Karta Curve – opis, recenzja i opinie klientów

karta curve

Curve to wielofunkcyjne narzędzie, którego główną i najbardziej reklamowaną zaletą jest możliwość wygodnego płacenia w wielu walutach. Szereg usług, jakie oferowane są w ramach tego rozwiązania przywodzi na myśl ofertę Revolut, Aion Bank, Twisto i innych internetowych narzędzi płatniczych. Grupą docelową są więc osoby podróżujące i dokonujące transakcji w innej walucie niż polskie złotówki. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się ofercie Curve, aby przekonać się czy ma ona szansę konkurować z wyżej wspomnianymi serwisami.  Zobaczymy także, jakie doświadczenia z usługą mają inni internauci.

Curve – czym jest? O tożsamości serwisu

Dział reklamowy rozwiązań Curve wyraźnie zaznacza, że firma ta nie jest bankiem. Metody jej działania różnią się od tego, co spotkać można w większości spółek działających w sektorze finansowym. Największym wyróżnikiem Curve na tle konkurencyjnych rozwiązań jest możliwość zarządzania każdą z posiadanych kart płatniczych w obrębie jednej aplikacji. Szybki i prosty dostęp do wszystkich kont i kart sprawia, że usługa może zachęcić wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali się na płatności internetowe.

Płacąc kartą Curve bądź mobilną aplikacją, to klient wskazuje z którego konta pobrane mają być pieniądze. Sama usługa nie jest osobnym rachunkiem płatniczym, a jedynie agregatem do wygodnego zarządzania posiadanymi kontami.

Curve – czy jest dostępne w Polsce?

Usługi Curve dostępne są na terenie Wielkiej Brytanii oraz krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Klienci z Polski na swojej drodze mogą napotkać pewną niedogodność, którą jest bariera językowa.

Brak języka polskiego może stanowić dla niektórych osób sporą przeszkodę. Zarówno strona internetowa, jak i aplikacja mobilna dostępne są jedynie w językach angielskim i francuskim, przez co osoby nie władające nimi mogą mieć problem z założeniem konta. Specjalnie dla naszych czytelników postanowiliśmy krótko opisać, jak przebiega proces rejestracji w Curve.

Jak założyć konto w usłudze Curve?

W celu utworzenia swojego konta Curve niezbędne jest pobranie aplikacji mobilnej, która jest dostępna na smartfony z systemem iOS i Android. Następnym krokiem będzie zweryfikowanie swojego numeru telefonu lub adresu e-mail. Dopiero wtedy klient może wybrać kartę, którą otrzyma w ciągu maksymalnie dwóch tygodni. Zależnie od wybranej opcji, jej koszt różni się. Na chwilę obecną Curve oferuje użytkownikom trzy rodzaje kart.

Po wybraniu odpowiedniej opcji użytkownik musi aktywować kartę w aplikacji. Aby to zrobić, trzeba wprowadzić dane karty do aplikacji. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne, ponieważ można skorzystać z aparatu smartfonu, który automatycznie zeskanuje kartę. W przypadku potencjalnych problemów dane kart można wprowadzać także ręcznie. Każdą kolejną kartę dodaje się w dokładnie taki sam sposób, przez co klient może zarządzać wszystkimi instrumentami płatniczymi zaraz po utworzeniu konta.

Czym różnią się poszczególne karty?

Wybór odpowiedniego planu nie zawsze jest prosty. Aby pomóc czytelnikom, którzy jeszcze nie założyli konta, postanowiliśmy zestawić ze sobą wszystkie dostępne karty.

Curve Blue:

 • darmowa karta
 • wypłaty w zagranicznych bankomatach bez żadnych opłat do 200 Euro miesięcznie
 • płatności w zagranicznej walucie po kursie międzybankowym do 500 Euro miesięcznie

Curve Black:

 • koszt karty wynosi 9,99 Euro miesięcznie
 • wypłaty w zagranicznych bankomatach bez żadnych opłat do 400 Euro miesięcznie
 • płatności w zagranicznej walucie po kursie międzybankowym bez limitu
 • możliwość korzystania z cashbacku u trzech wybranych podmiotów
 • ubezpieczenie na podróże międzynarodowe

Curve Metal:

 • koszt karty wynosi 14,99 Euro miesięcznie
 • wypłaty w zagranicznych bankomatach bez żadnych opłat do 600 Euro miesięcznie
 • możliwość korzystania z cashbacku u sześciu wybranych podmiotów
 • ubezpieczenie na podróże międzynarodowe
 • ubezpieczenie telefonu komórkowego
 • metalowa karta płatnicza premium, dostępna w trzech kolorach

Jak więc widać, różnice między poszczególnymi opcjami są spore, dzięki czemu wielu klientów znajdzie w tej usłudze wszystko czego potrzebuje. Aby zobaczyć pełen spis wszystkich funkcji każdej z kart polecamy odwiedzić stronę firmy.

Czym wyróżniają się płatności z Curve?

Kartą Curve można płacić zbliżeniowo. Pod tym względem rozwiązanie brytyjskiego fintechu różni się jednak od standardowych kart Visa. Jako iż Curve nie jest powiązane z żadnym rachunkiem płatniczym, to środki odciągane są z innej, wskazanej przez klienta karty bądź konta. Nie stoi to jednak na przeszkodzie aby kartę Curve połączyć z serwisami takimi jak Apple Pay, Google Pay, czy też Samsung Pay. Dodatkowo Curve oferuje szereg opcji, które znacznie ułatwią życie klientom:

 • Kontrola wydatków – w historii transakcji użytkownik może zobaczyć, z jakiej konkretnie karty zostały pobrane pieniądze. Jeśli jednak doszło do pomyłki, Curve oferuje funkcję Go Back in Time pozwalającą w ciągu 90 dni na wskazanie środka płatniczego, który zostanie obciążony daną kwotą. Dzięki temu klienci nawet w przypadku pomyłki mogą ją natychmiast cofnąć, i nie muszą tracić czasu na kontakt z obsługą klienta.
 • Bezpieczeństwo karty – instrument płatniczy zablokować można w każdej chwili z poziomu aplikacji mobilnej. Nawet w przypadku zgubienia bądź kradzieży karty klienci nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swoich pieniędzy.
 • Anti-Embarrassment Mode – wielu z nas zna sytuację, gdzie płacąc przy kasie kartą zostaje ona odrzucona. Wówczas rozpoczynają się gorączkowe poszukiwania zapasowej karty bądź gotówki. Aby uniknąć stresu i wstydu związanego z taką sytuacją warto skorzystać z rozwiązania oferowanego przez Curve. Dzięki niemu możemy w aplikacji wskazać zapasowy rachunek, który zostanie użyty w przypadku problemów z płatnością.

Curve – nasza ocena i opinie klientów

Opinie internautów często są kluczowe podczas sięgania po dany produkt bądź usługę. W przypadku Curve są one pozytywne – na większości najpopularniejszych stron z ocenami średnia zazwyczaj plasuje się w okolicach 4 na 5 gwiazdek. Chwali się m.in. podejście do klienta, szeroką gamę możliwości i brak ukrytych opłat. Zdarzają się również klienci, którzy nie mają dobrych doświadczeń. Zazwyczaj wynika to z nieporozumień wywołanych barierą językową, pośpiechem i nieprzemyślanymi decyzjami. A co my sądzimy o Curve?

W naszej opinii Curve to rozwiązanie, któremu warto poświęcić swój czas. Znajdziemy w nim funkcje, których próżno szukać gdziekolwiek indziej, a wszystko jest wygodne i uproszczone do granic możliwości. Całość jest bezpieczna i sprawdzona, czego dowodem są opinie użytkowników oraz ekspertów branżowych. Platforma posiada wszystkie licencje i certyfikaty potwierdzające jej legalność i bezpieczeństwo, o których możemy przeczytać na podstronie im poświęconej.

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

1 komentarz

Użytkownik

Karta przestała działać a pomoc techniczna właściwie nie istnieje, bo na odpowiedź trzeba czekać tygodniami a ta nie rozwiązuje problemu… Lipa…

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły