Jak zmienić limity w Nest Banku?

limity w Nest

Jaki jest maksymalny limit w Nest Bank? Czy można go zmienić i jak to zrobić? Dlaczego właściwie bank ustawia limit przelewów i płatności kartą? Postaramy się odpowiedzieć dziś na te pytania. Sprawdź, jak zmienić limity w Nest Banku.

Limit w Nest Bank

Dzienny limit przelewu, czy limity dla płatności kartą są ustawiane przez banki ze względów bezpieczeństwa. Dzięki odpowiednim limitom nie stracisz wszystkich środków w przypadku włamania na konto bankowe lub po zgubieniu karty płatniczej/kredytowej. Zbyt niski limit transakcji kartą lub mały dzienny limit przelewów online mogą jednak utrudniać swobodne korzystanie ze swojego rachunku bankowego.

Również Nest Bank pozwala na dostosowanie limitów do swoich preferencji. Dowiedz się jak to zrobić w dalszej części naszego dzisiejszego poradnika.

Zmiana limitu w Nest Bank

Chcesz dostosować limit przelewów lub maksymalną kwotę transakcji kartą? W Nest Bank możesz to zrobić na cztery sposoby:

 • w aplikacji mobilnej
 • przez serwis transakcyjny online
 • podczas osobistej wizyty w placówce Nest Banku
 • dzwoniąc na numer infolinii Nest Banku

Jak zmienić limit przelewów w Nest Bank w aplikacji mobilnej?

Najprościej jest zmienić limit transakcji w Nest Bank przy pomocy aplikacji mobilnej. Najpierw musimy się do niej zalogować. Następnie przechodzimy do menu “Ustawienia” i “Limity transakcji”. W tym miejscu ustawiamy interesujący nas limit i zatwierdzamy operację zgodnie z posiadaną metodą autoryzacji. W aplikacji mobilnej możemy zmienić limit przelewów wykonywanych z serwisu na stronie www.

Zmiana limitu przelewów w serwisie transakcyjnym

Postępujemy tak samo, jak w przypadku zmiany limitu przez aplikację mobilną. Na stronie bankowości elektronicznej możemy edytować limit dla przelewów online zlecanych z aplikacji Nest Banku. Podyktowane jest to względami bezpieczeństwa.  Wystarczy zalogować się do serwisu, wejść w “Ustawienia”, a następnie wybrać sekcję”Limity transakcji”.

Zobacz także:

Jak zmienić limit płatności kartą w Nest Bank?

Limit transakcji kartą płatniczą w Nest Bank możemy zmienić na cztery sposoby:

 • dzwoniąc na infolinię
 • udając się do placówki stacjonarnej
 • w serwisie transakcyjnym
 • przez aplikację mobilną

Najprościej jest zrobić to na jeden z dwóch ostatnich, wymienionych tu sposobów. Jak to zrobić w aplikacji? Otwieramy ją i logujemy na swoje konto. Następnie  przechodzimy do sekcji “Karty”. Tam wybieramy kartę, której limit chcemy zmienić. Otwieramy “Szczegóły” (pod znakiem trzech kropek) i przechodzimy do edycji limitu (Limity transakcji”).  Tu wpisujemy odpowiednią sumę.

Zmiana limitu płatności kartą przez bankowość elektroniczną jest równie prosta. Wchodzimy na swoje konto i otwieramy zakładkę ”Karty”. W tym miejscu wybieramy kartę debetową, której limit chcesz zmienić. Wejdź następnie do opcji “Limity transakcji” i kliknij “Zmień limit”. W tym miejscu możesz też sprawdzić, jaki aktualnie jest ustawiony limit.

Limit płatności zbliżeniowych kartą Nest Bank

Podobnie, jak ma to miejsce w innych polskich bankach, limit transakcji zbliżeniowych bez wpisywania kodu PIN wynosi 100 złotych. Powyżej tej sumy musimy podać kod PIN. Za granicą mogą natomaist obowiązywać inne limity dla płatności kartą bez wpisywania PIN.

Zmiana limitu Nest Bank – podsumowanie

Dostosowanie limitu przelewów, a także płatności kartą jest ważne dla klientów banku. Ustawiona kwota powinna być kompromisem między dobrym zabezpieczeniem swoich pieniędzy a swobodą dostępu do zgromadzonych na rachunku środków. W Nest Bank zmiana limitów odbywa się na kilka sposobów. Najwygodniej jednak zrobić to przez aplikację mobilną. Warto pamiętać, że limity przelewów online z aplikacji mobilnej możemy zmienić w serwisie transakcyjnym. Z kolei ustawienia przelewów z e-bankowości zmienimy w aplikacji banku.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zmienić limit w aplikacji mobilnej Nest Bank?

Wejdź do aplikacji mobilnej i przejdź do “Ustawienia”. Tam wybierz opcję “Limity transakcji”.

Dlaczego Nest Bank ustawia limit płatności?

Limity w Nest Bank są ustawiane ze względów bezpieczeństwa. Chronią Twoje pieniądze w razie kradzieży konta lub karty płatniczej.

Jak zmienić limit przelewów z aplikacji mobilnej Nest Bank?

Aby zmienić limit przelewów wykonywanych z aplikacji, musisz wejść do serwisu transakcyjnego na stronie www. Tam wybieramy opcję “Ustawienia”, a następnie “Limity transakcji”.

Jak zmienić limit przelewów z bankowości elektronicznej Nest Bank?

Limit przelewów z serwisu transakcyjnego Nest Bank zmienimy w aplikacji mobilnej tego banku. Podyktowane jest to względami bezpieczeństwa. Przechodzimy do Ustawień, a następnie wybieramy opcję Limity transakcji.

Jak zmienić limit BLIK w Nest Bank?

Zmiana wysokości limitów transakcji BLIK w Nest Bank możliwa jest przez infolinię, w oddziale banku lub na stronie bankowości internetowej.

Jakie są limity w Nest Bank?

Limity w Nest Bank dotyczą płatności kartą i przelewów online (z aplikacji i z bankowości online).

Źródło:

 1. https://nestbank.pl/centrum-informacji/pomoc-platnosci-przelewy/
 2. https://nestbank.pl/centrum-informacji/pomoc-platnosci-karty/
 3. https://nestbank.pl/blik/
Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły