Remont domu lub mieszkania jest czasami niezbędny, zwłaszcza jeśli nie był on przeprowadzany od bardzo dawna. Odnowienie swojego domu to niestety spory wydatek, na który nie każdego stać. W wielu przypadkach koszty remontu znacząco wykraczają poza możliwości miesięcznego budżetu domowy. Wtedy nawet nasze oszczędności nie będą w pełni wystarczające. Dlatego jednym z pomocnych sposobów sfinansowania remontu może być zaciągnięcie zobowiązania w banku lub firmie pożyczkowej. Czy jednak warto zdecydować się na kredyt na remont domu? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.
- Kredyt na remont domu – od czego zacząć?
- Kredyt gotówkowy na remont domu
- Ranking kredytów i pożyczek na remont – grudzień 2024
- Kredyt hipoteczny na remont domu
- Pożyczka na remont
- Niewielki remont i poprawki mieszkania
- Czy warto zdecydować się na kredyt na remont?
- Co powinnismy wybrać w przypadku kredytu na remont?
- Dlaczego nie otrzymałem kredytu na remont?
- Kredyt na remont – o czym warto pamiętać?
Kredyt na remont domu – od czego zacząć?
Jeśli dojdziemy do wniosku, że remont naszego domu jest konieczny, to pierwszym krokiem powinna być wycena kosztów związanych z jego przeprowadzeniem. Może okazać się bowiem, że dodatkowe środki finansowe nie będą potrzebne i po prostu wystarczą nasze oszczędności. Jednak doskonale wiemy, że ceny za usługi remontowe oraz materiały są coraz wyższe, dlatego wzięcie kredytu lub pożyczki może być niezbędne. Całkowite koszty remontu są uzależnione od wielu czynników, m.in. od metrażu domu, od ceny wykorzystanych materiałów czy od ustalonych stawek fachowców. Jest sporo sposobów, aby zaoszczędzić na remoncie. Tak naprawdę wszystko zależy od potrzeb oraz oczekiwań każdego z nas. Gdy mniej więcej uda nam się oszacować, ile pieniędzy będziemy potrzebować, to pamiętajmy o tym, że taka suma może być niewystarczająca. Wtedy zawsze lepiej mieć jakikolwiek „zapas” finansowy, gdyż wstępny kosztorys może okazać się niepełny.
Kredyt gotówkowy na remont domu
Najpopularniejszym rozwiązaniem jest tradycyjny kredyt gotówkowy. Ten rodzaj zobowiązania finansowego nie wymaga podania konkretnego celu kredytowania. Dzięki temu otrzymane środki można przeznaczyć na co tylko chcemy, a więc również na upragniony remont. Wnioskowanie o kredyt gotówkowy jest stosunkowo łatwe i nie wymaga zbyt wielu formalności. Kwota kredytu jest natomiast zależna od naszej zdolności kredytowej oraz stałych dochodów. Nie mniej jednak wysokość zaciągniętego zobowiązania powinna bez problemu pokryć podstawowe wydatki związane z remontem domu. Tak jak było wspomniane – wszystko zależy od oczekiwań klienta.
Czy warto wziąć kredyt gotówkowy na remont domu? To zależy od konkretnej oferty. W niektórych przypadkach oprocentowanie kredytu może być za wysokie, przez co zaciągnięcie takiego zobowiązania na wykonanie remontu może być zwyczajnie nieopłacalne.
Ranking kredytów i pożyczek na remont – grudzień 2024
Skonsoliduj swoje pożyczki i otrzymaj dodatkową gotówkę!
Super Promocja – prowizja od 0% miesięcznie!
Kredyt hipoteczny na remont domu
Innym rodzajem sfinansowania remontu może być kredyt hipoteczny. Jest to zobowiązanie na konkretny cel, w tym wypadku na zakup czy budowę nieruchomości. Kredyt hipoteczny można również przeznaczyć na remont domu lub mieszkania. Wymaga on natomiast zabezpieczenia w postaci remontowanej nieruchomości. Na pewno największą zaletą kredytu pod hipotekę jest niższe oprocentowanie niż w przypadku kredytu gotówkowego.
Z drugiej strony takie zobowiązanie finansowe to większe ryzyko wynikające z utraty nieruchomości w razie niewypłacalności. W takiej sytuacji na nasz dom lub mieszkanie nakładana jest hipoteka, dlatego w razie problemów ze spłatą wybrany bank może zająć nieruchomość. Tak jak widać, każde zobowiązanie ma swoje wady i zalety.
Kredyt przez Internet – pożyczka online
Pożyczka na remont
Ze względu na słabą zdolność kredytową nie każdy klient może liczyć na pozytywną decyzję o otrzymaniu kredytu. Dla każdego banku istotne będą stałe, dobre dochody oraz stabilne zatrudnienie. Jeśli więc klient ma słabą historię kredytową, to powinien pomyśleć o innym rozwiązaniu. Wówczas pomocnym wyjściem może okazać się możliwość skorzystanie z usług sektora pozabankowego.
Uzyskanie pożyczki na remont jest o wiele łatwiejsze oraz szybsze niż otrzymanie kredytu. Jeśli potrzebujesz niewielkiej sumy, możesz rozważyć opcję darmowych pożyczek. Wtedy oddajesz dokładnie tyle, ile pożyczyłeś, bez żadnych dodatkowych kosztów. Innym rodzajem szybkich pożyczek jest pożyczka ratalna, która gwarantuje większą kwotę na o wiele dłuższy okres. Sektor pożyczek pozabankowych jest naprawdę bogaty, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
Niewielki remont i poprawki mieszkania
Drobne usprawnienia swojego lokum mogą zostać pokryte za pomocą pożyczki lub kredytu gotówkowego na mniejszą kwotę. Zobowiązania dotyczące mniejszych kwot zazwyczaj dostępne są także dla osób o mniejszej zdolności kredytowej. Warto jednak mierzyć siły na zamiary i dopasować kwotę kredytu do swoich możliwości. Jeżeli nasze zarobki są niewielkie, lepiej jest wybrać usługę rozłożoną na wygodne raty.
Jak zwiększyć zdolność kredytową i dostać kredyt na dom?
Kredyt gotówkowy to nie jedyny warty uwagi produkt finansowy. Remont mieszkania nie musi oznaczać uszczuplenia kredytu domowego, ponieważ obecnie na rynku dostępnych jest wiele usług, które pomogą sfinansować cały proces. Mowa o rozwiązaniach takich jak karta kredytowa, pożyczka pozabankowa lub chwilówka.
Czy warto zdecydować się na kredyt na remont?
Remont domu to poważne przedsięwzięcie, które wymaga dużego nakładu finansowego. To, czy warto zaciągnąć kredyt na remont domu, zależy głównie od nas samych. Decyzja o zaciągnięciu zobowiązania powinna być zawsze przemyślana. Dlatego nie inaczej jest w przypadku kredytu na remont domu. Każde nowe zobowiązanie finansowe może grozić niewypłacalnością. Jeśli jednak wiesz, że remont Twojego domu lub mieszkania jest niezbędny, to decyzja o kredycie lub pożyczce może okazać się naprawdę dobrym wyjściem.
Ślub a zdolność kredytowa - poradnik.
Co powinnismy wybrać w przypadku kredytu na remont?
Nie jest łatwo wskazać komuś najlepszą usługę finansową. Dla jednych może to być kredyt gotówkowy, dla innych z kolei perfekcyjnym rozwiązaniem jest pożyczka online. Oczekiwania i potrzeby finansowe każdej osoby różnią się, dlatego powinna to być indywidualna, przemyślana decyzja. Istnieją jednak rozwiązania w miarę uniwersalne, które trafią do sporej rzeszy klientów.
W miarę wszechstronnym rozwiązaniem są pożyczki prywatne, udzielane przez firmy i pojedyncze osoby. Są one dość łatwe do uzyskania, a ich wielką zaletą jest brak zbędnych formalności i krótki czas oczekiwania na pieniądze. Środki pozostałe po remoncie klient może wydać na dowolny cel, np. zakup sprzętu elektronicznego lub wcześniejszą spłatę zobowiązania. Jest to więc dobry środek na małe remonty, w przypadku których czas może grać kluczową rolę.
Dlaczego nie otrzymałem kredytu na remont?
Banki i instytucje oferują kredyt gotówkowy jedynie tym klientom, którzy spełnią szereg odpowiednich kryteriów. Wśród nich są m.in. odpowiednia zdolność kredytowa, brak obecności w bazach i rejestrach dłużników a także wysokość uzyskiwanych dochodów. Osoba posiadająca liczne zobowiązania finansowe może spotkać się z odmową ze strony banku, ponieważ byłoby to dla takiego podmiotu ryzyko finansowe.
Sytuacja finansowa jest jednak czynnikiem stale zmieniającym się, toteż może ulec poprawie. Osoby wnioskujące o kredyt kredytowej powinny upewnić się, że uprzednio spłacili wszystkie zadłużenia, dzięki czemu nie będą już figurować w bazach takich jak BIG i BIK. Dobrym działaniem na rzecz poprawy swojej zdolności kredytowej jest także próba minimalizacji swoich miesięcznych wydatków, co pozwoli na oszczędzenie większej sumy na remont.
W jaki sposób mogę sprawdzić swoją zdolność kredytową?
Uwaga: Mimo iż wierzyciele mają obowiązek usuwania osób z baz dłużników po spłacie zobowiązania, to zdarzają się pomyłki. Warto sprawdzić taki rejestr samodzielnie, aby uniknąć potencjalnych problemów z otrzymaniem kredytu. Czyszczenie BIK i BIG jest możliwe, dzięki czemu szansa na uzyskanie środków na remont wzrasta.
Kredyt na remont – o czym warto pamiętać?
Warto pamiętać o swoich możliwościach finansowych. Remont mieszkania nie będzie dobrym pomysłem w sytuacji, w której nasz budżet domowy jest znacznie uszczuplony np. przez inne wydatki. Lepiej jest poczekać i zdecydować się na kredyt na remont dopiero, gdy nasza zdolność kredytowa się poprawi. Spirala zadłużenia to tylko jeden z możliwych negatywnych skutków nieprzemyślanych decyzji.
Najbardziej odczuwalną konsekwencją braku spłaty kredytu lub pożyczki zaciągniętej z myślą o remoncie jest ryzyko postępowania sądowego, co wiąże się z komornikiem. To może oznaczać utratę części majątku na poczet spłaty zadłużenia. Przykładowo, komornik może wejść do mieszkania dłużnika w celu zajęcia poszczególnych towarów, które zostanę później spieniężone. Nie chcemy, aby naszych czytelników spotkały wyżej wymienione niedogodności, dlatego też zachęcamy do przemyślanych decyzji.
Źródło:
- https://www.totalmoney.pl/lp/kredyt-na-remont
- https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-na-remont-mieszkania/?rt_dev=c&rt_camp=20296753106&rt_kw=&rt_med=cpc&rt_so=google&rt_place=&gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAw6yuBhDrARIsACf94RXKYlKUwr42nF2OqP6ZyJrlQ3XWopGFz1CwL63AVGqO-L_gYjQWNqIaAm9kEALw_wcB
- https://www.bankier.pl/smart/kredyt-na-remont
- https://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/kredyty-hipoteczne/kredyt-na-remont