Kredyt dla stałych klientów – czy jest korzystniejszy?

kredyt dla stałych klientów

Prowadzenie jednego konta w banku przez dłuższy czas jest powszechnie spotykanym zjawiskiem, głównie ze względu na wygodę i znajomość oferty banku. Ci, którzy od dłuższego czasu prowadzą konto i korzystają z licznych produktów finansowych, mogą liczyć na uproszczone formalności przy wysyłaniu kolejnych wniosków. Czy kredyt dla stałych klientów ma lepsze warunki niż zwykły kredyt? Postanowiliśmy przyjrzeć się tej kwestii. 

Czy kredyt dla stałego klienta może mieć lepsze warunki?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca. Bank może dostosowywać ofertę indywidualnie do każdego klienta, toteż możliwe jest skorzystanie z kredytu dla stałych klientów na lepszych warunkach. 

Całość działa również w drugą stronę – banki mogą oferować nowym klientom rozwiązania na specjalnych warunkach, aby przekonać ich do swoich usług. Nie jest to domena jedynie instytucji bankowych, ponieważ nawet w przypadku firm pożyczkowych częste jest udzielanie pierwszej chwilówki za darmo nowym klientom. 

Kto może liczyć na kredyt dla stałych klientów?

Korzystanie z danego konta w banku przez dłuższy czas może nie wystarczyć, aby w oczach instytucji kwalifikować się do skorzystania ze specjalnej oferty kredytowej. Banki najczęściej doceniają tych użytkowników, którzy korzystają z konta aktywnie. Co należy przez to rozumieć? M.in. zapewnianie częstych wpływów na konto oraz korzystanie z dodatkowych usług (karty kredytowe i debetowe, lokaty). 

Warto przy tym napomnieć, że oferta dla stałych klientów nie jest zarezerwowana tylko dla tych, którzy aktywnie prowadzą konto przez lata. Często lepsze warunki kredytu będą w zasięgu ręki już po 3-6 miesiącach aktywnego korzystania z usług danego banku. 

Czy banki przyznają kredyt bez weryfikacji stałym klientom?

Nawet w przypadku najbardziej lojalnych użytkowników, przy udzielaniu kredytu obowiązuje weryfikacja zdolności kredytowej. Nie ma od tej reguły żadnego wyjątku, toteż nie można liczyć na to, że w ten sposób nadrobimy nieciekawą sytuację finansową i uzyskamy kredyt. Zarówno zwykły kredyt gotówkowy jak i kredyt dla stałych klientów udzielane są po weryfikacji zdolności i historii kredytowej, a także analizie wpisów w bazach BIK.

Czym wyróżniają się kredyty dla stałych klientów?

Czym kredyt dla stałych klientów różni się od standardowych ofert? Główną różnicą są przede wszystkim znacznie niższe koszty, wynikające z obniżenia prowizji, odsetek lub marży bankowej. Kredyty z niskim RRSO o wiele łatwiej spłacić, więc zainteresowani mogą sięgnąć po dodatkowe środki bez zbytniego obciążania swojego budżetu. 

Innym udogodnieniem, na jakie mogą liczyć stali klienci, jest uproszczenie formalności. Z racji tego, że bank posiada już sporo informacji o użytkowniku, możliwe będzie uzyskanie kredytu bez dostarczania po raz kolejny zaświadczenia o dochodach. Sam wzór wniosku do wypełnienia również jest znacznie prostszy i krótszy, w porównaniu do zwykłego kredytu. 

Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o tym, że stali klienci mają dostęp do kredytów na znacznie większą skalę. Zaufani użytkownicy mogą liczyć na wysokie kwoty finansowania, nierzadko przekraczające kilkukrotnie kwoty kredytów dla zwykłych posiadaczy konta bankowego. 

Kredyt dla stałego klienta online – czy to możliwe?

Ze względu na uproszczenie formalności do minimum, stali klienci mogą skorzystać z możliwości zaciągnięcia kredytu przez internet. Zalet takiego rozwiązania jest naprawdę sporo – nie trzeba brać pod uwagę dojazdu do placówki, stania w kolejkach i wypełniania papierowych formularzy. Wystarczy dostęp do bankowości elektronicznej i kilkanaście minut wolnego czasu, aby móc złożyć wniosek kredytowy. Co więcej, coraz częściej banki udostępniają taką opcję również wszystkim innym klientom, dzięki czemu każdy ma szansę na wygodny kredyt. 

Jak uzyskać kredyt dla stałych klientów?

Aby skorzystać ze specjalnego kredytu dla stałych klientów, nie trzeba podejmować żadnych dodatkowych działań. Wystarczy zalogować się do swojej bankowości elektronicznej i przejść do oferty produktów kredytowych. Wybierając parametry kredytu (kwotę finansowania i czas spłaty), pojawi się informacja o kosztach, które będą niższe niż w przypadku zobowiązań udzielanych zwykłym klientom. 

Skorzystać z kredytu mogą jedynie osoby pełnoletnie z pełną zdolnością do czynności prawnych – fakt bycia stałym klientem nie zmieni tego wymogu. Ogromną zaletą spersonalizowanych ofert jest natomiast to, że są dostępne od ręki. Bank posiadając niezbędne informacje o kliencie, może znacznie szybciej przetworzyć jego wniosek i natychmiast udzielić kredytu. 

Które oferty są lepsze – dla nowych czy stałych klientów?

Wbrew pozorom, bycie stałym klientem nie zawsze będzie gwarantowało kredyt na warunkach korzystniejszych, niż kredyty dla nowych klientów. Nawet jeśli będzie prościej z niego skorzystać, to istnieje szansa na to, że podobny kredyt dla nowych użytkowników będzie znacznie korzystniejszy. Dotyczy to zresztą nie tylko kredytów, ponieważ podobna sytuacja ma miejsce w przypadku lokat, kont osobistych i innych rozwiązań. 

Co zrobić, aby zaciągnąć kredyt na atrakcyjnych warunkach? Najlepszym rozwiązaniem może być porównanie ofert wielu instytucji bankowych, np. korzystając z gotowego rankingu kredytów gotówkowych. W ten sposób o wiele łatwiej będzie podjąć w pełni świadomą i satysfakcjonującą decyzję. 

Kredyt dla stałego klienta – zalety i wady

Zalety:Wady:
uproszczona procedura wnioskowania o kredytoferty dla nowych klientów mogą okazać się korzystniejsze
niższe koszty wynikające z prowizji i oprocentowaniawybór ograniczony do jednej instytucji bankowej
oferta dobrana indywidualnie do możliwości danego klienta
kredyt dostępny od ręki, bez ponownego sprawdzania dochodów
Cezary Mański
Cezary Mański
Pasjonat popkultury, finansów i nowych technologii. Uwielbia słowo pisane, ceni sobie spokojne i rozsądne podejście do życia. Największą satysfakcję przynosi mu rozwijanie własnych kompetencji. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły