N26 – darmowy mobilny bank. Recenzja, szczegóły i opinie użytkowników

karta n26

Internetowy bank N26 to wielofunkcyjna usługa finansowa. Początki niemieckiego serwisu o nietypowej nazwie sięgają już 2013 roku, a od 2016 roku zaczęła się jego pełna działalność. Od tego czasu rozwiązania oferowane przez tą firmę spopularyzowały się, a także zyskały na funkcjonalności. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu, co N26 w wersji standardowej oferuje na dzień dzisiejszy, a także zobaczymy, co na temat tej usługi myślą inni użytkownicy.

Jak funkcjonuje N26?

N26 nie posiada stacjonarnych siedzib. Korzystanie z usług firmy i zarządzanie swoim kontem odbywa się poprzez aplikację mobilną lub przeglądarkę. Może to budzić pewne obawy, jednak całość jest legalna i objęta środkami niemieckiego funduszu gwarancyjnego, dzięki czemu środki klienta do wysokości stu tysięcy euro są ubezpieczone.

Pod względem oferowanych klientom korzyści i modelu w jakim działa usługa, na myśl przychodzą rozwiązania takie jak Revolut i Zen. W końcu w każdym z tych przypadków mamy do czynienia z bankami internetowymi, z możliwymi do zakupu planami subskrypcyjnymi. Można więc rzec, że N26 stanowi bezpośrednią konkurencję dla wyżej wspomnianych rozwiązań.

Jak założyć konto bankowe N26?

Utworzenie konta w N26 jest proste, i możliwe z poziomu przeglądarki lub aplikacji mobilnej. Według firmy nie powinno to zająć więcej niż osiem minut. Przeszkodą może być fakt, iż całość nie jest dostępna w polskiej wersji językowej, zalecana jest więc znajomość języka angielskiego. Aby pomyślnie przejść proces weryfikacji należy przygotować swój dowód osobisty i smartfon – to za pomocą aplikacji mobilnej odbywa się weryfikacja naszej tożsamości. Posiadanie aktywnego numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do pomyślnego ukończenia rejestracji konta.

Korzystanie z usług N26 wymaga akceptacji regulaminu, warunków usługi i polityki prywatności firmy. Warto przed akceptacją przeczytać uważnie każdy z tych dokumentów, aby uniknąć przyszłych nieporozumień.

Jakie są największe zalety posiadania konta N26?

 • wygodne płatności internetowe i zbliżeniowe
 • dostęp do wirtualnej i fizycznej karty płatniczej
 • zakupy w innej walucie z niewielką prowizją (1,7%)
 • zakupy w walucie Euro bez prowizji

Konto w N26 oznacza dla klientów spore korzyści, nawet jeżeli są oni użytkownikami darmowego planu Standard.

Ogromną wygodą jest możliwość zarządzania kartą płatniczą z poziomu smartfona, co pozwala na zablokowanie karty, zmianę limitów i ustawień w dowolnym miejscu i czasie.

Ograniczenia darmowego planu

Bezpłatne konto Standard posiada pewne ograniczenia, które wiele osób mogą skłonić do zakupu ulepszonego planu. Otrzymanie fizycznej karty Mastercard przez użytkowników nieodpłatnego planu wiąże się z kosztem 10 Euro. Czas oczekiwania na instrument płatniczy to maksymalnie dwa tygodnie. Na szczęście jest to opcjonalne, a klient może cieszyć się z darmowej wirtualnej karty bez wydawania ani złotówki.

Limity dotyczą także samych płatności. Nielimitowane, darmowe wypłaty z bankomatów na terenie Unii Europejskiej zarezerwowane są jedynie dla subskrybentów płatnych planów N26 You i N26 Metal. Użytkownicy planu Standard muszą zadowolić się maksymalnie trzema darmowymi wypłatami na miesiąc. Każda kolejna taka operacja będzie kosztowała każdorazowo 2 Euro. Jeżeli zaś chodzi o wpłatę kartą, to pierwsza jest darmowa, lecz każda kolejna objęta będzie trzyprocentową prowizją.

Dużą wadą opcji Standard jest ograniczona ochrona użytkownika. Pomoc techniczna drogą telefoniczną jest niedostępna dla klientów tego planu, więc w razie jakichkolwiek problemów konieczna będzie konsultacja z botem bądź pracownikiem przez czat.

Plany subskrypcyjne N26 dla klientów indywidualnych

Osoby, które chcą zwiększyć możliwości swojego konta N26, mają do wyboru trzy płatne plany subskrypcyjne:

 • N26 Smart – 4,90 Euro miesięcznie
 • N26 You – 9,90 Euro miesięcznie
 • N26 Metal – 16,90 Euro miesięcznie

Każda z opcji oferuje inne korzyści i możliwości, a także objęta jest innymi limitami. Aby poznać dokładne różnice między każdym z płatnych rozwiązań, warto zajrzeć na stronę firmy. Wygodna porównywarka ofert pomoże rozeznać się w możliwościach i zaletach planów.

Wygodna i bezpieczna płatność

Klienci, dla których priorytetem jest bezpieczeństwo i prostota, odnajdą w usłudze N26 wszystko czego szukają. Kartę Mastercard podpiąć można zarówno pod Google Pay, jak i Apple Pay, a użytkownicy droższych planów mogą liczyć na dodatkowe ubezpieczenia. Dzięki temu można mieć pewność, że nasze finanse są chronione.

Płatności natychmiastowe odbywają się poprzez usługę MoneyBeam, która działaniem przypomina przelew BLIK na telefon. Płatności zagraniczne odbywają się poprzez TransferWise. Użytkownik przed dokonaniem płatności otrzymuje informacje o kosztach jakie poniesie, w tym prowizji i kursie przewalutowania, co pomoże uniknąć zaskoczeń i większych wydatków.

Co użytkownicy sądzą o N26?

Opinie internautów dla wielu osób są wyznacznikiem tego, czy dana usługa bądź produkt rzeczywiście są warte czasu i pieniędzy. Przeglądając agregatory opinii można łatwo zauważyć, że w większości przypadków użytkownicy są zadowoleni, a średnia ich ocen nie spada poniżej 4 na 5 gwiazdek. Pojawiają się pojedyncze głosy niezadowolenia, – wynikają one zazwyczaj z indywidualnych problemów, które najczęściej da się rozwiązać poprzez kontakt z firmą.

Za co klienci chwalą N26?

 • Jasne i klarowne przedstawianie klientowi wszystkich kosztów, brak ukrytych opłat.
 • Bonus w wysokości 5 Euro możliwy do uzyskania wielorazowo
 • Wygodna i przejrzysta aplikacja mobilna
 • Szereg funkcji i rozwiązań w obrębie jednej usługi
 • Krótki czas potrzebny na założenie konta

Za co N26 jest krytykowane przez internautów?

 • Brak języka polskiego w interfejsie strony i aplikacji
 • Konto prowadzone jedynie w walucie Euro
 • Brak usługi wymiany walut
 • Wpłata gotówki jedynie w niemieckich sklepach partnerskich

Jak zyskać 5 Euro w N26 za darmo?

Warto wspomnieć w tym miejscu o bonusie pieniężnym dla klientów, którzy zaprosili swoich znajomych do korzystania z N26. Jeżeli osoba, której poleciliśmy usługę użyje naszego unikatowego kodu podczas rejestracji, to przy pierwszym użyciu przez nią karty płatniczej na nasze konto wpłynie benefit o wysokości pięciu Euro. Premię otrzyma jedynie osoba polecająca. 

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły