Karta ZEN – czym jest? Szczegóły oferty i opinie

karta zen

ZEN jest usługą finansową, działającą w 32 krajach Europy, w swojej funkcjonalności podobną do takich serwisów jak Revolut, czy też Twisto. Oferuje wiele funkcji i udogodnień dla swoich klientów, zbierając przy tym różne opinie. W tym tekście przyjrzymy się temu, co oferuje ZEN, i czy jest to rozwiązanie godne polecenia.

Cashback, czyli część pieniędzy wraca

Dla swoich klientów ZEN oferuje liczne benefity. Jednym z nich jest cashback, który pozwala na zwrot nawet do 15% wartości zamówienia. Zwrot środków jest natychmiastowy, co oznacza że od razu możemy cieszyć się zaoszczędzonymi środkami. Wśród marek współpracujących z ZEN znajdziemy wielkie koncerny, takie jak Media Markt i Lidl. Wszelkie osoby lubujące się w internetowych zakupach na pewno ucieszą się z możliwości uzyskania cashbacku w takich serwisach jak Allegro i AliExpress. 

Dłuższa gwarancja, większe bezpieczeństwo

Kupione przez nas dobra nie zawsze są bez wad, co może być szczególnym problemem we wspomnianych wyżej zakupach internetowych. Wiele osób w ramach szczególnej ostrożności wydaje dodatkowe pieniądze na przedłużenie gwarancji nabytego sprzętu elektronicznego. Zen wychodzi na wprost oczekiwaniom takich klientów, zapewniając im bezpłatny, dodatkowy rok gwarancji na zakupione urządzenia. Jest jednak kilka warunków, które muszą zostać spełnione. Sprzęt elektroniczny musi zostać zakupiony na terenie Unii Europejskiej, a gwarancja producenta nie może przekraczać trzech lat. 

Dodatkowa ochrona 

Rozszerzona gwarancja to nie jedyna ochrona zakupów, jaką oferuje ZEN. Jeżeli podczas transakcji dokonanej za pomocą karty ZEN coś poszło nie tak, a sprzedawca nie chce nam udzielić pomocy, nie musimy się martwić. Zakładka “zwrot pieniędzy” służy do informowania ZEN o takich problemach, a firma postara nam się pomóc i rozwiązać całą sprawę na naszą korzyść. Przyda się to wszystkim osobom, których paczka zaginęła albo zostały oszukane. Sama firma opisuje ten mechanizm w humorystyczny i prosty sposób na swojej stronie:

Zero prowizji za transakcje w innych walutach

Niezależnie od tego czy wypłacamy gotówkę, płacimy kartą, czy też wymieniamy walutę na inną, nie zapłacimy od tego prowizji. Warto jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie  koszty nie są zależne od ZEN.Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać za korzystanie z terminali różnych sieci bankomatów, czy też za przewalutowania po kursie podmiotu akceptującego transakcję. 

PAMIETAJ! Przy wypłacie pieniędzy w obcej walucie z bankomatów na całym świecie, miej na uwadze to, że sieci bankomatów mogą naliczyć surcharge, czyli dodatkową opłatę za korzystanie z ich bankomatu.

Rachunek ZEN gwarantuje wymianę 30 różnych walut bez żadnej prowizji. Za pomocą aplikacji możesz również wymienić pieniądze poniżej kursów bankowych za pośrednictwem jednej z 500 par walutowych.

ZEN Mastercard – karta fizyczna

Dla zainteresowanych użytkowników ZEN umożliwia utworzenie fizycznej karty płatniczej, dzięki której będą mogli np. płacić zbliżeniowo, zachowując przy tym wyżej wspomniane benefity. Kartę można połączyć zarówno z Apple Pay, jak i Google Play.

Karta ma stały limit, jednak większość klientów nie będzie narzekać na jego wysokość. Zarówno dla płatności gotówkowych, jak i bezgotówkowych, dzienne maksimum wynosi 120 tysięcy złotych. Zmiana limitu jest możliwa z poziomu aplikacji

Przesyłanie pieniędzy w ZEN

Zasilenie swojego konta środkami, bądź przesłanie komuś funduszy, może odbyć się za pomocą wielu metod płatności. Wśród nich są między innymi BLIK, Mastercard, Visa, Trustly, Apple Pay, Google Pay, iDeal i zwykłe przelewy bankowe. ZEN zapowiada rozszerzenie wyboru metody płatności o więcej opcji w przyszłości. 

Ile kosztuje ZEN?

ZEN nie jest usługą darmową. Oba plany oferowane przez firmę są płatne, jednak nie są to ceny wygórowane. Plan podstawowy, nazywany planem Gold, kosztuje 99 eurocentów miesięcznie. Droższy plan, czyli plan Platinum, kosztuje 4,99 euro miesięcznie. Różnice między oboma wyborami dobrze pokazują poniższe grafiki: 

Opłaty za konto

opłaty za konto zen

Opłaty za karty:

opłaty za kartę zen

Dodatkowe funkcje:

karta zen opłaty dodatkowe

Dla niezdecydowanych klientów ZEN przygotowało bezpłatny, miesięczny okres próbny, który tak samo jak i subskrypcję, można anulować w każdej chwili. Opłaty za subskrypcję pobierane są dostępnych na koncie ZEN środków, a nie z podpiętej metody płatności. Jeżeli w danym miesiącu nie skorzystamy z żadnej usługi, za nic nie zapłacimy.

Zakładanie konta ZEN

Tworzenie nowego konta w ZEN jest dość nietypowe, ponieważ rejestracja możliwa jest tylko poprzez aplikację. Nie ma opcji utworzenia konta przez przeglądarkę, co dla wielu osób może okazać się niewygodne. Na potrzeby rejestracji konieczne jest podanie swoich danych osobowych, jak i również weryfikacja ich poprzez wysłanie zdjęcia dowodu osobistego i swojej twarzy. Po ukończeniu całego procesu będziemy mogli wybrać jeden z dwóch planów abonamentowych.

ZEN dla klientów biznesowych 

Usługa finansowa ZEN, będąca stosunkowo młodym polskim fintechem, obiera za swoją grupę docelową nie tylko klientów indywidualnych, ale także biznesowych. Oferta przeznaczona dla firm różni się od tej standardowej, poza podstawowymi benefitami oferując większą liczbę planów i możliwości. W tym tekście przyjrzymy się, co ZEN oferuje wszystkim zainteresowanym przedsiębiorcom, i postaramy się rozwiać wasze wątpliwości. 

Czym ZEN zachęca przedsiębiorców?

ZEN zachęca klientów z sektora biznesowego przede wszystkim swoją przejrzystością i szybką obsługą. Wszystkie transakcje śledzić można przez panel e-commerce dostępny w aplikacji. Dla osób ceniących sobie czas, dobrą wiadomością będzie fakt, iż przelewy na konto ZEN przychodzą w ciągu kilku sekund. 

Jeszcze więcej korzyści

Wszystkie benefity dostępne dla klientów indywidualnych są obecne także w ofercie dla przedsiębiorców. Oznacza to obecność takich korzyści jak cashback za zakupy w sklepach partnerskich, ochrona transakcji, przedłużona gwarancja i zerowe prowizje. 

Klientów biznesowych zainteresuje na pewno możliwość bezprowizyjnej wymiany waluty u ponad 500 par handlowych, co na pewno ułatwi im działalność poza regionem Polski. 

ZEN proponuje także klientom z sektora biznesowego korzyści ułatwiające dalszy rozwój. Karty ZEN Mastercard mogą zostać wyrobione na życzenie nie tylko dla właścicieli, lecz także pracowników firmy. Specjalne wtyczki pozwalają klientom ZEN na zintegrowanie licznych sposobów płatności ze swoim sklepem internetowym. vb

Liczne udogodnienia, takie jak możliwość połączenia swojego firmowego konta z Google Pay i Apple Pay, także uczynią płatności wygodniejszymi.

Plany dla sektora biznesowego

Oferta dla klientów indywidualnych pozwalała na wybór jednego z dwóch planów. W przypadku klientów biznesowych możliwości jest więcej, ponieważ oferowane są aż cztery plany. Różnice między funkcjonalnością każdego z planów dobrze obrazują poniższe tabele: 

Opłaty dla e-commerce

e-commerce

Opłaty za konto płatnicze

opłaty za konto płatnicze

Dodatkowe funkcje

zen dla firmy dodatkowe funkcje

Oferowane plany, podobnie jak w przypadku oferty konsumenckiej, pozwalają na skorzystanie z miesięcznego, bezpłatnego okresu próbnego. Jeśli po tym czasie będziemy chcieli kontynuować z korzystania z ZEN, potrzebne będzie uiszczenie opłaty za usługę. Koszt najtańszego planu Creative to 9,99 euro miesięcznie. Najdroższy plan, zwany tutaj Supreme, kosztuje 499,99 euro na miesiąc. Pomiędzy nimi plasują się plany Smart i Enterprise, których miesięczny koszt to kolejno 24,99 i 99,99 euro. Jak więc widać, rozrzut cenowy jest spory, podobnie jak różnice w funkcjonalności, przez co duża część przedsiębiorców znajdzie atrakcyjną dla nich ofertę. Zrezygnować z usługi można w dowolnym momencie.

Czy ZEN jest wiarygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem?

ZEN posiada licencję pieniądza elektronicznego, wydaną przez Bank Centralny Litwy. Firma posiada siedzibę w Polsce a swoje usługi oferuje już w 32 krajach Europy. Założycielem ZEN jest Dawid Rożek, będący współtwórcą znanej platformy do sprzedaży kluczy aktywacyjnych do oprogramowania, znanej jako G2A. 

Firma wydaje się więc wiarygodna, ale co sądzą o niej użytkownicy? Sprawdź opinie

Na portalu Trustpilot portal ZEN.com uzyskał średnią ocen wynoszącą 3.8 gwiazdek, na maksymalnie pięć możliwych. Zadowoleni klienci chwalą sobie bogatą w benefity ofertę oraz wygodę obsługi. 

Po drugiej stronie medalu znajdują się osoby niezadowolone. Wśród opinii negatywnych często pojawiała się wzmianka o tym, że reklamowana funkcja cashbacku czasem nie działa, oraz że rejestracja nie zawsze przebiega szybko i pomyślnie. ZEN pod każdą taką opinią oferował swoją pomoc we wspólnym rozwiązaniu problemu. 

recenzje
Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

21 komentarzy

Marek

Założyłem konto…jak otrzymać kartę fizyczną???

Odpowiedz
Radek

Apka spoko ALE. ZEN.com ma problem z blokowaniem środków. Jeśli chcesz wymieniać przez ZEN waluty, to musisz się liczyć z blokowaniem Twoich środków. Odblokować możesz je przesyłając obszerną dokumentację. To trwa… W ten sposób możesz na przykład zamrozić – czasami na ponad tydzień – kasę na przykład na zakup samochodu. Do wyjazdu na urlop i groszowe opłaty w sam raz. Na poważne rzeczy: mocno odradzam i przestrzegam.

Odpowiedz
Damian

Nie polecam długi okres werifikacja konta firmowego

Odpowiedz
K

Korzystam od dawna,byłam zadowoloną, aż do momentu oszustwa. Z powodu awarii Zen kilka tysięcy PLN nie dotarło na konto Zen. Część środków oddali, część nie. Każdy umywa ręce mówiąc,że ktoś się skontaktuje. Kasy jak nie miałam tak nie mam, mimo,ze minęly ponad 2 tygodnie. Nie da się z nikim skontaktować przez telefon, jedno wielkie oszustwo

Odpowiedz
Piotr

ZEN to sciema, typowy SCAM, zatrzymuja przelane srodki. Robisz przelew a potem nie widzisz srodkow na koncie. Nie podlegaja pod KNF. Nie uzywajcie aplikacji !!

Odpowiedz
Łucja

W tym momencie najlepsza bramka do płatności na rynku, każdy kto ma biznes ecommerce powinien ją mieć.

Odpowiedz
Martyna

Każdy bankomat ją obsługuję. Nie wiem o co chodzi tym ludziom. Ja korzystam już miesiąc i jestem bardzo zadowolona.

Odpowiedz
  Korpi

  Dopiero miesiąc się pisze, a nie już. Już to będzie jak minie rok.

  Odpowiedz
IzaKiel

Ja jestem mega zadowolona. Mają super opcje cashbacku nawet do 14% także zakupy opłaca się robić właśnie dzięki tej apce.

Odpowiedz
marcinnowak

Bardzo polecam tą aplikację, korzystam codziennie.

Odpowiedz
Tomek

Zdecydowanie nie polecam Zen.com . Same kłopoty. Ten biznes jest podejrzany

Odpowiedz
  Lucja

  Ten komentarz jest podejrzany ;P Może coś więcej? Warto przestrzec. Bo ja osobiście korzystam z Zen i nie mam problemów

  Odpowiedz
   Agata J

   Ja też nie mam żadnych problemów z zen.com ale chętnie sie dowiem 😀

   Odpowiedz
Marek

Złodzieje blokują pieniądze pod pretekstem podejrzanej transakcji .Zwlekają z oddaniem środków i wypisują jakieś bzdury.

Odpowiedz
  Karo

  Czy ktoś się orientuje czy koniecznie trzeba zamówić kartę fizyczną czy można korzystać tylko z wirtualnej?

  Odpowiedz
Jarek

Niestety, jest z aplikacją problem. W przypadku utraty kontaktu z siecią komórkową aplikacja przestaje działać – inaczej niż w przypadku Revoluta, n26 czy VIVID.
Poza tym nie ma jasnej informacji, jakie warunki techniczne muszą być spełnione, aby aplikacja działała. Czy konieczne jest stałe połączenie z siecią komórkową, czy internet też przez sieć komórkową, czy wystarczy internet przez wi-fi?
Dodatkowo w niektórych krajach, np. afrykańskich , nie działa karta.
Jednym słowem dla podróżującego po świecie ta aplikacja nie jest dobrym rozwiązaniem.

Odpowiedz
Karina Wozniak

JEDNO WIELKIE OSZUSTWO JAK KTOŚ CHCE SIĘ POZBYĆ KASY TO TYLKO ŻEŃ ŻADEN BANKOMAT TEJ ICH KARTY NIE OBSŁUGUJE. W SKLEPIE TEŻ TYM PŁACIĆ NIE MOŻNA GORSZE OD REVOLUT

Odpowiedz
  Redakcja super-pozyczka.pl

  Dzień dobry Pani Karino, nie rozumiemy Pani agresywnej wypowiedzi. Za pomocą karty ZEN może Pani wypłacić pieniądze w dowolnym bankomacie w Polsce i na świecie. Proszę mieć tylko na uwadze, że zarówno w Polsce, jak i za granicą, bankomaty mogą nakładać dodatkowe opłaty za korzystanie z ich terminali – jest to tzw. surcharge. Kartą ZEN można bez problemu płacić fizycznie w sklepach jak i online. Testowaliśmy ją i działa bardzo dobrze 🙂 Załączam link do strony ZEN na której znajdzie Pani odpowiedzi na każde pytanie: https://ask.zen.com/hc/pl W przypadku problemów zachęcamy do kontaktu za pomocą formularza kontaktowego ZEN: https://ask.zen.com/hc/pl/requests/new

  Odpowiedz
   Space

   Przecież widać, że to jakiś troll z konkurencji.

   Odpowiedz
   Barbara

   No niestety ale muszę się zgodzić. Ktos nieprzychylny to pisal 🙂 Ja długo korzystam z ZEN i absolutnie nie ma powodów do użycia tak negatywnych słów

   Odpowiedz
  kubi

  Bzdury, wypłaty ze wszystkich bankomatów kartą są darmowe, a każdy sklep, w którym da się kartą płacić zena akceptuje, bo to po prostu karta MasterCard.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły