Plus Bank sesje przychodzące i wychodzące

plus bank sesje przychodzące i wychodzące

Czasami z niecierpliwością wyczekujemy wpłynięcia pieniędzy na konto bankowe. W przypadku przelewów między polskimi bankami możemy jednak dość łatwo sprawdzić harmonogram przelewów. W tym celu wystarczy sprawdzić, kiedy z banku nadawcy wychodzą przelewy, a kiedy bank odbiorcy pieniędzy przyjmuje je. Zwykle banki mają kilka takich “sesji” w ciągu każdego dnia roboczego. Poniżej znajdziesz sesje wychodzące i sesje przychodzące w Plus Bank

Sesje wychodzące i sesje przychodzące w Plus Bank

Przede wszystkim warto wyjaśnić, czym są sesje wychodzące w Plus Bank oraz sesje przychodzące w Plus Bank. Sesje odbywają się w ramach międzybankowego systemu Elixir. Dzięki Elixir środki dość szybko trafiają na poszczególne konta.

 • Sesja wychodząca – moment, w którym przelew jest wysyłany z konta w Plus Banku do banku odbiorcy
 • Sesja przychodząca – moment, w którym przelewy, które napłynęły wcześniej do Plus Banku, trafiają na rachunki klientów banku

Mając tę wiedzę wystarczy sprawdzić, kiedy nadawca wykonał przelew i w jakim banku ma konto bankowe. Sprawdzamy najbliższą sesję wychodzącą w jego banku, a następnie kolejną sesję przychodzącą w banku odbiorcy. Warto pamiętać, że sesje wychodzące i sesje przychodzące w Plus Banku odbywają się tylko w dni robocze. Jeśli zależy Ci na przelewie, który dojdzie w dni wolne od pracy (np. weekendy i święta), wybierz przelew ekspresowy.

Sesje przelewów przychodzących Plus Bank

W dni robocze odbywają się trzy sesje przychodzące Plus Banku w systemie Elixir:

 • I sesja przychodząca – 10:00-12:00
 • II sesja przychodząca – 14:30-15:30
 • III sesja przychodząca – 17:0-18:00

Aby obliczyć, kiedy przyjdzie przelew, skorzystaj z naszego kalkulatora sesji przelewów Elixir.

Sesje przelewów wychodzących Plus Bank

W dni powszednie odbywają się trzy sesje przelewów wychodzących w Plus Banku w systemie Elixir:

 • I sesja przychodząca –  11:30
 • II sesja przychodząca – 14:00
 • III sesja przychodząca – 17:00

Aby obliczyć, kiedy przyjdzie przelew, skorzystaj z naszego kalkulatora sesji przelewów Elixir.

Jak przyspieszyć przelew w Plus Banku?

Klienci Plus Banku mogą spodziewać się przelewów zgodnie z harmonogramem sesji przychodzących i wychodzących. Jeśli jednak zależy Ci na czasie, możesz skorzystać z przelewu błyskawicznego. Taka opcja jest dostępna we wszystkich bankach, nie jest to jednak usługa bezpłatna. Ile kosztuje przelew natychmiastowy? Koszt takiego przelewu to zwykle kilka złotych.

Nie będzie to jednak konieczne w przypadku dwóch kont w jednym banku. Wtedy przelewy przychodzą zwykle po chwili.

Jak długo trzeba czekać na przelew z konta w Plus Banku na inne konto w Plus Banku?

Przelewy pomiędzy kontami w różnych bankach są w Polsce realizowane z wykorzystaniem systemu Elixir. Klienci tego samego banku mogą natomiast liczyć na przelew, który dojdzie do odbiorcy właściwie niemal w momencie wykonania go. Zawdzięczamy to temu, że przelewy wewnątrz tego samego banku są wykonywane z użyciem własnego systemu danego banku.

Klienci Plus Banku mogą więc wykonywać między sobą przelewy przez całą dobę i 365 dni w roku. Przelew dotrze szybko do odbiorcy bez konieczności zlecania natychmiastowego przelewu.

Jakie dane trzeba podać przy przelewie w Plus Banku?

W celu zlecenia przelewu, należy podać kilka danych. Niezależnie od tego, w jakim polskim banku posiadasz konto i jaki jest bank odbiorcy przelewu, będą to następujące dane:

 • nazwa odbiorcy przelewu
 • numer konta bankowego odbiorcy
 • tytuł przelewu
 • kwota przelewu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły