Jak zaplanować nisko budżetowe wakacje?

Chciałbyś wyjechać z rodziną na wakacje, ale nie przeznaczając na ten cel dużych kwot? Jeśli tak, rozwiązaniem mogą być nisko budżetowe wakacje. Co to takiego? Są to wakacyjne wyjazdy, które można zorganizować minimalnym nakładem finansów, jeśli tylko dobrze się postaramy. W tym artykule dowiesz się jak samodzielnie zorganizować takie wakacje, które nie będą Was kosztowały fortuny.

Tanie noclegi – prywatne kwatery lub namiot

Tym co jest największą częścią wakacyjnych wydatków to koszt zakwaterowania. Standardowa cena w okresie wakacyjnym rozpoczyna się od około 60 złotych za osobę za dobę. Czy da się taniej? Jasne, że tak. Pomogą w tym prywatne pokoje w domach mieszkalnych, pokoje w hostelach i schroniskach, jak również wynajęcie miejsca na polu namiotowym. W zamian za niską cenę zakwaterowania trzeba się liczyć z nieco niższym standardem wyposażenia lub rezygnacją z prywatnej łazienki na rzecz wspólnej, dzielonej np. z sąsiednią łazienką.

Posiłki – na mieście lub gotowane samodzielnie

Kolejnym sporym obciążeniem podczas wakacyjnych wyjazdów jest wyżywienie. Stołując się w restauracjach będziemy musieć zapłacić średnio od 30 do 40 złotych za obiad dla jednej osoby. A to i tak optymistyczny wariant. Dodając do tego koszt śniadania, kolacji, deser, jakiś napój, nietrudno uzyskać cenę 100 złotych za jedzenie na jedną osobę dzienną. Przy rodzinie 2 dorosłych i 2 dzieci, daje to kwotę około 300 do 350 złotych. To spory wydatek, szczególnie jeśli pomnożymy go przez 6 lub 7 dni, czyli tyle ile zwykle trwa nasz urlop. Jak obniżyć koszt wyżywienia na wakacjach? Pierwszy sposób to gotować samodzielnie, jeśli tylko nasz pokój lub domek jest wyposażony w aneks kuchenny. Druga opcja to stołowanie się w lokalach oferujących świeże, ale tanie jedzenie. Takimi są przyzakładowe stołówki lub bary mleczne.

Tani dojazd na wakacje

Kolejny pomysł na nisko budżetowe wakacje to tani transport na wakacje. W tym z kolei może nam pomóc… kolej i jej oferta na tanie bilety rodzinne. To coroczna akcja promocyjna, pozwalająca zakupić bilet rodzinny o nawet kilkadziesiąt procent taniej. Drugim sposobem taniego przejazdu, dedykowanego dla większej liczby osób jest wynajęcie samochodu typu bus, który jednorazowo może przewieźć nawet 9 do 11 osób. Koszt najmu i paliwa rozkłada się wówczas na większą ilość osób. Jeśli mimo wszystko okaże się, że oszczędności nie starcza na wszystko, pomocą może być pożyczka bez BIK. Czy wiesz, że internetowa pożyczka bez BIK może być przeznaczona na dowolny cel, w tym również na opłacenie waszego rodzinnego wyjazdu na wakacje?

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły