Obligo wysłało mi wezwanie do zapłaty. Co zrobić?

obligo

Firmy zajmujące się ochroną interesów finansowych nie przywołują dłużnikom miłych skojarzeń. Do jednej z nich należy Obligo. Co zrobić, gdy wyśle wezwanie do zapłaty?

Czym jest Obligo?

Jest to firma, która zajmuje się zarządzaniem należnościami swoich klientów. Dba o ich płynność finansową, jednocześnie pilnująć, by dobre relacje z kontrahentami nie ulegały zmianie przy egzekwowaniu należności. W tym momencie z Obligo współpracuje ponad 250 różnych podmiotów.

Windykacja należności – na czym polega? Wszystko o windykacji zadłużeń.

Dane firmy 

Jak skontaktować się z firmą? Gdzie ją znaleźć? Odpowiedź znajdziesz poniżej: 

Obligo S.A.

Ul. Targowa 35, 90-043 Łódź

KRS: 0000398104

NIP: 7272565205

E-mail: sekretariat@obligo.pl

Strona internetowa: www.obligo.pl

Kontakt dla dłużnika: www.obligo.pl/kontakt.html

Nr telefonu: 801 140 222 

Usługi świadczone przez Obligo

Firma ta dbając o interesy klientów, wypracowała szeroki zakres usług, które może im zaproponować.

Z tego powodu wsparcie w działaniu otrzyma przedsiębiorstwo, któremu zależy na odzyskaniu swoich należności. Po stronie Obligo leży wtedy odzyskanie całego długu. Jak tego dokonują? Stosują różne metody windykacji. Mogą również monitorować należności, a przez to dopilnowują terminowego ich spłacenia, zanim jeszcze wystąpi zjawisko zadłużenia.

Zajmują się także restrukturyzacją zadłużenia. By spłata długu doszła do skutku, kluczowe jest porozumienie. Z tego względu firma dba, żeby ugoda była zadowalająca dla dwóch stron konfliktu.

To nie wszystko. Poza wymienionymi działaniami, prowadzą oni także weryfikację kontrahentów. Sprawdzają, czy ich klientowi opłaca się nowy kontrakt.

Ugoda z wierzycielem – co musisz wiedzieć? Wzór pisma.

Dlaczego Obligo do mnie pisze?

Po przeczytaniu powyższej części, może zrodzić się pytanie – ,,dlaczego tak duża firma jak Oblugo miałaby się mną właśnie interesować?”

Okazuje się, że jeżeli jest się związanym z firmą pożyczkową i nie spłaca się zobowiązania, firma Obligo wyśle wezwanie do zapłaty zadłużenia listownie. Obligo działa na rzecz wierzyciela, który chce odzyskać swoje pieniądze. Wtedy należy sprawdzić dane wierzyciela, gdyż może się okazać, że zaszła jakaś pomyłka.

Sprawdzenie wiarygodności wezwania do zapłaty

Pamiętaj, że wszystko co na piśmie, ma moc prawną. Jednak nie tylko kartka papieru o tym decyduje. Wszystko musi być wiarygodnie podane, a pismo napisane w jasny, czytelny sposób. Jeśli brakuje na nim podstawy prawnej, według której jesteś ścigany o uregulowanie należności, najprawdopodobniej jest to nieprawdziwe pismo.

Niestety oszuści znajdują coraz to nowe sposoby na wyłudzenia, więc i Ty nie daj się zwieść. Dostając pismo od Obligo, jest ono zobowiązane podać Ci:

  • wielkość zadłużenia,
  • sposób jego wyliczenia,
  • oraz kto jest wierzycielem/w czyim imieniu działa.

Świadomy dłużnik

Czasami firmy mogą wykorzystywać swoją przewagę w wiedzy dotyczącej ściągania należności od dłużnika, jednak miej oczy szeroko otwarte. Nie zapominaj o swoich prawach, gdyż jest to nieprzekraczalna granica działalności firmy.

Jeżeli czegoś nie wiesz – pytaj. Możesz skorzystać z pomocy oferowanej przez dział obsługi klienta lub nawet złożyć skargę do UOKiK’u, który wyrozumiale podchodzi do wnioskodawców. 

Podsumowanie

Firmy zajmujące się zachowaniem płynności finansowej swoich klientów prężnie działają na rynku, gdyż dłużników z roku na rok przybywa. Do jednej z nich należy Obligo. Jeśli zaciągnąłeś pożyczkę, spróbuj ustalić dogodne warunki z firmą, gdyż stara się być przychylna wierzycielom. W przypadku, gdy otrzymałeś pismo, a jesteś pewny swojej nieskazitelnej historii, zwróć na nie szczególną uwagę, by nie stać się ofiarą wyłudzenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej w temacie firm windykacyjnych i spłacania należności? Sprawdź poniższe artykuły:

Co zrobić, gdy dzwoni Arvato? Firma windykacyjna Arvato.

Rozłożenie długu na raty, jak napisać wniosek? Wzór do pobrania.

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

5 komentarzy

Julia

witam serdecznie jeśli nie płacilam raty w grudniu a zapłatę później do się coś stanie

Odpowiedz
Anna

ta firma to dziadostwo

Odpowiedz
Agnieszka

Mój dług z Finbo wykupił Obligo.Dostałam meila natychmiastowa spłata13tys.Co robić dalej?Pisać pismo z prośbą o rozłożenie na raty??proszę o pomoc

Odpowiedz
    Anna

    Mam problem z Obligo bo spłaciłam już dawno swoją aległośc w tej firmie a nie świadie płaciłam do tej pory. Są mi winni prawie 700zł i kręcą coś że zwrotem tych pieniędzy. Nie dali znać że zadłużenie zostało spłacone a kasę pobierali dalej. Nie wiem co robić dalej.

    Odpowiedz
toncia1

dla mnie zaleganie z kasą to jest stres. na szczęście udaje mi się dzieki ratom z kruka spłacać, oni podchodza normalnie do takich spraw.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły