Jak zamknąć konto w Plus Banku?

zamknąć konto w Plus Banku

Plus Bank to podmiot bankowy spod szyldu znanego operatora sieci komórkowej. Jednym klientom oferta przypadnie do gustu, inni z kolei będą niezadowoleni, i będą chcieli zamknąć konto w PlusBanku. Jeżeli należysz do tej drugiej grupy, i zastanawiasz się, jak zamknąć rachunek bankowy, to nie musisz już dłużej szukać. W dalszej części wpisu znajdziesz wszelkie niezbędne informacje. 

W jaki sposób zamknąć konto w Plus Banku?

Obecnie klienci Plus Banku mają trzy sposoby na zamknięcie swojego rachunku bankowego. Najpopularniejszym i najbardziej tradycyjnym jest osobiste złożenie wypowiedzenia w placówce. Alternatywą dla tego rozwiązania jest zakończenie współpracy z bankiem poprzez wiadomość w formie listu, wysłanego pocztą na adres głównego oddziału banku.

Na chwilę obecną nie ma możliwości, aby zamknąć rachunek poprzez bankowość elektroniczną, czy to przez stronę internetową, czy przez aplikację. Ponadto, nie jest możliwe także zamknięcie konta poprzez infolinię lub wiadomość e-mail. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność załatwiania wszelkich formalności zdalnie, niewykluczone, że takie opcje pojawią się w przyszłości. 

Jak osobiście zamknąć konto w Plus Banku?

Tradycyjnym, i dla wielu najlepszym sposobem na to, aby zamknąć konto w Plus Banku, jest wizyta w stacjonarnej placówce. Klienci nie powinni mieć problemu ze znalezieniem takiego oddziału niedaleko swojego miejsca zamieszkania, ponieważ znajdują się one niemalże w każdej większej miejscowości. 

Jeśli chcecie sprawdzić lokalizację i godziny funkcjonowania poszczególnych placówek, to możecie skorzystać z gotowej wyszukiwarki, dostępnej pod tym linkiem

Jak zamknąć konto w placówce – krok po kroku:

  1. Przygotuj pismo z wnioskiem o zamknięcie konta w Plus Banku. Dla większej pewności i uniknięcia potencjalnych nieporozumień, warto mieć dwa egzemplarze dokumentu.
  2. Sprawdź lokalizację i godziny funkcjonowania placówki, aby na miejscu nie okazało się, że jest ona nieczynna. 
  3. Udaj się do oddziału Plus Banku z przygotowanym pismem w dwóch egzemplarzach, oraz dowodem tożsamości. Będzie on wymagany w celach weryfikacyjnych. 
  4. Na miejscu pracownik banku przeprowadzi Cię przez całą procedurę od początku, do końca. W przypadku obaw i wątpliwości, warto zapytać pracownika o daną kwestię. 

Jak zamknąć konto w Plus Banku drogą korespondencyjną?

Nie każdy ma możliwość załatwiania spraw dotyczących konta w stacjonarnej placówce, i nie każdy ma taką chęć. Z tego powodu postanowiliśmy opisać, jak zamknąć konto w Plus Banku poprzez wysłanie wniosku listem. 

Pierwszym krokiem jest przygotowanie wniosku o zamknięcie konta, który następnie zostanie nadany listem poleconym priorytetowym lub ekonomicznym. Polecamy zadbać o to, aby był to list za poleceniem odbioru, ponieważ wówczas łatwiej będzie sprawdzić, czy dokument został już dostarczony.

Całość wysyłamy na adres korespondencyjny Plus Banku:

PLUS BANK S.A.

aleja Stanów Zjednoczonych 61a

04-028 Warszawa 

Chcecie dowiedzieć się więcej o listach poleconych priorytetowych i ekonomicznych? Wszystkie szczegóły opisaliśmy w dedykowanych wpisach: 

Ile czasu idzie list polecony ekonomiczny?

Jak długo idzie list polecony priorytetowy?

Jak napisać wniosek, aby zamknąć konto w Plus Banku?

Zarówno podczas zamykania konta bankowego w placówce, jak i poprzez wiadomość wysłaną listem, konieczne jest sporządzenie i przedstawienie wniosku. Niestety, na stronie Plus Banku nie znajdziemy gotowego szablonu takiego dokumentu. Dla wielu osób własnoręczne przygotowanie pisma może być problematyczne. W celu pomocy naszym czytelnikom, przygotowaliśmy listę informacji, jakie muszą znaleźć się we wniosku. 

Aby zamknąć konto w Plus Banku, wniosek musi zawierać:

  • datę i miejscowość sporządzenia pisma
  • informacje o kliencie: imię, nazwisko, numer PESEL
  • numer rachunku, który ma zostać zamknięty
  • numer konta, na jakie ma zostać przelana nadwyżka środków z zamykanego rachunku
  • odręczny podpis, zgodny z wzorem podpisu złożonym w banku

W przypadku braku wyżej wymienionych informacji, wniosek o zamknięcie konta bankowego zostanie odrzucony przez Plus Bank. Jest tak, ponieważ zamknięcie rachunku wymaga danych pozwalających na identyfikację i weryfikację danego użytkownika, w celu zapobiegania nadużyciom. 

Plus Bank – ile trwa zamykanie konta?

Obecnie nie ma sposobu na to, aby zamknąć konto w Plus Banku natychmiast. Tak jak w przypadku innych popularnych podmiotów bankowych, konieczne jest upłynięcie okresu wypowiedzenia, który wynosi 30 dni. Czas ten liczony jest od momentu otrzymania wniosku przez bank, dlatego istotne jest nadanie listu za potwierdzeniem odbioru, jeśli dana osoba zdecydowała się na korespondencyjny kontakt. Wówczas łatwo będzie obliczyć dokładną datę zamknięcia konta.

Czy w trakcie trwania okresu wypowiedzenia nadal można korzystać z konta? Okazuje się, że tak, a żadna z funkcjonalności nie będzie ograniczona. Oznacza to, że nadal można korzystać z płatności zbliżeniowych, szybkich przelewów, czy też wgląd w finanse poprzez aplikację mobilną. 

Jeżeli dana osoba zmieni swoje zdanie odnośnie zamknięcia konta, to warto skontaktować się z Plus Bankiem jeszcze podczas trwania okresu wypowiedzenia. Im szybsza reakcja, tym większa szansa na to, że dany rachunek będzie mógł zostać odzyskany. Aby jak najszybciej uzyskać odpowiedź w tej kwestii, rozsądnie będzie zadzwonić na infolinię bądź zapytać bezpośrednio w jednej ze stacjonarnych placówek. 

Czy każdy może zamknąć konto w Plus Banku?

Niemal każdy klient może zamknąć konto w Plus Banku, ponieważ procedura ta jest łatwa i bezpłatna. Dlaczego użyliśmy sformułowania “niemal”? Ponieważ zdarzają się przypadki, w których dany użytkownik posiada debet na koncie, czyli ujemne saldo. Wówczas wniosek o zamknięcie rachunku zostanie odrzucony, a sytuacja nie zmieni się, dopóki saldo nie będzie zerowe bądź dodatnie. 

Polecamy pozostawienie na zamykanym koncie kwotę pieniędzy, która będzie wyższa niż suma potencjalnych kosztów za konto i kartę. W takim przypadku nawet mimo naliczenia opłat za kolejny miesiąc, na koncie nie będzie debetu i zostanie ono pomyślnie zamknięte.

Mam komornika – czy mogę zamknąć konto w Plus Banku?

Dłużnicy z komornikiem często mają wątpliwości dotyczące tego, czy mogą zamknąć swoje konto bankowe. Warto bowiem wiedzieć, że komornicy dokonujący egzekucji zadłużenia, mogą dokonać blokady na danym rachunku. Wówczas dłużnik będzie miał dostęp jedynie do sumy wolnej od zajęcia komorniczego. Zamknięcie takiego konta bankowego jest możliwe, ale niekoniecznie jest to działanie opłacalne. 

Komornik poza środkami znajdującymi się na koncie bankowym, może zająć także fizyczną gotówkę, cenne przedmioty, papiery wartościowe, a nawet nieruchomości. Z tego powodu przechytrzenie komornika poprzez zamknięcie rachunku będzie bezcelowe. Zamiast zastanawiać się, czy można zamknąć konto w Plus Banku, o wiele rozsądniej będzie skupić się na spłacie zobowiązania. 

Zamykanie rachunku, a spłata zobowiązań

Może zdarzyć się także sytuacja, w której dana osoba chce zamknąć konto w Plus Banku, ale jednocześnie spłaca za jego pomocą kredyt gotówkowy, pożyczkę, czy też chwilówkę online. Zamknięcie takiego rachunku jest możliwe, ale nie jest to rozsądne rozwiązanie, jeżeli wcześniej nie poinformowało się wierzycieli o podjęciu takiej decyzji. 

Brak poinformowania wierzycieli może prowadzić do negatywnych skutków. Kredytodawca spodziewa się, że przelewy ze spłatą zobowiązania pochodzić będą od określonego konta bankowego. W przypadku zmiany rachunku, całość może nie zostać odpowiednio zaksięgowana, co prowadzi do komplikacji i próby naprawienia sytuacji po fakcie. Lepiej uniknąć takich problemów i zmienić sposób spłaty zobowiązania jeszcze przed zamknięciem konta bankowego. 

Jak mogę skontaktować się z Plus Bankiem?

Klienci sięgają po rozmaite formy kontaktu nie tylko gdy chcą zamknąć konto w Plus Banku. Często pomoc dotyczy również innych kwestii, takich jak przedstawienie szczegółów dotyczących usług bądź pytania odnośnie aktualnej oferty. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące poszczególnych form kontaktu z Plus Bankiem. 

Infolinia:

+48 618 461 461 dla tel. komórkowych

801 44 55 66 dla tel. stacjonarnych

Dostępna od poniedziałku do soboty w godz. 8.00 – 21.00.

Formularz kontaktowy: link

Czy warto zamknąć konto w Plus Banku?

Kwestia zamykania rachunku to sprawa indywidualna, ponieważ każda osoba ma inne oczekiwania i potrzeby dotyczące produktów finansowych. Z tego względu trudno doradzać, czy też wyrokować w kwestii tego, czy warto zamknąć konto w Plus Banku. Możemy jednak z całą pewnością stwierdzić, że zamykanie się na jednego usługodawcę nie zawsze jest najlepszym wyjściem.

Może okazać się, że w międzyczasie na rynku pojawiły się nowe, atrakcyjniejsze oferty. Zamknięcie swojego rachunku wydaje się w takich przypadkach uzasadnione, jednak możliwe jest także prowadzenie kilku kont jednocześnie. Jeżeli chcecie być na bieżąco z aktualną ofertą banków i firm pożyczkowych, to zachęcamy do sprawdzania naszych rankingów

Cezary Mański
Cezary Mański
Pasjonat popkultury, finansów i nowych technologii. Uwielbia słowo pisane, ceni sobie spokojne i rozsądne podejście do życia. Największą satysfakcję przynosi mu rozwijanie własnych kompetencji. Zobacz pozostałe artykuły autora

1 komentarz

Kuba

Dzięki za informację! Przydała się !

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły