Kredyt na 100 tysięcy – najlepsze oferty kredytów na 100 000 zł

Mówiąc o usługach takich jak kredyt gotówkowy, najczęściej myślimy o kwotach rzędu tysięcy złotych. Niektórzy klienci mają jednak bardziej wygórowane oczekiwania i potrzeby, toteż banki starają się dostosować swoją ofertę również pod tą grupę. Wynikiem tych starań jest możliwy do uzyskania kredyt na 100 tysięcy, który pozwoli sfinansować większe cele. Gdzie znaleźć, i jak wybrać najlepszą ofertę?

Ranking kredytów na 100 tysięcy złotych – [data-porownywarka]

Ostatnia aktualizacja 26.02.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
2 000 - 200 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 120 mies.
Okres spłaty
do 24h
Czas wypłaty
21 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
500 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 60 mies
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy

Skonsoliduj swoje pożyczki i otrzymaj dodatkową gotówkę!

1 000 - 70 000 zł
Kwota pożyczki
12 - 120 mies
Okres spłaty
1 godzina
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy

PROMOCJA! Aż 60% rabatu na prowizję dla pożyczek od 10 tys zł. Tylko do 19.02

1 000 - 60 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 96 mies
Okres spłaty
20 minut
Czas wypłaty
23 - 70 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 500 - 160 000 zł
Kwota pożyczki
9 - 96 mięs
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
500 - 70 000 zł
Kwota pożyczki
od 4 do 5 lat
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
5 000 - 150 000 zł
Kwota pożyczki
12 - 120 mies.
Okres spłaty
do 24h
Czas wypłaty
18- 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 200 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 120 mies.
Okres spłaty
1 dzień
Czas wypłaty
21 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 50 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 120 mies.
Okres spłaty
do 24h
Czas wypłaty
21 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 200 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 120 mies
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 300 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 120 mies
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy

Super Promocja – prowizja od 0% miesięcznie!

1 000 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
4 - 50 mies
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
od 21 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 25 000 zł
Kwota pożyczki
36 mies
Okres spłaty
25 minut
Czas wypłaty
20 - 76 lat
Wiek pożyczkobiorcy

Zapotrzebowanie na coraz większe kredyty

Z roku na rok sumy możliwych do uzyskania kredytów są coraz większe. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Przede wszystkim jest to stale rosnąca inflacja, przez którą wartość pieniądza traci na znaczeniu. Wzrost tego zjawiska można zaobserwować nie tylko poprzez wgląd w statystyki GUS. Widać to także ze względu na rosnące wynagrodzenia, i równomiernie zwiększające się ceny poszczególnych produktów i usług. 

Biorąc pod uwagę powyższe przyczyny, nietrudno dojść do wniosku, iż wsparcie finansowe ma sens tylko gdy jest dostosowane do obecnych warunków. Zakłada się, że kredyt na 100 tysięcy złotych będzie obecnie jeszcze częstszym zjawiskiem, niż rok temu. Liczby mówią same za siebie; o ile inflacja w 2021 roku wynosiła 5,1%, tak na chwilę obecną przyjmuje wartości dwucyfrowe i cały czas rośnie. Jest to powód, dla którego kwoty proponowanych kredytów się zwiększają. 

Kredyt na 100 tysięcy – na jaki cel? 

To, czy nasz kredyt przeznaczyć będziemy mogli na dowolny cel, zależy od treści podpisywanej umowy. Jeżeli w dokumencie zaznaczone jest, iż otrzymane pieniądze zostaną wydane w określony sposób, to mówimy o produkcie, jakim jest kredyt celowy. Klient w takim przypadku musi udokumentować swoje wydatki, np. poprzez przekazanie skanów faktur i rachunków. Jeżeli użytkownik nie dopełni tego obowiązku, bądź zostanie przyłapany na rozporządzaniu środkami w inny sposób niż zakładano, to bank może wycofać umowę. To wiąże się natomiast z koniecznością spłaty całego zobowiązania w mniej dogodnych warunkach, i w krótszym terminie. 

W jakim celu klienci zaciągają kredyt na 100 tysięcy?

  • zakup lub naprawa auta
  • remont, wynajęcie lub zakup nieruchomości
  • organizacja kosztownej uroczystości, np. wesele i ślub
  • poprawa poziomu życia

Jeżeli jednak umowa kredytu nie wspomina o tym, w jaki sposób wydać środki, to znaczy, że mogą one zostać przeznaczone na dowolny cel. Niestety, nie każdy bank pozwala na taką swobodę w zarządzaniu otrzymanymi pieniędzmi. Często zdarza się, że zakupiony towar lub nieruchomość traktowany jest jednocześnie jako zabezpieczenie kredytu. 

Czy kredyt na 100 tysięcy pomoże spłacić dług?

Banki uważnie analizują zdolność kredytową klientów, którzy ubiegają się o wsparcie finansowe. Pod uwagę bierze się czynniki takie jak miesięczne dochody i wydatki, liczba osób na utrzymaniu, a także to, czy poprzednie zobowiązania były spłacane na czas. Jeżeli dana osoba figuruje w rejestrach dłużników takich jak BIG i BIK, to szanse na otrzymanie kredytu są niemal zerowe. Jest tak, ponieważ banki wolą unikać ryzyka strat finansowych bądź konieczności przeprowadzania działań windykacyjnych. Z tego powodu warto wprost podkreślić, że kredyt na 100 tysięcy złotych nie zostanie udzielony dłużnikom, więc nie pomoże w spłacie długów. 

Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku osób, których zobowiązania nie zamieniły się jeszcze w długi. Wówczas kredyt na 100 tysięcy złotych może być dobrym kołem ratunkowym, jeśli dana osoba obawia się o potencjalne problemy ze spłatą. Takie działanie pomoże zapobiec sytuacji, w której powstałby faktyczny dług, niosący za sobą liczne negatywne konsekwencje. Dłużnicy często poddawani są windykacji, a w skrajnych sytuacjach nawet postępowaniu komorniczemu. 

Jak szybko znaleźć i porównać wiele kredytów?

Obecny rynek kredytowy jest naprawdę spory, ponieważ niemal każdy bank oferuje swoim klientom korzystne usługi. Każdy z proponowanych produktów finansowych różni się jednak właściwościami i warunkami, a własnoręczne porównanie ich ze sobą może być zadaniem czasochłonnym. Z tego powodu warto sięgnąć po gotowe rozwiązanie, jakim jest ranking kredytów gotówkowych. Jest to internetowe zestawienie, które zawiera jedynie najlepsze usługi, rekomendowane przez specjalistów branżowych a także zwykłych internautów. Kredyty można porównywać ze sobą podług takich kryteriów jak kwota finansowania, czas na spłatę, czy też dodatkowe koszty.

Na całościowy koszt kredytu składają się opłaty takie jak prowizja, oprocentowanie, i ewentualne odsetki za opóźnienia w spłacie. Poszczególne banki mogą wymagać jednak uiszczenia dodatkowych opłat, np. wykupienia ubezpieczenia kredytu. Jak więc porównać ze sobą wiele kredytów według ceny, aby wybrać ten najlepszy? Warto zwracać uwagę na wartość RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Wskaźnik ten pokazuje, ile zapłacimy całkowicie w skali roku, wliczając w to wszystkie dodatkowe wydatki. Dzięki temu możliwe jest znalezienie najlepszego kredytu nawet w ciągu kilku minut.

Wymagania do otrzymania kredytu

Klient, który wcześniej nie sięgał po bankowe wsparcie finansowe, może obawiać się że ciężko będzie uzyskać kredyt na 100 tysięcy. Po części jest to prawda, ponieważ należy spełnić szereg warunków stawianych przez bank, aby wniosek spotkał się z pozytywną odpowiedzią. Spełnienie danych kryteriów sugeruje kredytodawcy, iż jesteśmy klientem godnym zaufania, co ma kluczowe znaczenie przy finalnej decyzji. Wbrew pozorom, kredyt na 100 tysięcy złotych nie jest nieprzystępny, jednak jest zarezerwowany dla osób wykazujących odpowiednią zdolność kredytową.

Jakie wymagania najczęściej stawiają banki?

  • pozytywna historia kredytowa
  • odpowiednio wysokie dochody
  • brak dużych comiesięcznych wydatków
  • brak niespłaconych zobowiązań finansowych
  • udokumentowanie swoich dochodów, np. poprzez zaświadczenie lub oświadczenie o dochodach 

Wyżej wymienione kryteria są stosunkowo uniwersalne, i znajdziemy je w przypadku większości obecnie proponowanych kredytów. Inne warunki to m.in. pełnoletność, polskie obywatelstwo z adresem zamieszkania na terenie kraju, a także posiadanie konta w banku, który udziela kredytu. 

Kredyt na 100 tysięcy – jak wygląda składanie wniosku?

Jeżeli upewniliśmy się, że spełniamy wstępne wymagania do otrzymania kredytu, to warto rozpocząć proces wnioskowania o niego. Obecnie proces ten nie wymaga wizyty w stacjonarnym oddziale banku, ponieważ można zrobić to przez aplikację mobilną lub przeglądarkową witrynę. Wymagane będzie urządzenie z dostępem do internetu i kilkanaście minut wolnego czasu. Samo wypełnianie wniosku o kredyt na 100 tysięcy jest bardzo proste. Klient musi jedynie uzupełnić odpowiednie pola formularza poprawnymi danymi. Muszą one być zgodne ze stanem faktycznym, aby cała procedura mogła zostać sfinalizowana. 

Wnioskowanie, niezależnie od wybranej metody, wymagać będzie potwierdzenia swojej tożsamości. Z tego powodu wybierając się do placówki banku, należy zabrać ze sobą dokument tożsamości, taki jak dowód osobisty. Weryfikacja przez internet w większości przypadków wymaga wysłania skanu dowodu, przepisania z niego informacji, lub dokonania wpłaty na drobną kwotę (która zostanie nam później zwrócona). Warto mieć na uwadze, że nawet sam proces wnioskowania to nie wszystko, i końcowy krok, czyli podpisanie umowy, wymagać będzie odwiedzenia stacjonarnej siedziby kredytodawcy. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone