnąć do stale aktualnej tabeli kursów wymiany walut Pekao – https://www.pekao.com.pl/kursy-walut/lista-walut.html#-kursy-walut-banku-pekao-sa.

Jeśli chcesz się upewnić, że kurs jest korzystny, wystarczy porównać go z aktualnym kursem NBP. Znajdziesz go choćby poprzez wyszukiwarkę Google. Wystarczy wpisać tam “kurs walut waluta-1 waluta-2”, wpisując nazwy walut. Możemy też od razu przeliczyć określoną sumę pieniędzy w jednej walucie na inną, to bardzo wygodne. Kurs wymiany walut Pekao jest korzystny, jeśli nie odbiega zbytnio od średniego kursu NBP.

Ile kosztuje wymiana walut Pekao SA?

Sama wymiana walut Pekao nie jest obarczona dodatkową prowizją, czy kosztem przewalutowania. Zysk banku wynika z różnic w kursach kupna i sprzedaży banku. Aby wykonywać transakcję wymiany walut w Pekao musimy również posiadać rachunek w danej walucie. Wtedy możliwe, że bank pobierze miesięczną opłatę za jego prowadzenie.

Ewentualne opłaty mogą się natomiast pojawić, jeśli posiadając konto w złotówkach i powiązaną z nim kartę płatniczą wykonamy transakcję w obcej walucie.

Czy wymiana walut w Pekao SA się opłaca?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie. Podobnie do innych banków, wymiana walut w Pekao jest bardzo wygodna i szybka. Usługa zarezerwowana jest jednak wyłącznie dla klientów banku, którzy posiadają tam konto w złotówkach oraz rachunek w innej walucie. Wtedy wystarczy kilka kliknięć, aby wykonać przewalutowania.

Czy jest to opłacalne? Najczęściej banki, w tym Pekao SA, oferują całkiem dobre kursy wymiany walut. Jeśli jednak poświęcimy chwilę na poszukanie innej opcji, zwykle bez trudu znajdziemy miejsce z lepszymi kursami. Czasem skorzystanie z niego może jednak wymagać założenia dodatkowego konta i poznania usługi. Jeśli sporadycznie wymieniasz waluty lub są to nieduże kwoty, warto więc postawić na wygodną wymianę w aplikacji banku. Jeśli myślisz o większych transakcjach, lepiej porównać kursy w innych miejscach i wybrać najkorzystniejszy sposób wymiany walut.

Cinkciarz.pl - opinie o internetowym kantorze i recenzja firmy

Podsumowanie artykułu

Podsumowując, wymiana walut w Pekao SA nie jest trudna. Każdy klient banku może jej dokonać w oddziale, przez serwis transakcyjny i aplikację mobilną PeoPay. Kursy wymiany walut zobaczymy zawsze przed wykonaniem przewalutowania. Bank nie nalicza za to dodatkowych opłat, choć kurs może nie być tak korzystny, jak w innym miejscu. Gdy planujesz wymianę większej sumy, poszukaj różnych możliwości, a z pewnością uda Ci się zaoszczędzić realną sumę pieniędzy.

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda wymiana walut Pekao?

Wymiana odbywa się w oddziale banku Pekao, w aplikacji PeoPay i serwisie internetowym Pekao24. Musimy mieć rachunek w walucie, którą chcemy kupić lub sprzedać. Na stronie zobaczymy aktualny kurs wymiany, a bank nie pobiera za nią dodatkowych opłat.

Źródło:

 1. https://www.pekao.com.pl/klient-indywidualny/bankowosc-osobista-premium/kantor-pekao24.html
 2. https://www.pekao.com.pl/kursy-walut.html
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły