Kredyt na 60 tysięcy złotych. Najlepsze oferty kredytów

Dlaczego kredyt na 60 tysięcy złotych jest tak chętnie wybierany? Taka kwota pozwala na zakup samochodu, remont mieszkania, a często jest pomocna przy kompletowaniu wkładu własnego przy zakupie mieszkania. Z tego względu każdego dnia Polacy decydują się na wzięcie kredytu w wysokości 60 tysięcy na dowolny cel. Wielu użytkowników naszej porównywarki kredytów interesuje się właśnie taką usługą finansową, postanowiliśmy więc zebrać najlepsze oferty kredytów i przedstawić je w formie rankingu kredytów do 60 tysięcy.

Ranking kredytów na 60 tysięcy złotych – czerwiec 2024

Ostatnia aktualizacja 18.06.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Super Promocja – prowizja od 0% miesięcznie!

1 000 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
4 - 50 mies
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
od 21 lat
Wiek pożyczkobiorcy
100 - 60 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 36 mies.
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
18 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
100 - 50 000 zł
Kwota pożyczki
1 - 48 mies.
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
18 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 25 000 zł
Kwota pożyczki
36 mies
Okres spłaty
25 minut
Czas wypłaty
20 - 76 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 150 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 120 mies
Okres spłaty
20 minut
Czas wypłaty
23 - 70 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 20 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 36 mies
Okres spłaty
20 minut
Czas wypłaty
21 - 82 lata
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
12 - 36 mies
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 36 mies.
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
18 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
2 000 - 20 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 50 miesięcy
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
23 - 65 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 20 000 zł
Kwota pożyczki
42 - 48 mies.
Okres spłaty
do 24h
Czas wypłaty
18 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
100 - 50 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 36 mies
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
500 - 20 000 zł
Kwota pożyczki
61 dni - 48 mies.
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
18 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 15 000 zł
Kwota pożyczki
24 - 30 mies.
Okres spłaty
30 minut
Czas wypłaty
20 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 60 000 zł
Kwota pożyczki
10 - 84 mies
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy

Kredyt na 60 tys złotych

Wielu naszych czytelników zastanawia się, czy Polacy często pożyczają pieniądze. Jak się okazuje, z danych statystycznych udostępnionych przez BIK wynika, że mamy łącznie zadłużenie na ponad 700 miliardów złotych. Największy udział w tej sumie mają kredyty hipoteczne – to niemal ¾ całości długu wszystkich gospodarstw domowych łącznie. Na drugim miejscu są kredyty gotówkowe, stanowiące ponad ⅕ całości tej ogromnej sumy.

Niektórzy mają więcej, niż jeden kredyt. Przykładowo, kredyt na 60 tysięcy może posłużyć przy zakupie mieszkania, na przykład do jego remontu. Połączenie tych dwóch kredytów daje spore możliwości.

Kto może dostać kredyt na 60 tysięcy?

Wiele osób zastanawia się, czy dostanie kredyt na 60 tysięcy złotych. W porównaniu z innymi kredytami gotówkowymi, na przykład z kredytem na dziesięć tysięcy, wymagania banku są oczywiście nieco wyższe. Trzeba posiadać odpowiednią zdolność kredytową, choć są sposoby na zwiększenie swojej zdolności. Jak się jednak okazuje, otrzymanie kredytu na sześćdziesiąt tysięcy nie wiąże się ze sporą liczbą formalności. Ich lista jest dość krótka:

 • trzeba posiadać dowód osobisty
 • stałe źródło dochodu
 • wystarczająco wysoka zdolność kredytowa
 • złożenie wniosku o kredyt w jednym z banków

Najważniejszym warunkiem formalnym jest tu posiadanie aktualnego dowodu osobistego – posłuży bankowi do weryfikacji tożsamości osoby wnioskującej o kredyt. Aktualnie nie można wnioskować o kredyt z wykorzystaniem innego dokumentu tożsamości.

Jakie źródło dochodu będzie najlepsze?

Podczas oceny wiarygodności klienta i jego zdolności kredytowej, bank wnikliwie weryfikuje źródła jego dochodu. Najlepiej są widziane osoby otrzymujące niezłą pensję z tytułu umowy o pracę na czas nieokreślony. Jeśli posiadasz własną działalność, najlepiej by funkcjonowała już od dłuższego czasu.

Jeśli pracujesz na umowie zlecenie, czy na umowie o dzieło, także możesz złożyć wniosek o kredyt na 60 tysięcy. W tym wypadku bank może jednak stawiać nieco więcej wymagań.

Co bank bierze pod uwagę przy ocenie zdolności kredytowej?

Gdy złożysz wniosek o kredyt na 60 tys., pierwszą rzeczą, jaką zrobi bank będzie ocena Twojej zdolności kredytowej. Co ma na nią wpływ?

 • wysokość dochodu – bank chce mieć pewność, że podołasz spłacie miesięcznej raty
 • rodzaj dochodu – czy otrzymujesz go regularnie, od jak dawna
 • Twój wiek – osoby bardzo młode lub starsze mają nieco mniejsze szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji
 • miesięczne koszty utrzymania, ilość osób na utrzymaniu
 • posiadane zobowiązania finansowe – jeśli masz już inne kredyty lub pożyczki, ich miesięczna rata źle wpływa na Twoją zdolność kredytową
 • historia kredytowa – bank chce wiedzieć, czy spłacałeś  swoje zobowiązania w przeszłości i czy robiłeś to terminowo

Jak złożyć wniosek o kredyt na 60 tysięcy?

Złożenie wniosku jest zwykle dość proste, szczególnie gdy bank oferuje taką możliwość online. Najprostszym rozwiązaniem jest zwykle właśnie wypełnienie formularza online. Niektóre osoby wolą jednak osobiście udać się do placówki banku i tam dopełnić niezbędnych formalności. Jest to dobrą okazją, aby dopytać o wszystkie szczegóły, które nas interesują.

Gdy wybierzesz formę elektroniczną, podczas składania wniosku bank zweryfikuje Twoją tożsamość. Jeśli jesteś ich klientem – wystarczy do tego poprawne zalogowanie się do serwisu z bankowością elektroniczną. W przeciwnym wypadku możesz zostać poproszony o wykonanie przelewu weryfikacyjnego. W niektórych bankach masz też możliwość weryfikacji tożsamości podczas osobistej wizyty w placówce banku lub u kuriera, który dostarczy Ci niezbędne dokumenty (umowę kredytową).

Jeżeli nie chcesz wypełniać formularza lub masz z tym problem – udaj się po prostu do siedziby banku. Wnioskując o kredyt 60 tysięcy złotych, pracownik banku przeprowadzi z Tobą rozmowę. Wypełni za Ciebie wniosek kredytowy, wydrukuje go, a Ty go podpiszesz.

Warunki kredytu gotówkowego na 60 tysięcy

Ile banków, tyle różnych ofert kredytu gotówkowego na 60 tysięcy złotych. W niektórych instytucjach znajdziesz nawet kilka różnych propozycji takiego finansowania. W zależności od banku, warunki otrzymania kredytu gotówkowego 60 tysięcy złotych mogą się różnić. Mimo, że jest to całkiem pokaźna suma, zwykle banki nie stawia szczególnych wymagań przed potencjalnymi kredytobiorcami. Niektóre banki mają jednak pewne warunki,  których spełnienie będzie wymagane do otrzymania kredytu:

 • wyrażenie zgody na kredyt przez współmałżonka
 • wykupienie ubezpieczenia kredytu
 • założenie konta osobistego w tym banku

Szczególnie ten pierwszy warunek często spotkamy przy kredycie na taką sumę. Współmałżonek może być bowiem odpowiedzialny za długi małżonka, szczególnie gdy nie mają rozdzielności majątkowej. Ubezpieczenie kredytu jest natomiast dla banku pewnym zabezpieczeniem na wypadek problemów ze spłaty, czy na przykład śmierci kredytobiorcy. W tym drugim przypadku może być jednak wybawieniem dla jego spadkobierców. Otwierając w banku konto i biorąc w nim kredyt możemy liczyć na nieco lepsze warunki przyznania kredytu.

Lista dokumentów do wniosku o kredyt na 60 tys.

Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku? Zwykle nie jest ich zbyt wiele. Większość banków wymaga:

 • okazania dowodu osobistego
 • wypełnienia i podpisania wniosku o kredyt
 • zaświadczenia o zarobkach lub potwierdzenia zarobków (gdy prowadzisz działalność)
 • zgody współmałżonka

Zaświadczenie o zarobkach, a także rodzaju zatrudnienia otrzymasz od swojego pracodawcy. Warto wcześniej upewnić się, czy może być to dowolne zaświadczenie, czy musi być wypełnione na specjalnym druku. Niektóre banki posiadają bowiem swoje procedury, a dostarczenie niewłaściwego zaświadczenia może wiązać się z koniecznością dostarczenia nowego.

Kredyt na 60 tysięcy bez zaświadczeń – czy to możliwe?

W przypadku wielu ofert chwilówek lub pożyczek nie ma konieczności dostarczania zaświadczenia od pracodawcy. Czy będzie tak w przypadku kredytu na 60 tysięcy? Kredyty nie są tym samym co pożyczki. Banki zawsze wymagają spełnienia wielu formalności, w tym  dostarczenia zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach.

Kredyt gotówkowy na 60 tysięcy to dość spore zobowiązanie finansowe, dlatego bank dobrze weryfikuje wnioskodawców. Ominiemy formalności praktycznie tylko w przypadku, kiedy jesteśmy już klientami danego banku.

Ile kosztuje kredyt na 60 tysięcy zł?

Koszt kredytu gotówkowego uzależniony jest od kilku czynników. Należą do nich:

 • suma kredytu – kwota zobowiązania
 • czas spłaty – okres kredytowania (na jak długo weźmiesz kredyt)
 • RRSO (realna roczna stopa oprocentowania), w skład której wchodzą:
  • oprocentowanie
  • prowizja za przyznanie kredytu
 • dodatkowe opłaty, na przykład ubezpieczenie lub koszt założenia konta osobistego

W przypadku kredytów na 60.000 złotych zwróć szczególną uwagę na RRSO. Ten parametr opisuje, jak bardzo opłacalny jest dany kredyt. Pozwoli między innymi porównać realne koszty kredytu w ujęciu rocznym dla kredytów zaciąganych na różne okresy.

Oczywiście, im dłuższy okres kredytowania, tym suma opłat będzie większa. Oznacza to jednak mniejszą miesięczną ratę. Warto więc dobrze przemyśleć, na jak długo wziąć kredyt na 60 tysięcy. Wtedy nie poniesiesz zbędnych kosztów, a sama rata będzie łatwa do udźwignięcia.

Czy warto wziąć kredyt na 60 tysięcy przez Internet?

Kredyty przez Internet są dziś normą, mają je w swojej ofercie niemal wszystkie banki w Polsce. Jakie są plusy takiego rozwiązania?

 • wypełniasz wniosek bez wychodzenia z domu
 • nie musisz jechać do oddziału banku, stać w kolejce
 • szybko potwierdzisz tożsamość poprzez przelew weryfikacyjny
 • możesz potwierdzić tożsamość podczas odebrania umowy od kuriera
 • wniosek o kredyt złożysz w dowolnym miejscu i o każdej porze
 • masz sporo czasu na dokładne przemyślenie swojej decyzji, liczbę rat, itp.
 • na spokojnie zapoznasz się ze wszystkimi dokumentami, regulaminem, możesz poszukać w Internecie odpowiedzi na ewentualne pytania

Co zrobić, by zwiększyć swoją zdolność kredytową? Jak zwiększyć szansę na dostanie kredytu na 60 tys.?

Kredyt gotówkowy na 60 tysięcy złotych jest atrakcyjną opcją dla wielu osób. Warto więc sprawdzić listę działań, które warto podjąć, by zwiększyć szansę na pozytywną decyzję kredytową. Są to:

 • spłacenie dotychczasowych zobowiązań
 • uregulować debet, limit odnawialny na koncie osobistym
 • zrezygnować z karty kredytowej
 • spłacić całość rat związanych z zakupami na raty
 • wnioskować o kredyt wspólnie z drugą osobą (np. współmałżonkiem)

Jeśli spełnisz te warunki, masz duże szanse na otrzymanie kredytu na 60 000 złotych.

Kiedy wypłata środków z kredytu?

Kredyt na 60 tysięcy jest ciekawą opcją. Pewnie zastanawiasz się jednak, jak długo trzeba czekać na wypłatę środków z kredytu. Zależy to od kilku czynników:

 • w jakim banku bierzesz kredyt na 60 tysięcy? Jeżeli w swoim banku, gdzie masz konto, szybciej dostaniesz wypłatę środków
 • jak składasz wniosek? Składając wniosek online przyspieszysz cały proces
 • jaka jest Twoja historia kredytowa? Osoby z pozytywną historią mogą liczyć na szybką wypłatę kredytu.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy?

Na naszej stronie znajdziesz ranking kredytów gotówkowych, a w tym wpisie zajęliśmy się kredytami gotówkowymi na 60 tysięcy złotych. Sprawdź oferty różnych banków i wybierz najlepszą ofertę!

O czym pamiętać? Podsumowanie

Podczas wnioskowania o kredyt na 60 000 zł musisz przygotować ważny dowód osobisty i zaświadczenie od pracodawcy. Jeżeli bank daje taką możliwość, wypełnij wniosek online. To najszybszy i najwygodniejszy sposób. Porównaj oferty kredytów na 60 tysięcy dostępne na rynku. Zwróć uwagę na RRSO kredytu i możliwy okres jego spłaty. Przygotowując się do złożenia wniosku o kredyt na 60 tys. spróbuj zwiększyć swoją zdolność kredytową.

Jeżeli nie zarabiasz dużo, kredyt na 60 tysięcy będzie możliwy tylko przy rozłożeniu spłaty na dłuższy okres. W takiej sytuacji możesz skorzystać z mniejszej kwoty lub weź kredyt z drugą osobą. Pamiętaj też, że bank może wymagać zgody współmałżonka. Jeśli pracujesz w oparciu o umowę zlecenie, bank może wymagać od Ciebie dodatkowych formalności. Może być nim roczny PIT lub wyciąg z konta.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone