TransactionLink – co to jest, jak działa?

TransactionLink

TransactionLink jest usługą umożliwiającą między innymi potwierdzenie tożsamości. Odbywa się to przy użyciu e-dowodu lub dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Wszystko dzięki współpracy twórców Transaction Link z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych. Jest to dość nowy projekt – start-up wspierany przez odłam warszawskiej Giełdy  Papierów Wartościowych odpowiedzialny za rozwój technologii. Platforma Transaction Link kierowana jest przede wszystkim do firm z branży fintech. Może być cennym uzupełnieniem takiego biznesu, pomoże także w zachowaniu zasad bezpieczeństwa i szybkim  zweryfikowaniu tożsamości.

Co to jest TransactionLink?

TransactionLink jest polskim start-upem, który na start zebrał aż 5,5 miliona złotych od inwestorów. Usługa w formie platformy może połączyć ze sobą firmy działające w branży fintech. Dzięki różnym możliwościom TransactionLink pomaga w weryfikacji tożsamości klientów, na przykład chcących udzielić komuś pożyczki lub w innym celu.

TransactionLink tworzy więc oprogramowanie, które następnie można będzie integrować z portalem, czy stroną innej firmy. Pozwoli to podnieść poziom bezpieczeństwa i ułatwić procesy związane z weryfikacją tożsamości przyszłych klientów. Nad wszystkim czuwają też państwowe firmy, jak GPW i Wytwórnia Papierów Wartościowych. Dzięki temu firma otrzyma bardzo dokładne i wiarygodne informacje na temat klienta lub kontrahenta.

Co to jest firma fintech?

Przede wszystkim warto odpowiedzieć, jaką firmę nazwiemy “fintech”? To wszelkie przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność przez Internet (lub proponują swoje usługi w wersji online), a ich branżą są finanse i powiązane z nimi działalności. Firmy fintech to między innymi firmy ubezpieczeniowe online, parabanki oferujące chwilówki, czy firmy z ofertą typu cashback.

Jak TransactionLink pomaga w weryfikacji tożsamości?

Platforma TransactionLink pozwoli na weryfikację tożsamości na kilka sposobów. Dzięki współpracy z Wytwórnią Papierów Wartościowych można porównać dane po zeskanowaniu dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Istnieje też możliwość weryfikacji przez połączenie wideo. Trzecią możliwością jest sprawdzenie danych posiadanych przez bank, który już wcześniej zweryfikował jednego ze swoich klientów.

Szybki proces weryfikacji tożsamości pozwoli dostarczyć konsumentom usługi jeszcze sprawniej, niż dzisiaj. Możemy liczyć między innymi na błyskawiczną możliwość wykupienia ubezpieczenia, czy wzięcia pożyczki online. TransactionLink pomoże też w tworzeniu scoringu kredytowego, czy działaniach windykacyjnych.

TransactionLink pozwala też na wykorzystanie najnowszych technologii. Dzięki temu oprogramowaniu weryfikacja tożsamości może się też odbywać przy użyciu smartfona z wyłączoną łącznością NFC. Wszystko to ma znacznie ułatwić zawieranie umów z fintechowe. Ten start-up pomaga więc zarówno fintechom jak i samym klientom. Wszyscy skorzystają bowiem na przyspieszeniu wielu procesów i sprawieniu, że przepływa danych będzie jeszcze bardziej bezpieczny, niż dotychczas.

Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

2 komentarze

Bogumila

Dzień dobry chciałam się dowiedzieć czemu nie działa na niektórych transakcjach porzyczkowych już trzeci dzień nie mogę zweryfikować konta

Odpowiedz
    Emilia

    dzień dobry również mam ten sam problem niemoge się zalogować do swojego konta poprzez tą aplikację

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły