Jak zamknąć konto w Banku Millennium?

zamknąć konto w Banku Millennium

Mimo iż Bank Millennium cieszy się sporą popularnością wśród użytkowników, to zdarzają się osoby niezadowolone z obecnego stanu usługi. Z tego powodu, tacy użytkownicy mogą zastanawiać się, jak zamknąć konto w Banku Millennium, i z czym wiąże się taka procedura. Aby rozwiać wątpliwości naszych czytelników, postanowiliśmy opisać i przybliżyć każdą z dostępnych metod zamykania konta. 

W jaki sposób zamknąć konto w oddziale banku?

Zamknąć konto w Banku Millennium można obecnie na kilka sposobów. Najbardziej znanym i tradycyjnym sposobem jest zamknięcie rachunku bezpośrednio w stacjonarnej placówce. Taka metoda nie powinna nikomu sprawić problemów, ponieważ obecnie Bank Millennium posiada ponad 400 placówek własnych i ponad 200 placówek partnerskich. W razie jakichkolwiek problemów lub wątpliwości, można uzyskać pomoc na miejscu od pracownika wybranego oddziału. 

Przed wybraniem się do placówki, aby zamknąć konto w Banku Millennium, należy pamiętać o dwóch istotnych kwestiach. Pierwszą z nich jest uprzednie sprawdzenie godzin i dni, w jakich wybrany oddział funkcjonuje. Drugim istotnym czynnikiem jest zabranie ze sobą dokumentu potwierdzającego tożsamość, najlepiej dowodu osobistego. Pamiętając o tych dwóch szczegółach, zamknięcie rachunku bankowego odbędzie się szybko i bezproblemowo. 

Czy mogę zamknąć konto w Banku Millennium przez internet?

Idąc z duchem czasu, Bank Millennium pozwala swoim użytkownikom na zamknięcie konta przez internet. Takie rozwiązanie dla wielu osób jest najwygodniejsze, ponieważ nie wymaga wychodzenia z domu i pozwala uniknąć marnowania czasu na transport i czekanie w kolejkach. Aby zamknąć konto w Banku Millennium, należy zalogować się na Millenet, czyli swoją bankowość elektroniczną. 

Całość dostępna jest pod nazwą Zamykanie konta, w zakładce Wnioski i umowy. Aby zamknąć konto, niezbędne będzie wybranie z listy powodu, dla którego zamierzamy to zrobić. Internetowy formularz zawiera także opcję podania numeru konta, na które zostanie przelana nadwyżka środków z zamykanego rachunku.

Warto pamiętać o tym, że zamknięte zostanie zarówno konto osobiste, jak i oszczędnościowe. Nie jest możliwe zamknięcie samego rachunku osobistego, jednak możliwe jest zamknięcie samego konta oszczędnościowego. 

Zamykanie konta za pomocą infolinii

Banki i instytucje oferują swoim użytkownikom rozmaite metody kontaktu, dzięki którym można w dogodny sposób załatwiać wiele formalności. Jedną z nich jest właśnie infolinia, która w przypadku Banku Millennium działa w dniach roboczych, w godzinach 8:00 – 20:00. 

Numer infolinii w języku polskim: 

+48 22 598 40 40

Numer infolinii w języku ukraińskim i rosyjskim: 

+48 22 598 40 45

Jak wygląda rozmowa z konsultantem? Okazuje się, że całość jest krótka i bezproblemowa. Pracownik infolinii zada użytkownikowi kilka pytań, aby zweryfikować jego tożsamość, oraz zapyta o powód zamykania rachunku. Po słownym potwierdzeniu swojej ostatecznej decyzji, dyspozycja zamknięcia konta osobistego zostanie złożona. Aby zamknąć konto w Banku Millennium za pomocą infolinii, potrzeba jedynie kilkunastu minut. 

Czy można zamknąć konto w Banku Millennium poprzez list?

Zamykanie konta w Banku Millennium drogą korespondencyjną również jest możliwe. Aby to zrobić, należy sporządzić wniosek o zamknięcie rachunku osobistego, oraz wysłać go na adres głównej siedziby banku. 

Wiąże się to jednak z kosztem wysłania listu poleconego priorytetowego lub ekonomicznego za potwierdzeniem odbioru, a także koniecznością dłuższego oczekiwania na zamknięcie konta. Okres wypowiedzenia liczony jest dopiero od momentu otrzymania listu z wnioskiem przez bank, a nie od momentu wysłania go. 

Adres głównej siedziby Banku Millennium: 

Bank Millennium SA

ul. Stanisława Żaryna 2A

Warszawa

02-593 

Jak napisać wniosek, aby zamknąć konto w Banku Millennium?

Niestety, na stronie Banku Millennium nie znajdziemy gotowego wzoru wniosku do zamknięcia konta. Odpowiedni dokument należy sporządzić samodzielnie, co dla wielu osób może wydawać się trudne i przytłaczające. Z tego powodu poniżej przedstawiamy listę szczegółów, jakie muszą znaleźć się we wniosku, aby móc pomyślnie zamknąć konto w Banku Millennium.

Jakie informacje muszą znaleźć się we wniosku?

  • dane osobowe – imię, nazwisko, numer PESEL
  • miejsce i datę sporządzania wniosku
  • dane kontaktowe: adres wnioskującego i jego numer telefonu
  • numer zamykanego rachunku 
  • powód zamykania rachunku (opcjonalnie)
  • numer rachunku, na który ma zostać przelana nadwyżka środków
  • prośba o wycofanie danych osobowych i brak ich dalszego przetwarzania

Ile trwa zamykanie konta w Banku Millennium?

Aby zamknąć konto w Banku Millennium, musi upłynąć tzw. okres wypowiedzenia. Wynosi on 30 dni, i w tym czasie użytkownik nadal może korzystać ze wszystkich funkcji swojego konta. Warto otworzyć inne konto bankowe podczas trwania okresu wypowiedzenia, aby natychmiast móc korzystać z usług preferowanego przez nas banku. 

W tym miejscu warto wspomnieć o fakcie, iż podczas okresu wypowiedzenia nadal występują wszelkie możliwe opłaty, także te za prowadzenie konta i karty. Aby ich uniknąć, należy spełnić warunki wymienione w umowie danej usługi. Przykładowo, Bank Millennium może obciążyć użytkowników opłatą za kartę podczas okresu wypowiedzenia, jeśli nie wykonają oni przynajmniej pięciu transakcji poprzez kartę lub BLIK w danym miesiącu. 

Czy mogę bezpłatnie zamknąć konto w Banku Millennium?

Zamknięcie rachunku osobistego i oszczędnościowego w Banku Millennium jest bezpłatne, i dostępne dla każdego użytkownika. Wyjątkiem są sytuacje, w których na danym koncie znajduje się debet, czyli ujemne saldo. Wówczas zamknięcie rachunku nie będzie możliwe, a sytuacja zmieni się jedynie wtedy, kiedy wartość salda będzie zerowa bądź dodatnia. 

Najrozsądniejszym wyjściem jest pozostawienie na koncie drobnej kwoty, np. 11 złotych, na wypadek gdyby Millennium Bank obciążył zamykany rachunek opłatą za prowadzenie konta. Jeżeli jednak spełniliśmy warunki niezbędne do prowadzenia konta i kart za darmo, to możemy bez obaw przelać całą kwotę nadwyżki na inne konto. 

Zamykanie rachunku w Banku Millennium, a komornik

Dłużnicy poddani egzekucji komorniczej muszą liczyć się z tym, że funkcjonariusz publiczny może zająć ich konto bankowe. Rachunek osobisty zajęty przez komornika oznacza, że dostęp do części środków nie będzie możliwy. Z tego powodu część dłużników zastanawia się, czy można zamknąć konto w Banku Millennium, jeżeli zajął je komornik. 

Okazuje się, że takie działanie jest możliwe, i nic nie stoi na przeszkodzie, aby konto osobiste dłużnika zostało zamknięte. W większości przypadków jest to jednak bezcelowe, ponieważ nie przyniesie to żadnych korzyści osobie zadłużonej. Komornik może zająć także fizyczne pieniądze i dobra materialne dłużnika, a utrata dostępu do bankowości może uczynić życie znacznie trudniejszym. 

Jeżeli chcecie wiedzieć więcej o tym, jakie uprawnienia mają komornicy, to zapraszamy do naszej publikacji poświęconej tej kwestii: Czy komornik może wejść do mieszkania? – Uprawnienia komornika.

Zamykanie konta, a kwestia pożyczek i chwilówek

Proces zamykania konta może okazać się znacznie bardziej skomplikowany, jeżeli dana osoba spłaca za pomocą rachunku zobowiązania takie jak kredyty, pożyczki i chwilówki online. Podczas zawierania umowy o produkt finansowy, często klient zobowiązuje się do dokonywania spłat zgodnie z ustalonym harmonogramem, za pomocą posiadanego konta bankowego. 

Co stanie się w przypadku, w którym zamkniemy konto bankowe bez uprzedniego skontaktowania się z wierzycielami? W takich przypadkach dokonywane przez nas wpłaty mogą nie zostać zaksięgowane jako spłata zadłużenia, ponieważ będą pochodzić od innego konta bankowego. To może z kolei prowadzić do naliczania odsetek za opóźnienie, a nawet wpisania danej osoby do rejestru dłużników. Dlatego też, zamykając konto bankowe, warto poinformować o tym wierzycieli, aby uniknąć potencjalnych nieporozumień i problemów. 

Cezary Mański
Cezary Mański
Pasjonat popkultury, finansów i nowych technologii. Uwielbia słowo pisane, ceni sobie spokojne i rozsądne podejście do życia. Największą satysfakcję przynosi mu rozwijanie własnych kompetencji. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły