Kredyt na 80 tysięcy – gdzie szukać i jak znaleźć najlepszy?

Kredyt na 80 tysięcy

Produkty finansowe nie ograniczają się do niskich kwot, a często w ramach wsparcia finansowego możliwe jest uzyskanie większych sum. Przykładem jest kredyt na 80 tysięcy, który znajdziemy w ofercie wielu banków i instytucji. Gdzie szukać dobrego kredytu, i jak znaleźć najlepszą ofertę? Jeżeli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, to czytajcie dalej!

Kredyt na 80 tysięcy – ranking maj 2024

Ostatnia aktualizacja 29.05.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
2 000 - 200 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 120 mies.
Okres spłaty
do 24h
Czas wypłaty
21 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
500 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 60 mies
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy

Skonsoliduj swoje pożyczki i otrzymaj dodatkową gotówkę!

1 000 - 70 000 zł
Kwota pożyczki
12 - 120 mies
Okres spłaty
1 godzina
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 150 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 120 mies
Okres spłaty
20 minut
Czas wypłaty
23 - 70 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 500 - 160 000 zł
Kwota pożyczki
9 - 96 mięs
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
500 - 70 000 zł
Kwota pożyczki
od 4 do 5 lat
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
5 000 - 150 000 zł
Kwota pożyczki
12 - 120 mies.
Okres spłaty
do 24h
Czas wypłaty
18- 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 200 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 120 mies.
Okres spłaty
1 dzień
Czas wypłaty
21 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 50 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 120 mies.
Okres spłaty
do 24h
Czas wypłaty
21 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 200 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 120 mies
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 300 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 120 mies
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy

Super Promocja – prowizja od 0% miesięcznie!

1 000 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
4 - 50 mies
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
od 21 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 25 000 zł
Kwota pożyczki
36 mies
Okres spłaty
25 minut
Czas wypłaty
20 - 76 lat
Wiek pożyczkobiorcy

Kredyt na 80 tysięcy – gdzie go szukać?

W celu znalezienia najlepszej oferty kredytowej, będziemy musieli zwrócić naszą uwagę w kierunku oferty bankowej. Podmioty pozabankowe, takie jak firmy i osoby prywatne, nie świadczą kredytów, a jedynie pożyczki, określane także mianem chwilówek. Ze względu na niskie wymagania i mniejszą liczbę formalności, chwilówki rzadko sięgają tak wysokich kwoty. Aby znaleźć kredyt na 80 tysięcy, warto sprawdzić, co najpopularniejsze banki mają do zaoferowania. 

Warto w tym miejscu wspomnieć, że banki oferują także kredyty większe, niż te na kwotę 80 tysięcy złotych. Im większa kwota finansowania, tym bardziej restrykcyjne są kryteria danego banku. Może być wymagana znacznie większa zdolność kredytowa, w tym wyższe dochody i zabezpieczenie kredytu. 

Jak szybko znaleźć najlepszy kredyt?

Własnoręczne porównywanie ze sobą produktów finansowych może być bardzo czasochłonną czynnością. Biorąc pod uwagę to, jak wiele ofert na kredyt na 80 tysięcy złotych można znaleźć, samodzielne zestawianie ich ze sobą zdaje się nie mieć sensu. O wiele rozsądniejszym wyjściem jest skorzystanie z gotowych rozwiązań, takich jak ranking kredytów gotówkowych. Internetowe zestawienia ofert nie tylko pozwolą zaoszczędzić cenny czas, ale także dają gwarancję skorzystania z najlepszej aktualnie dostępnej usługi. 

Kredyt na 80 tysięcy, znaleziony za pomocą rankingu internetowego, to produkt finansowy polecany zazwyczaj zarówno przez zwykłych użytkowników, jak i specjalistów branżowych. Dzięki temu klient może mieć pewność, że będzie zadowolony z otrzymanego wsparcia, a przejście do wnioskowania o taki kredyt to kwestia wejścia w odpowiedni odnośnik. 

Korzystny kredyt na 80 tysięcy – czym się cechuje?

Nawet w przypadku korzystania z rankingów kredytów, warto wiedzieć, na jakie cechy i właściwości zwracać uwagę. Każdy klient ma inne oczekiwania i potrzeby, toteż trudno jednoznacznie wskazać najlepszy kredyt na 80 tysięcy złotych. Zamiast tego, postanowiliśmy przygotować listę czynników, jakimi warto kierować się przy wyborze oferty. 

Na co zwracać uwagę, wybierając kredyt?

  • Koszty kredytu – poza samą kwotą finansowania, kwota należna do zapłaty zawiera także prowizję i odsetki, wynikające z oprocentowania. Aby nie nadwyrężać swojego budżetu, warto wybrać kredyt o jak najniższych dodatkowych opłatach.
  • Warunki spłaty – ilość i wysokość poszczególnych rat może być szczególnie istotną kwestią. To od tego czynnika w dużej mierze zależy, czy kredyt na 80 tysięcy będzie dobrym wsparciem, czy też męczącym obciążeniem. Warto poświęcić swój czas na znalezienie kredytu odpowiadającego naszym możliwościom. 
  • Dodatkowe możliwości – przed podpisaniem umowy o kredyt, warto dowiedzieć się, jaki zakres możliwości oferuje dany bank. Spora część kredytodawców pozwala np. na zawieszenie spłaty zobowiązania na pewien czas, bądź rozbicie go na jeszcze mniejsze raty. Mimo iż początkowo takie opcje wydają się kwestią drugorzędną, to w przypadku potencjalnych problemów okazują się wręcz kluczowe. 

Kto może otrzymać kredyt na 80 tysięcy?

Aby otrzymać kredyt na 80 tysięcy, należy spełnić wymagania stawiane przez bank. O ile w przypadku mniejszych kwot wymagania te nie są zbyt restrykcyjne, tak im większa suma, tym trudniej będzie. Kredyt na 80 tysięcy złotych wymaga przede wszystkim wysokiej zdolności kredytowej.

Co składa się na zdolność kredytową danej osoby?

  • miesięczne dochody
  • źródło dochodów (typ zatrudnienia)
  • miesięczne wydatki i ilość osób na utrzymaniu
  • historia kredytowa
  • obecność w bazach i rejestrach dłużników

Niestety, osoby z długami nie będą miały szans na otrzymanie takiego kredytu, ze względu na to, iż banki przykładają dużą wagę do obecności w bazach BIK i BIG. Aby mieć szansę na wsparcie finansowe, warto najpierw spłacić pozostałe zobowiązania, albo poszukać pozabankowych alternatyw, takich jak pożyczki dla zadłużonych

80 tysięcy złotych – na co można wydać pieniądze z kredytu?

Po kredyt na 80 tysięcy sięgają ludzie znajdujący się w najróżniejszych sytuacjach. Jedni potrzebują takiej kwoty, aby kupić nowe auto, inni zaś potrzebują tej sumy aby sfinansować remont mieszkania lub działki. Niezależnie od powodu korzystania z kredytu, jest on dostępny dla każdej osoby, która spełnia wymagania dotyczące zdolności kredytowej. 

Wyjątkiem są sytuacje, w których trafimy na kredyt celowy. Przykładem takich ofert jest kredyt samochodowy, kredyt na mieszkanie, czy też kredyt na wesele. Umowa takiego zobowiązania jasno wskazuje, że pieniądze należy przeznaczyć na określony cel. Jeżeli klient nie spełni tego obowiązku, to bank może wycofać umowę, a wówczas warunki spłaty nie będą równie korzystne, co przedtem. 

Kredyt na 80 tysięcy – jak spłacić?

Czy spłata kredytu na 80 tysięcy jest problematyczna? Takie pytanie mogą stawiać przed sobą ci, którzy poważnie rozważają sięgnięcie po bankowy kredyt. Sam proces spłaty jest bardzo prosty, i nie odbiega od tego, co znane jest użytkownikom pożyczek i chwilówek online. Cała procedura polega na przelewaniu cyklicznie odpowiedniej sumy, zgodnie z harmonogramem spłat. Numer konta wierzyciela, na jaki należy wysyłać przelewy, można znaleźć w treści podpisywanej umowy kredytowej.

Poza samą kwotą finansowania, spłacie podlega także prowizja i część odsetkowa. Nie należy jednak obawiać się o konieczność samodzielnego wyliczania każdej z rat, ponieważ wszystkie niezbędne szczegóły znajdziemy w harmonogramie. W ten sposób, wystarczy jedynie co miesiąc spłacać poszczególne raty, aby uniknąć negatywnych konsekwencji. 

Problemy ze spłatą – jak postępować?

Sytuacja komplikuje się w momencie, w którym dana osoba nie posiada odpowiednich środków na spłatę zobowiązania. Wówczas warto jak najszybciej skontaktować się z bankiem, i wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Często możliwe jest wypracowanie kompromisu, który będzie odpowiadał obu stronom, np. rozłożenie całości na mniejsze raty

Jeżeli zamierzamy zamknąć nasze konto bankowe, to również rozsądnie będzie poinformować o tym wierzyciela. W przeciwnym wypadku może dojść do sytuacji, w której otrzymawszy przelew od nieznanego konta, bank nie dokona zaksięgowania. Całość nie będzie traktowana jako spłata zobowiązania, co może prowadzić do potencjalnych problemów i nieporozumień. Najlepiej jeszcze przed zamknięciem rachunku omówić zmianę sposobu spłaty, i np. przenieść zobowiązanie na swoje inne konto osobiste. 

Kredyt na 80 tysięcy – niskie RRSO to podstawa

RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, to wskaźnik, który pokazuje całościowy koszt kredytu. Sumowana jest kwota finansowania, oprocentowanie, prowizja, a także dodatkowe opłaty, jeśli takowe występują. Dzięki wartości RRSO bardzo łatwo jest sprawdzić, ile zapłacimy za daną usługę, i porównać ze sobą koszty wielu ofert. 

Gdzie znajdziemy informacje o RRSO wybranego kredytu? W większości przypadków, poza samą stroną internetową banku, szczegóły znajdziemy także na portalach branżowych, które zajmują się pożyczkami i kredytami. W ten sposób, korzystając z rankingu najlepszych pożyczek, jedynie kilka kliknięć dzieli osobę zainteresowaną od poznania wszelkich niezbędnych detali.
Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat RRSO, to zapraszamy do naszej publikacji na ten temat: RRSO – czym jest i jak obliczyć?.

Cezary Mański
Cezary Mański
Pasjonat popkultury, finansów i nowych technologii. Uwielbia słowo pisane, ceni sobie spokojne i rozsądne podejście do życia. Największą satysfakcję przynosi mu rozwijanie własnych kompetencji. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły