Kredyt gotówkowy na 150 tysięcy

Kredyt gotówkowy na 150 tysięcy

Spore potrzeby finansowe klientów prowadzą do poszukiwania rozwiązań na większą skalę niż standardowe pożyczki. Dobrym wyjściem może być kredyt gotówkowy na 150 tysięcy, który oferują poszczególne banki. O czym należy pamiętać, i na co zwracać uwagę, sięgając po kredyt na taką kwotę?

Kredyty gotówkowe na 150 tysięcy – kwiecień 2024

Ostatnia aktualizacja 17.04.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
2 000 - 200 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 120 mies.
Okres spłaty
do 24h
Czas wypłaty
21 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
500 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 60 mies
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy

Skonsoliduj swoje pożyczki i otrzymaj dodatkową gotówkę!

1 000 - 70 000 zł
Kwota pożyczki
12 - 120 mies
Okres spłaty
1 godzina
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 60 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 96 mies
Okres spłaty
20 minut
Czas wypłaty
23 - 70 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 500 - 160 000 zł
Kwota pożyczki
9 - 96 mięs
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
500 - 70 000 zł
Kwota pożyczki
od 4 do 5 lat
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
5 000 - 150 000 zł
Kwota pożyczki
12 - 120 mies.
Okres spłaty
do 24h
Czas wypłaty
18- 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 200 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 120 mies.
Okres spłaty
1 dzień
Czas wypłaty
21 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 50 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 120 mies.
Okres spłaty
do 24h
Czas wypłaty
21 - 75 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 200 000 zł
Kwota pożyczki
6 - 120 mies
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 300 000 zł
Kwota pożyczki
3 - 120 mies
Okres spłaty
od 30 minut
Czas wypłaty
18 - 80 lat
Wiek pożyczkobiorcy

Super Promocja – prowizja od 0% miesięcznie!

1 000 - 30 000 zł
Kwota pożyczki
4 - 50 mies
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
od 21 lat
Wiek pożyczkobiorcy
1 000 - 25 000 zł
Kwota pożyczki
36 mies
Okres spłaty
25 minut
Czas wypłaty
20 - 76 lat
Wiek pożyczkobiorcy

Dla kogo jest kredyt gotówkowy na 150 tysięcy?

Kredyt gotówkowy na 150 tysięcy to produkt finansowy, który przeznaczony jest dla osób o wysokiej zdolności kredytowej. Co składa się na zdolność kredytową klienta? Przede wszystkim jest to historia kredytowa, która świadczy o tym, jak osoba wnioskująca podchodziła do spłaty innych zobowiązań. Równie istotne są miesięczne dochody i wydatki, a także liczba osób na utrzymaniu. Wszystkie te czynniki są dokładnie analizowane przez banki, a ponadto kredytodawcy zaglądają do baz BIK i BIG, aby zobaczyć, czy kredytobiorca nie posiada obecnie żadnych zadłużeń. Wszystko to sprawia, że klienci powinni być przygotowani na wysokie wymagania banków, i dokładnie przeanalizować swoje możliwości finansowe przed wysłaniem wniosku. 

Osoby o niskich dochodach niestety nie mają szans na kredyt gotówkowy na 150 tysięcy. Innym możliwym rozwiązaniem dla takiej grupy konsumenckiej są kredyty gotówkowe opiewające na niższe kwoty, lub pozabankowe chwilówki. Podobnie jest z dłużnikami, których dane osobowe widnieją w rejestrach BIK, BIG i KRD. Tacy klienci powinni rozejrzeć się za alternatywą, jaką są pożyczki dla zadłużonych

Na co mogę przeznaczyć kredyt gotówkowy?

Na co może być przeznaczony kredyt gotówkowy na 150 tysięcy? Takie pytanie często zadają sobie osoby, które obawiają się ograniczeń i restrykcji w zarządzaniu otrzymanymi pieniędzmi. Wszystko zależy jednak od wybranej oferty. Kredyt celowy musi zostać wydany zgodnie z przeznaczeniem zapisanym w umowie, a klient musi przedstawić bankowi odpowiednie faktury i rachunki, potwierdzające przestrzeganie zasad. Jeżeli jednak jest to zwykły kredyt gotówkowy, w przypadku którego nie obowiązuje takie ograniczenie, to pieniądze można wydać na dowolny cel. Z tego powodu warto dokładnie przeczytać regulamin i umowę, przed sięgnięciem po kredyt gotówkowy na 150 tysięcy.

Na co klienci przeznaczają otrzymane pieniądze?

  • remont, zakup i wynajem nieruchomości
  • naprawa i zakup pojazdów
  • organizowanie kosztownych uroczystości, takich jak ślub i wesele
  • wyjazd na kosztowne wakacje
  • poprawa ogólnego poziomu życia

Czy kredyt gotówkowy pomoże spłacić dług?

Czy z pomocą tak wysokiego kredytu możliwe jest spłacenie długów? Okazuje się, że nie. Przeszkodą na drodze do takiego działania jest fakt, iż wniosek osoby zadłużonej o kredyt gotówkowy na 150 tysięcy zostanie odrzucony. Obecność w bazach dłużników to czynnik, który całkowicie przekreśla szansę na kredyt, i nawet jeśli niespłacone zobowiązanie jest pozornie niewielkie, to banki wolą unikać ryzyka poniesienia strat finansowych.

Nawet jeżeli dana należność nie zamieniła się jeszcze w dług, to uzyskanie takiego kredytu może być problematyczne. O wiele lepszym wyjściem w przypadku osób chcących pozbyć się zobowiązań jest kredyt konsolidacyjny, który łączy wiele pożyczek, chwilówek i kredytów w jedną, prostą do spłaty ratę. Zachęcamy do lektury naszych wpisów poświęconych konsolidacji, aby dowiedzieć się więcej: Czym jest i co daje klientowi konsolidacja kredytów i pożyczek?.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu?

Wybierając kredyt gotówkowy na 150 tysięcy, pod uwagę należy brać wiele czynników. Spora część klientów nie jest rozeznana w usługach finansowych, przez co taki wybór może wydawać się przytłaczający. Z pomocą przychodzi nasz ranking kredytów gotówkowych, w którym znajdują się jedynie najlepsze rozwiązania. Oferowane przez nas zestawienie zawiera jedynie kredyty, które są warte uwagi i czasu naszych czytelników. 

Porównując ze sobą kredyty, warto zwracać uwagę na: 

  • oprocentowanie i prowizję – są to główne koszty kredytu, które mogą znacznie obciążyć budżet danej osoby. Szczególnie istotna jest wartość RRSO, która pokazuje, ile zapłacimy całkowicie za kredyt w skali roku, wliczając w to wszelkie dodatkowe opłaty. Patrząc na wskaźnik RRSO, znalezienie najkorzystniejszej oferty będzie niezwykle proste. 
  • czas i warunki spłaty – kredyt gotówkowy na 150 tysięcy to spore zobowiązanie, dlatego też należy upewnić się, że warunki jego spłaty będą nam odpowiadać. Najczęściej jednak spłata odbywa się w systemie ratalnym, i rozłożona w taki sposób, aby klient był w stanie spłacić całość bez zbędnych komplikacji. 
  • zabezpieczenie kredytu – wiele banków wymaga od swoich klientów zabezpieczenia kredytu, aby zapobiegać potencjalnym stratom finansowym. Często zabezpieczeniem kredytu jest nieruchomość, cenny przedmiot (np. samochód) albo papier wartościowy. 
  • opinie klientów – recenzje użytkowników są niezwykle istotne, ponieważ pozwalają sprawdzić, jak rzeczywiście wygląda dana usługa. W przypadku popularnych banków nie ma jednak czego się obawiać. Wyrobiona renoma i pozycja tych podmiotów jest wystarczającym dowodem, aby nie obawiać się o bezpieczeństwo swoich danych osobowych i finansów. 

Jak spłacić kredyt gotówkowy na 150 tysięcy?

Aby pomyślnie spłacić kredyt gotówkowy na 150 tysięcy, potrzebne są odpowiednie środki. Z tego powodu warunki banków do otrzymania takiego wsparcia finansowego są restrykcyjna, a sama usługa dostępna jest jedynie dla tych, którzy cechują się wysoką zdolnością kredytową. Sama spłata zobowiązania jest prosta, i polega na cyklicznym wykonywaniu przelewów zgodnie z harmonogramem ustalonym w podpisywanej umowie. Numer konta bankowego i harmonogram spłat znajdują się w treści umowy, toteż klient ma dostęp do wszystkich informacji. Warto podkreślić, że w przypadku opóźnień w spłacie mogą być naliczane odsetki za opóźnienie, przez które koszt całkowity wzrośnie. 

Co zrobić, jeżeli nieprzewidziane zdarzenia sprawiły, że nie mamy środków na to, aby spłacić kredyt gotówkowy na 150 tysięcy? Warto skontaktować się z obsługą banku już w momencie pojawienia się pierwszych wątpliwości, i spróbować wyjaśnić całą sytuację. Często możliwe jest wypracowanie kompromisu, który odpowiadał będzie obu stronom. Przykładem takiego rozwiązania jest rozbicie spłaty na więcej, ale za to mniejszych, rat. 

Ile czeka się na kredyt gotówkowy?

W obecnych czasach procedura zaciągania kredytu jest uproszczona i wygodna, przez co większość klientów nie będzie miała problemu z tym, aby szybko uzyskać upragnione środki. Wypełnienie wniosku, niezależnie od tego czy w tradycyjnej formie, czy też przez internet, nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut. Należy jednak przygotować się na konieczność potwierdzenia swojej tożsamości i swojego konta bankowego. Jak wygląda taka weryfikacja? Zazwyczaj jest to przelew na symboliczną kwotę, która później zostanie klientowi zwrócona. Może to być także konieczność okazania dowodu osobistego, bądź rozmowa telefoniczna z przedstawicielem banku. Niezależnie od obowiązującej metody uwierzytelniania, całość nie trwa długo. 

Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku, następuje jego rozpatrzenie. Taka procedura trwa od kilku godzin, do nawet kilku dni. Jeżeli decyzja kredytowa banku jest pozytywna, to kolejnym krokiem jest podpisanie umowy. Niestety, umowa o kredyt gotówkowy na 150 tysięcy musi zostać podpisana w placówce banku, przez co całość nie może odbyć się zdalnie. Dla większości klientów nie jest to jednak przeszkodą, i nie stoi na drodze do cieszenia się otrzymaną w banku gotówką. 

Kredyt gotówkowy na 150 tysięcy – czy są jakieś alternatywy?

O ile w przypadku mniejszych kredytów znalezienie alternatywnego rozwiązania nie jest problemem, tak kredyt gotówkowy na 150 tysięcy może okazać się jedynym rozsądnym rozwiązaniem, jeśli szukamy dużej kwoty do uzyskania. Pożyczki pozabankowe, nawet te spłacane ratalnie, zazwyczaj opiewają na maksymalnie kilkanaście tysięcy złotych. Może to być niestety niewystarczające dla klientów o większych potrzebach.

Warto sprawdzić ofertę SKOK-ów. Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe mogą oferować korzystne warunki przy dużych kwotach finansowania. Przykładem jest Kasa Stefczyka, w której da się uzyskać pożyczkę gotówkową nawet do kwoty 200 000 złotych.

Cezary Mański
Cezary Mański
Pasjonat popkultury, finansów i nowych technologii. Uwielbia słowo pisane, ceni sobie spokojne i rozsądne podejście do życia. Największą satysfakcję przynosi mu rozwijanie własnych kompetencji. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły