eToro – recenzja, opinie klientów i szczegóły

etoro opinie

Platforma eToro jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań inwestycyjnych. W dużej mierze jest to zasługa znanych, charakterystycznych reklam i dobrze prowadzonego marketingu. W dzisiejszym artykule zobaczymy, co eToro oferuje klientom i czy jest bezpieczne. Przyjrzymy się także opiniom klientów, aby zobaczyć jakie są ich doświadczenia z usługą.

Dla kogo jest eToro?

Platforma inwestycyjna eToro reklamuje się jako rozwiązanie mające trafić do jak największej grupy docelowej. Niezależnie od tego, czy są to klienci indywidualni, czy też może przedsiębiorcy, serwis oferuje im swoje usługi w takim samym zakresie. Rynki, w sektory których inwestować mogą użytkownicy, są ogromne i zróżnicowane. Przykładowo, eToro obsługuje rynek akcji, kryptowalut oraz surowców, co daje inwestorom spore możliwości. Wiele osób inwestuje nie tylko dla samego zarobku. Jest to dla nich pewien sposób na rozrywkę, a także zainteresowanie.

eToro – tożsamość marki 

W 2007 roku światło dzienne ujrzała spółka eToro, a nieco później pierwsi użytkownicy zaczęli cieszyć się platformą inwestycyjną z przejrzystym interfejsem graficznym. Przez lata usługa doczekała się licznych nowych funkcji i usprawnień, oraz wyrobiła sobie renomę. Obecnie jest to marka na tyle duża, że reklamy tej platformy zobaczyć można na stronach internetowych i w telewizji. Firma świadczy swoje usługi w 140 krajach, ale główne stacjonarne siedziby znajdują się na Cyprze, w Izraelu, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Australii. Szacuje się, że serwis posiada już ponad 13 milionów użytkowników.

Bezpieczeństwo eToro – jakie posiada licencje?

Potencjalni inwestorzy mogą obawiać się, że korzystanie z serwisu eToro obarczone jest sporym ryzykiem. Na szczęście obawy te są mocno przesadzone, ponieważ platforma inwestycyjna posiada wszelkie niezbędne licencje i uprawnienia, dzięki czemu całość jest legalna i bezpieczna.

W Unii Europejskiej firma eToro regulowana jest przez organ CySEC, który jest regulatorem rynków finansowych na Cyprze. Dzięki temu klienci z Europy są chronieni przez Europejski Fundusz Gwarancyjny na kwotę maksymalnie 20 tysięcy Euro.

Sprawa wygląda inaczej w przypadku Wielkiej Brytanii, ponieważ tam eToro autoryzowane jest przez Financial Conduct Authority. Działalność na terenie Australii potwierdzona jest natomiast przez ASIC – australijski organ zajmujący się bezpieczeństwem finansów. W Stanach Zjednoczonych agencja rządowa FinCEN autoryzuje eToro. Jak więc widać, firmie eToro można zaufać, ponieważ jej bezpieczeństwo jest nadzorowane przez rządowe podmioty.

Jak działa eToro? Oferta i możliwości

Oferta eToro trafi nie tylko do osób, które zaczynają swoją przygodę z inwestowaniem. Miłośnicy wygodnych rozwiązań poczują się jak w domu, ponieważ serwis ten przoduje w kwestiach interfejsu, designu i doświadczenia. Usługi eToro pozwalają użytkownikom m.in. na:

  • inwestowanie w akcje, waluty, kryptowaluty i surowce, a także ich sprzedaż
  • posiadanie osobistego portfela inwestycyjnego
  • korzystanie z programu Popular Investor, który pozwala na skopiowanie strategii finansowej najlepszych inwestorów w celu maksymalizacji dochodów i minimalizacji strat
  • dostęp do osobistego portfela kryptowalut
  • bezpłatne ubezpieczenie inwestycji do kwoty 1 miliona EUR/GBP/AUD w przypadku niewypłacalności firmy
  • otrzymywanie powiadomień o wybranych zmianach rynkowych
  • dostęp do akcji z 17 giełd na całym świecie

Jak zacząć korzystanie z eToro?

Dostęp do szerokiej gamy wyżej wymienionych usług jest niezwykle prosty, ponieważ cała rejestracja odbywa się zdalnie, a użytkownik potrzebuje jedynie urządzenia z dostępem do internetu. Co dla wielu osób może być kluczowe to fakt, że strona i usługi dostępne są w języku polskim. Formularz rejestracyjny wymaga podania takich danych jak imię i nazwisko, adres zamieszkania, obywatelstwo, adres mailowy i numer telefonu.

Formularz rejestracyjny znajdziecie pod tym linkiem.

Ile kosztuje korzystanie z eToro?

Jednym z ważniejszych kryteriów, świadczącym o wyborze danej usługi jest jej cena. W przypadku eToro wszystko jest jasno i klarownie przedstawione klientowi, co minimalizuje ryzyko nieporozumień i komplikacji. Sama rejestracja i korzystanie z konta są darmowe, w przeciwieństwie do wypłat. Minimalna kwota wpłaty to 200 dolarów (około 795 złotych), a minimalna kwota wypłaty to 30 dolarów (około 119 złotych). Przy czym warto pamiętać, że każda wypłata obarczona jest dodatkową opłatą w wysokości 5 dolarów, niezależnie od wypłacanej kwoty.

Kupowanie i sprzedawanie akcji z pomocą rachunku inwestycyjnego eToro nie wiąże się z żadną prowizją, co wielu klientów może zachęcić do wypróbowania usługi. Niestety, takie udogodnienie nie jest dostępne dla użytkowników na terenie Stanów Zjednoczonych, którzy będą objęci prowizją.

Co użytkownicy myślą o eToro?

Przeglądając opinie internautów na temat recenzowanej dzisiaj usługi można dojść do wniosku, iż klienci są przeważnie zadowoleni. Trudno jest im się dziwić – eToro z uprzedzeniem informuje o wszelkich aspektach swoich usług i jest rozwiązaniem wygodnym.

Klienci chwalą eToro za:

  • brak prowizji od kupowania i sprzedawania akcji
  • przejrzysty interfejs strony i aplikacji mobilnej
  • szybka i prosta rejestracja
  • bezpieczeństwo finansowe

Klienci krytykują eToro za:

  • wypłaty obarczone opłatą niezależnie od kwoty
  • brak możliwości przeniesienia akcji do innego brokera
  • fakt, iż tak naprawdę nie stajemy się właścicielem kupionych akcji

Nasza opinia o eToro

Wśród licznych usług finansowych eToro wyróżnia się swoim doskonale poprowadzonym marketingiem, a także świetnym interfejsem. Czuć, że osoby odpowiedzialne za działanie serwisu i aplikacji mobilnej uważają doznania użytkownika za priorytet. Nie będzie to jednak usługa dla każdego. Osoby, którym zależy na posiadaniu świadectwa własności akcji nie mają czego szukać w eToro, ponieważ takiej możliwości tam nie znajdziemy. Wspólnie z redakcją uważamy, że eToro to dobra i warta polecenia usługa, pod warunkiem że dana osoba wie na co się pisze.

eToro – o czym warto pamiętać?

Mimo, iż kwestia bezpieczeństwa eToro została już przez nas omówiona, to uważamy iż warto poinformować naszych czytelników o pewnych szczegółach, które łatwo przeoczyć. Najistotniejszym z nich jest fakt, iż platforma inwestycyjna eToro nie jest formalnie giełdą ani rynkiem. Kupione za jej pośrednictwem akcje nie mogą zostać przeniesione do innego brokera.

Kupując akcje warto także wiedzieć, że nie stajemy się ich właścicielem. Serwis eToro kupuje akcje w naszym imieniu i rejestruje je w swoim systemie. Klienci nabywający aktywa nie otrzymują świadectwa własności akcji, ani też związanych z nimi praw. Użytkownicy są uprawnieni do otrzymywania dywidendy, jeżeli taka jest wypłacana przez firmę, przez co inwestowanie na eToro nadal wiąże się z potencjalnym zyskiem.

Zachęcamy także wszystkich naszych czytelników do zachowania rozsądku. Inwestycje mogą oznaczać zarówno zyski, jak i straty, dlatego warto inwestować z głową. W przypadku ciężkiej sytuacji finansowej rozsądnym wyjściem jest wstrzymanie się z jakąkolwiek inwestycją, aby nie popaść w jeszcze większe problemy.

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły