PKO BP – kody SWIFT, IBAN

pko kod swift bic iban

PKO BP, czyli Powszechna Kasa Oszczędnościowa Bank Polski to jeden z najstarszych istniejących polskich banków. Funkcjonuje on od 1919 roku, pierwotnie jako „Pocztowa Kasa Oszczędności”, potem od 1948 jako „Powszechna Kasa Oszczędności”. Interesująca jest historia logo tego banku, które używane jest nieprzerwanie od 1968 roku. Charakterystycznie zbite litery „PKO” symbolizują puszkę, do której wpada czerwona moneta. Początkowo miał to być jedynie znak promujący oszczędnościową formę rachunku bankowego, z czasem jednak wykorzystano go do oficjalnego brandingu firmy. PKO BP to największy polski bank, którego aktywa w pierwszym kwartale 2021 roku ustalono na 351,4 miliarda złotych.

PKO BP – kod SWIFT/BIC

Utworzenie numeru IBAN dla rachunku PKO BP jest proste, jednak to nie koniec podawania danych do międzynarodowego przelewu. Aby transfer gotówki został zrealizowany, konieczne jest podanie kodu SWIFT, znanego również pod nazwą kodu BIC. Jest to indywidualny dla każdego banku identyfikator składający się z 8 liter i cyfr. Dodatkowo możemy zostać poproszeni o podanie adresu siedziby banku, który obsługuje rachunek bankowy. Dla PKO BP kod SWIFT/BIC to BPKOPLPW, adres: PKO Bank Polski S A ul. Puławska 15 02-515 Warszawa Polska.

Kod SWIFT/BIC PKO Bank Polski S.A.: BPKOPLPW
BPKO
Kod banku
PL
Kod kraju
PW
Kod lokalizacji
Kod oddziału

PKO BP – numer IBAN

PKO BP jest przykładem banku uniwersalnego, obsługujące zarówno sektor detaliczny i inwestycyjny, jak i korporacyjny czy MSP. Do codziennych zadań należy także obsługa płatności międzynarodowych, czyli odbiór i wysyłanie przelewów do banków w innych krajach. By jednak było to możliwe, konieczna jest znajomość numeru IBAN, czyli międzynarodowego numeru rachunku bankowego. Jaki numer IBAN mają posiadacze rachunków w PKO BP? To proste – wystarczy skopiować swój standardowy numer rachunku bankowego i dodać przedrostek PL.

IBAN PKO Bank Polski S.A.: PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew
Dla przykładu jeśli chcesz wysłać przelew na rachunek 00 0000 0000 0000 0000 0000 0000
IBAN będzie wyglądać tak: PL 00 0000 0000 0000 0000 0000 0000
Adres do przelewu

PKO Bank Polski S.A. ul. Puławska 15 02-515 Warszawa

PKO BP – dane do przelewu

PKO Bank Polski S.A.

ul. Puławska 15

02-515 Warszawa

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły