Thermomix na raty

Thermomix na raty

Nie ulega wątpliwości, że Thermomix jest bardzo pożądanym sprzętem kuchennym. Pomaga w gotowaniu i przyrządzaniu posiłków. Niestety, wadą sprzętu jest jego wysoka cena. Być może dobrym rozwiązaniem jest więc kupno urządzenia Thermomix na raty. Postaramy się dziś przedstawić możliwości finansowania, jakie mamy obecnie na rynku.

Czy warto kupić Thermomix na raty?

Decyzja o zakupie takiego sprzętu nie jest prosta. Mówimy w końcu o urządzeniu dość drogim, kosztującym kilka tysięcy złotych. Cena zależy od modelu urządzenia, tych jest kilka. Niestety, w 2024 roku koszt zakupu Thermomixa wzrósł. Tym bardziej myśląc o takim urządzeniu warto rozważyć zakup Thermomix na raty.

Chcąc kupić to urządzenie możemy zapłacić na nie na kilka sposobów:

 • gotówką, korzystając ze swoich oszczędności
 • Thermomix na raty – bezpośrednio u sprzedawcy
 • kupno na raty, które znajdziemy samemu (kredyt gotówkowy

Która z tych opcji jest najbardziej korzystna? To sprawa dość indywidualna. Postaramy się jednak przedstawić dostępne możliwości. Podpowiemy też, jak w ogóle działa Thermomix i dlaczego tak wiele osób interesuje się jego zakupem.

Thermomix – urządzenie, które odmieni przygotowywanie posiłków

Przede wszystkim odpowiedzmy pokrótce na pytanie – co to jest Thermomix? Sprzęt przypomina robota kuchennego, który jest jednak niezwykle zaawansowany. Ma wiele funkcji i jest bardzo wszechstronny. Wystarczy tylko wspomnieć o kilku najważniejszych funkcjach Thermomix:

 • mieszanie
 • rozdrabnianie
 • wyrabianie ciasta
 • ubijanie
 • krojenie
 • siekanie
 • miksowanie
 • gotowanie
 • gotowanie na parze
 • duszenie
 • farmentowanie
 • wolne gotowanie
 • i wiele innych

Mamy więc niemal wszystkie czynności, które przydają się w kuchni – podczas przygotowywania posiłków, czy poszczególnych składników. Po użyciu sprzęt może nawet sam się umyć, oszczędzamy więc sporo czasu.

W zestawie z urządzeniem otrzymujemy wiele dodatkowych akcesoriów. To zarówno różne ostrza, mieszadła, sitka, czy naczynia i garnki. Dzięki nim możemy przygotować naprawdę wiele potraw. Przepisy znajdziemy w sieci – do Thermomixa otrzymujemy bowiem aplikację na telefon. Sam sprzęt ma też wyświetlacz, na którym możemy wybrać przepis. Urządzenie informuje nas o kolejnych czynnościach, jakie musimy wykonać (np. włożyć do pojemnika kolejny składnik, wlać wodę, itp.). Gotowanie jest więc bardzo proste, nawet osoby bez szczególnych umiejętności poradzą sobie z całkiem skomplikowanymi przepisami. Plusem sprzętu jest również spora oszczędność czasu. Thermomix zrobi za nas wiele czynności, w tym te dość czasochłonne i żmudne, jak krojenie, siekanie, czy ubijanie jajek.

Jak kupić Thermomix na raty?

Szukając możliwości kupienia Thermomixa na raty zapewne trafimy na stronę producenta lub do przedstawiciela marki. Firma może zaproponować kupującemu rozłożenie spłaty na raty. Możemy je spłacać nawet przez cztery lata, czyli miesięczna rata może być całkiem niska. Czy jednak lepiej wybrać ten sposób na kupno wymarzonego sprzętu, czy lepiej samemu poszukać kredytu lub pożyczki?

Kredyt czy pożyczka - czym się różnią?

Jedno jest pewne. Decydując się na kupno Thermomix na raty u sprzedawcy, mamy nieco ograniczone możliwości. Tak samo jest zresztą w przypadku rat 0% w elektromarketach – jesteśmy zdani na usługi kilku firm, z którymi dany sklep współpracuje.

Zakup Thermomix TM6 na raty oferowane przez oficjalny sklep

Podobnie, jak w przypadku wielu innych urządzeń, możliwy jest zakup Thermomix na raty u samego producenta. Firma Vorwerk, czyli producent i dystrybutor najnowszego modelu Thermomix TM6, współpracuje z bankami. Może więc “zorganizować” dla kupującego finansowanie zakupu. Możliwe jest rozłożenie spłaty na 10, 20, 24, 36 lub 48 rat. Obecnie finansowania udzielają banki Alior Bank, Credit Agricole lub Cofidis.

Niestety, na stronie internetowej producenta sprzętu nie dowiemy się, jakie są warunki sprzedaży ratalnej Thermomix TM6. Wszystkiego możemy natomiast dowiedzieć się u Przedstawiciela, podczas spotkania. Jest to więc osoba, która zaprezentuje Ci możliwości sprzętu i przedstawi warunki kupna na raty. Czy warto wybrać zakup Thermomix na raty bezpośrednio u przedstawiciela firmy? Ciężko powiedzieć – nie znamy w końcu warunków spłaty, czy oprocentowania i RRSO.

Oprocentowanie nominalne a RRSO - czym się różnią?

Thermomix na raty u przedstawiciela – wymagania

Jak kupić Thermomix na raty u przedstawiciela firmy? Wniosek o kredyt składamy bezpośrednio u naszego doradcy, który powinien też przedstawić nam ofertę banku. Będziemy potrzebować kilku dokumentów:

 • ważny dowód osobisty
 • oświadczenie o dochodach (zwykle nie jest wymagane dostarczenie zaświadczenia od pracodawcy)
 • poprawnie wypełniony wniosek o kredyt na Thermomix

Oczywiście, wymagana jest zdolność kredytowa. Banki oczekują też, że ich klienci mają niezłą historię kredytową. W przypadku jej braku kupno Thermomix na kredyt może być utrudnione lub niemożliwe.

A może kredyt gotówkowy na własną rękę?

Kupno Thermomix na raty jest równiez możliwe w innych miejscach. Możemy po prostu skorzystać z oferty jednego z banków. Dla wygody możemy skorzystać z kredytu przez Internet. Bez wychodzenia z domu wybierzemy najkorzystniejszą w danym momencie ofertę. Warto porównać ją z tym, co zaproponował nam producent Thermomixa i jego przedstawiciel. Wybierz po prostu opcję, która będzie tańsza. W przypadku zakupu Thermomix na raty znalezione samemu mamy też możliwość lepszego dopasowania warunków kredytu do swoich preferencji i możliwości. Możemy spłacić urządzenie w kilku ratach, co ograniczy koszty. Z drugiej strony, rozłożenie na wiele lat sprawi, że pojedyncza rata będzie bardzo niska. Każdy może więc dopasować kredyt na Thermomix do własnych preferencji.

Ranking kredytów konsumenckich na dowolny cel.

W tym przypadku wybieramy po prostu kredyt konsumencki na dowolny cel. Możesz wspomóc się przy wyborze naszym rankingiem, znajdziesz go powyżej. Zwykle najprościej i najszybciej otrzymasz pieniądze we własnym banku. Wtedy o kredyt możesz się postarać także przez aplikację mobilną banku lub w serwisie transakcyjnym online. Chcąc zaciągnąć kredyt w innym banku musimy natomiast spełnić nieco więcej wymagań, w tym potwierdzić swoją tożsamość. Być może niezbędne będzie też dostarczenie zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Z drugiej strony – kredyt na Thermomix wzięty u producenta również zapewne się bez tego nie uda.

Pożyczka na Thermomix

Kolejna opcja to pożyczka i kupienie Thermomix na raty. Firmy pozabankowe mają zdecydowanie niższe oczekiwania wobec swoich klientów, niż tradycyjne banki. Możemy liczyć na pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach, a nawet nie mając stałego zatrudnienia. Warunki spłaty wcale nie muszą też być mniej korzystne, niż w przypadku kredytu. Niekiedy są nawet lepsze, czego dowodem mogą być darmowe pożyczki z RRSO 0%.

Darmowa pożyczka - jak działa?

W przypadku pożyczki bez BIK możliwe jest też otrzymanie pieniędzy przez osobę, która ma niezbyt dobrą historię kredytową. Zarówno pożyczki, jak i kredyty ratalne mają ten plus, że możemy dopasować ich kwotę do swoich potrzeb. Możemy więc wziąć mniejszą sumę niż wynosi cena Thermomix – pozostałą część dopłacamy wtedy z własnych środków. Niekiedy jednak potrzebujemy dodatkowej gotówki, wtedy możemy wnioskować o większy kredyt. Kupimy za jego pomocą wymarzone urządzenie do kuchni, zostanie nam jeszcze część pieniędzy na inne wydatki.

Ile kosztuje Thermomix?

Zanim przejdziemy do podsumowania, odpowiedzmy też na to pytanie. Jaka jest aktualna cena Thermomix? Najnowszy model Thermomix TM6 do niedawna kosztował niecałe 6 tysięcy złotych. Niestety, od tego roku cena urządzenia wzrosła. Dziś, w zależności od aktualnej oferty, cena Thermomix TM6 to 6300-6500 złotych. W niektórych sklepach może ona dochodzić do 7 tysięcy złotych. 

Szukając wymarzonego Thermomixa zwróć uwagę na jego model. Starsze modele mogą być nieco tańsze, mają natomiast trochę gorszą funkcjonalność. Zwróć na to uwagę, jeśli znajdziesz w sieci promocję.

Pamiętaj, że sam zakup Thermomix to nie koniec kosztów

Aby w pełni korzystać z możliwości, jakie daje Thermomix, możemy skorzystać z aplikacji mobilnej. Są tam tysiące przepisów na różne potrawy i dania, szejki, napoje, a nawet drinki. Niestety, aplikacja wymaga wykupienia abonamentu. Jego koszt to 199 złotych rocznie. Czy to dużo? W porównaniu z ceną Thermomixa – nie. Z drugiej strony, w sieci znajdziemy sporo głosów krytyki wobec naliczania dodatkowej opłaty za aplikację przy i tak bardzo drogim sprzęcie.

A może Lidlomix? To tańsza alternatywa dla Thermomixa TM6

Sieć sklepów Lidl wprowadziła do sprzedaży urządzenie bardzo podobne do Thermomixa. Popularny “Lidlomix” właściwie nazywa się Monsieur Cuisine. Występuje obecnie w dwóch wersjach – smart i conect. Różnią się nieco wyposażeniem, zestawem akcesoriów i możliwościami sprzętu. Oba są jednak znacznie tańsze od Thermomixa. Również Lidlomix ma wgranych mnóstwo przepisów, a także praktyczną aplikację na smartfon. Lidlomix jest tańszy, ale też gorszy od Thermomixa – tak przynajmniej wynika z większości recenzentów.

Jeśli jednak interesuje cię zakup Thermomix, ale “oryginalny” produkt jest po prostu za drogi – być może sprzęt z Lidla będzie odpowiedni? Także w tym przypadku możemy zapłacić za niego w ratach.

Lidlomix na raty

W sklepie Lidl i na jego stronie internetowej nie kupimy Lidlomix na raty. Sprzęt musimy opłacić w całości. Możemy natomiast, jak w przypadku Thermomixa, samodzielnie poszukać kredytu lub pożyczki. Otrzymamy je znacznie łatwiej, ponieważ i sam sprzęt jest o około połowę tańszy. Przy sumie rzędu 2500-3000 złotych wystarczające mogą być też środki z kredytu w rachunku bieżącym lub limit karty kredytowej.

Podsumowanie artykułu

Wiele osób bardzo chwali sobie ten sprzęt kuchenny. Thermomix TM6, tak samo jak starsze wersje, to zaawansowany robot kuchenny z wieloma funkcjami. Jego największą wadą jest natomiast wygórowana cena. Nic więc dziwnego, że wiele osób rozważa kupno Thermomix na raty. To możliwe – zarówno u przedstawiciela firmy, jak i samemu szukając kredytu czy też pożyczki. Chcąc ograniczyć koszty warto porównać dostępne formy finansowania. Dla naprawdę oszczędnych jest też alternatywa w postaci Monsieur Cuisine. Popularny “Lidlomix” jest o połowę tańszy, nieco gorszy od Thermomixa, również jest bardzo uniwersalnym sprzętem AGD do kuchni. Lidl nie oferuje natomiast sprzedaży ratalnej, w tym przypadku samemu musimy postarać się o finansowanie lub zapłacić za całość z góry.

Najczęściej zadawane pytania

Czy można kupić Thermomix na raty?

Tak, to możliwe. Możemy poznać ofertę płatności w ratach (do 48 miesięcy) u przedstawiciela firmy. Warto sprawdzić też jednak, co proponują banki i firmy pożyczkowe.

Czy opłaca się kupić Thermomix na raty?

Thermomix to całkiem drogi sprzęt. Jego cena to od ponad 6 do nawet 7 tysięcy złotych. Wiele osób decyduje się więc na płatność w ratach. Są dostępne bezpośrednio u przedstawiciela firmy, jak i w bankach lub firmach pożyczkowych.

Co jest potrzebne do kupna Thermomix TM6 na raty?

Wystarczy wypełniony wniosek, dowód osobisty i oświadczenie o dochodach. Jeśli chcemy sami poszukać kredytu lub pożyczki – wymagania mogą być inne.

Źródło:

 1. https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/wydarzenia/tanio-juz-bylo-thermomix-bedzie-drozszy-od-2024-r-znamy-nowa-cene/vqghv93
 2. https://www.lidl.pl/c/monsieur-cuisine-smart/s10012147
 3. https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/thermomix-czy-lidlomix-porownanie-i-ceny.html#comments
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły