Inkaso Kredytowe – co to za firma i dlaczego się ze mną kontaktuje?

inkaso

Wierzyciele stosują różne metody, aby odzyskać od dłużników należności. Najłagodniejszą formą takiego działania jest polubowne dogadanie się z osobą zadłużoną i ustalenie nowego planu spłaty. Bywają jednak przypadki, w których obie strony nie mają zamiaru kooperować ze sobą. Wówczas sprawa może zostać załatwiona inaczej. Częstym rozwiązaniem w takich przypadkach jest pomoc ze strony firmy windykacyjnej, która skupuje wierzytelności pozwalając odzyskać część majątku. Jest to mniej czasochłonna alternatywa dla działań sądowych, dlatego w dzisiejszym artykule przyjrzymy się usługom windykacyjnym firmy Inkaso Kredytowe.

Dlaczego otrzymałem pismo od tej firmy?

Jeżeli dana osoba otrzymała pismo od firmy Inkaso Kredytowe, oznacza to że jej dług został sprzedany przez pierwotnego wierzyciela. Firma windykacyjna jest teraz posiadaczem danej wierzytelności, dlatego nie warto unikać z nią kontaktu. Mimo iż udział firmy windykacyjnej w procesie egzekucji długu brzmi dość groźnie, to tak naprawdę nie ma się czego obawiać. Firmy windykacyjne skupują długi za część ich wartości, dzięki czemu klienci mogą spłacać je w dogodnych ratach, ponieważ firma i tak wyjdzie na plus. Jakiekolwiek negatywne konsekwencje pojawiają się jedynie w przypadku braku terminowej spłaty bądź celowego unikania kontaktu z firmą.

Co zrobić w sytuacji, w której Inkaso Kredytowe kontaktuje się z nami?

Wiele osób zadłużonych nie wie jak postępować w przypadku otrzymania pisma od firmy windykacyjnej, co skutkuje niepotrzebną paniką i działaniem pod presją. Warto jest jednak podejść do sprawy na spokojnie, i na początku ustalić skąd Inkaso Kredytowe ma nasze dane. Analiza pisma i zawartych w nim informacji jest niezwykle ważna, ponieważ pozwala upewnić się, że nie doszło do żadnej pomyłki. Jeżeli jednak firma windykacyjna kontaktuje się z osobą, która żadnego długu nie posiada, to warto próbować wyjaśnić całą sprawę. Może okazać się, że najzwyczajniej w świecie doszło do pomyłki, co zdarza się nawet najlepszym podmiotom windykacyjnym.

Klient firmy windykacyjnej, którym jest w tym przypadku dłużnik, ma pełne prawo do informacji o swoim zadłużeniu. Jeżeli jakaś kwestia wydaje się niejasna i budzi podejrzenia, najlepiej jest od razu próbować wszystko wyjaśnić. Warto także dowiedzieć się, czy firma odkupiła dług czy też może działa w imieniu wierzyciela, aby lepiej znać swoją obecną sytuację.

Spłata zadłużenia w Inkaso Kredytowe

Regulacja zadłużenia u Inkaso Kredytowe odbywa się standardowo, i nie odbiega od tego, w jaki sposób spłaca się długi u innych windykatorów. Po zawarciu umowy klient ma możliwość ratalnej spłaty, co powinno znacznie ją ułatwić. Umowę można zawrzeć poprzez:

  • wysłanie odpowiedniego formularza poprzez e-mail lub pocztę
  • kontakt z infolinią dostępną pod numerem (22) 102-18-66
  • formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej

Na kwotę rat składa się kilka czynników, w tym główna należność z odsetkami, prowizją i ewentualnymi karami finansowymi za brak terminowej spłaty. Lepiej jest więc spłacać każde zadłużenie terminowo, aby koszty nie wzrastały. W przypadku braku polubownego spłacania długu sprawa zostaje skierowana na drogę sądową. Wówczas po otrzymaniu tytułu wykonawczego przez firmę, sprawą zajmie się komornik. Takie działanie nie tylko bardziej obciąży finansowo klienta, ale także narazi go na niedogodności i stres. Jak więc widać, konsekwencje migania się od spłaty długu są duże.

Co klienci sądzą o Inkaso Kredytowe?

Zawsze lepiej jest wiedzieć, kto jest aktualnym posiadaczem naszego zadłużenia. Są szanse że nowym właścicielem długu będzie firma dobra i postępująca etycznie, ale istnieją także przypadki firm, których działania budzą wątpliwości. Przeglądając opinie klientów o Inkaso Kredytowe można dojść do wniosku, że mamy do czynienia z windykatorem tej pierwszej kategorii, którego działania nie budzą większych zastrzeżeń. Zobaczmy więc, za co klienci chwalą, a za co krytykują Inkaso Kredytowe.

Inkaso Kredytowe jest chwalone przez klientów za:

  • kulturę i wyrozumiałość pracowników
  • przejrzystą stronę internetową
  • możliwość rozłożenia długu na raty
  • bezproblemowe ustalenie warunków z firmą
  • szybkość działań i minimalizacja formalności

Inkaso Kredytowe jest krytykowane przez klientów za:

  • częste wydzwanianie do dłużników, a czasem nawet do osób nieposiadających zadłużenia
  • zainteresowanie przedawnionymi długami
  • pomyłki w poszukiwaniu dłużników

Jak uniknąć działania firmy windykacyjnej?

Najprostszym rozwiązaniem, aby uniknąć sprzedaży długu firmie windykacyjnej, jest jego spłata na czas. Nie jest to możliwe w każdym przypadku, ponieważ często przeszkodą jest niestabilna sytuacja finansowa klienta. W takich sytuacjach wiele osób może szukać dodatkowego źródła gotówki, które pomoże dogadać się z wierzycielem i uniknąć dalszych problemów.

Dobrym rozwiązaniem są kredyty gotówkowe, świadczone przez liczne banki działające na terenie Polski. Rozwiązanie to jest sprawdzone i bezpieczne, ale niestety nie zawsze dostępne dla każdego. Banki i instytucje nieprzychylnie patrzą na dłużników, których nazwisko figuruje w bazach i rejestrach osób zadłużonych np. BIK, BIG i KRD. Z tego powodu istnieje duża szansa, że osoba wnioskująca w ciężkiej sytuacji spotka się z odmową ze strony kredytodawcy.

Pożyczki pozabankowe jako pomoc w spłacie zadłużenia

Rozwiązania finansowe nie kończą się na tym, co oferują banki i instytucje. Istnieją liczne podmioty, które świadczą usługi klientom bez ingerencji banków. Do takiej grupy zaliczają się firmy i osoby prywatne, które chętnie udzielają pożyczek i chwilówek nawet osobom bez zdolności kredytowej. Rozwiązanie to jest dostępne dla szerokiej grupy osób, a aktualnie na rynku pożyczkowym znaleźć można tysiące atrakcyjnych ofert. Najlepszym sposobem na wybranie dobrej i sprawdzonej pożyczki są rankingi pożyczek online, które gromadzą usługi cenione zarówno przez specjalistów, jak i zwykłych użytkowników.

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły