Jak zamknąć konto w PEKAO S.A.?

Jak zamknąć konto w PEKAO S.A.?

Bank Pekao S.A. jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. Wielu posiadaczy kont dołącza do banku, jednak niektórzy rezygnują z niektórych usług i produktów. Dziś postaramy się udzielić wskazówek, jak zamknąć konto w Pekao. 

Jak zamknąć konto w Pekao Banku?

Podobnie do innych banków, Pekao daje klientom wybór. Można zamknąć konto w Pekao na cztery sposoby:

 • osobiście, w placówce banku
 • przez Internet (w serwisie Pekao24)
 • wysyłając wniosek listownie
 • dzwoniąc na infolinię Pekao

Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań zapewne skorzystają z pierwszej opcji. W trakcie wizyty w oddziale Pekao (a jest ich dużo) zlecimy zamknięcie konta, dowiemy się wszystkich niezbędnych informacji, a także otrzymamy od razu potwierdzenie tego działania. 

Najwygodniejsze wydaje się być jednak zamknięcie konta w Pekao przez Internet. Nie musimy wychodzić z domu, co pozwala oszczędzić czas. Wystarczy posiadać dane do logowania do e-bankowości.

Jak zamknąć konto w Banku Pekao S.A. w placówce?

Zamknięcie konta bankowego w oddziale banku zwykle jest najprostsze. Nie musimy w żaden specjalny sposób przygotowywać się do niego. Nie ma też potrzeby drukowania lub przepisywania wniosku. Wystarczy natomiast udać się do doradcy i powiedzieć, jaka jest nasza intencja. Pracownik banku przygotuje wszelkie dokumenty, wystarczy zapoznać się z nimi i je podpisać. Jeśli natomiast chcesz przyjść do placówki ze swoim wnioskiem, wpisz tam komplet danych osobowych, a także dane identyfikacyjne konta. Jeśli na rachunku pozostały jakieś środki, musisz przesłać je na inne konto. Najlepiej więc przygotować numer konta – nie musi ono jednak należeć do Ciebie. Ważne jest jednak, by w momencie zamykania konta było ono “puste” (bez pieniędzy).

Aby zamknąć konto w placówce banku, musimy potwierdzić swoją tożsamość. W tym celu na wizytę w oddziale należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument (np. paszport, prawo jazdy). Choć w przyszłości powinno się to zmienić, obecnie w banku nie potwierdzimy swojej tożsamości w aplikacji mObywatel.

Znajdź najbliższą placówkę Banku Pekao na stronie banku.

Jak zamknąć konto przez Internet?

Użytkownicy kont bankowych przyzwyczaili się już do tego, że wiele czynności mogą wykonać przez Internet. Nie w każdym banku jest to możliwe, ale w Pekao możemy też zamknąć swoje konto w ten sposób. Jak zamknąć konto w Pekao przez Internet? W tym celu musimy zalogować się do bankowości internetowej.

W pierwszej kolejności logujemy się na swoje konto Pekao24. Dyspozycję zamknięcia swojego konta złożysz poprzez wiadomość wewnętrzną skierowaną do banku. Niezbędne do zamknięcia konta dane musisz wpisać w treści wiadomości. Podaje tam swoje dane osobowe (w tym PESEL, numer dowodu osobistego), a także precyzyjnie wskaż, o jakie konto chodzi.

Druga opcja to uruchomienie czatu z konsultantem w aplikacji mobilnej. Niezależnie od wybranej metody w kolejnym kroku skontaktuje się z Tobą konsultant banku. Zwykle odbywa się to jeszcze tego samego dnia, choć niektórzy klienci czekają na kontakt telefoniczny do trzech dni. Po potwierdzeniu dyspozycji wystarczy już poczekać na zamknięcie konta.

Jak listownie zamknąć konto w Pekao?

Dyspozycję zamknięcia konta możemy wysłać listem (tradycyjną pocztą). Adres, na jaki kierujemy list to:

 • Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna, ul. Grzybowska 53/5700-844 Warszawa.

W treści wniosku musimy zawrzeć wyraźne żądanie zamknięcia konta, a także przypisanych do niego kart płatniczych. Warto dodać informację o tym, aby wycofano zgody marketingowe, które wcześniej udzielono bankowi.

Nie zapomnij dokładnie określić, którego konta dotyczy dyspozycja. Najlepiej po prostu wpisać do wniosku numer konta bankowego. Podajemy tam też 

Jak skutecznie napisać wniosek o zamknięcie konta w Pekao?

We wniosku o zamknięcie konta uwzględniając kluczowe dla banku informacje:

 • dokładne opisanie swojego żądania
 • wskazanie konkretnego konta
 • potwierdzenie Twojej tożsamości i Twoich danych (np. PESEL, nr dokumentu, adres)
 • żądanie zamknięcia karty do konta
 • wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych
 • wycofanie zgód marketingowych

Jak zamknąć konto w Pekao SA przez telefon?

Możemy żądać zamknięcia konta bankowego w Pekao także przez infolinię. W tym celu dzwonimy na numer kontaktowy Pekao:

 • +48 22 59 12 232
 • 801 365 365

Podczas rozmowy informujemy konsultanta o swojej dyspozycji. Oczywiście, musimy również zadbać o potwierdzenie swojej tożsamości. Pomoże podanie danych takich, jak PESEL i numer dowodu osobistego.

O czym pamiętać podczas zamykania konta bankowego?

Jeśli planujesz zamknąć konto w Pekao, pamiętaj o kilku sprawach. Przede wszystkim zaznacza wyraźnie, że chodzi Ci o zamknięcie zarówno konta, jak i karty płatniczej do konta.

Warto dodać, aby po usunięciu konta bank wycofał Twoje zgody marketingowe. Pozwoli to uniknąć przesyłania reklam, czy telefonów. To samo dotyczy zgody na przetwarzanie danych osobowych przez bank. Trzeba jednak wiedzieć, że bank będzie przetwarzał niektóre Twoje dane jeszcze przez pewien czas – wymaga tego polskie prawo.

We wniosku o zamknięcie konta w Pekao SA można też dopisać żądanie aktualizacji danych w bazie BIK. To szczególnie ważne, jeśli przy okazji zamykasz również kartę kredytową lub zamykane konto miało opcję limitu odnawialnego.

Podaj numer konta bankowego, na który Pekao przeleje pozostałe środki

Ważne jest, aby wskazać bankowi, co ma zrobić z pieniędzmi na rachunku, który zamykasz. Chodzi po prostu o podanie innego numeru konta – w momencie zamknięcia konta bank przeleje tam pozostałe pieniądze. Trzeba zadbać też o to, by na koncie nie było debetu – wtedy konto może nie zostać zamknięte.

Jak długo trzeba czekać na zamknięcie konta w Pekao?

Zamknięcie konta bankowego w Pekao SA odbywa się w ciągu 30 dni od daty złożenia dyspozycji. Przez ten czas wciąż możesz korzystać z konta.

Kto może zamknąć konto w banku?

Każdy właściciel konta bankowego w Pekao może wnioskować o zamknięcie rachunku. Wyjątek stanowią właściciele kont, na których pojawił się debet. W tej sytuacji wymagane jest uprzednie spłacenie swojego zobowiązania.

Zamknięcie konta osobistego w Pekao a spłata zobowiązań

Czasem konto bankowe służy nam do spłacenia zobowiązania (np. kredytu gotówkowego, chwilówki, pożyczki na raty). W takiej sytuacji zadbaj o to, by wciąż terminowo dokonywać spłaty zobowiązania. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu rozpoczęcie spłaty (np. stworzenie stałego polecenia zapłaty) z innego konta. Dobrym wyjściem jest też po prostu spłata całości pozostałego długu (jeśli to możliwe).

Czasami niezbędne może się okazać także poinformowanie swoich wierzycieli, że planujesz zmienić numer konta bankowego.

Jak skontaktować się z Pekao S.A.?

W sprawie jakichkolwiek pytań warto zasięgnąć wiedzy u źródła. Kontakt z Pekao S.A. możliwy jest telefonicznie, listownie, online i w oddziałach banku. Możesz więc wybrać najbardziej wygodną opcję.

Szczegółowe informacje kontaktowe znajdziesz w naszym artykule – kontakt z Pekao.

Czy opłaca się zamknąć konto w Pekao SA?

Jeśli nie potrzebujesz już tego konta, możesz je po prostu zamknąć. Czasem warto to zrobić, gdy korzystanie z konta bankowego wiąże się z opłatami. Dziś na rynku mamy wiele bezpłatnych rachunków bankowych. Znajdziesz je w naszym rankingu kont osobistych.

Zobacz inne przydatne informacje dla klientów Pekao:

Podsumowanie poradnika

Podsumowując, jest wiele sposobów na to jak zamknąć konto w Pekao. Można złożyć taką dyspozycję w oddziale banku, przez telefon, listownie i internetowo. Każde rozwiązanie pozwoli na zamknięcie konta w ciągu 30 dni od momentu złożenia dyspozycji. Nie zapomnij, by jednocześnie wnioskować o zamknięcie karty do konta, a także o wycofanie zgód na przetwarzanie danych i na działania marketingowe.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zamknąć konto w Banku Pekao SA?

Zamknięcie rachunku w Pekao możliwe jest na wiele sposobów: osobiście w placówce, przez telefon, listownie, w aplikacji mobilnej i w bankowości elektronicznej.

Ile trwa zamknięcie konta w Pekao?

Pekao zamknie konto bankowe w ciągu 30 dni od otrzymania dyspozycji. Przez ten czas możesz wciąż używać konta.

Co stanie się z pieniędzmi na rachunku, gdy zostanie zamknięty?

Wnioskując o zamknięcie konta w Pekao wskaż rachunek, na który bank przeleje pozostałe na koncie pieniądze.

Jak zamknąć konto, na którym mam debet?

Zamknięcie konta z debetem (ujemne saldo pieniędzy) nie będzie możliwe. Należy wcześniej spłacić dług, a następnie złożyć dyspozycję usunięcia konta.

Jak zamknąć Konto Przekorzystne?

Wszystkie rodzaje kont bankowych w Pekao SA zamkniesz, składając do banku wniosek o zamknięcie konta. Możesz go przekazać w najbardziej dogodny sposób-  osobiście, przez telefon lub przez e-bankowość. Można też wysłać list tradycyjną pocztą.

Źródło:

 1. https://www.totalmoney.pl/artykuly/jak-zamknac-konto-w-pekao-sa
 2. https://www.pekao.com.pl/klient-indywidualny/codzienne-bankowanie/konta-osobiste/Przeniesienie-rachunku.html
 3. https://zamknijkonto.pl/jak-zamknac-konto-w-pekao-sa
Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły