Santander Bank Polska sesje przychodzące i wychodzące

santander bank polska sesje

Rachunek bankowy to praktyczna, wygodna i bezpieczna metoda na deponowanie pieniędzy. Umożliwia on prowadzenie rozliczeń bezgotówkowych, w tym także wysyłanie przelewów. Warto znać sesje przelewów wychodzących oraz przychodzących Santander Bank Polska by wiedzieć, kiedy środki trafią do odbiorcy.

Sesje przychodzące i wychodzące Santander Bank Polska

Wykonywanie transferów gotówki to powszechnie stosowana metoda prowadzenia rozliczeń. Za pomocą przelewu zdecydowana większość z nas otrzymuje wypłaty, opłaca rachunki mieszkaniowe czy rozlicza się ze znajomymi i bliskimi. Właściciele firm tym sposobem płacą zaliczki na podatek dochodowy, odprowadzają VAT naliczony czy wpłacają składki do ZUS. Decydując się na pożyczki ratalne przez Internet lub kredyty bez wychodzenia z domu, środki na konto trafią również przy pomocy przelewu.

Jak więc widzimy, przelewy z rachunku Santander Bank Polska to bardzo częsta praktyka. Takie rozliczenie możemy zlecić samodzielnie poprzez bankowość online, aplikację mobilną czy odwiedzając osobiście oddział banku. Składający dyspozycję wykonania przelewu, musimy podać docelowy rachunek bankowy, nazwę odbiorcy oraz jego adres. Warto także znać godziny sesji przychodzących i wychodzących w Santander Bank Polska. Dzięki temu wiadome będzie, kiedy odbiorca otrzyma przelew.

Godziny sesji przychodzących i wychodzących w Santander Bank Polska

Sesje wychodzące

08:15
I Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 08:15

12:15
II Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 12:15

14:45
III Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 14:45

Sesje przychodzące

11:00
I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 11:00

15:00
II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 15:00

18:00
III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 18:00

Sesje wychodzące i przychodzące Santander Bank Polska – co warto wiedzieć?

Wiele osób niezwiązanych na co dzień z bankiem może usłyszeć termin „sesje przychodzące i wychodzące” po raz pierwszy. Choć nie jest to wiedza niezbędna dla prawidłowej obsługi rachunku w Santander Bank Polska, to warto wiedzieć, na czym polega całe zjawisko. Sesja przychodząca to taka, w której o określonych godzinach nasze konto otrzyma pieniądze od nadawcy. Sesja wychodząca z kolei pokazuje, w których godzinach pieniądze przeznaczone na przelew zostaną pobrane z konta.

Po co zostały stworzone sesje wychodzące i przychodzące? Przede wszystkim by ułatwić rozliczenia pomiędzy wszystkimi bankami. Dzięki temu dyspozycje realizowane są w określonych „okienkach czasowych”, co praktycznie wyeliminowało problem przelewów niedocierających do odbiorców. Warto też pamiętać, że sesje wychodzące i przychodzące dotyczą tylko różnych od siebie banków. Jeśli nadawca zleca dyspozycję z rachunku w Santander Bank Polska, a odbiorca także ma konto w tym banku, to taki przelew będzie zrealizowany natychmiastowo.

1 komentarz

Tomasz

Lepiej wrócę do Ing bo tam do 13.00 już miałem pieniądze na koncie a tu czeski film , trzeci świat

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły