Santander Consumer Bank sesje przychodzące i wychodzące

santander consumer sesje

Zgodnie z informacjami przedstawianymi przez Narodowy Bank Polski, ponad 85% dorosłych Polaków dysponuje własnym rachunkiem płatniczym. Równolegle blisko 70% respondentów regularnie korzysta z przelewów bankowych. Tak duża skala pokazuje, jak istotną rolę odgrywają przelewy bankowe, a razem z nimi – sesje przelewów.

Sesje przychodzące i wychodzące Santander Consumer Bank

„Sesja przychodząca” oraz „sesja wychodząca” to pojęcia, którymi na co dzień nie posługują się użytkownicy rachunków bankowych. Potrzeba zaznajomienia się z tymi hasłami powstaje w momencie, gdy chcemy się dowiedzieć, kiedy pieniądze trafią na rachunek w Santander Consumer Bank. Odpowiadając w skrócie: sesja przychodząca oznacza godzinę, kiedy środki wpłyną na konto w Santander Consumer Bank. Sesja wychodząca oznacza godzinę, w której środki zostaną przekazane do rozliczenia.

Uwaga – ten artykuł odnosi się do sesji przychodzących i wychodzących w Santander Consumer Banku. Bank ten obsługuje przede wszystkim kredyty osób indywidualnych, praktycznie nie posiadając udziału w sektorze firmowym lub private banking. Jest to zupełnie inny podmiot niż Santander Bank Polska – trzeci największy bank funkcjonujący w Polsce. Jeśli chcesz sprawdzić godziny przelewów, czyli sesje przychodzące i wychodzące w Santander Bank Polska, sprawdź poniżej.

Godziny sesji przychodzących i wychodzących w Santander Consumer Bank

Sesje wychodzące

09:00
I Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 09:00

13:30
II Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 13:30

16:00
III Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 16:00

Sesje przychodzące

11:00
I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 11:00

15:00
II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 15:00

17:00
III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 17:00

Dlaczego warto znać godziny sesji przelewów w Santander Consumer Bank?

Znajomość godzin sesji przelewów wychodzących i przychodzących jest istotna przy regularnym wykonywaniu rozliczeń bezgotówkowych. Dzięki temu będziemy wiedzieli, kiedy możemy otrzymać przekazane nam pieniądze. Jeśli prowadzimy rachunek w Santander Consumer Bank, będziemy wiedzieli, o której godzinie dotrze do nas wypłata od pracodawcy. Może się okazać, że pracodawca spóźni się z wypłatą – wówczas można skorzystać z propozycji pożyczki na dowód.

Jeżeli wysyłamy pieniądze z Santander Consumer Banku, znajomość sesji przelewów wychodzących pozwoli nam poinformować odbiorcę o wysłanych środkach. Jest to szczególnie ważne w przypadku pilnych sytuacji, np. konieczności dosłania dziecku pieniędzy w trakcie wycieczki. Możemy także zaplanować w ten sposób wydatki naszego gospodarstwa domowego. Dzięki temu będziemy wiedzieli, w jakich okresach miesiąca dysponujemy mniejszymi niż zwykle środkami.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły