Kredyt na 200 tysięcy – najlepsze oferty 2024

kredyt na 200 tysięcy

Kredyt na 200 tysięcy złotych to dobry sposób na uzyskanie sporej sumy dodatkowych środków. Popularność tego rozwiązania przyczyniła się do tego, że oferta takich kredytów jest naprawdę szeroka. Jeżeli chcecie znaleźć najlepszą ofertę, to my wam w tym pomożemy. 

Ranking kredytów na 200 tysięcy – kwiecień 2024

Ostatnia aktualizacja 12.04.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
2 000 - 200 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 120 mies.
Okres spłaty
do 24h
Czas wypłaty
21 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
500 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 60 mies
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy

Skonsoliduj swoje pożyczki i otrzymaj dodatkową gotówkę!

1 000 - 70 000 zł
Kwota pożyczki
12 - 120 mies
Okres spłaty
1 godzina
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 60 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 96 mies
Okres spłaty
20 minut
Czas wypłaty
23 - 70 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 500 - 160 000 zł
Kwota pożyczki
9 - 96 mięs
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
500 - 70 000 zł
Kwota pożyczki
od 4 do 5 lat
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
5 000 - 150 000 zł
Kwota pożyczki
12 - 120 mies.
Okres spłaty
do 24h
Czas wypłaty
18- 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 200 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 120 mies.
Okres spłaty
1 dzień
Czas wypłaty
21 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 50 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 120 mies.
Okres spłaty
do 24h
Czas wypłaty
21 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 200 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 120 mies
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 300 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 120 mies
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy

Super Promocja – prowizja od 0% miesięcznie!

1 000 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
4 - 50 mies
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
od 21 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 25 000 zł
Kwota pożyczki
36 mies
Okres spłaty
25 minut
Czas wypłaty
20 - 76 lat
Wiek pożyczkobiorcy

Kredyt na 200 tysięcy – jakie wymagania należy spełnić?

200 tysięcy złotych to relatywnie wysoka suma, toteż wymagania banków odnośnie klientów są spore. Należy przede wszystkim wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową, aby bank miał pewność, że posiadamy odpowiednie możliwości finansowe. Zdolność kredytowa bierze pod uwagę m.in. zarobki i wydatki danej osoby, liczbę osób na utrzymaniu i historię poprzednich zobowiązań.

Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Pozostałe wymagania są uniwersalne, i dotyczą także innych produktów finansowych. Aby otrzymać kredyt na 200 tysięcy, niezbędne jest polskie obywatelstwo z miejscem zamieszkania na terenie kraju. Kredytobiorca musi być osobą pełnoletnią, z pełną zdolnością do czynności prawnych. 

Czy dłużnik może uzyskać kredyt na 200 tysięcy?

Ze względu na niską zdolność kredytową, osoby zadłużone nie mają szans na kredyt na 200 tysięcy. Banki dokładnie weryfikują bazy takie jak BIK, BIG i KRD w celu ustalenia, czy dana osoba nie posiada niespłaconych zobowiązań. Jeżeli okaże się, że dług faktycznie występuje, to wniosek od takiej osoby nie spotka się z pozytywną odpowiedzią. Aby zmienić taki stan rzeczy, należy poprawić swoją zdolność kredytową, co może być kwestią miesięcy, a nawet lat. 

Co zrobić, jeżeli dana osoba nie ma szans na kredyt na 200 tysięcy, a potrzebuje pieniędzy w jak najkrótszym czasie? Najrozsądniej jest rozejrzeć się za pozabankowymi alternatywami, takimi jak długoterminowe pożyczki ratalne. Cechują się one znacznie mniej restrykcyjnymi wymaganiami i większą elastycznością, przez co może to być jedyne dostępne wyjście dla dłużnika. Warto jednak pamiętać o tym, że w ramach takich usług można otrzymać jedynie mniejsze kwoty., 

Na co mogę wydać kredyt na 200 tysięcy?

Z reguły kredyt na 200 tysięcy złotych może zostać przeznaczony na dowolny cel. Klienci używają otrzymanej kwoty w celu naprawy bądź kupna samochodu, spłaty innych zobowiązań, czy też sfinansowania kosztownej uroczystości. Wszystko zależy od woli użytkownika, który nie musi się z niczego tłumaczyć ani przed, ani po spłacie całej należności. 

Wyjątkiem od wyżej wspomnianej reguły jest kredyt celowy, którego przeznaczenie jest ściśle określone. W umowie dotyczącej takiego kredytu znajduje się zapis, który zobowiązuje klienta do wydania pieniędzy na konkretny cel. Brak dopełnienia tego obowiązku ze strony klienta może oznaczać wycofanie umowy przez bank, co wiąże się z mniej korzystnymi warunkami spłaty. 

Kredyt hipoteczny – popularny kredyt na 200 tysięcy 

Kredyt hipoteczny to popularny kredyt na 200 tysięcy złotych. Pieniądze otrzymane w ramach tej usługi należy przeznaczyć na cele mieszkaniowe, takie jak remont bądź zakup danej nieruchomości. Z tego powodu kredyt hipoteczny często zalicza się do kredytów celowych, ale kilka istotnych różnic sprawia, że tego rodzaju zobowiązanie zazwyczaj traktuje się w osobnej kategorii. 

Cechą, która wyróżnia kredyt hipoteczny od standardowego bankowego wsparcia finansowego, są przede wszystkim jego wymagania. Od użytkownika oczekuje się wkładu własnego, który wynosi minimum 20% kosztów danego przedsięwzięcia. Co więcej, często to właśnie sama nieruchomość stanowi zabezpieczenie kredytu, i w przypadku braku spłaty należności, może być wykorzystana jako rekompensata. 

Jaki jest najlepszy kredyt na 200 tysięcy?

Nie da się jednoznacznie wskazać najlepszego kredytu, ze względu na fakt, iż oferta cały czas się zmienia i rozszerza. Co więcej, oczekiwania i potrzeby użytkowników są na tyle zróżnicowane, że dla każdego istotne są skrajnie różne kryteria. Z tego powodu o wiele rozsądniejszym podejściem będzie wskazanie poszczególnych czynników, na jakie warto zwracać uwagę, wybierając kredyt na 200 tysięcy złotych. 

Jednym z najważniejszych aspektów kredytu są jego koszty, wynikające z prowizji i oprocentowania. Biorąc pod uwagę fakt, że kredyt na 200 tysięcy jest zobowiązaniem na sporą skalę, to dodatkowe opłaty mogą znacznie nadwyrężyć budżet kredytobiorcy. W skrajnych przypadkach zbyt wysokie koszty mogą przyczynić się do powstania problemów ze spłatą. Aby uniknąć takich sytuacji, warto szukać dobrego i taniego kredytu z niskim RRSO

Na ile rat rozłożyć kredyt?

Równie ważne co koszty, są warunki spłaty. Kredyt na 200 tysięcy spłaca się w systemie ratalnym, który zazwyczaj dostosowany jest do zdolności kredytowej użytkownika. Warto szukać kredytu rozłożonego na większą ilość rat, o mniejszej wysokości. W ten sposób rozliczenie się z wierzycielem nie będzie stanowić większego problemu, a ryzyko potencjalnych niedogodności znacznie maleje. Jeżeli jednak jesteśmy pewni swojej zdolności kredytowej i chcemy szybko pozbyć się zobowiązania, to nic nie stoi na przeszkodzie aby spłacić całość w kilku większych ratach. 

Jak spłacić kredyt na 200 tysięcy?

Spłata kredytu na 200 tysięcy polega na cyklicznym wykonywaniu przelewów lub wpłat gotówkowych w określonej wysokości. Wpłaty muszą odbywać się zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem spłat. Poza samą kwotą finansowania, spłacie podlega także prowizja i część odsetkowa, wynikająca z oprocentowania. W przypadku niedopilnowania harmonogramu, wierzyciel może naliczać odsetki za opóźnienie, które znacznie zwiększą koszt należny do zapłaty. 

Informacje o harmonogramie i numerze, na jaki należy kierować przelewy, znajdziemy w podpisywanej z bankiem umowie. W przypadku wątpliwości zawsze można bezpośrednio skontaktować się z bankiem, czy to poprzez osobistą wizytę, czy też infolinię. Wówczas na nasze pytania odpowie pracownik banku, przez co uzyskanie niezbędnych szczegółów nie będzie problemem. 

Jak złożyć wniosek o kredyt na 200 tysięcy?

Obecnie złożenie wniosku o kredyt na 200 tysięcy możliwe jest bez wychodzenia z domu i ręcznego wypełniania formularzy. Coraz więcej podmiotów bankowych pozwala swoim klientom na wnioskowanie o kredyt przez Internet, co pozwala zaoszczędzić cenny czas. W takich przypadkach wystarczy jedynie kilkanaście minut wolnego czasu, urządzenie z dostępem do Internetu i dowód osobisty. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że podpisanie umowy w celu sfinalizowania całej procedury wymagać będzie odwiedzenia stacjonarnej placówki.

Tradycyjnym i znanym od lat rozwiązaniem jest wnioskowanie o kredyt na 200 tysięcy bezpośrednio w oddziale danego banku. Warto uprzednio sprawdzić lokalizację i godziny funkcjonowania poszczególnej placówki, aby na miejscu nie okazało się, że jest ona zamknięta. W placówce to pracownik banku przeprowadzi nas przez całą procedurę, co dla wielu osób jest lepszym rozwiązaniem. 

Co, jeśli nie spłacę kredytu?

Wspomnieliśmy wyżej o tym, aby dobrać kredyt do własnych możliwości, i rozłożyć go na odpowiednią ilość rat. Jest to szczególnie istotne ze względu na to, że konsekwencje braku spłaty zobowiązania w terminie nie ograniczają się jedynie do karnych odsetek. Równie odczuwalnym skutkiem jest wpis do baz BIK i BIG, informujący o powstałym zadłużeniu. Znacząco obniża to zdolność kredytową danej osoby i sprawia, że uzyskanie innego kredytu w najbliższych latach będzie o wiele trudniejsze.

W skrajnych przypadkach, kiedy klient nie spłaca zobowiązania a jednocześnie miga się od kontaktu z bankiem, dochodzi do windykacji należności. Początkowo jest to tzw. windykacja miękka, czyli polubowna. Jeżeli jednak nie przyniesie ona skutku, to wierzyciel może przenieść sprawę na drogę sądową. Wówczas, po otrzymaniu tytułu wykonawczego, to komornik w imieniu wierzyciela zajmie się egzekucją zobowiązania. 

Zachęcamy wszystkich naszych czytelników do odpowiedzialnych decyzji. Najlepsze, sprawdzone kredyty znajdziecie zaglądając w nasz ranking kredytów gotówkowych.

Cezary Mański
Cezary Mański
Pasjonat popkultury, finansów i nowych technologii. Uwielbia słowo pisane, ceni sobie spokojne i rozsądne podejście do życia. Największą satysfakcję przynosi mu rozwijanie własnych kompetencji. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły