Euronet zmienia wypłaty z 1000  do 800 zł

wypłata z bankomatu Euronet

Większość z nas otrzymuje dziś wynagrodzenie lub płatności w związku z różnymi transakcjami bezpośrednio na konto bankowe. Gdy potrzebujemy trochę gotówki, najczęściej musimy więc wypłacić ją w banku lub skorzystać z bankomatu, co jest znacznie prostszym rozwiązaniem. Jedną z największych sieci bankomatów w naszym kraju jest Euronet. Wypłata z bankomatu Euronet jest często wybieraną opcją ze względu na sporą liczbę maszyn zlokalizowanych w wielu miejscach w całej Polsce, a także za granicą. Teraz jednak Euronet zmienił limity wypłaty. Ile można wypłacić z bankomatu Euronet w 2022 roku? Zapraszamy do zapoznania się z informacjami które zebraliśmy w dzisiejszym artykule.

Ile można wypłacić jednorazowo z bankomatu Euronet?

Operator bankomatów Euronet zdecydował się na zmniejszenie limitu jednorazowych wypłat. Dotychczas suma ta wynosiła tysiąc (1.000) złotych. Tyle można było pobrać ze swojego konta z bankomatu Euronet w ramach jednej wypłaty. Dziś limit jest jednak nieco niższy. Nowy limit jednorazowej wypłaty z bankomatu Euronet wynosi 800 złotych.Zmiana podyktowana jest najprawdopodobniej aktualną sytuacją na polskim rynku finansowym. Euronet chce po prostu poprawić swoją sytuację finansową.

Nowy limit wypłat z Euronetu jest domyślny, jednak niektóre banki mogą mieć podpisane osobne umowy z największym operatorem bankomatów w Polsce. Ich klienci mogą wtedy liczyć na możliwość wypłaty z bankomatu większej sumy pieniędzy.

W jednym z naszych artykułów możesz znaleźć informacje o limitach wypłat w bankomatach należących do polskich banków.

Jakich wypłat dotyczy nowy limit w bankomatach Euronet?

Nowy limit wypłaty z bankomatu Euronet ustalono na osiemset złotych. Suma ta dotyczy każdego rodzaju wypłaty. Obowiązuje więc zarówno przy wypłacie z użyciem karty płatniczej lub kredytowej, jak i przy wypłatach bez wykorzystania karty. Do tej drugiej grupy należą między innymi wypłaty przy użyciu kodu BLIK. Wypłata pieniędzy w bankomatach Euronet ma limit 800 złotych także podczas użycia karty zbliżeniowej. Taka zasada obowiązuje teraz we wszystkich bankomatach sieci Euronet Polska.

Euronet zmniejsza limit wypłaty z bankomatu do 800 złotych

Maksymalna jednorazowa wypłata z bankomatu Euronet to teraz 800 złotych. Dlaczego operator bankomatów zdecydował się na taki krok? Chęć poprawienia swojej sytuacji i wyników finansowych przez Euronet Polska nie jest jedynym argumentem dla takiego działania. Jak się okazuje, w niektórych przypadkach koszt obsługi transakcji (wypłaty pieniędzy z bankomatu Euronet) jest wyższy, niż stawka, jaką operator dostaje od firmy finansowej lub banku. 

Zmniejszenie limitu wypłaty spowoduje, że w bankomatach będzie więcej pieniędzy. Euronet Polska rzadziej będzie musiał dostarczać gotówkę, uzupełniając tym samym ilość pieniędzy w pojedynczej maszynie. Pozwoli to na ograniczenie kosztów i zapewnienie dostępności pieniędzy w bankomatach w wielu lokalizacjach.

Czy z bankomatu Euronet można wypłacić więcej pieniędzy?

Zastanawiasz się, jak wypłacić z bankomatu Euronet więcej, niż 800 złotych? To wciąż możliwe, wymaga jednak większej ilości operacji. Jest to nieco uciążliwe i czasochłonne, gdyż trzeba powtórzyć operację wypłaty pieniędzy z Euronet kilkukrotnie, aż do pobrania żądanej sumy. Jeśli chcesz wypłacić 1.000 złotych, możesz to zrobić, ale teraz wymaga to dwukrotnej wypłaty.

Skoro i tak można wypłacić wyższą niż 800 złotych sumę, dlaczego Euronet Polska wprowadza zaostrzony limit? To proste. Banki rozliczają się z Euronet płacąc operatorowi za każdą wypłatę. Prowizja przeważnie wynosi 1,20 – 1,30 złotych. Gdy klient banku wypłaci pieniądze kilkukrotnie, Euronet otrzyma odpowiednio więcej pieniędzy w związku z transakcjami.

Czy z bankomatu Euronet można wypłacić pieniądze w Euro?

Niektóre bankomaty Euronet pozwalają także na wypłatę pieniędzy w obcej walucie – w Euro. Zobacz, jak wypłacić EURO z bankomatu i ile to kosztuje.

Co zrobić, gdy bankomat zje kartę?

Nie martw się, Twoja karta jest prawdopodobnie bezpieczna, a osoby trzecie nie mają dostępu do zgromadzonych tam środków. Zobacz, co zrobić jeśli bankomat nie oddał karty.

Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

2 komentarze

Walenty

ponoc po zmianie na ukrainski limitu nie ma!!!

Odpowiedz
Marian

Dzisiaj chciałem wypłacić w oddziale SKOK Kasa Unii Lubelskiej potrzebną mi gotówkę 5000 zł.Gdy po przejechaniu 17 km w jedną stronę do oddziału w Lublinie Piłsudskiego ten był o 15.3o zamknięty-zwykle pracuje do 16.oo.Bankomat który był w sąsiedztwie został zlikwidowany. Uważam ze taka sytuacja ogranicza mi prawa do mojej własności i jest swoistym dyktatem tego parabanku.Zastanawiam się nad likwidacją rachunku, z którego nie mogę swobodnie korzystać, a limity wypłat 800 zł są śmieszne i mają na celu utrudnienie poboru gotówki- właśnie owych 5000 zł

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły