Jak zmienić limit w Santander Bank Polska

zmiana limitu w Santander

Możliwość edytowania limitu płatności kartą, a także ustawienie limitu przelewów są dla wielu klientów kluczowe. Właściciele kont bankowych, kart płatniczych i kredytowych mogą dzięki temu dostosować limity do swoich potrzeb. Limit w Santander Bank Polska zmienisz na kilka sposobów. Przedstawimy je w dzisiejszym poradniku.

Dzienny limit przelewów i limit dla płatności kartą

Dlaczego banki decydują się na ustawienie limitów przelewów? Chodzi o możliwie jak najlepsze zabezpieczenie pieniędzy posiadacza rachunku bankowego. Domyślne limity przelewów można zmienić. W niektórych bankach klienci mogą ustawiać osobne limity dla przelewów zlecanych przez aplikację mobilną i serwis transakcyjny online. Aby wykonać przelew ponad maksymalny limit dopuszczalny przez bank należy natomiast udać się do oddziału. W stacjonarnej placówce nie mamy żadnych ograniczeń pod tym względem. To również jest podyktowane względami bezpieczeństwa. Limity dla przelewów i płatności w sieci mogą być natomiast sposobem na uniknięcie oszustw internetowych.

Limit płatności kartą debetową i kredytową przydaje się natomiast w momencie utraty karty lub jej kradzieży. Warto więc dobrze zastanowić się nad tym, jakie limity ustawić w swoim koncie. Na szczęście – w razie potrzeby – można je dość szybko zmienić.

Zmiana limitu w Santander Bank Polska

Zmiana limitów w Santander Bank Polska jest możliwa na wiele sposobów. Zrobimy to zarówno przez aplikację mobilną na smartfony, jak i w serwisie internetowym. Oczywiście, wszystkich zmian dokonamy również w oddziale stacjonarnym banku. Możesz znaleźć placówkę banku korzystając z mapy na stronie https://www.santander.pl/przydatne-informacje/placowki-i-bankomaty

Klienci Santandera mogą zarówno ustawić limity dla płatności karta, jak i dzienny i miesięczny limit przelewów. 

Jak zmienić limit dzienny przelewów w Santander Bank Polska

Limit przelewów Santander Bank Polska możemy zmienić w aplikacji Santander mobile i w serwisie Santander internet. W tym celu wystarczy przejść do zakładki, w ustawieniach, gdzie zobaczymy dotychczasowe limity. Wchodzimy do menu “Ustawienia”, a następnie “Limity przelewów”. W polu “Nowy” wpisujemy własne wartości i zatwierdzamy je. Po kliknięciu “Zmień” musimy zatwierdzić działanie zgodnie z posiadaną metodą autoryzacji. W tym samym miejscu zobaczymy również maksymalne dopuszczalne limity. Dla wykonania przelewów ponad maksymalne limity należy udać się do oddziału stacjonarnego banku. 

Zmiana limitu przelewów w Santander Bank Polska  przez infolinię lub w oddziale banku

Limit przelewów w Santander Bank Polska można ustawić również dzwoniąc na infolinię. Numery to:

 • 1 9999 (dzwoniąc z Polski)
 • +48 61 81 19999 (także z zagranicy)

Jeżeli to będzie dla Ciebie najwygodniejsza opcja, stosowną dyspozycję zmiany limitu przelewów możesz złożyć w placówce Santander Bank Polska. Pamiętaj wtedy, aby na wizytę zabrać ze sobą aktualny dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Zmiana limitu płatności kartą w Santander Bank Polska

W Santander Bank Polska klienci mają możliwość ustawienia osobnych limitów płatności kartą dla:

 • wypłat z bankomatów
 • płatności w Internecie
 • płatności w sklepach (przy użyciu terminala)

Dla każdej z tych opcji możemy ustawić zarówno limity dzienne, jak i miesięczne. Mamy też opcję ustawienia limitu płatności kartą nie tylko dla maksymalnej kwoty, ale także edytować limit ilościowy (maksymalną liczbę transakcji kartą w danym dniu i miesiącu). Wszelkich zmian dokonujemy na wiele sposobów:

 • w bankowości Santander internet
 • przez aplikację mobilną Santander mobile
 • dzwoniąc na infolinię
 • w oddziale stacjonarnym Santander Bank Polska

Limit płatności kartą Santander Bank Polska – zmiana w serwisie transakcyjnym online

Jednym z najprostszych sposobów na ustawienie własnego limitu płatności kartą w Santander Bank Polska jest skorzystanie z e-bankowości. Logujemy się do swojego konta klienta na stronie https://www.santander.pl/klient-indywidualny/bankowosc-internetowa

Następnie z belki na górze ekranu (pod logo Santandera) wybieramy opcję “Twoje produkty”, a następnie “Karty”. Tu widzimy wszystkie karty do konta, a także kredytowe. Upewnij się, że zmieniasz limit płatności dla właściwej karty. 

Zmiana limitu karty płatniczej Santander Bank Polska

Po prawej stronie okna zobaczymy kilka opcji, wybieramy “Więcej” Przechodzimy do opcji “Limity”. Inne dostępne możliwości to między innymi zmiana kodu PIN, zastrzeżenie, czy blokada karty.

Zmiana limitu na karcie Santander Bank Polska

Po przejściu do “Limitów” zobaczymy kolejny ekran, a tam możliwość ustawienia limitów dla bankomatów, płatności w sklepach stacjonarnych i online. Możesz ustawić kwotę limitu (limit dzienny i miesięczny), a także dopuszczalną liczbę płatności – również dla dnia i miesiąca. Zmiany zapisujemy wciskając czerwony przycisk “Zmień”. W celu potwierdzenia korzystamy z wybranej przez siebie metody autoryzacji, np. w aplikacji mobilnej.

Zmiana limitu Santander Bank Polska - karta

Jak zmienić limit karty w Santander Bank Polska przez aplikacj?

W pierwszej kolejności należy otworzyć aplikację Santander mobile i zalogować się. W miejscu, gdzie widzimy swoje karty, przechodzimy do opcji “Zarządzanie kartami”. Mamy możliwość ustawienia limitów osobno dla płatności w terminalu (np. w sklepach tradycyjnych), w Internecie oraz dla wypłat z bankomatów.  Zmiany zatwierdzamy zgodnie z posiadaną metodą autoryzacji, np. wpisując kod sms lub PIN w aplikacji.

Oprócz zmiany limitu płatności kartą, możemy też zmienić jej numer PIN. Ciekawą opcją jest opcja włączenia paska magnetycznego na karcie. To przydatne szczególnie podczas wyjazdów za granicę.

Zmiana limitu płatności kartą przez infolinię i w oddziałach banku Santander Bank Polska

Zdecydowanie najwygodniejsze jest ustawienie limitu płatności kartą w Santander Bank Polska przez aplikację mobilną lub serwis online. Można jednak także sprawdzić, jaki jest numer na infolinię Santander i telefonicznie zmienić limit. 

Edycja limitów dla płatności kartą możliwa jest również w placówce banku. Tam wystarczy udać się z aktualnym dokumentem potwierdzającym tożsamość klienta.

Limit transakcji zbliżeniowych kartą bez podawania kodu PIN

Użytkownicy kart płatniczych z funkcją płatności zbliżeniowych mogą wykonywać transakcje bez podawania PIN. Jest to możliwe do kwoty 100 złotych. Zwiększenie limitu nastąpiło stosunkowo niedawno, wcześniej limit wynosił jedyne 50 złotych.

Zmiana limitu BLIK w Santander Bank Polska

Płatności BLIK to bardzo wygodny sposób dokonywania transakcji różnego typu. Klienci Santander Bank Polska mogą edytować limity BLIK w aplikacji mobilnej. Wystarczy przejść do BLIK-a i wybrać opcję “Ustawienia”. Tam wybierając “Limity transakcji BLIK” mamy możliwość ustawienia wartości dla różnego rodzaju transakcji.

Zobacz także:

Ważne informacje dla posiadaczy konta w Santander Bank Polska

W naszym serwisie znajdziesz również inne poradniki przydatne dla posiadaczy konta i karty w Santander Bank Polska. Może zainteresują Cię także te artykuły:

Limit odnawialny na rachunku w Santander Bank Polska

Kredyt w rachunku płatniczym w Santander Bank Polska to okazja to ciekawa alternatywa dla kart kredytowych i pożyczek gotówkowych. Środki są dostępne dla właściciela rachunku przez cały czas, aż do wykorzystania limitu. Po spłacie limit się odnawia, a posiadacz kredytu na koncie nie musi ponosić żadnych opłat, gdy nie korzysta z dodatkowych środków. Każda wpłata na konto zmniejsza zadłużenie.

Jaka jest wysokość limitu odnawialnego na rachunku w Santander Bank Polska? Wiele zależy od tego, na co zgodzi się bank. Santander Bank Polska wymaga odpowiedniej zdolności kredytowej, a skorzystania z produktu wymagane jest złożenie wniosku. Można to zrobić przez aplikację mobilną, czy w serwisie transakcyjnym Santander Internet. – wtedy prowizja za udzielenie kredytu w rachunku płatniczym wynosi 0%. Minimalna wysokość limitu odnawialnego w koncie wynosi 1000 złotych.

Jak zmienić limity na karcie kredytowej Santander Bank Polska?

Klienci Santander Bank Polska chętnie korzystają z karty kredytowej. Jest kilka sposobów na zmianę limitu wydatków na karcie. Limity transakcyjne na karcie kredytowej to zarówno ich ilość, jak i pojedyncza oraz łączna wartość dzienna. Aby zmienić limit na karcie kredytowej Santander wystarczy przejść do bankowości elektronicznej i zalogować się na swoje konto. Tam otwieramy zakładkę “Twoje produkty”. Przechodzimy do opcji “Karty

Dla wybranej karty klikamy przycisk “Więcej” (z prawej strony ekranu), a następnie “Limity”. Przechodzimy do kolejnego okna, na którym możemy ustawić trzy rodzaje limitów:

 • dla wypłat z bankomatów
 • transakcje w sklepach stacjonarnych (przy użyciu terminala)
 • płatności kartą w Internecie
Zmiana limitu Santander Bank Polska - karta kredytowa

Dla każdego z nich możemy ustawić dzienny oraz miesięczny limit – zarówno maksymalną liczbę operacji kartą, jak i ich kwoty. W tym miejscu zobaczymy także ustawione aktualnie limity, a także stopień ich wykorzystania. Zmiany zapisujemy klikając czerwony przycisk “Zmień” na dole okna.

Jak zmienić limity (płatność kartą, przelewy) w Santander Bank Polska? Podsumowanie poradnika

Klienci Santander Bank Polska mogą ustawiać wybrane przez siebie limity na kilka sposobów. To bardzo wygodne, ponieważ zarówno limity przelewów, jak i limit płatności kartą można ustawić bez wychodzenia z domu. Wygodnie zrobimy to w serwisie internetowym Santander internet. Limity dla płatności kartą można ustawić również w aplikacji mobilnej Santander mobile. Wszystkie sprawy możemy również załatwić przez infolinię lub w placówce banku. Każdy może więc wybrać najwygodniejszą dla siebie opcję.

Najczęściej zadawane pytania – zmiana limitów w Santander Bank Polska

Jaki jest maksymalny limit przelewów w Santander Bank Polska?

Dla systemu BlueCash limit przelewu natychmiastowego wynosi 20.000 złotych. W systemie Express Elixir klienci Santander Bank Consumer wykonują przelewy do maksymalnie 100.000 złotych. Przelewy w systemie SORBNET nie mają ograniczenia,.

Jak zmienić limit w Santander Bank Polska?

Zmiany limitu przelewów oraz płatności kartą można dokonać na stronie bankowości elektronicznej, w aplikacji mobilnej, przez infolinię i w oddziale banku.

Jak sprawdzić limit przelewów w Santander Bank Polska?

Wystarczy wejść do bankowości Santander internet, następnie przejść do Ustawień i wybrać opcję Limity przelewów. Tam możemy sprawdzić limit w Santander Bank Polska i zmienić go.

Jak przelać dużą kwotę z Santander Bank?

Przelewy dużych kwot (ponad 100.000 złotych) możliwe są w Santander Bank Polska przez system SORBNET. Można także zlecić je w oddziale banku.

Jak zmienić limity BLIK w Santander Bank Polska?

W aplikacji mobilnej Santander mobile przechodzimy do zakładki BLIK, następnie otwieramy “Ustawienia” i “Limity transakcji BLIK”. Tam możemy zmienić różne limity, płatności, przelewów na telefon, czy czeków BLIK.

Źródło:

 1. https://www.santander.pl/klient-indywidualny/kontakt/pytania-i-odpowiedzi-bankowosc-internetowa
 2. https://www.santander.pl/klient-indywidualny/kontakt/pytania-i-odpowiedzi-karty
 3. https://www.santander.pl/bank-porad/ile-idzie-przelew
Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

1 komentarz

Jan

w mobilnej nie ma takiej opcji

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły