Jak wymienić waluty w mBanku

Jak wymienić waluty w mBanku

Jesteś klientem mBanku i chcesz wykonywać transakcje w walutach obcych? Jeden z najpopularniejszych banków w Polsce przygotował taką możliwość. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak wygląda wymiana walut w mBank. Czy polski bank proponuje swoim klientom atrakcyjne kursy?

Wymiana walut mBank

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że wymiana walut w mBank to rozwiązanie jedynie dla klientów tego banku. Należy mieć w rachunek bieżący (np. konto osobiste) oraz konto walutowe. Dziś wiele osób może korzystać z wymiany walut mBank – to jeden z najpopularniejszych banków w naszym kraju.

Niezależnie od tego, jak chcesz dokonać wymiany walut, zawsze warto sprawdzić aktualny kurs NBP. Dobrym rozwiązaniem jest również poznanie innych opcji – np. oferty stacjonarnych i internetowych kantorów. Aby zaoszczędzić i wymieniać pieniądze po najlepszym kursie można też poznać najdogodniejsze dni i godziny na wymianę walut. Oczywiście, jeśli myślisz o wymianie niedużej kwoty, zrób to po prostu w najwygodniejszy sposób. Jeśli natomiast suma jest większa, warto poszukać choćby niewielkich oszczędności i różnic w kursach. Czy wymiana walut w mBank jest więc opłacalna?

Czy warto kupić dolary i euro w 2024 roku?

Jak wymienić pieniądze w mBank?

Cały proces jest tak prosty, jak korzystanie z pozostałych usług i produktów mBanku. Możemy wymieniać waluty w mBank za pośrednictwem serwisu transakcyjnego w sieci, a także przez aplikację mobilną banku. Zwolennicy bardziej tradycyjnych rozwiązań mogą też udać się do oddziału banku i tam dokonać wymiany.

Do wymiany walut mBank potrzebujemy mieć tam konto walutowe i w złotówkach. Prostym sposobem jest użycie serwisu bankowości elektronicznej. Wchodzimy tam, logujemy się na swoje konto, a następnie wykonujemy następujące czynności:

 • wybieramy “Płatności” z menu na górze strony
 • przechodzimy do zakładki “Waluty
 • przechodzimy do opcji “Kup lub sprzedaj

W tym miejscu wybieramy interesujące nas waluty, wymianę z lub na złotówki i wybraną kwotę. Dla wygody możemy podać oczekiwaną wartość zarówno w PLN, jak i innych walutach (np. EUR, USD).

mBank numery na infolinię

mKantor – internetowa wymiana walut mBank

Druga opcja to otworzenie serwisu kantoru internetowego mBank. Korzystanie z mKantor również wymaga jednak posiadania kont w złotówkach i walucie, którą chcemy kupić lub sprzedać. Podobnie do wymiany w serwisie transakcyjnym, możemy wymieniać waluty w mBank przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia.

Przed skorzystaniem z mKantoru musimy aktywować tę usługę. Zrobimy to w prosty sposób i przez aplikację mobilną, serwis transakcyjny lub na infolinii. W mKantorze wybieramy interesujące nas waluty i sumę.

W przypadku transakcji na równowartość ponad 100.000 złotych mamy możliwość negocjacji kursu wymiany walut. Limit wymiany walut wynosi natomiast 200.000 złotych.

Wymiana walut w aplikacji mBank

W przypadku wymiany walut mBank poprzez aplikację mobilną, wystarczy kilka kliknięć. Najpierw musimy otworzyć program na swoim smartfonie lub tablecie i zalogować się. W tym celu wpisujemy kod PIN lub korzystamy z zabezpieczenia biometrycznego (np. odcisk palca). Z menu na dole okna wybieramy opcję “Płatności”. Z zakładek na górze wybieramy następnie opcję ”Waluty”.

Wybieramy interesującą nas walutę, kupno lub sprzedaż i kwotę transakcji. Od razu zobaczymy aktualny kurs. W prawym, górnym rogu okna aplikacji zobaczymy natomiast czas, przez który kurs pozostaje aktualny. Po jego upływie może nastąpić zmiana kursu wymiany walut. Musimy posiadać rachunek w walucie, którą chcemy kupić. Jego założenie nie jest skomplikowane, nie wymaga też zwykle dodatkowych opłat. Gdy wszystko jest gotowe i wybierzemy interesujące nas sumy, wybieramy z listy rachunek, z którego mBank ściągnie środki do wymiany. Zatwierdzamy działanie i po chwili mamy już zakupioną liczbę pieniędzy w wybranej walucie.

Jakie waluty możńa wymienić w mBank?

Lista walut dostępnych przy wymianie w mBank jest całkiem długa. Znajdziemy na niej wszystkie najważniejsze waluty, nie tylko krajów europejskich. Wymiana walut w mBank jest dostępna w następujących walutach:

 • PLN (polski złoty)
 • EUR (euro)
 • GBP (funt brytyjski)
 • USD (dolar amerykański)
 • CHF (frank szwajcarski)
 • CZK (korony czeskie)
 • DAK (korony duńskie)
 • HUF (węgierskie forinty)
 • JPY (japoński jen)
 • NOK (korony norweskie)
 • SEK (korony szwedzkie)

Kurs wymiany walut w mKantor (wymiana walut mBank)

Jaki kurs wymiany mamy w mBanku? Kursy poszczególnych walut zobaczymy po wejściu do swojej aplikacji mobilnej, serwisu mKantor lub serwisu transakcyjnego mBanku. Kursy mogą być dostosowywane indywidualnie do klienta. Powyżej 100.000 złotych możemy też negocjować kurs wymiany.

Z opinii klientów banku wynika, że kursy wymiany mBank są dość korzystne. Szukając najbardziej atrakcyjnych propozycji wymiany, np. w kantorach walutowych online, zwykle znajdziemy nieco lepsze propozycje. Jeśli planujesz wymienić kilkaset złotych lub kilka tysięcy, różnica zwykle nie jest spora, wymiana walut w mKantor jest więc bardzo wygodna. Przy większych sumach możemy jednak poszukać bardziej korzystnej finansowo opcji na wymianę walut.

Aktualne kursy wymiany walut mBank znajdziesz też na stronie z tabelą kursów: https://www.mbank.pl/serwis-ekonomiczny/kursy-walut/. 

Jak długo trwa wymiana walut w mBank?

Proces wymiany walut w mBank jest właściwie natychmiastowy. Wystarczy kilka kliknięć i potwierdzenie takiej transakcji, a środki w zakupionej walucie od razu znajdziemy na naszym koncie walutowym.

Dla klientów mBank wymiana walut właśnie w tym banku może być jednym z najszybszych sposobów. Wystarczy w końcu użyć posiadanej już aplikacji mobilnej lub serwisu na stronie www. Nie musimy logować się do kolejnej usługi (np. kantoru internetowego), czy poznawać mechanizmów jej działania.

Czy opłaca się wymienić waluty w mBanku?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Zwykle w innych miejscach znajdziemy nieco lepsze kursy wymiany walut (np. w e-kantorze na stronie cinkciarz.pl). Różnice mogą wynosić nawet kilkanaście procent, choć zwykle są niższe. Niekiedy kurs jest niemal identyczny lub różni się o mniej, niż 1 procent.

Kantor internetowy Cinkciarz.pl - opinie klientów i recenzja.

Każdy musi więc samemu ocenić, czy woli postawić na maksymalną wygodę i prostotę wymiany walut, czy najlepszy kurs. Taką decyzję najlepiej jest podjąć biorąc pod uwagę wymienioną kwotę.

Przewalutowanie transakcji w mBank

Możliwe jest dokonanie transakcji w walutach obcych kartą. W mBank wiąże się to jednak z pewnymi dodatkowymi kosztami, które musi pokryć klient. Posiadacze karty Mastercard powiązanej z kontem w mBank zapłacimy 3%. W przypadku kart wielowalutowych połączonych z kontem walutowym koszt przewalutowania jest natomiast obniżony do 0.5%.

Jeszcze więcej zapłacą natomiast właściciele karty debetowej Visa – to aż 5.9%. W przypadku karty wielowalutowej przewalutowanie wynosi 3.5%. Tu pozytywny wyjątek stanowi natomiast karta Visa Świat, gdzie nie ma prowizji za przewalutowanie.

Oczywiście, nie zapłacimy prowizji, jeśli mamy konto w danej walucie i znajdują się na nim środki. Wtedy wykonując transakcję zostaną po prostu pobrane z naszego rachunku.

Podsumowanie artykułu

Wymiana walut w mBank jest dość prosta. Nie zawsze jest to jednak najbardziej korzystne rozwiązanie. Zwykle lepsze kursy znajdziemy bowiem m.in. w kantorach internetowych. Każdy powinien więc samemu ocenić, czy opłaca mu się wymiana walut mBank, czy lepiej poszukać innego rozwiązania.

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest mKantor?

Kantor walutowy mBanku dostępny na stronie internetowej pozwala dokonać wymiany walut. Do wyboru jest ich kilkanaście. Aby z niego skorzystać musimy posiadać w mBank konto w PLN i walutowe.

Czy opłaca się wymiana walut w mBank?

Zaletą wymiany walut w mBank jest wygoda i szybkość. Dzieje się to błyskawicznie i wymaga jedynie kilku kliknięć w aplikacji mobilnej lub e-bankowości. Niestety, kursy wymiany mogą jednak nie być tak korzystne, jak w innych miejscach, jak choćby kantory internetowe.

Kto może wymienić waluty w mBank?

Wymiana walut w mBanku to usługa dostępna jedynie dla klientów banku. Wymaga posiadania tam konta w złotówkach i w walucie, którą chcesz kupić.

Źródło:

 1. https://www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/mkantor/
 2. https://mubi.pl/poradniki/wymiana-walut/
 3. https://cinkciarz.pl/wymiana-walut/jak-wymienic-walute
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły