Provident, czy można odroczyć termin spłaty? Zawieszenie spłaty provident

odroczenie spłaty w Provident

Provident jest instytucją pozabankową, dzięki której możemy pożyczać środki. Oczywiście jako instytucja finansowa niezrzeszona w systemie bankowym, może ona w dowolny sposób dyktować warunki udzielania kredytów oraz regulowania spłat. Czy zatem kredytobiorca może samodzielnie przesunąć termin spłaty? Sprawdzimy, jakie są zasady rozliczania należności pożyczki zaciągniętej w Provident. Nasz dzisiejszy temat to: odroczenie spłaty w Provident – czy to możliwe? Zapraszamy do lektury!

Odroczenie spłaty w Provident – czy można przesunąć spłatę raty?

Koszty życia w ostatnim czasie bardzo wzrosły i wiele osób ma czasowe problemy z regulowaniem zaciągniętych zobowiązań. Czasami zmiana terminu o kilka dni okazuje się zbawienna. Na stronie internetowej Provident znajdziemy informacje, że kredytobiorca nie może zmienić wcześniej ustalonego terminu spłaty. Zapis taki może świadczyć, o tym, że zmiana terminu należności nie jest możliwa. Możemy skorzystać jednak z pewnego rozwiązania. W terminie pięciu tygodni od momentu wzięcia pożyczki i spłaceniu określonej liczby rat przysługuje nam opcja skorzystania z Okresowej Przerwy w Spłacie.

W ten sposób możemy odroczyć termin spłaty należności. Ile razy można skorzystać z tego rozwiązania? Przesunięcie terminu spłaty poprzez korzystanie z Okresowej Przerwy w Spłacie możliwe jest w zakresie od 1 do 4 rat. Co więcej, nie musimy podawać przyczyny przesunięcia okresu rozliczenia. Ostatecznie szczegóły możliwości skorzystania z tego programu określa umowa oferty, z której skorzystałeś. Provident dopuszcza możliwość przesunięcia terminu raty o jedną spłatę w przypadku pożyczek, których jest rata miesięczna. Jeżeli pożyczka posiada spłatę w cyklu tygodniowym, możemy przesunąć termin spłaty czterech rat. Drugim warunkiem, który jest istotny przy korzystaniu z Okresowej Przerwy w Spłacie to długość trwania pożyczki. W przypadku rocznych umów możliwe jest jedno przesunięcie, natomiast wobec dwuletnich aż cztery zmiany w terminie spłaty.

Jakie są koszty odroczenia spłaty w Provident?

Provident pobiera już opłaty za przedłużenie comiesięcznej spłaty w racie, którą regulujesz. W związku z tym nie będzie pobierana żadna dodatkowa kwota związana z przedłużeniem terminu raty. Wszystkie szczegółowe koszty znajdziemy w tabeli opłat i prowizji, którą firma pożyczkowa udostępnia na swojej stronie internetowej.

Pamiętajmy, że mimo pewnych kosztów, odroczenie spłaty w Provident  zwykle okazuje się o wiele korzystniejsze, niż zaniechanie jej. Brak terminowej wpłaty na podany numer konta rodzi poważne konsekwencje. Te mniej dotkliwe to po prostu kara i dodatkowe odsetki. Następnie sprawa długu może trafić do sądu, a dalej – komornik może rozpocząć egzekucję komorniczą w celu odzyskania długu. Poza sporą dawką stresu musimy się też liczyć z pewnymi kosztami komorniczymi. Odroczenie spłaty w Provident zwykle jest też lepszą opcją, niż zaciągnięcie nowego zobowiązania. Spłata zadłużenia kolejnymi pożyczkami może prowadzić do spirali zadłużenia.

W jaki sposób odroczyć termin spłaty w Provident?

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej, pożyczkobiorca musi spełnić cztery warunki:

  • złożyć dyspozycję przedłużenia terminu płatności minimum na 3 dni przed terminem wpłaty
  • spłacić minimum 3 raty
  • nie korzystać z opcji przesunięcia terminu raty w poprzednim miesiącu lub okresie rozliczeniowym
  • nie posiadać zaległości większej niż 150% wartości jednej raty

Jeżeli wszystkie warunki są spełnione, nie ma przeciwwskazań, aby skorzystać z oferowanego przez pożyczkodawcę online programu odroczenia spłaty w Provident.

Wniosek o odroczenie spłaty w Provident

Wystarczy złożyć stosowne oświadczenie poprzez dedykowaną infolinię lub aplikację mobilną proviGo. Wybierając odpowiednie parametry dotyczące tygodnia lub miesiąca spłaty, system automatycznie prześle wniosek do firmy. W krótkim czasie otrzymasz decyzję ze strony firmy pożyczkowej. Jeżeli nasz wniosek zostanie zaakceptowany, termin spłaty pożyczki zostanie automatycznie przesunięty. Oznacza to odroczenie spłaty w Provident – płatność raty może się odbyć w późniejszym terminie. Warto skorzystać z takiego rozwiązania, gdy chwilowo tracimy płynność finansową i nie możemy regulować swoich zobowiązań.

Odroczenie spłaty w Provident – czy warto?

Podsumowując, odroczenie spłaty w Provident może być sposobem na uniknięcie przykrych konsekwencji. Brak spłaty zadłużenia grozi dodatkowymi obciążeniami finansowymi. Rodzi też ryzyko przekazania sprawy na drogę sądową. Nieterminowe spłacanie zobowiązań znacznie pogarsza historię kredytową i może pogorszyć zdolność kredytową.

Już podczas wyboru pożyczkodawcy warto sprawdzić, czy posiada opcję odroczenia płatności raty. W przypadku chwilówek online często znajdziemy natomiast możliwość przedłużenia terminu na spłatę, choć zwykle jest to płatna opcja. Nawet jeśli nie planujesz problemów ze spłata, warto mieć taką możliwość. Dotyczy to szczególnie zobowiązań ze spłatą przez wiele miesięcy lub lat. Dobrze, że Provident daje taką możliwość.

Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły