Kontomierz – recenzja i opinie o aplikacji

kontomierz

Jedną z aplikacją pomagającą w zarządzaniu domowymi finansami jest Kontomierz. . Program może być pomocny przy ustalaniu domowego budżetu, wspiera też użytkownika w oszczędzaniu. Najlepszym dowodem na użyteczność aplikacji Kontomierz może być liczba jej użytkowników. Dziś ponad 150 tysięcy osób używa Kontomierza. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak działa program i czy warto go używać. Sprawdzamy również opinie na temat aplikacji.

Aplikacja Kontomierz

Gdy raty kredytu mieszkaniowego rosną, a produkty w sklepie drożeją przez inflację, wiele osób szuka sposobu na poprawę sytuacji finansowej. Niektórzy podejmują radykalne kroki, jak zmiana pracy lub znalezienie dodatkowego źródła dochodu. Często jednak wystarczy pobrać aplikację do zarządzania finansami i zdać się na jej porady. Zapisując swoje wydatki, jesteśmy dość łatwo w stanie ograniczyć niektóre z nich. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możemy odłożyć, zainwestować lub wydać na dowolny cel. 

Poza możliwością zarządzania i kontroli nad domowym budżetem, Kontomierz ma coś jeszcze. Dodatkowe funkcjonalności są proste w obsłudze. Do tego aplikacja integruje się z kilkunastoma bankami w Polsce. Łatwo połączysz więc aplikację ze swoim kontem w banku.

Co to jest Kontomierz?

Początki aplikacji Kontomierz sięgają 2009 roku. Stworzyła ją firma o nazwie Kontomatik. Dwanaście lat później nowym właścicielem stała się spółka Finelf.com. W jej portfolio znajdziemy też inne narzędzia i serwisy – np. Money24. W 2022 roku Kontomierz przeszedł gruntowną modernizację, wtedy poznaliśmy też jego nowy design. Do standardowych funkcji pozwalających na zarządzanie domowymi finansami doszły wtedy nowe funkcje. To między innymi możliwość edycji nazwy rachunku bankowego, wyszukiwanie pozycji w budżecie po przychodach i wydatkach, a nawet ustalenie dnia rozliczeniowego. Mamy także możliwość importu płatności i rachunków – np. za media, telefon, czy mieszkanie.

Poza zmianami w zakresie funkcjonalności, niedawno firma postawiła też na prostszy interfejs. Dopracowany UX (intuicyjny wygląd aplikacji) i czytelnie opisane funkcje ułatwiają obsługę.

Jak działa aplikacja?

Podstawowym założeniem aplikacji Kontomierz jest przedstawienie w czytelny sposób naszych codziennych wydatków. Program jest więc idealny dla osób, które chciałyby mieć stały wgląd w wydatki, koszty, ale także przychody. Taka wiedza pozwoli znaleźć sposoby na oszczędności, czy ograniczenie zbędnych wydatków. Mając kilka rachunków w różnych bankach, podpinamy je po prostu do Kontomierza. Wtedy w jednym miejscu znajdziemy wiarygodne (pobrane z banku) dane o finansach, stanie rachunku, itp. Nie musimy więc logować się w kilka miejsc, czy liczyć wydatków na kalkulatorze.

Poszczególne koszty i wydatki przypisujemy do różnych kategorii. Mogą to być opłaty związane z zakupem jedzenia, opłaty mieszkaniowe, raty kredytu na mieszkanie, itp. Pobierane z naszego rachunku bankowego dane w sposób automatyczne przypisują się do odpowiedniej kategorii. 

Z jakimi bankami można połączyć aplikację? Jak to zrobić?

Aplikacja Kontomierz integruje się z 18 polskimi bankami:

Jak podpiąć aplikację Kontomierz do konta bankowego? To proste! Po wejściu do aplikacji wchodzimy w zakładkę “Rachunki i finanse”. Znajdujemy tam opcję “Dodaj konto”. Znajdujemy bank, w którym posiadamy rachunek. Przechodzimy do logowania w serwisie bankowości internetowej. Jeżeli masz kilka rachunków, dla każdego z nich powtórz operację.

Czy to bezpieczne? Twórcy aplikacji Kontomierz twierdzą, że tak. Narzędzie wysyłą dane poprzez szyfrowane połączenie.Osoby trzcie nie powinny więc mieć dostępu do Twoich danych.

Opinie o aplikacji

W dobie, gdy wiele osób publikuje komentarze w sieci, zdobycie opinii użytkowników nie jest trudne. Chcąc zdobyć opinie o Kontomierz, wchodzimy więc do wyszukiwarki Google. Wystarczy tam wpisać “Kontomierz opinie” i trafimy na mnóstwo komentarzy wielu użytkowników. Możemy także znaleźć  profil Kontomierza w social mediach i tam poszukać komentarzy i opinii użytkowników. Opinie o Kontomierz są raczej przychylne.  Zdaniem użytkowników program przyda się do szybkiego “ogarnięcia” swoich przychodów i wydatków. Zalety aplikacji zobaczą szczególnie osoby chcąc oszczędzać. Podsumowanie wszelkich kosztów pozwala mieć lepszy ogląd swoich środków finansowych.

Jakie są największe wady Kontomeirza? Część osób wskazuje na problemy podczas integracji programy z kontem w banku.  Z opisu możemy jednak wywnioskować, że są to sporadyczne sytuacje lub tymczasowe problemy techniczne. Niektórzy komentujący piszą też, że aplikacja okazuje się nie tak przydatna, jak myśleli. Ich zdaniem Kontomierz nie robi nic więcej poza wyświetlenie niem wydatków i przypisaniem ich do kategorii. Twórcy aplikacji zapewniają jednak, że stale rozwijają swój produkt.

Kontomierz – podsumowanie recenzji

Podsumowując, aplikację Kontomierz oceniamy pozytywnie. Wiele osób powinno docenić możliwość pobrania danych o transakcjach z różnych kont bankowych. Szczególnie przydatne będzie to jednak dla tych, którzy posiadają kilka rachunków. Jeżeli korzystasz z jednego banku i tylko tam masz swój rachunek, opisywana aplikacja będzie raczej nieprzydatny. Wtedy bowiem wystarczy skorzystać z możliwości, jakie daje serwis transakcyjny i e-bankowość. Dziś niemal wszystkie serwisy dużych banków pozwalają wyszukiwać transakcje przy pomocy podziału na koszty i przychody, a także przypisując wydatki do różnych kategorii.

Źródło:

  1. https://kontomierz.pl/#o-nas
  2. https://kontomierz.pl/#bezpieczenstwo
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły