Nest Bank sesje przychodzące i wychodzące

nest bank sesje

Nest Bank to instytucja znana ze swoich flagowych kont Nest Konto, które były licznie nagradzane w kategorii najtańszych kont osobistych i firmowych. Niskie koszty konta szły w parze z pełną funkcjonalnością. Najważniejszą z nich jest oczywiście możliwość wykonywania przelewów, a daty ich realizacji odczytać można w harmonogramie sesji.

Sesje przychodzące i wychodzące Nest Bank

Osoby, które chcą wysłać przelew z banku trzeciego do Nest Banku lub spodziewają się przelewu zapewne niejednokrotnie zastanawiały się, kiedy przelew dotrze. Czasami budżet domowy jest tak napięty, że wpływ każdej złotówki okazuje się na wagę złota. Brak płatności w terminie może skazać nas na konieczność posiłkowania się pożyczką w 15 minut online. Zamiast czekać w niepewności na to, czy przelew dotrze, lepiej spojrzeć na harmonogram sesji przychodzących i wychodzących w Nest Banku.

Harmonogram taki zawiera dwie kolumny – sesje wychodzące oraz przychodzące. Pierwsza z nich dotyczy godzin, w których środki osób z Nest Bank zostaną przekazane do realizacji rozliczeń z bankami zewnętrznymi. Druga z nich to zestawienie godzin, w których osoby z Nest Bank mogą spodziewać się otrzymania środków od banków trzecich. Należy jednak pamiętać, by zawsze patrzeć „kolumnę do przodu” – jeśli nadawca zrealizuje przelew w godzinach pierwszej sesji, wówczas środki trafią do nas w godzinach oznaczonych jako „sesja II przelewów przychodzących”.

Godziny sesji przychodzących i wychodzących w Nest Banku

Sesje wychodzące

08:00
I Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 08:00

12:00
II Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 12:00

14:30
III Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 14:30

Sesje przychodzące

10:30
I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 10:30

14:15
II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 14:15

17:00
III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 17:00

Sesje przychodzące i wychodzące w Nest Banku – czy wiesz, że…?

Ktoś mógłby się zastanawiać, dlaczego przelewy są dzielone na jakieś koszyki, jeśli mogłyby być stworzone bezpośrednie kanały rozliczeniowe. Warto jednak pamiętać, że średnia dzienna liczba transakcji za pomocą przelewów wynosi ponad 3,5 miliona dyspozycji. Dodajmy do tego transakcje kartą zbliżeniową i płatności NFC i już mamy potężną liczbę dyspozycji. Niemożliwe jest utworzenie stabilnego połączenia, tak by Kowalski z Nest Banku, Nowak z BNP Paribas i Michalska z PKO BP otrzymywali środki natychmiast.

Jeśli jednak potrzebujemy rozliczyć się natychmiast, wówczas bank udostępnia specjalny „korytarz awaryjny”. Tym kanałem środki trafiają w mniej niż 15 minut, niezależnie od tego, kiedy dokonujemy rozliczenia. Należy jednak mieć na uwadze, że banki z reguły pobierają opłatę od zrealizowanego przelewu ekspresowego. Dzięki temu nie dochodzi do przeciążeń tychże nitek, a z przelewów ekspresowych korzystają tylko te osoby, które faktycznie muszą ominąć infrastrukturę sesji przelewowych.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły