Co zrobić, gdy dzwoni Arvato? Firma windykacyjna Arvato

arvato

Gdy dzwoni nieznany numer, zwykle człowieka ogarnia niepokój. Zwiększa on się tym bardziej, gdy okazuje się, że musi rozmawiać z firmą windykacyjną. Czym jest Arvato Financial Solutions? Jak zachować się podczas rozmowy? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Czym jest Arvato?

Jak zostało wspomniane powyżej, Arvato jest międzynarodową firmą windykacyjną. Działa w 20 krajach na świecie, najwięcej zaś w Europie i Ameryce. Śledzi płatności, skupuje wierzytelności, zajmuje się także windykacją należności. W Polsce jej siedziba znajduje się w Poznaniu. 

Dla kogo pracuje?

Jej klientami są firmy z działu finansowego, zwykle udzielających pożyczki, takie jak np. Vivus, Hapipożyczki, czy MoneyMan.

To nie wszystko. Z Arvato Polska współpracują też firmy e-commerce, ubezpieczeniowe, czy nawet energetyka i telekomunikacja. To właśnie tym sektorom najbardziej przydają się windykacyjne usługi firmy, które oferuje na każdym etapie współpracy. Podmioty gospodarcze mają bowiem dostarczane najbardziej aktualne informacje z przebiegu działań, to jest np. z procesu odzyskiwania należności.

Co wyróżnia tę firmę Arvato?

Arvato jest atrakcyjną firmą na rynku, ze względu na swoje wieloletnie doświadczenie, a co za tym idzie – także wiedzę oraz innowacyjne rozwiązania informatyczno-techniczne. Używa tych 3 składowych do jak najszybszego rozwiązania problemu – pozwala to na szybkie sfinalizowanie procesu płatności, przy jednoczesnym zminimalizowaniu strat i zachowaniu zdolności finansowej swoich klientów.

Vindix – co zrobić, jeśli firma windykacyjna się z nami kontaktuje?

Arvato – jak rozmawiać z firmą windykacyjną?

Jak rozmawiać? Po prostu – rozmawiać. Cały trik polega na nie unikaniu kontaktu. Dzięki temu nie dosięgną Cię dodatkowe koszty i to nie tylko związane z generowaniem jeszcze większych opóźnień. Przy braku odzewu, sprawa może wpłynąć na drogę sądową, a tam już wydawany jest NAKAZ zapłaty zobowiązania.

Co jednak w sytuacji, gdy zajdzie błąd? Gdy dojdzie do przedawnienia długu, człowiek musi sam udowodnić to zjawisko, gdyż sąd przejdzie od razu do postępowania, nie do jego weryfikacji.

Przedawnienie długu

W sytuacji, gdy dług się przedawni, żadanie spłaty jest przekroczeniem uprawnień. W tej sytuacji Arvato nie powinno Cię dłużej ścigać. By zgłosić to do nich, możesz wejść na ich stronę internetową, gdzie wypełnisz formularz wraz z podaniem numeru sprawy, który przyspieszy całą procedurę. 

Przedawnienie długów 2022 – kiedy następuje? Na czym polega?

Przedawnienie długów – czy chroni dłużnika? Ile lat musi minąć?

Ratalne spłacanie długu

Jeżeli rozmawiasz, masz większe szanse na dogadanie się. Przedstaw swoją sytuację materialną oraz Twoje możliwości spłaty. Postaraj się rozłożyć dług na raty, zachowaj przy tym jednak rozsądek, by i w tym przypadku nie spóźniać się z płatnościami. Natomiast, gdy jesteś w stanie od razu spłacić zadłużenie, pamiętaj, by zachowywać potwierdzenia wpłat. 

Podsumowanie

Arvato jest firmą windykacyjną, z których usług korzysta wiele firm na całym świecie. Gdy dzwoni do Ciebie, najprawdopodobniej zalegasz z pewnymi zobowiązaniami. Kluczem do rozwiązania sytuacji jest rozmowa. Możesz wtedy dogadać pewną ugodę, wiążącą się z rozłożeniem długu na raty. Jeżeli dług się przedawni, również możesz to zgłosić. Pamiętaj, że wszystkim zależy na szybkim rozwiązaniu sprawy, dlatego nie bój się odbierać telefonu.

Wpadłeś w zadłużenie? Sprawdź poniższe artykuły.

Wychodzenie z długów, czyli jak spłacić długi komornicze?

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły