Co to jest LetyShops?

Co to jest LetyShops?

Niektóre firmy nie żałują pieniędzy na reklamę w Internecie. Tak jest chociażby w przypadku LetyShops, czyli bohatera dzisiejszego poradnika. O tej usłudze, która pozwala zarabiać podczas codziennych zakupów, dowiadujemy się całkiem sporo m.in. z reklam w serwisie YouTube. Firma współpracuje też z wieloma twórcami internetowymi, którzy w swoich materiałach przemycają informacje na temat serwisu. Sprawdźmy więc, jak działa LetyShops, jak skorzystać z tej opcji i czy to w ogóle się opłaca.

Czym jest LetyShops?

LetyShops to program cashback. Pozwala na odzyskanie części pieniędzy za zakupy wykonywane w sieci. Serwis współpracuje z wieloma sklepami internetowymi, na ich liście znajdziemy ponad 3000 partnerów. Są tam zarówno nieduże sklepy, jak i ogromne platformy i najwięksi e-sprzedawcy w Polsce i na świecie. Zasada działania jest przy tym dość prosta. Użytkownicy LetyShops mogą robić zakupy online i otrzymać zwrot części wydanych pieniędzy.

Na rynku jest obecnie sporo programów cashback i moneyback. Wystarczy wspomnieć choćby o Revolut Shops i programie Bezcenne Chwile (dla użytkowników kart Revolut i Mastercard). Zwykle najbardziej opłaca się wybrać jeden serwis tego typu i zbierać w nim środki, na przykład do wydania na kolejne zakupy. Przy ocenie programów cashback i porównaniu ich, np. chcąc skorzystać z LetyShops, warto więc sprawdzić podstawowe warunki. Najważniejsze są:

 • na jaki cashback możemy liczyć
 • u jakich partnerów działa program cashback
 • czy korzystanie z platformy jest proste i nie zajmuje niepotrzebnie czasu
 • co możemy zrobić z uzbieranymi punktami lub pieniędzmi

Jak skorzystać z LetyShops?

Zacznijmy od tego, że LetyShops jest programem dość prostym w użyciu. Korzystanie ze zniżek jest całkiem proste i możemy to zrobić z poziomu strony internetowej https://letyshops.com/pl. Tam zakładamy darmowe konto. Następnie w celu skorzystania z programu cashbacku wystarczy użyć wyszukiwarki sklepów online.

Będąc zalogowanym w usłudze LetyShops, wyszukujemy sklep, w którym chcesz zrobić zakupy. W tym celu możesz użyć wyszukiwarki, czy przeglądać kategorie na stronie cashbacku. Już na stronie głównej platformy zobaczymy też informację o wysokości cashbacku w poszczególnych sklepach, czy o różnych promocjach.

Gdy znajdziesz już interesujący Cię sklep internetowy, przejdź na jego podstronę. Tam dowiesz się wszystkich szczegółów, czyli warunków otrzymania cashbacku. Najważniejszą informacją jest dla nas oczywiście to, jaki % wydanej w sklepie online sumy wróci na nasze konto cashback w LetyShops. W tym miejscu dowiemy się również, kiedy to nastąpi i czy są jakieś dodatkowe warunki do spełnienia (np. minimalna kwota zakupów, czy promocja czasowa).

Ostatni krok wymaga wciśnięcia przycisku “Przejdź do sklepu”. Trafiamy na stronę wybranego e-sklepu i robimy tam zakupy. Warto w tym momencie zrezygnować z używania blokady reklam (AdBlock). Niekiedy na stronie sklepu internetowego musimy też zaakceptować pliki cookie. Nie musimy robić nic więcej. Po wykonaniu i opłaceniu zakupów cashback po prostu trafi na nasze konto w LetyShops. Zwykle ma to miejsce do 24 godzin od finalizacji transakcji.

W jakich sklepach działa LetyShops?

Cashback LetyShops współpracuje z ponad 3000 sklepów. Na ich liście znajdziemy między innymi takich gigantów, jak:

 • Allegro
 • AliExpress
 • Shein
 • Wish
 • empik
 • Zalando Lounge
 • eObuwie
 • CCC
 • Pyszne.pl
 • KFC
 • Auchan
 • Carrefour
 • Booking.com
 • Pracuj.pl
 • FlixBus
 • Amazon
 • Media Expert
 • Komputronik
 • RTV Euro AGD
 • Media Markt
 • Ole! Ole!
 • SuperPharm
 • Smyk
 • Bershka
 • Sinsay
 • Answear

Pełną listę sklepów znajdziesz na stronie LetyShops. Nie będzie żadną przesadą stwierdzenie, że znajdziemy tam prawie każdy liczący się, duży sklep internetowy. Dotyczy to e-sprzedawców z przeróżnych kategorii, także dostawców jedzenia i usług.

Sprzedawcy, którzy są partnerami LetyShops, zostali podzieleni według kategorii. Mamy tam m.in. takie kategorie, jak Usługi, Elektronika, AGD, Dzieci, Sport, Wszystko do domu, Odzież i obuwie, Książki, Podróże, Dostawa żywności, Artykuły dla zwierząt, Ubezpieczenia i finanse, Rozrywka i zabawa i wiele innych.

Jeszcze większy cashback z LetyShops

Niektóre oferty cashback w serwisie mają dodatkowe oznaczenie, co oznacza wyższy zwrot po zakupie. Wysokość zwrotu może być nawet kilkukrotnie większa, niż zwykle. Aktualna stawka cashback jest też zawsze wpisana obok nazwy e-sklepu.

Przykładem jest “Hot cashback”, pozwalający zwiększyć zwrot nawet czterokrotnie. To tymczasowe promocje, które warto śledzić na stronie internetowej programu.

Inna opcja to program lojalnościowy dla stałych klientów. Tu wysokość cashback zależy od aktualnego statusu. Istnieje kilka poziomów:

 • LetyGold – jeśli zgromadzisz ponad 600 złotych cashbacku, wysokość kolejnego zwrotu będzie powiększona o 30%
 • LetySilver – jeśli zgromadzimy ponad 200 złotych cashback, wysokość podstawowego zwrotu wzrośnie o 20%
 • LetyBronze – po zgromadzeniu co najmniej 40 złotych zwrotu, podstawowy cashback urośnie o 10%

Jak widać, częste korzystanie z LetyShops pozwala stale zwiększać sumę odzyskiwanych w ten sposób środków.

VISA czy Mastercard - co lepsze?

Uwaga! Hot cashback może nie działać w oczekiwany przez nas sposób. Jeśli skorzystamy z tej opcji w serwisie Allegro, a nasze zamówienie zawiera wiele towarów, większy zwrot cashback będzie dotyczył jedynie tego produktu, który jako pierwszy zostanie przekazany do realizacji. Jeśli natomiast kupimy kilka jednakowych towarów, “gorący cashback” o większej wysokości może zostać naliczony za całość.

Aplikacja mobilna LetyShops

Zwolennicy zakupów w Internecie przy pomocy urządzeń mobilnych mogą pobrać darmową aplikację na smartfony. Aplikacja LetyShops jest dostępna dla telefonów z Androidem i iOS, możemy jej używać także na tabletach. Korzystanie z aplikacji niemal nie różni się od zakupów z cashback poprzez stronę www. Wyszukujemy interesujący nas sklep, sprawdzamy warunki promocji i przechodzimy na stronę sklepu internetowego.

Wtyczka LetyShops

Korzystanie ze strony internetowej cashbacku to nie jedyny sposób na używanie LetyShops. Bardzo przydatna jest wtyczka LetyShops, pokazująca, czy w danym sklepie internetowym działa program cashback. W tej sytuacji wystarczy po prostu, że sami wejdziemy na stronę e-sklepu, bez konieczności przechodzenia z wyszukiwarki w LetyShops. Jeśli zobaczymy, że w danym sklepie działa cashback, od razu zobaczymy też jego wysokość – procent zwrotu.

Do aktywacji programu wystarczy kliknąć “Aktywuj cashback”. Następnie robimy zakupy, a pieniądze zasilą nasz portfel w serwisie LetyShops. Wtyczka działa w przeglądarkach Google Chrome, Firefox i Opera.

Jak wypłacić pieniądze z LetyShops?

Teraz przechodzimy do największej zalety serwisu LetyShops. W niektórych programach cashback otrzymujemy bony na kolejne zakupy, różne punkty, czy kupony zniżkowe. Niekiedy po spełnieniu określonych warunków możemy wybrać sobie jakiś prezent z katalogu. W LetyShops możemy wypłacić uzbierany cashback w gotówce. Pieniądze otrzymamy przelewem bankowym lub jako transfer na konto w PayPal.

Jak wypłacić pieniądze z PayPal?

Właściwie jedynym warunkiem jest tu uzbieranie co najmniej 20 złotych. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, warto jednak zbierać większą sumę, aby nasz cashback wzrastał. Jak dokonać wypłaty? Wchodzimy na nasze konto w LetyShops i logujemy się. Następnie wybieramy zakładkę “Środki do wypłaty”, tam zobaczymy krótki formularz. Wybieramy sposób wypłaty, uzupełniamy niezbędne dane i czekamy na wypłatę. W przypadku przelewu PayPal zwykle czekamy do 10 dni roboczych, natomiast przelew na konto bankowe nie trwa dłużej, niż 3 dni robocze. O wszystkich etapach zlecenia dowiadujemy się poprzez powiadomienia e-mailowe.

Polecenia w LetyShops – zaproś znajomych i zarabiaj

Kolejną zaletą LetyShops jest program poleceń. Jeżeli zaprosimy kogoś do skorzystania z aplikacji, a osoba ta zrobi zakupy z cashback (na minimum 70 złotych, w ciągu 30 dni od założenia konta) – otrzymamy 10 złotych. Możemy zatem nie tylko liczyć na zwrot środków za zakupy, ale dostać dodatkowe środki po namówieniu znajomych do skorzystania z tej usługi.

Jakie są ograniczenia LetyShops?

Dla niektórych użytkowników programu cashback pierwszym minusem może być… spory wybór sklepów współpracujących z LetyShops. Musimy w końcu poświęcić chwilę czasu na to, aby znaleźć interesujące nas oferty. Warto dobrze poznać wszelkie warunki, aby faktycznie otrzymać zwrot części środków za zakupy. Jako przykład możemy podać Allegro. Serwis znajdziemy na liście partnerów cashback, nie otrzymamy jednak zwrotu za zakupy w Allegro Lokalnie, ani na licytacji. Cashback nie działa, jeżeli zapłacimy za zamówienie kartą podarunkową. Cashback LetyShops w Allegro nie będzie też naliczony w niektórych kategoriach.

Kolejna kwestia to czas oczekiwania na akceptację zakupu przez sklep. Cashback trafia na nasze konto w LetyShops dopiero, gdy sprzedawca potwierdzi zakup. Niekiedy trwa to 24 godzin, a nawet 2 dni.

Jak działa program Allegro Cash?

Opinie o LetyShops

Obecnie LetyShops jest w Polsce najpopularniejszym systemem cashback. Ma wielu klientów – i korzystających z wtyczki do przeglądarki, i strony www, a także aplikacji mobilnej. Większość opinii jest całkiem pozytywna. Cashback pozwala w końcu na odzyskanie części środków za zakupy w sieci, które w końcu wykonujemy dziś bardzo często. Lista partnerów jest wyjątkowo długa, a korzystanie z LetyShops jest bardzo intuicyjne. Jeśli skorzystamy ze wszystkich promocji, na przykład zwiększonej wysokości cashbacku, nierzadko uzyskamy całkiem solidny “zastrzyk” pieniędzy już po finalizacji transakcji.

Niestety, w sieci jest też trochę mniej korzystnych opinii o LetyShops. Część użytkowników donosi o tym, że cashback po zakupie… w ogóle się nie naliczył. Możliwe, że jest to spowodowane działaniem wtyczek blokujących reklamy. Być może ktoś w nieprawidłowy sposób wszedł na stronę e-sklepu – na przykład nie z wyszukiwarki LetyShops. Ciężko to wyjaśnić już po dokonaniu zakupu. Nie mamy też prawdopodobnie szans na to, aby zmienić ten stan rzeczy już po fakcie. Część użytkowników nie jest też zadowolona ze stale zmieniających się stawek cashback. Regularnie się zmieniają, do tego co pewien czas LetyShops oferuje różne promocje. “Gorący cashback” zwiększa możliwość wypłaty środków, jednak czasem musimy poświęcić więcej czasu na zapoznanie się z aktualnymi warunkami w różnych e-sklepach.

Czy warto skorzystać z LetyShops?

Ogromnym plusem LetyShops jest fakt, że cashback łączy się z promocjami w sklepie internetowym. Często zyskujemy więc podwójnie. Samo korzystanie z LetyShops nie jest natomiast problematyczne. Wystarczy pamiętać jedynie o kilku krokach (np. wtyczce lub wejściu do e-sklepu z wyszukiwarki LetyShops), a pieniądze zasilą nasze konto. Kilka procent zwrotu za zakupy może oznaczać zauważalne oszczędności, jeśli weźmiemy pod uwagę zakupy w sieci z dłuższego okresu.

Nawet pomimo sporadycznie pojawiających się błędów i nie liczenia się cashbacku, możemy zdecydowanie polecić tę usługę. Ciężko znaleźć obecnie program tego typu, który zaoferowałby bardziej korzystne warunki.

Podsumowanie artykułu

Wydaje się, że warto skorzystać z programu cashback LetyShops. Osoby, które kupują sporo przez Internet (a dotyczy to również podróży, hoteli, jedzenia z dostawą – nie tylko kupna towarów) mogą myśleć o realnych oszczędnościach. Wśród ofert LetyShops nierzadko znajdziemy cashback dochodzący do 15-20% wartości zamówienia. Zwykle jednak jest to kilka procent, co i tak daje wymierne korzyści.

Nawet, jeśli jednak w związku z niektórymi transakcjami nasze konto cashback nie zostanie zasilone, nic na tym nie tracimy. Pamiętajmy też, że w razie podobnych problemów zawsze możemy zrezygnować z zakupu przez Internet i odesłać produkt do sprzedawcy (prawo zwrotu w 14 dni od dostarczenia towaru). Taka opcja jest raczej jednak polecana w przypadku większych zakupów, np. drogiego sprzętu RTV i AGD, gdzie wysokość cashback to istotna suma.

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest LetyShops?

LetyShops to program cashback. Po aktywacji konta i wyszukaniu sklepu, możemy zrobić zakupy online i otrzymać zwrot. Wynosi zwykle od kilku do nawet kilkunastu % wartości zamówienia.

Czy LetyShops wypłaci pieniądze?

Jedynym warunkiem jest przekroczenie 20 złotych zebranych w ramach cashback. Następnie zlecamy wypłatę (przelew bankowy lub PayPal) i otrzymujemy środki – najczęściej po kilku dniach.

Czy LetyShops jest bezpieczne?

Tak, nie ma przeciwwskazań do korzystania z LetyShops.

Czy warto korzystać z LetyShops?

Obecnie LetyShops to jeden z najpopularniejszych programów cashback w Polsce. Możemy liczyć na realny zysk podczas robienia zakupów w sieci. Platforma ma ponad 3000 partnerów z różnych kategorii i jest prosta w użyciu.

Źródło:

 1. https://pl.trustpilot.com/review/letyshops.com
 2. https://android.com.pl/tech/647282-aplikacje-do-zarabiania-letyshops-zwrot/
 3. https://wskoczpokase.pl/czy-letyshops-to-sciema/
 4. https://www.forsazinternetu.pl/2022/06/letyshops-opinie.html
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły