Dostałeś pismo od Euleo? Dowiedz się, co z tym zrobić

pismo od euleo

Euleo jest jedną z firm odzyskujących należności. Specjalizacją Euleo jest działalność B2B i próba polubownego rozwiązania sytuacji. Działania tej firmy windykacyjnej zwykle rozpoczynają się od sprawdzenia informacji o dłużniku. Euleo ocenia możliwości firmy do spłaty swojego zobowiązania. Pozwala to na ustalenie harmonogramu spłaty zadłużenia i realnego zawalczenia o zwrot wierzytelności. Jeśli otrzymałeś pismo od firmy windykacyjnej Euleo i nie wiesz co zrobić, spieszymy z pomocą. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie jak zareagować na pismo od Euleo.

Windykacja Euleo

Euleo podejmuje różne działania windykacyjne mające na celu odzyskanie należności. Na czym polega windykacja długu w przypadku tej firmy? Zwykle zaczyna ona od próby kontaktu z dłużnikiem. Wiele spraw kończy się zawarciem ugody lub po prostu spłatą długu. Jeśli to okazuje się nieskuteczne, dłużnik może spodziewać się kolejnych telefonów od windykatora. Mając taką możliwość, pracownik Euleo Będzie kontaktował się także na inne sposoby – wysyłając e-mail lub list polecony z potwierdzeniem odbioru.

Dlaczego windykacja kontaktuje się w taki sposób? W przypadku problemów z odzyskaniem wierzytelności, potwierdzone próby kontaktu będą dowodem w sprawie sądowej o wydanie nakazu zapłaty. Wtedy dłużnik może się liczyć nawet z rozpoczęciem egzekucji komorniczej. Jak uchronić się przed komornikiem? Najlepiej nie ignorować telefonów i pism z firmy windykacyjnej i spróbować się z nimi dogadać.

Czy firma Euleo przychodzi do pracy dłużnika?

Przekazanie sprawy na drogę sądową jest jednak ostatecznością. Prowadzi do niej uporczywe odrzucanie połączeń od firmy windykacyjnej lub niemożność kontaktu z dłużnikiem. W celu dojścia z osobą zadłużoną do porozumienia, windykatorzy Euleo mogą spróbować porozmawiać z nim, na przykład w miejscu pracy. Gdy dłużnikiem jest przedsiębiorca, nie znalezienie adresu siedziby zwykle nie jest problematyczne.

Oprócz kontaktu z dłużnikiem, Euelo wysyła wezwania do zapłaty – pismo które być może otrzymałeś. W toku swoich działań firma prowadzi niejako działania detektywistyczne – mają na celu ustalenie środków finansowych, jakimi dysponuje dłużnik, jego adresu i kontakt z nim.

Kontakt dłużnika z firmą windykacyjną Euleo nie jest niczym złym. Pozwala obu stronom ustalić sposób spłaty zadłużenia. Oczywiście, jeśli masz problem ze spłatą długu, możesz wnioskować o rozłożenie go na raty. Sprawdź, co zawiera wniosek o rozłożenie zadłużenia na raty.

Czym zajmuje się Euleo?

Działania firmy Euleo nie ograniczają się jedynie do odzyskiwania należności. Firma prowadzi między innymi giełdę wierzytelności. Przejmuje długi innych firm za niewielką część ich wartości, kiedy wierzyciel nie jest w stanie ściągnąć należności. Wtedy Euleo może namówić dłużnika do spłaty części należności. Czasami okazuje się to niezwykle korzystne dla wszystkich stron. Dłużnik spłaca nieco mniejszą sumę, wierzyciel dość łatwo otrzymuje choć część długu, a Euleo zarabia na tym swoją część. Chociażby z tego względu warto porozmawiać z przedstawicielem tej firmy.

Euleo zajmuje się:

  • ściąganiem długów od osób prywatnych
  • windykacją długów od przedsiębiorców (B2B)
  • skupowaniem długów – zakup wierzytelności
  • ochrona przed długami
  • obsługa prawna długów oraz dłużników
  • szkolenia (np. z metod windykacyjnych)
  • usługi detektywistyczne

Dane firmy Eleo

Jeżeli chcesz skontaktować się z przedstawicielem Eulro, na przykład w celu uzyskania pomocy w ściągnięciu długu, a także kiedy masz u nich zadłużenie, możesz skorzysta z poniższych danych.

Adres e-mail: biuro@euleo.pl

Numer telefonu Euleo: 12 666 0 666

Strona WWW Euleo: wierzytelnosci.euleo.pl

Informacje kontaktowe dla zadłużonych: wierzytelnosci.euleo.pl/strefa-dluznika

Czasami przydatne są także inne dane firmy windykacyjnej, jak numer KRS, adres siedziby i inne:

KRS Euleo: 0000431598

NIP Euleo: 9451946623

Nazwa firmy: Euleo Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

Adres siedziby: ul. Bociana 22, 31-231, Kraków

Firma Euleo pyta o dane dłużnika?

Niektórzy zastanawiają się, czy muszą podać swoje dane firmie Euleo. Nie ma takiej potrzeby. Firma windykacyjna, która przejęła Twoje długi lub działa w imieniu wierzyciela, posiada komplet Twoich danych. Komplet danych zapewne znajduje się na piśmie od Euleo. Także jeśli dzwoni do Ciebie windykator Euleo, zna Twoje dane. Może jedynie poprosić o pewne informacje, w celu upewnienia się, że przy telefonie jest właściwa osoba.

Nieco inaczej może być, jeśli to Ty kontaktujesz się z Euleo telefonicznie. W celu ochrony danych dłużników, a także aby odnaleźć konkretną osobę w bazie, na infolinii Eulro możesz otrzymać kilka pytań, które potwierdzą Twoją tożsamość.

Czy warto dogadać się z firmą Euleo?

Wielu Polaków nieufnie podchodzi do przedstawicieli firm windykacyjnych. Nic dziwnego, kontakt z nimi często nie należy do przyjemnych, a niektóre firmy działają niezgodnie z zasadami etyki, czy nawet naruszają przepisy. Na szczęście w przypadku Euleo, kontakt zwykle jest profesjonalny. Czy warto współpracować z Euleo?  Jak najbardziej!

Przede wszystkim w sprawie każdego długu warto sprawdzić, czy dług jest przedawniony. Jeśli tak – nie musisz go spłacać, poinformuj o tym wierzyciela. W pozostałych przypadkach masz kilka wyjść:

  • spłata długu
  • rozłożenie długu na raty i spłata
  • brak spłaty zobowiązania

O ile dwie pierwsze opcje są jak najbardziej pozytywne. Nie ma innej opcji na to, jak wyjść z długów.Unikanie kontaktu z wierzycielem i brak spłaty może natomiast zakończyć się w sądzie, a następnie może rozpocząć się względem Ciebie egzekucja komornicza.

Dogadanie się z Euleo – warto!

Kontaktując się z Euleo (lub inną firmą windykacyjną) warto opisać swoją sytuację finansową. Zadaniem windykacji nie jest nękanie dłużnika, a po prostu odzyskanie długu. Jeśli możesz zrobić to za pewien czas, czy dasz radę spłacić zadłużenie w formie rat – firma windykacyjna może zgodzić się na takie rozwiązanie.

Wykazując dobrą wolę i chęć spłacenia zobowiązania zwiększasz swoje szanse na to, że firma windykacyjna pójdzie Ci na rękę. Pozwoli to nie tylko uniknąć egzekucji komorniczej, ale także często naliczania dodatkowych kosztów i kar.

Co się stanie, gdy nie spłacę długu?

Niektórzy dłużnicy uważają, że mogą uniknąć spłaty długu. Przez pewien czas jest to możliwe. Pamiętaj jednak, że firmy windykacyjne dobrze zdają sobie sprawę z biegnącego terminu przedawnienia długu. Wtedy odzyskanie należności może być już niemożliwe. Firma Euleo z pewnością zrobi wszystko, by skutecznie odzyskać dług. Spróbuj się z nimi dogadać – to najlepsze wyjście.

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły