Jak wypłacać pieniądze z PayPal? 

wypłacać pieniądze z PayPal

PayPal to wygodne internetowe narzędzie, pozwalające na darmowy przesył i odbiór pieniędzy. Rozwiązanie to cieszy się popularnością na całym świecie, ponieważ jest wygodne, szybkie, a przede wszystkim bezpieczne. Zobaczmy, jak wypłacać pieniądze z PayPal, aby otrzymać je na konto lub w formie gotówki. 

W jaki sposób wypłacić pieniądze z PayPal?

W celu wypłaty swoich środków za pomocą PayPal, klienci mogą skorzystać zarówno z przeglądarkowej wersji serwisu, jak i z aplikacji mobilnej. Aby rozwiać wątpliwości naszych czytelników, opisujemy jak wygląda procedura krok po kroku.

Jak wypłacić pieniądze przez aplikację? – krok po kroku:

 1. Zaloguj się do swojego konta bankowego w aplikacji mobilnej PayPal.
 2. Wybierz zakładkę “Pulpit Nawigacyjny”.
 3. Wybierz opcję “Przelej” poniżej salda.
 4. Wprowadź kwotę, jaka ma zostać wypłacona. 
 5. Wybierz opcję przelej teraz i potwierdź swoją decyzję. 

Jak wypłacić pieniądze przez witrynę internetową? – krok po kroku:

 1. Zaloguj się do swojego konta bankowego na serwisie internetowym PayPal.
 2. Wybierz zakładkę “Portfel”, a następnie wybierz opcję “Przelej Środki” 
 3. Zaznacz opcję “Przelej na swój rachunek bankowy”. 
 4. Postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami, które wyświetlą się na ekranie. 

Ile trwa przelew na rachunek z konta PayPal?

Dla klientów, którzy chcą natychmiast wypłacać pieniądze z konta PayPal, mamy złą wiadomość. Każdy przelew na rachunek bankowy zajmuje około 1 – 2 dni robocze, ale w niektórych przypadkach cała procedura może trwać nawet do 5 dni. 

Co, jeżeli w tym czasie klient rozmyśli się, i będzie chciał anulować całą operację? Niestety, nie ma takiej możliwości, a przelewów nie można anulować po ich zainicjowaniu. Aby przywrócić środki na konto PayPal, konieczne będzie doładowanie konta po otrzymaniu środków na konto osobiste

Ile kosztuje wypłata pieniędzy z PayPal?

Aby wypłacać pieniądze z PayPal, nie trzeba ponosić żadnych kosztów. Firma nie obciąża klientów prowizją, ale należy zwrócić uwagę na fakt, iż poszczególne banki pobierają opłaty za przelewy elektroniczne. Aby upewnić się, że wypłata środków z PayPal nie będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami, warto sprawdzić regulamin i cennik danego banku. 

Istnieje jedna, wyjątkowa sytuacja w której klient może ponieść koszty nałożone bezpośrednio przez serwis PayPal. Jeżeli operacja przelania środków zostanie odrzucona, to klient poniesie koszt w wysokości 30 złotych. Powodem odrzucenia płatności może być podanie niepoprawnych informacji o rachunku bankowym. 

Czy można wypłacić pieniądze z PayPal w bankomatach?

Na chwilę obecną nie jest możliwe wypłacenie pieniędzy z serwisu PayPal korzystając bezpośrednio z bankomatów. Obejściem tego ograniczenia jest przelew środków z serwisu na rachunek bankowy, a następnie wypłata otrzymanej kwoty w bankomacie. 

Mimo iż wypłata pieniędzy z PayPal na konto bankowe nie wiąże się z dodatkową opłatą (jeżeli bank nie nalicza takowej za przelewy elektroniczne), to wypłata gotówki z obcych bankomatów może być objęta prowizją. 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o wypłacie gotówki z obcych bankomatów, to zapraszamy do lektury naszego wpisu na ten temat: Wypłata pieniędzy z obcego bankomatu – jakich kosztów się spodziewać?

Wypłata między kontami PayPal – czym różni się od wypłaty na konto?

Dobrym pomysłem może być przelanie pieniędzy z jednego konta PayPal na drugie. Będzie to znacznie wygodniejsza alternatywa, aby wypłacać pieniądze z PayPal, aby je komuś przesłać. Należy jednak zaznaczyć, że odbiorca środków również będzie musiał posiadać konto w internetowym serwisie. 

Ile trwa wypłata między kontami? Okazuje się że naprawdę krótko, ponieważ całość trwa maksymalnie kilka minut. Taka darowizna związana jest jednak z dodatkową prowizją, wynoszącą 1,35 złotych. 

Czy możliwe są wypłaty na zagraniczne konta PayPal?

Wypłaty na zagraniczne konta PayPal również są możliwe. W takim przypadku obowiązywać jednak mogą dodatkowe opłaty w formie prowizji procentowej. Darowizny pochodzące od nadawców z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) nie są objęte taką opłatą. Nadawcy z Wielkiej Brytanii będą objęci procentową prowizją w wysokości 1,29%, a mieszkańcy innych regionów będą objęci opłatą w wysokości 1,99%. 

Czy można wypłacać pieniądze z PayPal, korzystając z paysafecard?

Wiele osób nie ma zaufania do płatności internetowych, przez co nie podpina do nich swojej karty płatniczej. Karty paysafecard to wygodny sposób na doładowanie swojego konta lub dokonywanie płatności internetowych w bezpieczny sposób, bez podawania dodatkowych informacji. Karty zasilające paysafecard można kupić w wielu miejscach, takich jak punkty prasowe, kioski czy też zwykłe sklepy. 

Aby wypłacać pieniądze z PayPal, korzystając z paysafecard, należy założyć kartę paysafecard MasterCard. Jest to dodatkowa karta płatnicza, którą można doładować kartami prepaid. Następnie takie narzędzie płatnicze należy podpiąć do swojego konta PayPal, i można bez problemu przelać pieniądze na konto w tym serwisie. Po doładowaniu konta PayPal klienci mogą przesłać środki na swoje własne konto bankowe. 

Kto może wypłacać pieniądze z PayPal?

Każdy klient, który posiada konto w serwisie internetowym, może wypłacać pieniądze z PayPal. Należy jednak pamiętać o tym, że konto na które wypłacone zostaną środki, musi być denominowane w walucie PLN. Rachunek musi być zarejestrowany na imię i nazwisko danej osoby, aby całość przebiegła pomyślnie. W przypadku podania niepoprawnych informacji klient może zostać obciążony opłatą za nieudaną transakcję. 

Warto w tym miejscu przytoczyć pewien przykład. Jeżeli nazywasz się Jan Zbigniew Kowalski, a należący do Ciebie rachunek bankowy został zarejestrowany na dane J. Z. Kowalski, to jako swoje imię w formularzu wpisz “J. Z.”. W przeciwnym wypadku może dojść do sytuacji, w której system odrzuci płatność, a przelew nie zostanie zrealizowany. 

Czy można wypłacać pieniądze z PayPal w innej walucie?

Mimo iż konto klienta musi być denominowane w walucie PLN, to możliwe jest wypłacenie środków w innej walucie, takiej jak EUR, GBP czy też USD. Należy jednak liczyć się z tym, że wypłata zostanie przeliczona według kursu ustalanego przez serwis PayPal.

Aby dowiedzieć się, jaki kurs obowiązuje i jak będzie wyglądać transakcja, warto skorzystać z internetowego konwertera walut PayPal, dostępnego pod tym linkiem.  

Czy PayPal jest bezpieczny?

Jeżeli internetowe płatności są dla Ciebie czymś nowym, to możesz zastanawiać się, czy warto wypłacać pieniądze z PayPal i czy jest to bezpieczna procedura. W przypadku omawianego dzisiaj serwisu internetowego wszelkie obawy są bezzasadne, ponieważ początki tej usługi sięgają już 1998 roku. Od tego czasu ten system płatności internetowych cieszy się zaufaniem milionów klientów, i dostępny jest w większości krajów na całym świecie. 

Dlaczego warto wypłacać pieniądze z PayPal?

 • gwarancja bezpieczeństwa i prywatności
 • mała ilość formalności i prostota użytkowania
 • brak konieczności podawania szczegółowych informacji
 • możliwość usunięcia konta w dowolnym momencie

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o usłudze PayPal, to zapraszamy do naszej recenzji: PayPal – czym jest i jak działa? Opinie i recenzja.

Cezary Mański
Cezary Mański
Pasjonat popkultury, finansów i nowych technologii. Uwielbia słowo pisane, ceni sobie spokojne i rozsądne podejście do życia. Największą satysfakcję przynosi mu rozwijanie własnych kompetencji. Zobacz pozostałe artykuły autora

3 komentarze

Sebastian

Czy z PayPal można kupić doładowanie telefonów komórkowych np Orange

Odpowiedz
Jan

PayPal , jesli chodzi o wypłacanie pieniędzy to jedna z bardziej nieuczciwych firm . W zasadzie ich praktyki powinny zostać zaskarżone , chodzi mianowicie o wypłacanie środków na konto bankowe . Jesli masz konto euro w polskim banku to wypłacając środki z PayPal złożone tam również w euro zostaną one przeliczone najpierw na złotówki a potem ponownie na euro po kursie PayPal który jest bardzo niekorzystny . Nie jest możliwa wypłata środków w euro bezpośrednio na konto bankowe w euro . Kradzież w biały dzień

Odpowiedz
  Mariusz

  dziękuję bardzo za ten komentarz, sprawdziłem faktycznie złodziejstwo w białych rękawiczach

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły