Vindix – co zrobić, jeżeli firma windykacyjna się z nami kontaktuje?

vindix

Liczne firmy windykacyjne od wielu lat działają na polskim rynku. Najczęściej działają one w imieniu wierzycieli bądź skupują od nich zadłużenia. Jedną z takich spółek jest Vindix, podmiot windykacyjny z siedzibą w Warszawie. W dzisiejszym artykule zobaczymy, czym dokładnie zajmuje się ta firma, co sądzą o niej klienci, a także jak bronić się przed działaniami windykatorów.

Vindix – informacje o firmie i kontakt

Główna działalność spółki obejmuje takie czynności jak skupowanie skupowanie wierzytelności portfeli na rachunek własny, usługi windykacyjne na wielu etapach, a także usługi doradcze w zakresie windykacji, wyceny wierzytelności i porad prawnych. Firma jest członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych, który zajmuje się etyczną stroną postępowania firm w tym sektorze.

Kontakt z firmą możliwy jest na kilka sposobów, np. poprzez rozmowę na infolinii, wiadomości e-mail, oraz wiadomości wysyłane pocztą tradycyjną. Dostępne są także formularze kontaktowe, w których można dokładnie opisać swój problem aby następnie otrzymać wiadomość zwrotną.. Dla zainteresowanych zamieszczamy poniżej dokładne dane kontaktowe firmy.

Infolinia:

+48 800 703 088

+48 22 319 60 60

E-mail:

kontakt@vindix.pl

Adres siedziby:

Al. Stanów Zjednoczonych 61A

04-028 Warszawa

Otrzymałem pismo od Vindix – co to oznacza?

Osoba, która otrzymała pismo od windykatora może zastanawiać się, co to dla niej oznacza. Dla wielu osób próba kontaktu ze strony firmy windykacyjnej jest źródłem stresu i paniki. Warto jest jednak podejść do sprawy na spokojnie, i na dobry początek spróbować zadzwonić na infolinię firmy, aby wyjaśnić sytuację. Może okazać się, że padliśmy ofiarą pomyłki. W firmach windykacyjnych pracują przecież ludzie, a drobne nieporozumienia zdarzają się nawet najlepszym.

Jeżeli firma windykacyjna próbuje się z nami porozumieć, to bardzo prawdopodobne jest, że nasze zadłużenie zostało jej sprzedane. Wówczas automatycznie stajemy się klientem takiej spółki, i to do niej musimy przesyłać pieniądze za zaległe zobowiązania. Źródłem zadłużenia, którym interesują się windykatorzy, są nie tylko pożyczki i kredyty. Mogą to być także rachunki za prąd, wodę i gaz, niespłacone raty za dany produkt, bądź zaleganie z zapłatą za inne usługi. Udział firmy windykacyjnej w procesie egzekucji zadłużenia nie jest czymś obiektywnie złym dla klienta – jest to bardziej polubowna alternatywa dla skierowania sprawy na drogę sądową. W takiej sytuacji klient miałby dodatkowe negatywne konsekwencje, takie jak postępowanie komornicze.

Spłata zadłużenia w Vindix

Jeżeli ustaliliśmy, że wszystkie dane się zgadzają i dług faktycznie jest nasz, to najlepiej przystąpić do natychmiastowego działania. W tym celu dobrze jest skontaktować się z firmą w celu ustalenia planu spłaty. Istnieje możliwość rozłożenia zadłużenia na mniejsze raty, których spłata nie będzie dużym obciążeniem finansowym. Aby ustalić jak najdogodniejszy plan spłaty warto jest wcześniej przeanalizować swoje możliwości, biorąc pod uwagę swoje miesięczne wydatki i dochody.

Może się okazać, że nawet nowy, ustalony wspólnie plan regulacji zobowiązania będzie dla klienta problematyczny. Taka sytuacja często spowodowana jest czynnikami, na które żadna ze stron nie ma wpływu. W takim przypadku najlepiej jest bezzwłocznie powiadomić o tym firmę windykacyjną, co poskutkuje przygotowaniem nowego planu bądź zmianą warunków dotychczasowej umowy.

Jak sprawdzić swój dług w Vindix?

Vindix jako jeden z licznych windykatorów pozwala na bezproblemowe sprawdzenie stanu swojego zadłużenia. Można to zrobić na przeznaczonej do tego stronie. W tym celu należy podać odpowiednie dane, takie jak numer sprawy, numer telefonu i pięć ostatnich cyfr numeru PESEL (lub pełny numer NIP). Wówczas wszystkie niezbędne informacje zostaną nam przedstawione. Osoby, które preferują bardziej tradycyjne rozwiązania, mogą skontaktować się poprzez infolinię i w taki sposób poznać wysokość swojego długu w Vindix.

Co się stanie, jeśli nie spłacę długu w Vindix?

Brak terminowej spłaty zadłużenia u windykatora może nieść za sobą negatywne skutki, które odczuwalne będą na wielu płaszczyznach. Mowa nie tylko o Vindix, ale także o każdym innym podmiocie windykacyjnym, który posiada nasz dług. Jedną z najbardziej dotkliwych konsekwencji jest wpis do baz i rejestrów dłużników, takich jak BIK i BIG. Figurowanie nazwiska osoby zadłużonej w takich zestawieniach skutecznie utrudnia zaciągnięcie kredytu, pożyczki, kupna towaru na raty i innych usług finansowych. Dzieje się tak, ponieważ dla podmiotu świadczącego usługę obecność w bazach dłużników to wyraźna oznaka niskiej zdolności kredytowej.

Dłużnik, który miga się od terminowego uregulowania swoich zobowiązań, może spodziewać się także znacznego wzrostu kwoty do spłaty. Zarówno pierwotni wierzyciele, jak i firmy windykacyjne często naliczają kary finansowe dla osób, które nie spłacają rat na czas. Takie działanie jest w pełni legalne, ponieważ dodatkowe opłaty i ich wysokość ustalane są w umowie.

W najgorszych przypadkach sprawa może zostać skierowana na drogę sądową. Dzieje się tak w sytuacjach, w których jedna ze stron nie ma zamiaru kooperować, przez co wypracowanie polubownego rozwiązania jest niemożliwe. Wówczas dłużnik może spodziewać się, że będzie miał do czynienia z komornikiem. Będzie to nie tylko o wiele bardziej kosztowne niż zwykła spłata zadłużenia, lecz także nieprzyjemne i stresujące. Komornicy posiadają szereg uprawnień, które pozwalają im na szybszą egzekucję zadłużenia. Funkcjonariusze publiczni mogą m.in. zablokować konto bankowe dłużnika a także wejść do jego mieszkania. Aby tego uniknąć, lepiej jest spłacić wszystko w pierwotnym terminie.

Skąd wziąć środki na spłatę długu?

Wyżej opisane konsekwencje są naprawdę poważne i mogą przyczynić się do zmiany poziomu życia i finansów osoby zadłużonej. Dłużnicy w takich sytuacjach często zastanawiają się, skąd wziąć pieniądze na spłatę długu w terminie, aby uniknąć wszelkich nieprzyjemnych skutków zalegania z należnościami. Z pomocą przychodzą pożyczki pozabankowe, które w przeciwieństwie do kredytów gotówkowych łatwo jest uzyskać.

Firmy i osoby prywatne udzielające pożyczek i chwilówek bez bik mają niższe wymagania odnośnie zdolności kredytowej klienta i nie traktują obecności w bazach dłużników jako coś, co automatycznie przekreśla szansę na wsparcie finansowe. Z tych powodów usługi takie określa się mianem pożyczki bez BIK, i od wielu lat ten sposób uzyskiwania dodatkowych pieniędzy cieszy się niesłabnącą popularnością.

Mogłoby się wydawać, że usługi pozabankowe nie są równie bezpieczne i sprawdzone, jednak nie jest to prawda. Specjalnie w celu zgromadzenia najlepszych i zaufanych pożyczkodawców powstały liczne rankingi pożyczek online. Użytkownicy mogą dzięki nim porównywać usługi, a także poznawać opinie specjalistów i internautów. Dzięki temu klient może znaleźć dopasowaną do siebie ofertę, dzięki której zażegna problem z zadłużeniem.

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły