Finbo – odstąpienie od umowy pożyczki. Darmowy wzór do pobrania

finbo odstąpienie od umowy

Zaciągnięcie zobowiązania finansowego za każdym razem wywołuje szereg emocji i wzbudza wiele refleksji. Niekiedy jesteśmy w sytuacji, w której nie widać innego wyjścia i decydujemy się na taki krok. Po podpisaniu umowy i wypłacie środków może się okazać, że taki krok nie był konieczny. Czy można w takiej sytuacji legalnie zakończyć współpracę, nie narażając się na dodatkowe koszty? Jak najbardziej – przysługuje nam prawo do odstąpienia od umowy, które obowiązuje także podczas zaciągania zobowiązania w Finbo.

Finbo – co to za firma?

Finbo to stosunkowo rozpoznawalna marka istniejąca na rynku pozabankowym, specjalizująca się w udzielaniu darmowych chwilówek. Oczywiście, nie każda pożyczka będzie bezpłatna – jest to rodzaj promocji, który przyznawany jest na pierwsze zobowiązanie. Nie zmienia to jednak faktu, że usługi Finbo cieszą się dużym zainteresowaniem i wysoką renomą. Potwierdzają to nasze comiesięczne rankingi pożyczek online, w których Finbo dość często zajmuje czołowe lokaty. Warto dodać, że Finbo działa całkowicie online, co oznacza, że wnioskowanie o chwilówkę może się odbyć bez wychodzenia z domu. Ta informacja będzie bardzo ważna przy dalszej części artykułu, tymczasem warto jeszcze zwrócić uwagę na inny aspekt Finbo. Marka ta jest efektem współpracy dwóch warszawskich podmiotów: pośrednika Fincapital oraz pożyczkodawcy PrimaStar. Obie spółki występują w charakterze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które zrzeszone są w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych.

Co trzeba wiedzieć o umowie pożyczki?

Jak każde przedsiębiorstwo pożyczkowe, tak i Finbo zobowiązane jest do przestrzegania pewnych zobowiązań prawnych. Jednym z nich jest sporządzenie umowy pożyczki, która będzie zawierać szereg istotnych informacji. Umowa pożyczki bowiem regulowana jest przepisami Kodeksu cywilnego, a konkretniej artykułem 720 niniejszej ustawy. Treść tejże umowy powinna zawierać dane pożyczkodawcy, dane pożyczkobiorcy, informacje o przedmiocie pożyczki i kwocie zwrotu. Warto zwrócić uwagę, że przy pożyczce – w przeciwieństwie do kredytu gotówkowego – nie ma obowiązku obciążania pożyczkobiorcy dodatkowymi opłatami. Na kredycie bank musi zarobić, zaś na pożyczce – nie, jednak szczegółowe postanowienia w tej kwestii należy uregulować właśnie w umowie pożyczki. Elementem obowiązkowym umowy pożyczki jest także podpis pożyczkobiorcy, który tym samym potwierdza zasadność istnienia zobowiązania.

14 dni na odstąpienie od umowy

Wcześniej w tekście podkreśliliśmy istotną kwestię, a mianowicie fakt, że Finbo działa całkowicie online. To oznacza, że świadczy swoje usługi na odległość, a do zawarcia umowy dochodzi poza siedzibą przedsiębiorstwa. Zastanawiacie się, do czego dążymy? Otóż w takich przypadkach ustawodawca przewiduje istotną korzyść dla konsumenta – możliwość odstąpienia od umowy. Należy jednak zaznaczyć, iż odstąpienie od umowy powinno być wyrażone nie później niż w ciągu 14 dni od zawarcia umowy pożyczki. Dwutygodniowy termin liczony jest do dnia faktycznego i skutecznego poinformowania o zmianie oświadczenia woli. Jeśli więc wyślemy odstąpienie trzynastego dnia, a szesnastego zostanie ono doręczone do siedziby Finbo, zostanie ono potraktowane jako niebyłe. Co ważne, nie trzeba tłumaczyć się ze swojej decyzji ani opisywać powodów odstąpienia od umowy. Artykuł 27 ustawy o prawach konsumenta stanowi, że konsument może złożyć odstąpienie bez podawania powodów swojej decyzji.

Czy Finbo może odmówić odstąpienia od umowy?

Niektóre osoby mogą się martwić, że pomimo złożonego odstępstwa ich wola nie zostanie uznana przez pożyczkodawcę. Nie trzeba się tym martwić – jeśli dochowaliśmy warunków określonych w artykule 27 ustawy o prawach konsumenta, sprzedawca nie ma prawa odmówić przyjęcia oświadczenia woli. Te warunki są proste: złożenie odstąpienia nie później niż w ciągu 14 dni oraz przedstawienia woli w sposób niebudzący zastrzeżeń. Pierwsza kwestia jest prosta – po dwóch tygodniach tracimy prawo do odstępstwa i spłacamy pożyczkę w standardowym trybie. Druga kwestia wymaga nieco wyjaśnienia: co oznacza przedstawienie woli w sposób niebudzący zastrzeżeń? Najogólniej rzecz ujmując, odstąpienie musi być złożone w formie pisemnej, które pozwoli na jednoznaczne potwierdzenie woli konsumenta. Konieczne jest zawarcie kilku podstawowych informacji, takich jak dane pożyczkobiorcy, numer umowy, dane pożyczkodawcy oraz oświadczenie o odstąpieniu. Finbo może odmówić uznania odstąpienia jedynie w przypadku, gdy przekroczymy czternastodniowy termin lub gdy oświadczenie będzie niekompletne.

Odstąpienie od umowy pożyczki z Finbo – darmowy wzór do pobrania

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób sporządzanie oficjalnych dokumentów może być stresujące. Najczęstszym powodem jest obawa, że pismo będzie niekompletne lub jego treść będzie wadliwa, przez co nie wywołamy zamierzonego skutku. W tym celu przygotowaliśmy bezpłatny wzór odstąpienia od umowy pożyczki do pobrania. Wystarczy, że uzupełnicie dokument swoimi informacjami, a odstąpienie będzie gotowe do wysłania. Tak sporządzony dokument możecie wysłać na adres siedziby pożyczkodawcy przy pomocy standardowego listu. Alternatywą jest wysłanie wiadomości e-mail, w której zawrzecie następujące informacje:

  • Dane pożyczkodawcy, a w tym wypadku jest to:

PrimaStar Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 47/10
02-672 Warszawa
info@finbo.pl

  • Dane pożyczkobiorcy, czyli nasze, w których zawrzemy:
    • Imię (lub imiona) i nazwisko;
    • Numer i seria dowodu osobistego;
    • Numer PESEL;
    • Pełny adres zamieszkania;
    • Numer umowy pożyczki;

  • Oświadczenie o odstąpieniu od umowy:

Niniejszym oświadczam, iż działając na podstawie art. 53 ust. 1 Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (j.t. Dz.U. 2016, poz. 1528) zgodnie z przysługującym mi prawem odstąpienia w terminie 14 dni od daty zawarcia Umowy Pożyczki, odstępuję od Umowy Pożyczki z dnia __________________, nr ___________________ (w puste miejsce należy wpisać datę i numer umowy pożyczki).

Równocześnie przyjmuję do wiadomości, iż zgodnie z art. 54 ust. 2 powołanej wyżej ustawy jestem niezwłocznie zobowiązany(a) do zwrotu Całkowitej Kwoty Pożyczki na Rachunek Bankowy Pożyczkodawcy wraz z Odsetkami kapitałowymi, nie później niż w terminie 30 dni od złożenia niniejszego oświadczenia

  • Czytelny podpis wraz z datą w prawym dolnym rogu oświadczenia;
Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

4 komentarze

Ewa

Witam.Prosze o wzór o odstąpienia od umowy. Ponieważ miała być pożyczka pierwsza darmowa a jest z odsetkami .

Odpowiedz
    Redakcja super-pozyczka.pl

    Wzór odstąpienie od umowy dla pożyczki Finbo znajdzie Pani na dole wpisu.

    Odpowiedz
      .

      Na jaki mail wysłać odstąpienie od umowy

      Odpowiedz
        super-pozyczka.pl

        Najlepiej na info@finbo.pl w temacie podając numer umowy pożyczki

        Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły