Jak uzyskać kredyt w Orange? Informacje i szczegóły

Międzynarodowa marka sieci telekomunikacyjnych Orange na dobre zadomowiła się na polskim rynku oferując swoim klientom liczne korzystne usługi, w tym abonamenty i pakiety. Coraz popularniejszym zjawiskiem jest rozszerzanie oferty przez operatorów, tak aby trafić do jak największej grupy odbiorców. Skutkiem tego trendu jest możliwość zaciągnięcia drobnego kredytu przez użytkowników Orange.

W dzisiejszym artykule zobaczymy jak działają takie kredyty, aby dowiedzieć się kto może je uzyskać, i na jaką kwotę. Jeżeli idea uzyskania kredytu od operatora sieci komórkowej brzmi dla Was intrygująco, to zapraszamy do lektury. Podpowiemy także gdzie szukać dobrych alternatywnych rozwiązań.

Kredyt w Orange – dla kogo?

Usługi kredytowe od Orange dostępne są dla klientów ofert na kartę Orange. Będą to więc użytkownicy takich usług jak:

  • Orange YES
  • Orange SMART na kartę
  • Orange Free na kartę

Warunkiem uzyskania kredytu jest posiadanie na swoim koncie Orange kwoty mniejszej niż jedna złotówka. Ponadto wnioskujący abonent musi znajdować się w sytuacji, w której nie ma on możliwości wykonywania połączeń, a jedynie odbierania ich.

Na czym polega kredyt w Orange?

Wsparcie finansowe oferowane przez Orange różni się od standardowych bankowych rozwiązań. Nie jest to kredyt gotówkowy, a zasady jego przyznawania nie polegają na określaniu zdolności kredytowej. Wysokość możliwego do uzyskania kredytu zależy od tego, jak długo klient korzysta z usług operatora.

  • Klienci korzystający z usług Orange mniej niż 24 miesiące mogą otrzymać kredyt w wysokości dwóch złotych.
  • Klienci korzystający z usług Orange przez okres od 25 do 36 miesięcy mogą otrzymać kredyt w wysokości dwóch lub trzech złotych.
  • Klienci, którzy korzystają z usług Orange ponad 36 miesięcy mogą otrzymać kredyt w wysokości dwóch, trzech, lub pięciu złotych.

Pieniądze uzyskane w ramach kredytu nie pojawią się na koncie bankowym klienta, ani też nie zostaną mu przekazane fizycznie. Zamiast tego środki pojawią się na koncie Orange i będą mogły zostać wykorzystane w dozwolony przez regulamin sposób.

Wnioskowanie o kredyt w Orange – szybkie i wygodne

Mimo, iż kwoty możliwe do uzyskania poprzez kredyt w Orange nie są specjalnie wysokie, to jednak dostępność i wygoda takiego rozwiązania mogą skłonić wielu klientów do skorzystania z niego. Otrzymać kredyt można na kilka sposobów:

  • Poprzez wysłanie wiadomości SMS o treści KREDYT lub KASA pod numer 808. Do klienta zostanie wysłana informacja o dostępnych kwotach kredytu. W odpowiedzi zwrotnej należy podać kwotę kredytu, jaką zamierzamy uzyskać.
  • Poprzez wybór kodu *110*01# z klawiatury telefonu, a następnie postępowanie zgodnie ze wskazówkami pojawiającymi się na wyświetlaczu telefonu.
  • Korzystając z usługi automatycznego przedłużania kredytu. Aby ją aktywować, należy wysłać wiadomość SMS o treści AUTO X pod numer 808. Znak X we wiadomości należy zastąpić kwotą kredytu, jaką chcemy uzyskiwać za każdym razem, gdy saldo konta jest bliskie zeru. 

Jeżeli wymagania odnośnie kredytu zostały spełnione, to środki pojawią się na koncie natychmiast, ewentualnie w ciągu kilku najbliższych minut. Jest to niezwykle wygodny sposób na uzyskanie pieniędzy niezbędnych do wykonania połączenia bądź wysłania wiadomości.

Kredyt w Orange – jak nim zarządzać?

W celu sprawdzenia jakie środki posiadamy w ramach kredytu należy wysłać wiadomość SMS o treści ILE na numer 808. Odpowiedź zwrotna będzie zawierała informację o funduszach pozostałych do wykorzystania przez klienta.

Wyłączenie usługi jest równie proste – wystarczy, że klient wyśle wiadomość SMS o treści STOP na numer 808.

Na co można przeznaczyć pieniądze otrzymane z kredytu w Orange?

Środki otrzymane w ramach kredytu niestety nie mogą być przeznaczone na dowolny cel. Klienci mogą użyć pieniędzy z konta Orange aby wykonywać połączenia głosowe i wysyłać wiadomości SMS (także poprzez roaming). Usługi dostępne w ofertach na kartę również mogą zostać wykupione z pomocą funduszy od Orange. Użytkownicy, którym zależy na otrzymaniu pieniędzy możliwych do rozdysponowania w dowolny sposób powinni szukać pożyczki online. W jej przypadku nie obowiązują powyższe ograniczenia, a klient będzie mógł dysponować pieniędzmi według swoich potrzeb.

Kredyt od Orange – o czym należy pamiętać?

Przed skorzystaniem z usługi oferowanej przez operatora sieci Orange, zalecamy dokładnie przeczytać jej regulamin. Pozwoli to uniknąć potencjalnych nieporozumień i problemów. Złamanie zasad regulaminu może skutkować zatrzymaniem świadczenia usług klientowi, a w niektórych przypadkach wypowiedzeniem umowy ze skutkiem natychmiastowym.

Warto także mieć na uwadze, że nie ma obecnie możliwości na uzyskanie kwot większych niż te figurujące w cenniku, a opcje ich wykorzystania są dość ograniczone. Kredyt od Orange to rozwiązanie dla klientów o określonych potrzebach, które idealnie wstrzeli się w niszę osób, które potrzebują drobnych kwot na dodatkowe połączenia i wiadomości.

Nasi czytelnicy mogą jednak być zainteresowani uzyskaniem większej kwoty, którą będzie można przeznaczyć na inne cele. W takim wypadku polecamy nasz ranking pożyczek bez BIK. Znajdują się w nim rozwiązania bezpieczne, a przy tym atrakcyjne finansowo. Pożyczki i chwilówki widoczne w internetowych zestawieniach są polecane zarówno przez specjalistów, jak i zwykłych użytkowników. Są one dostępne dla dużej części klientów, ponieważ nie wymagają dobrej zdolności kredytowej. Obecność osoby w bazach dłużników takich jak BIK i BIG nie będzie czynnikiem, który przekreśla szansę na uzyskanie pieniędzy.

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

1 komentarz

Edyta

Jak wziąć kredyt

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły