Modlitwa do Judy Tadeusza w problemach finansowych

Modlitwa do judy tadeusza

Wiele osób wierzących znajduje oparcie i pomoc poprzez modlitwę. Możliwość zwrócenia się do sił wyższych a także spokojna analiza obecnej sytuacji pomaga takim osobom uporządkować niepokojące ich kwestie. Problemy finansowe mogą dotknąć każdego z nas. Pocieszeniem w takiej sytuacji może być modlitwa do Judy Tadeusza, który był jednym z dwunastu apostołów. Jeśli szukasz skutecznej modlitwy o pieniądze, to koniecznie zapoznaj się z tym wpisem.

Modlitwa, a problemy finansowe 

To, w jaki sposób dana osoba kieruje modlitwę, jest kwestią indywidualną. Zarówno prośby ułożone samodzielnie, jak i te z gotowych wzorów mogą przynieść pomoc i pocieszenie w ciężkich sytuacjach, jeżeli poparte są dobrymi intencjami. Poniżej przedstawiamy, jak wygląda najpopularniejszy format, w jakim odbywa się modlitwa do Judy Tadeusza. 

Treść Modlitwy do Judy Tadeusza w problemach finansowych

“Święty Judo Tadeuszu, przyjdź mi z pomocą w tych trudnych dla mnie chwilach. Zbłądziłem ogromnie, wchodząc na nieznany mi grunt finansów. Zgrzeszyłem pazernością na dobra doczesne, połakomiłem się łatwym pieniądzem. Ty widzisz, jaką teraz ponoszę za to karę. Jak jestem dręczony psychicznie i jak wiele przeżywam upokorzeń, gdyż nie mam możliwości sprostać wymaganiom swoich wierzycieli.

Święty Judo Tadeuszu, zdejmij ze mnie to brzemię, napełnij mnie łaską mądrości, abym mógł znaleźć skuteczne rozwiązanie swoich problemów materialnych. Nie proszę o pieniądze, ale o to, abym znalazł na swej drodze ludzi, którzy pomogą mi dźwigać ten ciężar finansowy i pozbywać się go stopniowo i powoli.

Mój wielki Patronie, ufam, że poprzez Twoje wstawiennictwo otrzymam wskazówkę, w jaki sposób poradzić sobie ze spłatą długów, które mnie przerosły. I które zmieniły moje życie w koszmar, lęk i odebrały ochotę i wiarę w lepszą przyszłość.”

Nie tylko modlitwa do Judy Tadeusza – inni patroni finansów

Poza modlitwą do postaci z Świętych Ksiąg, warto rozważyć także modlitwę skierowaną do patronów w kwestiach finansowych. Zobaczmy, do kogo zwrócić się w trudnych chwilach, kiedy dręczą nas długi, niespłacone zobowiązania lub inne finansowe problemy. 

Patroni w kwestiach finansowych:

  • Wenanty Katarzyniec – przed przyjęciem zakonnego imienia, miał na imię Józef. Nie bez powodu jest on określany jako patron finansów. Ze względu na złą sytuację majątkową jego rodziny, nie został przyjęty do seminarium diecezjalnego we Lwowie, ale odnalazł swoje miejsce w zakonie franciszkanów. 
  • Święty Józef – symbolika związana z mężem Maryi dla wielu osób jest jasnym sygnałem, aby modlitwy kierować do tej postaci w razie problemów finansowych. Mimo iż Józef był jedynie ubogim cieślą, to potrafił zapewnić swojej rodzinie godny byt i zapisał się w kartach Biblii jako przykładny ojciec. 
  • Święta Jadwiga Śląska – nie należy zapominać także o patronach płci żeńskiej, a św. Jadwiga to doskonały przykład, że bogactwo nie jest równoznaczne z egoizmem i szkodliwością. Osoba ta korzystała ze swojego kapitału, aby dbać o biednych i chorych, przez co modlitwa do niej jest z pewnością dobrym pomysłem. 
  • Święty Ekspedyt – rzymski legionista zasłynął swoim męczeństwem, ponieważ zginął za wiarę w Jezusa Chrystusa. Modlitwy do tego patrona często wznoszone są przez handlarzy i osoby znajdujące się w ciężkiej sytuacji pieniężnej. 

Czy modlitwa do Judy Tadeusza jest skuteczna?

Wiele osób podchodzi do kwestii modlitwy w zły sposób, oczekując że zadziała ona bezpośrednio albo natychmiastowo. Unikalną cechą modlitw jest natomiast fakt, iż często pomoc zsyłana jest w formie symboli, a nie gotowych skutków. Z tego powodu modlitwa do Judy Tadeusza niekoniecznie sprawi, że następnego dnia na naszym koncie pojawią się niezbędne środki. Taki rodzaj prośby o pomoc może jednak skierować nas do podjęcia odpowiednich działań.

Modlitwa to czas wyciszenia się i intymnej rozmowy z Siłami Wyższymi. Podczas tego rytuału odpowiednie warunki pozwolą zastanowić się nad swoją sytuacją i znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Warto skorzystać z chwili ciszy i skupienia aby przeanalizować swoje możliwości finansowe, ocenić skalę swoich problemów i zastanowić się nad tym, co zrobić. 

Jakie kroki podjąć po modlitwie?

Jeżeli modlitwa do Judy Tadeusza została już zmówiona, to warto wykazać się własną inicjatywą. Zwiększy to skuteczność modlitwy i na pewno pomoże skierować sytuację finansową na właściwe tory. 

Jeżeli twoje zobowiązania nie zamieniły się jeszcze w długi, będziesz mieć do wyboru większą ilość opcji. Wsparciem finansowym może okazać się kredyt gotówkowy, udzielany przez banki. Jeżeli jednak zobowiązań jest więcej, i chcesz je połączyć w jedną wygodną ratę, to rozsądnym wyjściem będzie także konsolidacja chwilówek

Osoby zadłużone z reguły nie mają szans na otrzymanie kredytu, ale istnieją dogodne alternatywy. Pożyczki pozabankowe oferowane są nawet osobom figurującym w bazach BIK i BIG, a także klientom z niewielkim dochodem. Dodatkowe pieniądze z pożyczki lub chwilówki mogą być dobrym sposobem na to, aby pozbyć się zaległego zobowiązania. 

Modlitwa do Judy Tadeusza – w domu, czy kościele?

Moc modlitwy ma swoje zastosowanie nie tylko w kościele. Także w zaciszu domowym, ogrodzie, oraz wszelkich innych miejscach możliwe będzie wyciszenie się i skierowanie odpowiednich próśb. Z tego powodu, modlitwa do Judy Tadeusza zalecana jest także tym osobom wierzącym, które nie mają czasu ani okazji odwiedzić kościoła. 

Przed przystąpieniem do modlitwy w zaciszu domowym, warto zadbać o odpowiednie warunki i wygospodarować kilkanaście minut wolnego czasu. Wszelkie urządzenia elektroniczne, które mogłyby rozpraszać, powinny zostać wyłączone. Aby uniknąć nieporozumień lub przerwania modlitwy, warto uprzedzić innych domowników. Można także zachęcić ich do wspólnej modlitwy, co będzie doskonałą okazją do integracji i spędzenia wolnego czasu. 

O czym warto pamiętać, modląc się? 

Modlitwa do Judy Tadeusza nie gwarantuje natychmiastowego wydostania się z długów i problemów finansowych. Może być natomiast dobrym wsparciem i otuchą. Mimo iż święto liturgiczne dotyczące Świętego Judy Tadeusza przypada na 28 października, to warto pamiętać o tym patronie także w inne dni. 

O czym warto pamiętać?

  • Sama modlitwa nie będzie równie skuteczna, jeśli nie zostanie podparta dobrymi intencjami i chęcią zmiany swojej sytuacji. Poza samą modlitwą, pamiętaj o tym aby samodzielnie dążyć do spłaty swoich zobowiązań.
  • Modlitwa do Judy Tadeusza nie zawsze musi wyglądać tak samo. Dostosuj modlitwę do swoich potrzeb, aby kierowane prośby pochodziły prosto z Twojego serca. Gotowe wzory modlitw mogą być jednak dobrą sugestią na początek, jeżeli nie wiesz jak sformułować swoje słowa.
  • Nie potrzebujesz dużej ilości wolnego czasu ani specjalnych warunków, aby skutecznie się modlić. Jeżeli nie masz możliwości odwiedzić kościoła, to możesz pomodlić się do Judy Tadeusza przed snem. Co więcej, modlitwa nie musi być prośbą skierowaną na głos. Możliwe jest zwrócenie się o pomoc nawet w miejscach publicznych, modląc się w obrębie własnych myśli.  
Cezary Mański
Cezary Mański
Pasjonat popkultury, finansów i nowych technologii. Uwielbia słowo pisane, ceni sobie spokojne i rozsądne podejście do życia. Największą satysfakcję przynosi mu rozwijanie własnych kompetencji. Zobacz pozostałe artykuły autora

1 komentarz

Karol

Pomogło! Wystarczy działać rozsądnie, myśleć przyszłościowo, a Juda Tadeusz pomaga!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły