Ile się czeka na kredyt gotówkowy? Ile trwa rozpatrzenie wniosku?

ile czeka się na kredyt gotówkowy

Czas gra znaczącą rolę w przypadku kredytów gotówkowych. Klienci w większości przypadków chcą uzyskać upragnione środki jak najszybciej. Z tego powodu największą popularnością cieszą się te rozwiązania, które nie każą klientom czekać przesadnie długo. Zamierzasz złożyć wniosek o kredyt? Sprawdź, ile się czeka na kredyt gotówkowy i co wpływa na czas rozpatrzenia wniosku.

Ile muszę czekać na kredyt gotówkowy?

To, ile trwa rozpatrzenie wniosku o kredyt gotówkowy, zależy od wielu czynników. Z tego powodu nie da się jednoznacznie wskazać, ile czeka się na kredyt gotówkowy, ale można wyróżnić czynniki, które mają znaczący wpływ na tą kwestię. Sprawdźmy, od czego zależy czas oczekiwania na rozpatrzenie złożonego wniosku. 

Co wpływa na to, ile się czeka na kredyt gotówkowy?

  • Metoda wnioskowania – duży wpływ na czas oczekiwania na kredyt gotówkowy ma sposób, w jakim został złożony wniosek. W większości przypadków wnioskowanie przez internet jest znacznie szybsze, ponieważ klienci nie muszą wychodzić z domu, czekać w kolejkach i ręcznie wypełniać dziesiątek formularzy. 
  • Kwota finansowania kredytu – mniejsze kredyty gotówkowe można uzyskać znacznie szybciej, ponieważ proces sprawdzania zdolności kredytowej trwa znacznie krócej. W przypadku większych kwot sprawa komplikuje się, ponieważ banki będą musiały dokładnie przeanalizować historię kredytową i sytuację finansową danej osoby. 

Ile się czeka na kolejny kredyt gotówkowy?

Jeżeli dany użytkownik już wcześniej sięgnął po kredyt gotówkowy w danym banku, to może oczekiwać, że procedura będzie znacznie uproszczona i zajmie mniej czasu kolejnym razem. Instytucje bankowe w celu uproszczenia procesu wnioskowania korzystają z informacji, które otrzymały od klienta wcześniej. Z tego powodu podczas wnioskowania o kolejny kredyt gotówkowy wymagana będzie mniejsza ilość informacji, a weryfikacja zdolności kredytowej potrwa znacznie krócej. 

Z racji tego, że banki bazują na informacjach otrzymanych wcześniej, niezwykle istotne jest to, czy poprzedni kredyt gotówkowy został spłacony w terminie. Bezproblemowa spłata poprzedniego zobowiązania to jasny sygnał dla banku, że klient jest podmiotem godnym zaufania. Jeżeli jednak poprzedni kredyt gotówkowy nie obył się bez problemów, to istnieje duża szansa na to, że instytucja bankowa odmówi udzielenia kolejnego. 

Ile się czeka na kredyt gotówkowy przez internet?

Coraz więcej instytucji bankowych pozwala klientom na złożenie wniosku o kredyt gotówkowy przez internet. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala zainteresowanym oszczędzić swój cenny czas i złożyć odpowiedni formularz w ciągu kilku minut. Jedyne co będzie potrzebne zainteresowanym to urządzenie takie jak smartfon, tablet lub komputer osobisty, a także dokument tożsamości. 

Czy samo rozpatrzenie wniosku o kredyt gotówkowy nastąpi prędzej, jeżeli został on wysłany przez internet? Okazuje się, że niekoniecznie. Oszczędność czasu podczas wnioskowania online wynika z tego, że klient nie musi dojeżdżać do placówki, unika kolejek i wypełnia cały formularz kilkoma kliknięciami. W sporej części przypadków wnioskowanie przez internet wymaga podpisania umowy w placówce, przez co i tak całość sprowadza się do odwiedzenia takowej. 

Kiedy pieniądze trafią na konto?

W większości przypadków, pieniądze trafią na konto klienta w ciągu 2 dni. Poszczególne instytucje bankowe deklarują jednak, że czas ten może wynosić jedynie kilka godzin. Aby zwiększyć swoje szanse na to, że kwota kredytu gotówkowego trafi na konto w jak najkrótszym czasie, warto złożyć wniosek w dniu roboczym, w godzinach funkcjonowania stacjonarnych placówek banku. 

Chcesz czekać na kredyt gotówkowy jak najkrócej? Stosuj się do poniższych wskazówek:

  • wyślij wniosek w godzinach funkcjonowania placówek banku
  • upewnij się, że wniosek został wypełniony poprawnie, a dane są zgodne ze stanem faktycznym
  • złóż wniosek w jednym z dni roboczych 
  • aby zwiększyć szansę na natychmiastowe otrzymanie środków, wnioskuj o kredyt gotówkowy w godzinach porannych

Czy można wpłynąć na to, ile się czeka na kredyt gotówkowy?

Zazwyczaj na kredyt gotówkowy czeka się od kilku godzin, do 2 dni roboczych. Po wysłaniu wniosku, klientowi pozostaje jedynie czekać na odpowiedź. Niestety, nie jest możliwa ingerencja w działania banku, więc nie można wpłynąć na czas rozpatrywania wysłanego wniosku. Aby upewnić się, że cała procedura odbędzie się bezproblemowo, warto kilkukrotnie sprawdzić wniosek przed jego wysłaniem. 

Jak otrzymać pieniądze w krótkim czasie? Alternatywy dla kredytu 

Jeżeli to, ile się czeka na kredyt gotówkowy jest dla Ciebie problemem, to warto rozejrzeć się za alternatywą. Rynek pełen jest pozabankowych rozwiązań, które z powodzeniem zastąpią ofertę bankową. Wszelkiej maści pożyczki i chwilówki online to sposób na to, aby otrzymać środki nawet w ciągu 15 minut. 

Jak to możliwe, że pożyczki pozabankowe mogą trafić na konto klienta w tak krótkim czasie? Zasługą takiego stanu rzeczy są niskie wymagania pożyczkodawców. Zdolność kredytowa klientów sprawdzana jest mniej restrykcyjnie. Dzięki temu, szansę na otrzymanie dodatkowych pieniędzy mają nawet dłużnicy i osoby z niskim dochodem. Ponadto, ze względu na mniejsze wymagania, ilość formalności jest odpowiednio mniejsza, przez co cały proces trwa znacznie krócej! 

Szukasz pozabankowej alternatywy dla kredytu gotówkowego? Zajrzyj w nasz ranking chwilówek online! 

Ile się czeka na kredyt gotówkowy w poszczególnych bankach?

Poszczególne instytucje bankowe rozpatrują otrzymane wnioski w różnym czasie. Aby pomóc naszym czytelnikom i rozwiać ich wątpliwości, postanowiliśmy sprawdzić, jaki jest deklarowany czas przyznania pożyczki w poszczególnych bankach. 

Ile się czeka na kredyt gotówkowy?

  • mBank – nowi klienci mogą liczyć na rozpatrzenie wniosku w 15 minut i wypłatę środków w ciągu jednego dnia roboczego. Stali klienci mogą natomiast liczyć na rozpatrzenie wniosku w 3 minuty i wypłatę pieniędzy w 15 minut. 
  • BNP Paribas – decyzja kredytowa zostaje wydana w ciągu 30 minut od złożenia wniosku, a środki trafią na konto klienta w ciągu 2 dni roboczych. 
  • Bank Pekao – decyzja w ciągu 30 minut, a wypłata środków w ciągu 1 dnia roboczego
  • Santander Bank – decyzja kredytowa wydana tego samego dnia, a wypłata środków na konto klienta następuje w ciągu 2 dni roboczych 

Wyżej wymienione informacje pochodzą bezpośrednio z serwisów internetowych samych banków. Jak widać, każda instytucja bankowa inaczej podchodzi do rozpatrywania wniosków i wypłaty pieniędzy. Jeżeli zależy Ci na czasie, sprawdź uprzednio szczegóły dotyczące kredytu gotówkowego przed złożeniem wniosku.

Cezary Mański
Cezary Mański
Pasjonat popkultury, finansów i nowych technologii. Uwielbia słowo pisane, ceni sobie spokojne i rozsądne podejście do życia. Największą satysfakcję przynosi mu rozwijanie własnych kompetencji. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły