Jak zamknąć konto w Velo Banku?

jak zamknąć konto w velo banku

VeloBank nie jest tak rozpoznawalną marką, jak inne polskie banki. Nic dziwnego – powstał niecały rok temu po przymusowej restrukturyzacji Getin Banku. Dziś wciąż jest jednak wielu klientów tej instytucji. Część z nich zastanawia się, jak zamknąć konto w VeloBanku. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w dzisiejszym wpisie.

VeloBank – następca Getin Banku

Na koniec września 2022 roku dowiedzieliśmy się o restrukturyzacji Getin Banku. Bank zmienił wtedy nazwę na VeloBank. Klienci wciąż mogli jednak korzystać z różnych produktów i usług, choć część z nich zmieniła swoje nazwy. Nie zmieniły się natomiast numery rachunków bankowych, czy dane dostępowe do bankowości elektronicznej. Można więc powiedzieć, że posiadacze kont osobistych i firmowych w Getin, zostali przeniesieni do VeloBank.

Dowiedz się więcej o ofercie VeloBank – poznaj naszą recenzję.

Ostatecznie do dziś VeloBank funkcjonuje pod obserwacją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Getin Bank nie upadł, ale część klientów zniechęciło się do tej instytucji. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby założyć konto w innym banku. W pewnym momencie tego procesu niezbędne będzie zamknięcie konta w VeloBank. Jak to zrobić?

Jak zamknąć konto w VeloBank?

Zamknięcie konta osobistego w VeloBank możliwe jest na kilka sposobów. Bank daje nam następujące możliwości:

 • w stacjonarnym oddziale VeloBank
 • przez bankowość elektroniczną
 • używając aplikacji mobilnej
 • dzwoniąc na infolinię
 • wysyłając list pocztą tradycyjną

Efekt wnioskowania o zamknięcie konta w każdym przypadku będzie taki sam. Jeżeli chcesz zamknąć konto w VeloBank, wybierz najdogodniejszy sposób. Jeżeli korzystasz z produktów VeloBank przez Internet, zapewne to będzie najwygodniejszy sposób. Zwolennicy bardziej tradycyjnych rozwiązań zapewne wolą jednak udać się do placówki banku i tam złożą dyspozycję.

Niezależnie od tego, jak zamkniesz konto w VeloBank, zawsze obowiązuje Cię okres wypowiedzenia. Jest on zapisany w umowie i wynosi 30 dni.

Likwidacja konta w VeloBank przez Internet

Jedną z najwygodniejszych form rezygnacji z konta bankowego w VeloBank jest złożenie dyspozycji drogą elektroniczną. Zrobisz to zarówno w aplikacji na smartfonie, jak i w serwisie transakcyjnym. 

Jak zamknąć konto w VeloBanku (aplikacja mobilna)

Przede wszystkim musimy zalogować się na swoje konto w aplikacji mobilnej VeloBank. Odpowiednią opcję znajdziemy w zakładce “Oferta i wnioski”. Następnie wybieramy “Nowy wniosek” i “Wypowiedzenie umowy rachunku”. Należy już tylko potwierdzić swoje dane i poczekać, aż minie okres wypowiedzenia – 30 dni od momentu złożenia dyspozycji.

Jak zamknąć konto w VeloBank przez serwis e-bankowości

 1. wejdź na stronę internetową banku i zaloguj się
 2. otwórz zakładkę “Oferta i wnioski” na koncie klienta
 3. następnie przejdź do opcji “Obsługa i wypowiedzenie umowy rachunku”
 4. zapoznaj się z informacjami na stronie i zatwierdź wniosek

Konto zostanie usunięte, gdy minie okres wypowiedzenia.

Osobista likwidacja konta w VeloBank (dawniej Getin Bank)

Wizyta w stacjonarnym oddziale VeloBank to nie tylko okazja do zamknięcia swojego konta. Przy okazji możemy porozmawiać z pracownikiem banku. Zamykając swoje konto w ten sposób od razu otrzymamy też pisemne potwierdzenie dyspozycji.  Nie musimy przygotowywać wcześniej żadnych formularzy, czy drukować wniosku. Wystarczy, że złożysz ustną dyspozycję, a swoją tożsamość potwierdzisz przy pomocy aktualnego dowodu osobistego. Od przedstawiciela banku dostaniesz wszystkie niezbędne informacje, a także dokumenty do podpisu. Jednocześnie możemy złożyć dyspozycję chęci zamknięcia konta oszczędnościowego, lokaty bankowej, albo rachunku ROR. Przygotuj numer konta, na który chcesz przelać środki pozostałe na likwidowanym koncie. Ta informacja może być wymagana podczas zamykania konta.

Czasem do bezproblemowego zamknięcia rachunku wymagane jest pozostawienie na nim pewnej kwoty. Musi wystarczyć m.in. na pokrycie opłaty za prowadzenie konta za ostatni okres, czy podobnych kosztów. Jednocześnie zadbajmy o to, aby bank przestał przetwarzać nasze dane w celu marketingu. Koniecznie dopytaj też, czy bank likwiduje jednocześnie konto internetowe. Czasami są to dwie odrębne usługi, które trzeba zamknąć osobno.

Czy można wysłać wniosek o likwidację konta w VeloBank listem?

Jeżeli nie po drodze Ci do placówki banku, a nie chcesz zamykać konta przez Internet, wyślij list pocztą. Powinien zawierać wniosek wraz z kompletem niezbędnych informacji. To takie dane, jak:

 • data i miejsce sporządzenia wniosku
 • Twoje dane osobowe pozwalające na powiązanie Cię z kontem
 • dane produktu, który chcesz zamknąć (np. numer konta, numer klienta)
 • wyraźna informacja o chęci likwidacji konta, konta internetowych, karty płatniczej, czy dodatkowych usług bankowych
 • dane do kontaktu
 • numer rachunku, na który otrzymasz przelew pozostałych na koncie środków
 • wycofanie zgody marketingowej
 • własnoręczny, czytelny podpis

Pismo należy kierować na adres: VeloBank, rondo Ignacego Daszyńskiego 2C, 00-843, Warszawa.

Zamknięcie konta w VeloBank – co warto wiedzieć?

Pamiętajmy o tym, że konto zostanie zamknięte dopiero po okresie wypowiedzenia. Wynosi 30 dni od daty złożenia dyspozycji. Warto jednocześnie upewnić się, że likwidujesz pozostałe produkty, powiązane z kontem osobistym. To karty płatnicze, bankowość elektroniczna, czy dodatkowe konto oszczędnościowe (chyba, że chcesz je pozostawić).

Warto jednocześnie zaznaczyć we wniosku, aby bank wycofał Twoją dotychczasową zgodę na działania marketingowe. Trzeba też poinformować bank, co ma zrobić z pieniędzmi pozostałymi na rachunku. Zwykle trzeba po prostu podać numer konta bankowego, na które środki mają być przelane.

Chcesz zamknąć konto w innym banku? Sprawdź nasze poradniki:

Jak zamknąć konto osobiste w VeloBank? Podsumowanie

Podsumowując,  likwidacja konta osobistego w VeloBank jest dość prosta. Bank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i nie utrudnia zamknięcia rachunku. Można zrobić to na kilka sposobów, więc każdy znajdzie wygodny sposób. Konto zostanie zlikwidowane po upływie 30 dni (okres wypowiedzenia). Warto pamiętać o likwidacji pozostałych produktów bankowych, a także o wycofaniu zgody na marketing.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zamknąć konto w VeloBank?

Likwidacja konta osobistego w VeloBanku jest możliwa na kilka sposobów – przez Internet, aplikację mobilną, telefonicznie, listownie lub osobiście.

Ile trwa zamknięcie konta w VeloBank?

Wystarczy kilka chwil (kilka minut przez Internet lub krótka wizyta w banku), aby zlecić zamknięcie konta osobistego. Ostatecznie rachunek przestanie istnieć w ciągu 30 dni od złożenia dyspozycji.

Czy zamknięcie konta VeloBank jest płatne?

Nie, każdy klient może zrobić to bez dodatkowych opłat.

Źródło:

 1. https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/pomoc/konta/w-jaki-sposob-moge-zamknac-konto.html
 2. https://www.bfg.pl/przymusowa-restrukturyzacja-getin-noble-bank-s-a/
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły