Mintos – opinie i recenzja usługi inwestycyjnej

Mintos

Mintos to nowoczesna platforma internetowa, dzięki której możliwe jest inwestowanie w pożyczki. Rozwiązanie to cieszy się sporą popularnością, ponieważ na platformie zarejestrowanych jest już ponad 480 tysięcy użytkowników. Jeżeli chcecie dowiedzieć się szczegółów na temat tej usługi, a także poznać opinie na jej temat, to zapraszamy do dalszej lektury. 

Mintos – czym jest ta platforma?

Na początku warto sprostować, że Mintos nie jest pożyczkodawcą. Jest to jedynie platforma pośrednicząca, która daje użytkownikom możliwości inwestycyjne. Oferta przeznaczona jest dla tych, którzy chcą zainwestować swój kapitał w pożyczkę, aby w ten sposób wypracować zysk. Jak zapewnia sama firma, wszelkie podmioty partnerskie są weryfikowane pod kątem bezpieczeństwa i rzetelności, toteż użytkownicy mogą mieć pewność, że inwestują w to, co sprawdzone. 

Platforma Mintos dostępna jest za pomocą przeglądarki internetowej, a także na urządzenia mobilne. Dedykowaną aplikację znajdziemy w sklepie Google Play na systemie Android, oraz w sklepie App Store na iOS. Aby korzystać z serwisu, niezbędne jest utworzenie konta. Procedura ta nie trwa jednak długo, i wystarczy kilkanaście minut, aby cieszyć się inwestycjami z Mintos. 

Inwestowanie w pożyczki dzięki Mintos 

Można rzec, że inwestycja dokonana za pomocą serwisu Mintos przynosi wymierne korzyści dla obu stron, zarówno dla użytkownika, jak i firmy pożyczkowej. Inwestor osiąga zysk dzięki zarobionej stopie zwrotu, której wielkość zależy od samej pożyczki i dokonywanych spłat. Osiągane stopy zwrotu można reinwestować, dzięki czemu możliwe jest powielanie swojego kapitału bez ograniczeń. 

W jaki sposób platforma Mintos jest korzystna dla pożyczkodawców? Firma pożyczkowa może przede wszystkim uzyskać kapitał, który jest niezbędny do funkcjonowania. To właśnie brak odpowiednich środków jest największą przeszkodą dla sporej części mniejszych podmiotów pożyczkowych. Omawiana dziś usługa zdaje się być rozwiązaniem tego problemu. 

Kto może skorzystać z Mintos?

Mintos to platforma dostępna niemalże dla każdego użytkownika, zarówno indywidualnego, jak i przedsiębiorcy. Wystarczy utworzyć bezpłatne konto, a następnie można dokonywać inwestycji. Aby rejestracja przebiegła pomyślnie, niezbędna będzie weryfikacja swojej tożsamości. W tym celu należy przesłać skan dowodu osobistego. 

Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że minimalna kwota inwestowania zaczyna się od 50 euro, bądź równowartości tej kwoty w innej walucie. Co najważniejsze, inwestować można w wiele pożyczek jednocześnie. Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego, który będzie generował dochody.

Bezpieczeństwo w Mintos

Nie każda firma pożyczkowa ma szansę na współpracę z Mintos. Musi być to sprawdzony i rzetelny podmiot, który działa zgodnie z obowiązującym prawem. Klienci nie muszą więc obawiać się o to, że zainwestują swój kapitał w pożyczkodawcę o wątpliwej renomie. Ponadto, serwis zapewnia system rekompensat dla inwestorów. Taki rodzaj ochrony zapewnia inwestorom otrzymanie odszkodowania za 90% trwałej straty wynikającej z niewykonania zobowiązania, do kwoty limitu wynoszącego 20 000 EUR.

Niestety, system rekompensat nie obowiązuje w przypadku inwestycji w pożyczki za pośrednictwem umów cesji. Co więcej, ochrona nie dotyczy także ryzyka inwestycyjnego, które obowiązuje niemal w każdym przypadku. Z tego powodu należy pamiętać o tym, że wszelkie inwestycje nie są gwarancją wypracowania dodatkowych środków, a jedynie szansą na pomnożenie swojego kapitału. 

Obowiązek odkupu – dodatkowe zabezpieczenie w Mintos 

Biorąc pod uwagę ryzyko inwestycyjne i szeroko pojęte kwestie bezpieczeństwa, zalecamy naszym czytelnikom inwestowanie głównie w pożyczki z obowiązkiem odkupu. Taka forma zabezpieczenia to pewna gwarancja zwrotu środków w przypadku braku spłaty zobowiązania przez pożyczkobiorcę.

Jeżeli opóźnienie w spłacie wyniesie ponad 60 dni, to firma pożyczkowa w którą zainwestował użytkownik, jest zobowiązana do wykupienia pożyczki. Dotyczy to także wszelkich obowiązujących odsetek

Klient może migać się od spłaty zobowiązania, a windykacja należności ani też egzekucja komornicza nie zawsze przynoszą skutek. Taki rodzaj ochrony to spora korzyść, ponieważ chroni przed stratami finansowymi wynikającymi z takich sytuacji.  

Jak zmniejszyć ryzyko inwestycyjne?

Inwestowanie niemal zawsze wiąże się z ryzykiem strat finansowych. Warto wiedzieć, co zrobić, aby je zminimalizować. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących tego, jak rozsądnie inwestować na platformie Mintos. 

O czym warto pamiętać?

  • Zadbaj o dywersyfikację inwestycji – inwestowanie w jednego pożyczkodawcę może przynieść straty. Nigdy nie mamy gwarancji, że dana firma nie zbankrutuje, dlatego też warto rozdzielić swój kapitał między kilkoma mniejszymi inwestycjami. 
  • Inwestuj w zabezpieczone pożyczki – w przypadku pożyczek z zabezpieczeniem, ryzyko strat finansowych znacznie maleje. Nawet jeżeli pożyczkobiorca nie spłaci należności w terminie, to zabezpieczenie pożyczki pokryje potrzeby wierzyciela, a tym samym przyniesie nam zysk. 
  • Zwracaj uwagę na obowiązek odkupu – jedną z najlepszych form zabezpieczenia jest zobowiązanie się firmy pożyczkowej do odkupienia wierzytelności w przypadku braku spłaty. Nie poniesiemy wówczas żadnych strat, nawet jeżeli pożyczkobiorca miga się ze spłatą należności. 
  • Inwestuj w odpowiedniej walucie – warto dokonywać inwestycji w złotówkach, aby uniknąć niekorzystnych przewalutowań. Mimo iż jednostkowe ceny przewalutowania nie wydają się zbyt wysokie, to w przypadku większych kwot mogą obniżyć nasze zyski nawet o kilka procent.

Sposoby inwestowania

Jednym z częściej wybieranych sposobów na inwestowanie są tzw. inwestycje ręczne. Taka metoda polega na tym, że użytkownik samodzielnie wybiera pożyczki, w które chce zainwestować. Jest to dobry sposób na zapoznanie się z realiami rynkowymi i rozeznanie się w dostępnej ofercie. 

Nie każdy użytkownik ma jednak czas na to, aby śledzić pożyczki i chwilówki, w które zainwestuje. Z pomocą przychodzi automatyczne inwestowanie. Możliwe jest tworzenie własnych planów automatycznych inwestycji, dzięki czemu użytkownicy mogą decydować, co jest dla nich priorytetem. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ łączy wygodę i komfort, z jednoczesną kontrolą nad swoimi środkami. Można skorzystać także z istniejących już planów, aby ułatwić całą procedurę. 

Mintos Risk Score – ocena ryzyka

Rozsądne inwestowanie nie zawsze wiąże się z rzuceniem użytkownika na głęboką wodę. W celu zapewnienia inwestorom dobrego wskaźnika bezpieczeństwa, serwis Mintos zdecydował się na przygotowanie narzędzia, oceniającego ryzyko danej firmy pożyczkowej. 

Na ocenę Mintos Risk Score składają się cztery kryteria. Są to:

  • Wyniki portfela pożyczek – różnica między wypracowaną sumą, a kosztem jej uzyskania. 
  • Efektywność jednostki obsługującej pożyczki – wartość ta wskazuje, jakie są możliwości windykacyjne danego podmiotu. Jest to aspekt niezwykle istotny, ponieważ niedostateczne działania windykacyjne mogą prowadzić do strat finansowych. 
  • Siła odkupu – zdolność dłużnika do spłaty zobowiązania, która bezpośrednio wpływa na wartość sprzedaży pożyczki. 
  • Struktura współpracy – relacje między firmą pożyczkową a serwisem Mintos. 

Mintos Risk Score aktualizowany jest kwartalnie, a obecne wyniki można podejrzeć zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji. Nie należy mylić tej oceny z innymi wskaźnikami, takimi jak scoring kredytowy i rating kredytowy. 

Mintos – opinie użytkowników

W kwestiach finansowych niezwykle ważne są także opinie innych klientów, którzy mieli już okazję skorzystać z danej usługi. Z tego powodu warto sprawdzić, za co użytkownicy chwalą, a za co krytykują platformę Mintos. 

Warto zacząć od pozytywów, ponieważ tych nie brakuje. Klienci chwalą przede wszystkim przejrzysty interfejs strony internetowej, możliwość skorzystania z aplikacji mobilnej, a także możliwości inwestycyjne, jakie oferuje platforma. Sporą część pochwał otrzymuje opcja ustawienia automatycznego planu inwestycyjnego.

Niestety, zdarzają się także opinie negatywne. W dużej mierze pochodzą one od osób, które poniosły straty związane z inwestycjami. Nie jest to jednak cecha samej platformy, a ryzyko inwestycyjne, jakie należy brać pod uwagę jeszcze przed zainwestowaniem swojego kapitału. 

Co sądzimy o Mintos?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy dana osoba powinna zainwestować w pożyczki. Wszystko zależy od sytuacji rynkowej, i gotowości danego inwestora na ryzyko strat. Można natomiast z łatwością zauważyć, że Mintos to przejrzyste i przystępne narzędzie, które pomoże wielu grupom odbiorców. Zarówno nowi użytkownicy, jak i osoby rozeznane w świecie inwestycji, mogą znaleźć w tej usłudze rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb i oczekiwań. 

Przed przystąpieniem do inwestowania w pożyczki, radzimy naszym czytelnikom dokładnie przeanalizować swoje możliwości finansowe. Ryzyko inwestycyjne obowiązuje niemal w każdym przypadku, dlatego jeśli chcemy mieć gwarancję zysku, to dobrą alternatywą będzie lokata bankowa. Polecamy nasz ranking lokat bankowych, w którym znajdziecie bezpieczne i korzystne rozwiązania.

Cezary Mański
Cezary Mański
Pasjonat popkultury, finansów i nowych technologii. Uwielbia słowo pisane, ceni sobie spokojne i rozsądne podejście do życia. Największą satysfakcję przynosi mu rozwijanie własnych kompetencji. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły