Rusza loteria szczepionkowa! Co można wygrać? Jak wziąć udział?

loteria szczepionkowa

Jesteś już po szczepieniu? Masz szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród! Zarejestruj się od 1 lipca i weź udział w loterii szczepionkowej. Do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody. Są to między innymi samochody, hulajnogi elektrycznie i nagrody pieniężne. Loteria organizowana jest przez Totalizator sportowy. Potrwa od 1 lipca do 30 września 2021 r. i obejmuje całą Polskę.

Kto może wziąć udział w loterii?

Każdy uczestnik musi być pełnoletni i przejść pełną procedurę szczepienia – dwoma dawkami w przypadku szczepionek Pfizer, Moderna, AstraZenaca, lub jednej dawki Johnson & Johnson. Każda zarejestrowana osoba musi wyrazić zgodę na udział w loterii do 30 września.

Wyrazić zgodę na udział w loterii możesz: na Internetowym Koncie Pacjenta lub dzwoniąc na infolinię 989.

Jak wyrazić zgodę na udział w loterii?

  1. Zaloguj się na swoje Internetowe konto pacjenta: https://pacjent.gov.pl/. Zrobisz to za pomocą profilu zaufanego, e-dowodu lub logowania przez jeden z wybranych banków, np. PKO BP.
  2. Jeśli nie podałeś/aś wcześniej swojego numer telefonu to uzupełnij go i podaj aktualny numer telefonu bo na niego otrzymasz informacje o wygranej!
  3. Po zalogowaniu na górze strony kliknij w „Wiadomości”, a następnie kliknij „Zobacz” obok „Weź udział w Loterii Narodowego Programu Szczepień”.

4. Następnie musisz zjechać na dół strony i wyrazić zgody. Następnie kliknij „Weź udział”.

5. Otrzymasz powiadomienie o zarejestrowaniu zgody na udział w loterii. Teraz musisz się zapisać o czym przeczytasz w dalszej części wpisu.

Jak się zapisać?

Każdy zainteresowany wzięciem udziału w loterii musi się zapisać. Może to zrobić dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989 lub przez stronę Internetową https://pacjent.gov.pl/ na swoim Internetowym Koncie Pacjenta. Następnie wysłać SMS o treści SzczepimySie na numer 880-333-333 lub udać się do pobliskiego punktu szczepień.

Tu sprawdzisz jak zalogować się na swoje konto IKP: https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta#jak-sie-zalogowac

Jakie nagrody można zdobyć?

loteria szczepionkowa nagrody

Każdy uczestnik ma cztery szanse na wygraną:

  1. Nagroda natychmiastowa – 500 zł lub 200 zł – taką nagrodę może dobyć co 2000 lub co 500 osoba biorąca udział w loterii. Cała pola nagród wynosi 52000 sztuk
  2. Cotygodniowa – 50 000 zł (60 nagród) lub hulajnogi elektryczne marki Segway-Ninebot (720 nagród)
  3. Nagroda comiesięczna – nagroda pieniężna 100 000 zł (6 sztuk) lub samochód osobowy Toyota Corolla (6 nagród)
  4. Nagroda finałowa – 2 x 1 000 000 zł i 2 x Toyota C-HR

Losowanie finałowej nagrody nastąpi 6 października 2021.

Łączna pola nagród w loterii to 22 mln 700 tysięcy złotych.

Szczegóły dotyczące loterii, w tym terminy losowań oraz regulamin, można znaleźć na www.gov.pl/szczepimysie/loteria

Jak otrzymać nagrody?

W przypadku kiedy wygramy, zostanie do nas wysłany SMS z informacją o wygranej. W przypadku nagród pieniężnych otrzymamy SMS od PKO BP z kodem umożliwiającym wypłatę nagrody z bankomatu. Będzie je można również wypłacić w oddziale PKO BP.

Akcja szczepień – nagrody dla gmin

Oprócz akcji szczepień, rząd ogłosił dodatkowe nagrody dla gmin. W ramach akcji Gmina na Medal #SzczepimySię, pierwsze 500 gmin które będą miały zaszczepione 67% wiesz`kańców otrzyma 100 000 zł nagrody do wydania na dowolny cel. Czas na zdobycie jest do 31 grudnia, chyba, że wcześniej 500 gmin osiągnie poziom 67% zaszczepionych.

Kolejny konkurs w którym gminy mogą wygrać nagrody finansowe to „Najbardziej Odporna Gmina” podzielona na 3 kategorie:

  1. Kategoria Małe Gminy – dla gmin do 30 tysięcy mieszkańców. DO wygrania jest 1 000 000 zł dla gminy z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców
  2. Kategoria Średnie Gminy – dla gmin od 30 tysięcy do 100 tysięcy mieszkańców. Nagroda dla 3 gmin po 1 000 000 zł za najwyższy odsetek zaszczepionych mieszkańców
  3. Kategoria Duże Gminy – dla gmin z liczbą mieszkańców powyżej 100 tysięcy. Do wygrania 1 000 000 zł dla gminy z najwyższym odsetkiem zaszczepionych.

Wyznaczona także dodatkową kategorie ogólne krajową – Najbardziej Odporna Gmina. Gmina z najwyższym, odsetkiem zaszczepionych w całej Polsce otrzyma 2 000 000 zł!

Co w przypadku jeśli nie wygrałeś/aś?

Nic straconego! Zawsze możesz wziąć darmową pożyczkę na dowolny cel i samemu sprawić sobie prezent!

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

2 komentarze

Kris

Artykul profesjonalny .

Odpowiedz
Rafal

Zarejestrowany!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły