Firma windykacyjna BEST – recenzja, szczegóły i opinie

Best windykacja opinie i recenzja

Na łamach naszego portalu wielokrotnie wspominaliśmy o firmach windykacyjnych, czyli podmiotach zajmujących się skupowaniem długów od wierzycieli. Jedną z nich jest firma BEST, której przyjrzymy się dzisiaj w ramach recenzji. Zobaczymy jak spółka traktuje klientów, czy jest wiarygodna, a także co klienci sądzą o jej usługach. Jeżeli chcecie rozwiać swoje wątpliwości dotyczące firmy BEST, i dowiedzieć się czy jest to podmiot godny zaufania, to zapraszamy do lektury naszej recenzji.

Best – informacje o firmie

Początki firmy BEST sięgają 1994 roku, z kolei trzy lata później akcje spółki zaczęły być notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka Akcyjna BEST jest zarówno członkiem, jak i współzałożycielem Związku Przedsiębiorstw Finansowych. Widoczne jest ukierunkowanie firmy na etyczną stronę działań, ponieważ jest ona współtwórcą i moderatorem Zasad Dobrych Praktyk Windykacyjnych. Jest to dokument określający wytyczne dla podmiotów chcących działać w zgodzie z polskim prawem i własnym sumieniem.

Dlaczego firma BEST kontaktuje się ze mną?

Przedsądowe wezwanie do zapłaty może być dla wielu osób źródłem stresu. Warto jednak podejść do sprawy na spokojnie. Jeżeli otrzymaliśmy pismo od firmy windykacyjnej, powinniśmy sprawdzić poprawność zawartych w nim informacji. Należy zwracać uwagę na wszelkie dane osobowe i szczegóły odnośnie zadłużenia. Jeżeli coś jest nie tak z otrzymanym dokumentem to może być to oznaka, że doszło do pomyłki. Wówczas należy skontaktować się z firmą windykacyjną i spokojnie wyjaśnić sprawę. Więcej informacji o postępowaniu z wezwaniem do zapłaty znajdziecie w naszym artykule na ten temat, do którego link zamieszczamy tutaj.

Problemy z firmami windykacyjnymi można załatwić również poprzez postępowanie na drodze sądowej. Może to jednak oznaczać duże koszty i komplikacje, a w niektórych przypadkach nawet potencjalne straty. Najlepszym wyjściem jest polubowne załatwienie każdej sprawy, przy porozumieniu obu stron.

W przypadku gdy dług rzeczywiście występuje i nie jest przedawniony, niezbędna będzie jego spłata. To również będzie wymagało od klienta kontaktu z windykatorem, w celu wspólnego ustalenia dogodnego rozwiązania. Na szczęście dla osób zadłużonych, BEST wydaje się być firmą nad wyraz wyrozumiałą, i oferuje swoim klientom możliwość rozłożenia długu na wygodne raty.

Spłata długu z BEST

Wielu dłużników kojarzy firmy windykacyjne z nieprzyjemnym doświadczeniem i zbędnymi formalnościami. W przypadku opisywanego dzisiaj windykatora jest zgoła inaczej, ponieważ BEST pozwala osobom zadłużonym na dostosowanie warunków spłaty do swoich potrzeb. Ugodę z firmą można zawrzeć pisemnie, telefonicznie oraz w formie potwierdzenia mailowego, co pozwala na załatwienie sprawy w dość wygodny sposób.

Sam dług uregulować można zdalnie, korzystając z płatności internetowych, jednak wymaga to rejestracji na portalu BEST Online. Proces ten nie trwa długo a samo posiadanie konta uczyni proces spłaty wygodniejszym. W przypadku problemów z jednorazową spłatą zadłużenia, firma BEST oferuje możliwość ratalnego spłacania zobowiązań. Taka opcja może jednak wiązać się z większymi kosztami całościowymi.

BEST – jak skontaktować się z firmą windykacyjną?

Klienci, którzy preferują nowoczesne i wygodne rozwiązania mogą porozumieć się z windykatorem w następujący sposób:

 • poprzez infolinię: +48 (58) 769 92 00
 • wysyłając wiadomość mailową na adres korespondencja@best.com.pl
 • korzystając z formularza zgłoszeniowego

W tym miejscu warto wspomnieć, iż wyżej wymieniona infolinia działa jedynie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00 oraz w sobotę w godzinach 9:00 – 17:00. Infolinia nie jest dostępna w niedzielę.

Firma, poza pomniejszymi placówkami na terenie całej Polski, posiada także dwie główne siedziby, w Gdyni i Elblągu.

BEST S.A. Gdynia:

ul. Łużycka 8A

81-537

BEST S.A. Elbląg:

ul. Stoczniowa 2

82 – 300

Co się stanie, jeżeli nie spłacę zadłużenia w BEST?

Unikanie kontaktu z firmą przy jednoczesnym braku regulacji zobowiązań finansowych może prowadzić do negatywnych skutków. Najbardziej odczuwalnym z nich jest możliwość umieszczenia danych klienta w bazach i rejestrach dłużników takich jak BIK i BIG. To uniemożliwi uzyskanie kredytu bankowego, ponieważ negatywnie rzutuje na zdolność kredytową. W niektórych przypadkach obecność w rejestrach osób zadłużonych utrudnia zdobycie pożyczki prywatnej. Dla osób w takiej sytuacji jedynym rozsądnym wyjściem będą wówczas pożyczki bez BIK.

Bywają również i skrajne przypadki, kiedy sprawa trafia na drogę sądową. Wówczas dłużnik musi liczyć się z tym, że do akcji może wkroczyć komornik. To może natomiast spowodować wzrost kosztów spłaty, oraz dyskomfort spowodowany działaniem egzekucyjnym. Przykładowo, w celu zajęcia majątku komornik może wejść do mieszkania dłużnika, i ma prawo to zrobić nawet pod jego nieobecność.

Co klienci sądzą o firmie windykacyjnej BEST?

Opinie na temat omawianego w tej recenzji windykatora są umiarkowane. Pojawiają się głosy zarówno zadowolonych klientów, jak i sfrustrowanych. Jak wiadomo, nie każda ocena ma wartość merytoryczną, ponieważ może być pisana pod wpływem emocji i chwilowych problemów. Specjalnie dla naszych czytelników postanowiliśmy przejrzeć dziesiątki opinii internautów i zobaczyć, za co tak naprawdę klienci doceniają firmę windykacyjną BEST, a za co ją krytykują.

Klienci chwalą BEST za:

 • możliwość wygodnego rozłożenia długu na raty
 • dostępność firmy i łatwy kontakt
 • udogodnienia dla posiadaczy konta BEST Online
 • wiele opcji płatności podczas regulacji zobowiązania

Klienci krytykują BEST za:

 • częste pomyłki podczas kontaktu z osobą, która nie posiada zadłużenia
 • nadmierne zainteresowanie długami, które nie istnieją bądź są przedawnione
 • nachalność w próbach kontaktu

Nasza opinia o firmie windykacyjnej BEST

Jak widać na powyższych przykładach, opinie są mocno podzielone. Wiele zależy od indywidualnej sytuacji klienta, przez co nie da się jednoznacznie stwierdzić czy dany podmiot windykacyjny jest dobry, czy nie. Do wielu opinii użytkowników warto podejść z dystansem, ponieważ mogą one wprowadzać w błąd. BEST jest firmą działającą legalnie od 1994 roku, dlatego nie ma podstaw aby uważać ją za podejrzaną bądź niegodną zaufania.

Uważamy, że jest to windykator nie odbiegający znacznie od firm działających w tym samym sektorze. Najlepsze co klienci mogą zrobić to dobranie dogodnego rozwiązania i spłata zadłużenia w terminie. W celu szybkiego pozyskania środków na spłatę polecamy nasz ranking pożyczek dla zadłużonych. Znajdują się w nim bezpieczne i sprawdzone rozwiązania, polecane zarówno przez użytkowników, jak i specjalistów branżowych.

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

11 komentarzy

Ewa

Nachodzą niewłaściwych ludzi, a potem jeszcze mają do nich pretensje, że trafili pod zły adres. Upadek ludzkości i ścierwo.

Odpowiedz
Waldo

Ma va, nie dociera tak elementarny fakt że moje długi są już u pana komornika i tam proszę kierować wszelkie uwagi. ani mailem ani groźbą ani prośbą ani sms-em nic do nich nie dociera.
Że od lat nie mam nawet możliwości brania czegokolwiek czy na raty czy kredytów.
Wyszukiwanie jakiś starych naleciałości.

Odpowiedz
Maciej

dzwonią kilka razy dziennie nikt nie odpowiada w słuchawce.
można to podciągnąć pod stalking.

Odpowiedz
Dawid

Best chce wyłudzić więcej kasy niż ma komornik i kupili cesją. Co w tej sytuacji zrobić

Odpowiedz
Edward

firma oszustów i nikt się z prokuratury tym nie interesuje.prubujà zciàgać długi dawno zapłacone lub przedawnione.zmieniajàc nr.sprawy odnawiajà nie istniejàce długi.moze wreszcie prokuratura lub telewizja się tym zainteresuje.

Odpowiedz
Xxc

Próbują ściągnąć dług mimo że nie otrzymaliśmy nr sprawy i żadnych dokumentów. Minęło 23 lata a oni uparcie dzwonią.

Odpowiedz
Echc

a ja nie jestem nigdzie zadłużony i dostaje emaile z tej firmy ze będę miał problemy za niespłacenie należności. mój pesel nie zgadza się z numerem sprawy 🙂 .

Odpowiedz
Bozena

ja przez 6 dni w tygodniu mam telefony od Best

Odpowiedz
  ewelina

  Prześladują ludzi wydzwaniają codziennie nieraz 2 i 3 razy dziennie ludzie nie kompetentni z ułomnością tam pracują prostego zdania nie potrafią zrozumieć ani zapamiętać.Mam ich dość choć bym miała z czego zapłacić to wolałabym komornikowi niż tym nie normalnym ludziom

  Odpowiedz
Łukasz

przysłali nam pismo o zadłużeniu.Wezwanie do zapłaty,że niby mama podpisała z nimi umowę dokładnie 19.05.2022.Ale jak to jest możliwe i czemu takie brednie przysyłają jak mamy nawet nie ma w Polsce,ponieważ wyjechała za praca do innego Państwa a dokładnie pracuje w Holandii

Odpowiedz
Mefistofeles

Zwykła firemka działająca na pograniczu prawa , próbująca wyciągnąć pieniądze z przedawnionych spraw (niejednokrotnie umorzonych przez komornika ) jedyne co mogą to nękać listami,telefonami i szukać jeleni 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły