Jak zmienić limit w ING?

limit ING

ING Bank Śląski to jeden z największych banków w naszym kraju. W dzisiejszym poradniku postaramy się przedstawić, jak zmienić limit w tym banku. Wskazówki dotyczą zarówno zmiany dziennego limitu przelewów, jak i ustawienia limitów płatności kartą. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto ustawić własny limit w ING?

Ze względów bezpieczeństwa na kontach bankowych mamy pewne limity. Pierwszym z nich jest limit przelewów – określa, jaką sumę możemy maksymalnie przelać. Często mamy więcej, niż jeden limit przelewów – dla pojedynczego przelewu online, dla przelewu zleconego z aplikacji mobilnej i limit dzienny (suma przelewów w ciągu doby). Również płatności kartą do konta są ograniczone poprzez limit. Zwykle możemy ustawić limit dla płatności zbliżeniowych, limit płatności w Internecie i w sklepach stacjonarnych. Na szczęście klient banku (posiadacz rachunku i karty płatniczej) może w dość prosty sposób zmienić limity. Dlaczego warto to zrobić?

Limity chronią nasze pieniądze na rachunku – na przykład w razie przejęcia danych do logowania do konta lub po utracie karty płatniczej. Z drugiej jednak strony, zbyt niski limit może utrudniać swobodne korzystanie ze swoich środków. Banki ustalają limity domyślne, ale w każdej chwili możesz je zmienić i dopasować do własnych preferencji.

Jak zmienić limit w ING Banku Śląskim?

Jak już wspomnieliśmy, możemy ustawić kilka własnych limitów dla płatności różnego typu:

 • limit płatności kartą ING
 • dzienny limit przelewów
 • limit płatności BLIK

Jest kilka sposobów na zmianę limitu płatności w ING.

Zmiana limitu transakcji z użyciem karty płatniczej ING

Jak zmienić limit płatności kartą w ING? Możemy zrobić to w każdej chwili i zupełnie za darmo. W tym celu możemy skorzystać z dwóch sposobów:

 • zmiana limitu transakcji kartą przez aplikację mobilną
 • ustawienie limitu płatności kartą ING w serwisie transakcyjnym Moje ING

W aplikacji mobilnej musimy po prostu przejść do zakładki z kartami, wybrać interesującą nas kartę i edytować jej ustawienia. Poza zmianą limitu płatności, możemy też zmienić kod PIN lub zastrzec kartę (np. w razie utraty).

Zmiana limitu płatności kartą w serwisie Moje ING

W pierwszej kolejności logujemy się na stronie Moje ING. Następnie przechodzimy do ustawień limitów. W tym celu wybieramy opcję “Ustawienia”, a następnie “Limity” Wybieramy “Limity dla kart” Dla wybranej karty ustawiamy odpowiadający nam limit. Działanie należy potwierdzić kodem PIN w aplikacji lub przepisując kod SMS – w zależności od posiadanej metody weryfikacji.

Klienci ING mają osobną możliwość zmiany limitu dziennego płatności kartą, a także limitu dziennego wypłat z bankomatu przy pomocy karty. Ustawienie limitu jest możliwe dla wszystkich kart – karty płatniczej, zbliżeniowej, VISA i Mastercard, karty kredytowej, karty przedpłaconej i kart dla firm.

Jak zmienić limit przelewów w ING?

Limity przelewów online możemy zmienić w niemal taki sam, jak limit płatności kartą ING. W tym celu korzystamy z aplikacji Moje ING Mobile lub z serwisu transakcyjnego na stronie www. 

W pierwszej kolejności logujemy się do aplikacji lub bankowości. Przechodzimy do ustawienia limitów wybierając kolejno “Ustawienia” -> “Limity”  -> “Limity dla przelewów”. Wpisujemy optymalny limit i całość zatwierdzamy zgodnie z posiadaną metodą autoryzacji (kod PIN w aplikacji lub hasło Z SMS)..

Jaka jest maksymalna wysokość przelewów w ING?

Użytkownik może ustawić własny limit przelewów, ale jest tu pewne ograniczenie. Maksymalny dostępny limit dla przelewów z Moje ING wynosi 200.000 złotych. Przelewy zlecone z aplikacji mogą mieć maksymalnie wartość 50.000 złotych. Podane wartości to dzienne limity.

Jeśli potrzebujesz przelać większą kwotę, niż wynosi maksymalne sumy dziennych limitów, możesz skontaktować się z pracownikiem ING. W tym celu wybierz numer telefonu 32 357 00 69 (opłata zgodna z taryfą Twojego operatora). Możesz też w tym celu udać się do placówki stacjonarnej banku.

Limity BLIK w ING

Zwykle transakcje bezgotówkowe płacimy kartą płatniczą lub przelewem. Coraz częściej jednak wybieramy wygodne i bezpieczne płatności BLIK. Także dla nich możemy ustawić własne limity. Dostępne są następujące ustawienia:

 • limit BLIK dla płatności w Internecie i wypłat z bankomatów
 • limit BLIK dla przelewu na telefon
 • zarządzanie limitem swoich dzieci (jeśli mają w ING konto)

Jak zmienić limit w ING dla płatności BLIK? Wystarczy wejść do serwisu transakcyjnego Moje ING lub zalogować się do aplikacji mobilnej. Następnie przechodzimy do sekcji “Ustawienia”. Tam w menu “Limity” znajdujemy “Limity dla BLIKA”. Wpisujemy nowe limity i zatwierdzamy operację w aplikacji mobilnej lub kodem SMS.

Poradnik: jak zmienić limit w ING? Podsumowanie

Podsumowując, wszystkie limity dla płatności różnymi metodami możemy zmienić w tym samym miejscu. Mamy dwa sposoby – zmiana limitów ING w aplikacji mobilnej Moje ING lub przez serwis internetowy w przeglądarce. Warto dobrze przemyśleć, jaka wysokość limitów będzie najbardziej optymalna. Powinna być kompromisem pomiędzy swobodą w dysponowaniu swoimi pieniędzmi a dobrą ochroną ich. Zmiana limitu w ING jest bezpłatna i dostępna w każdym momencie. Operację należy potwierdzić kodem SMS lub w aplikacji mobilnej.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Co to jest limit przelewów?

Limit przelewów określa maksymalną kwotę, jaką możesz przelać na inne konto. Banki ustawiają limit przelewów ze względów bezpieczeństwa.

Co to jest limit płatności kartą?

Limity dla płatności kartą określają, ile można nią zapłacić. Ma to na celu zabezpieczenie pieniędzy użytkownika karty, na przykład w razie jej utraty.

Jak zmienić limit w ING?

Możesz zmienić limit dla płatności kartą lub przelewów przez aplikację Moje ING Mobile lub w serwisie internetowym. Wchodzimy do sekcji “Ustawienia”, a następnie wybieramy opcję “Limity”. Tam możemy zmienić wszystkie limity.

Jaka jest maksymalna wysokość przelewu w ING?

Maksymalny dzienny limit przelewu z serwisu transakcyjnego to 200.000 złotych. Przelewy wykonane przez aplikację mobilną to maksymalnie 50.000 złotych.

Co zrobić, aby przelać większą sumę, niż maksymalny limit?

W celu wykonania przelewu na sumę ponad 200 tysięcy złotych, należy zadzwonić do ING: 32 357 00 69.

Źródło

 1. https://www.ing.pl/indywidualni/karty/limity-transakcyjne/limity-na-przelewy
 2. https://www.ing.pl/indywidualni/karty/limity-transakcyjne/limity-i-ustawienia-blika
 3. https://www.ing.pl/indywidualni/karty/limity-transakcyjne
 4. https://www.ing.pl/indywidualni/karty/limity-transakcyjne/limity-i-ustawienia-kart
Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły